ελληνική μουσική
    647 online   ·  210.861 μέλη

    Χαρίζονται 5 κουταβάκια!

    Marianthi24
    03.05.2006, 16:53
    Χαρίζονται 5 κουτάβια στη Λαμία. Σε περίπτωση που δεν βρεθούν άνθρωποι να τα υιοθετήσουν θα τους γίνει ευθανασία πράγμα που δεν το θέλουμε φυσικά. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου(mariantv@otenet.gr). Πρόκειται για 3 θηλυκά και 2 αρσενικά κουταβάκια, η μητέρα τους είναι γερμανικός ποιμενικός αλλά αυτά είναι ημίαιμα. Γεννήθηκαν στις 4/4 και είναι υγιέστατα.

    tzoy
    03.05.2006, 16:57
    φαντάζομαι ότι έχετε μεριμνήσει να δώσετε αγγελία σε petshops, κτηνιατρεία ή ακόμα και σε εφημερίδα... αχ δεν μπορώ να ακούω την λέξη ευθανασία... τι φταίνε αυτά που ήρθαν στη ζωή;
    δεν σκεφτήκατε ποτέ να την στειρώσετε?
    Marianthi24
    03.05.2006, 17:02
    Εννοείται ότι έχουμε δώσει αγγελίες όπου μπορέσαμε. Η σκυλίτσα δεν είναι δική μου. Φαντάζομαι οτι θα στειρωθεί, οι άνθρωποι που την έχουν είναι φιλόζωοι και είμαι σίγουρη οτι δε θέλουν να ξαναβρεθούν σε αυτή τη θέση.
    Frida
    03.05.2006, 17:06
    πραγματικά ελπίζω να μην τα σκοτώσουν.......
    Ασ τα δώσουν σε κάποιον οργανισμό προστασίας ζώων!!!
    tzoy
    03.05.2006, 17:08
    δεν μπορώ να φανταστώ άνθρωπο που λεει ότι είναι φιλόζωος να αφήνει τη γάτα ή την σκυλίτσα του να γεννήσει και να μπορεί μετά να ξεστομίζει την λέξη "ευθανασία" αν δεν βρει οικογένεια για τα μικρά....
    Marianthi24
    03.05.2006, 18:37
    Έχουν χρόνια τη σκυλίτσα, πάντα την πρόσεχαν αλλά φέτος έτυχε και έγινε αυτό. Απο εδώ και πέρα θα φροντίσουν για στείρωση. Ένταξει, ούτε η οικογένεια θέλει να καταλήξει σε αυτή την πρακτική για αυτό εδώ και αρκετές ημέρες κάνουν ό,τι μπορούν για να υιοθετηθούν τα μικρά. Σήμερα με ενημέρωσαν και εμένα και θεώρησα κάλο να βάλω μια αγγελία εδώ μήπως και βοηθήσω. Τα κουταβάκια είναι 6, το ένα το υιοθέτησα εγώ. Είμαι σίγουρη οτι λύση θα βρεθεί.

    Frida, σε ευχαριστώ! Κάθε ιδέα είναι χρήσιμη.
    uNick
    03.05.2006, 18:58
    Στην περίπτωση που δεν βρεθούν "ανάδοχες οικογένειες", αντί για ευθανασία ίσως θα ήταν προτιμότερο να τα αφήσουν κάπου έξω... Όλο και κάπου θα βρουν να χωθούν, και όλο και κάτι θα βρουν να φάνε, όπως τόσα και τόσα αδέσποτα που υπάρχουν γύρω μας... Όχι ευθανασία ρε παιδιά, έλεος...!
    Frida
    03.05.2006, 19:42
    Quote:

    Το μέλος uNick στις 03-