ελληνική μουσική
    562 online   ·  210.873 μέλη

    Μια πρόταση για καλό σκοπό

    geloba
    02.05.2006, 19:23
    Ονομάζομαι Νικολέντζου Βάσω και εργάζομαι στο Κ.Δ.Α.Π. με Α. (Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία) «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ» στην Έδεσσα.
    Ψάχνουμε καλλιτέχνες διάσημους και μη, για να τραγουδήσουν αφιλοκερδώς σε μια συναυλία που θα πραγματοποιηθεί τέλη Ιουνίου στο ανοιχτό θέατρο Γαβαλιώτησσας για καλό σκοπό.
    Ο σκοπός αυτός είναι να μαζευτούν χρήματα για να δημιουργηθεί ένα κέντρο αυτόνομης διαβίωσης Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες, των οποίων οι γονείς θα έχουν φύγει από αυτή τη ζωή και δεν θα υπάρχει κάποιο άλλο συγγενικό πρόσωπο να τα φροντίζει. Μπορεί να ακούγεται μελό ή σκληρό, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.
    Η πρόταση δεν είναι δεσμευτική. Αν ενδιαφέρεστε, παρακαλώ να επικοινωνήσετε στο e-mail μου που είναι: geloba1984@yahoo.gr ή στον χώρο εργασίας μου από τις 8 π.μ. έως 2μ.μ. στο 23810-23898

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Με εκτίμηση
    Νικολέντζου Βασιλική



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : geloba στις 09-05-2006 20:09 ]
    ge01415
    15.05.2006, 14:08
    Quote:

    Το μέλος geloba στις 02-05-2006 στις 19:23 έγραψε:


    Ψάχνουμε καλλιτέχνες διάσημους και μη, για να τραγουδήσουν αφιλοκερδώς σε μια συναυλία που θα πραγματοποιηθεί τέλη Ιουνίου στο ανοιχτό θέατρο Γαβαλιώτησσας για καλό σκοπό.






    Ε, αφού ψάχνουνε διάσημους πως μπορώ να λείπω εγώ???

    Εγώ και η Μάρθα (για όσους γνωρίζουν) θα είμαστε εκεί να βοηθήσουμε αυτόν τον Άγιο σκοπό!
    Να διευκρινίσω πως το ανοιχτό θέατρο Γαβαλιώτησσας βρίσκεται λίγο έξω απο την Έδεσσα και πως η ημερομηνία δεν έχει καταλήξει ακόμα (θέμα τοπικής αυτοδιοίκησης).









    KIT_KAT
    15.05.2006, 18:32
    Quote:

    Το μέλος ge01415 στις 15-05-2006 στις 14:08 έγραψε:

    Εγώ και η Μάρθα (για όσους γνωρίζουν) θα είμαστε εκεί




    Και για όσους δε γνωρίζουν, εγγυόμαστε εμείς! Τέλεια!! Μακάρι να βολέψει και να κάνουμε εκδρομούλα στην Έδεσσα!!
    SWEETHOPE
    16.05.2006, 11:38
    Aγαπητή φίλη geloba επικοινώνησα χτές βράδυ με τον τραγουδοποιό Σταμάτη Μεσημέρη [μέσω μιάς φίλης μου στη Αθήνα ] και δέχτηκε με πολύ μεγάλη διάθεση να συμμετέχει στη συναυλία που οργανώνετε για τον υπέροχο σκοπό που αναφέρεις
    αφιλοκερδώς με το μουσικό του συγκρότημα.Του δόθηκαν τα στοιχεία σου και θα επικοινωνήσει πλέον συντομα όπως είπε μαζί σου.Καλή επιτυχία με όλη μου τη ψυχή
    στη διοργάνωση αυτή και καλή δύναμη.Φιλικά
    rouli726
    16.05.2006, 19:31
    M pravo paidia!Xairomai pou i mousiki mas parea tha prosthesei esto ki ena litharaki se auti tin polu kali idea sas!Mpravo thano,telika den epesa ekso mazi sou...ta tragoudia sou marturoun tin euaisthisia sas!
    Kai pali mpravo pou mesa apo ti mousiki dinete liges stigmes xaras se autous tous anthropous pou den to vazoun pote kato kai apodeiknuoun pos i psuxi exei tetoia dunami na kseperna kathe empodio!
    Euxomai kali epituxia stin prospatheia sas auti!!!

    KAKOFONIKS
    16.05.2006, 20:50
    Μακάρι να μπορούσα να έρθω αλλά είμαι μακριά παντώς συγχαρητήρια and keep on doing the good job ...
    ge01415
    17.05.2006, 12:03
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 15-05-2006 στις 18:32 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος ge01415 στις 15-05-2006 στις 14:08 έγραψε:
    [i]
    Εγώ και η Μάρθα (για όσους γνωρίζουν) θα είμαστε εκεί




    Και για όσους δε γνωρίζουν, εγγυόμαστε εμείς! Τέλεια!! Μακάρι να βολέψει και να κάνουμε εκδρομούλα στην Έδεσσα!!

    [/I]




    Οι διοργανωτές-τριες της εκδρομούλας καλούνται να αναζητήσουν τον Έτσι Της Αγαπούλας για να του ανακοινωθεί οτι έγινε επίτιμο μέλος του MusicHeaven!!!!



    SWEETHOPE ένα μεγάλο μπράβο για την κίνησή σου αυτή και ένα μεγάλο ευχαριστώ από μένα που χάρη σε σένα θα έχω την τιμή να παίξω μαζί με τον Σταμάτη!!!





    SWEETHOPE
    17.05.2006, 19:09
    ge01415 χαίρομαι αφάνταστα για τη μουσική σας συνεύρεση και λυπάμαι πολύ που λόγω απόστασης δε θα μπορέσω να σας απολαύσω όμως χαλάλι σας και ιδιαίτερα για το σκοπό που γίνεται αξίζει να στήσετε ένα πολύ μεγάλο πανηγύρι.Θα πιώ εκείνο το βράδυ στην υγειά σας και στη χαρά των παιδιών.Φιλικά
    geloba
    22.05.2006, 20:50
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σας!Συγγνώμη που δεν μπαίνω συχνά, αλλά όταν μπαίνω, δεν σας ξεχνώ!Ελπίζω να έρθει πολύς κόσμος στην Έδεσσα.....και από τους αρμόδιους της διοργάνωσης έμαθα πως θα έχει μια πολύ ξεχωριστή έκπληξη!

    Και πάλι ευχαριστώ!
    yokor
    22.05.2006, 21:20
    Κατ΄ αρχήν συγχαρητήρια για αυτή την όμορφη κίνηση. Ελπίζω να υπάρξει ενημέρωση σχετικά με το πότε ακριβώς θα γίνει η εκδήλωση, γιατί δεν θέλω με τίποτα να την χάσω.

    Δεν είμαι μουσικός, αν μπορώ όμως με κάποιο άλλο τρόπο να βοηθήσω, θα το κάνω με μεγάλη χαρά. Σας ενδιαφέρει π.χ. να το δημοσιεύσουμε στις τοπικές εφημερίδες της Φλώρινας, της Πτολεμαίδας και της Κοζάνης;

    Και βέβαια σαν παιδαγωγός, είμαι στην διάθεσή σας σε οτιδήποτε χρειαστείτε οποιαδήποτε στιγμή!

    ge01415
    14.06.2006, 18:07
    Αλλαγή πλάνων τελικά για την εκδήλωση!

    Αναβάλεται η συναυλία του Σταμάτη και...της αφεντιάς μου για τέλος καλοκαιριού!

    Προσφέρθηκαν αφιλοκερδώς οι Ζαφείρης Μελάς και Κώστας Καραγέλης!!!
    Να'ναι καλά τα παιδιά!!!

    Οπότε η εκδήλωση έχει ως εξής:

    Παρασκευή 23 Ιουνίου 2006
    Συναυλία : Ζαφείρης Μελάς - Κώστας Καραγέλης
    Ανοιχτό Θέατρο Γαβαλιώτησσας - Έδεσσα

    Σκοπός: Να μαζευτούν χρήματα για να δημιουργηθεί ένα κέντρο αυτόνομης διαβίωσης Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες, των οποίων οι γονείς θα έχουν φύγει από τη ζωή και δεν θα υπάρχει κάποιο άλλο συγγενικό πρόσωπο να τα φροντίζει.

    Τιμή εισιτηρίου : 10 €
    Προπώληση εισιτηρίων: Τουριστικό γραφείο πληροφοριών 2381020300 και στο HOTEL "ΠΑΝΟΡΑΜΑ" - Άγιος Παντελεήμων - Φλώρινα

    Εμείς θα τιμήσουμε την εκδήλωση(για τον σκοπό βεβαίως βεβαίως)!!! Όσοι πιστοί...προσέλθετε!!!!






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ge01415 στις 16-06-2006 02:02 ]


    georgianoua
    14.06.2006, 18:43
    Θα πεταω εκεινη τη μέρα για Κύπρο..

    Δε θα μπορέσω να σας τιμήσω Και να δω και τους άλλους τραγουδιστές
    ge01415
    16.06.2006, 02:36



    Τελικά υπάρχουν και καλοί ανθρώποι!!!
    Πολλοί (που δεν είναι φαν του είδους) προσφέρθηκαν να πληρώσουν το εισιτήριο χωρίς να πάνε στη συναυλία, όταν έμαθαν τον σκοπό.

    Πάντα τέτοια!!!




    yokor
    19.06.2006, 17:44
    Εκτός απροόπτου, θα είμαι κι εγώ εκεί!"Ψήνω" σιγά σιγά τον...οδηγό μου να με φέρει!
    yokor
    23.06.2006, 18:26
    Εύχομαι να συμμετέχει πολύς κόσμος αφού πρόκειται γι΄αυτόν τον ειδικό σκοπό...Εγώ θα είμαι τελικά εκεί!

    Γράφω από ανάγκη΄όπως αναπνέω. Γ.ΡΙΤΣΟΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : yokor στις 23-06-2006 18:28 ]


    yokor
    23.06.2006, 23:13
    Η συναυλία αναβλήθηκε λόγω βροχής...
    ge01415
    24.06.2006, 09:56

    Ποια βροχή;;; Έβρεξε; Νερό ήταν; Δεν πετούσαν πέτρες οι...απο πάνω;;;

    Τι ήταν αυτό το πράγμα; Έδεσσα σου λέει...η πόλη των νερών!!! Αμ που να' ξερα οτι τα νερά αυτά στα πετάνε με κουβάδες απο τον ουρανό;;;

    Μια φορά είπα να πάω σε σκυλάδικο και γύρισε ο κόσμος ανάποδα!!!

    Η συναυλία μεταφέρθηκε για την Παρασκευή 30 Ιουνίου!!!
    Τα εισιτήρια ισχύουν κανονικά!!!





    yokor
    24.06.2006, 11:46
    Μπα, για την άλλη Παρασκευή λίγο δύσκολο το βλέπω να ξαναπηγαίνω....Αφού πήραμε τα εισητήρια, καλύτερα να μην ξαναπάμε...Μπας και ο Θεός...επιτρέψει να γίνει η συναυλία και χωρίς εμάς...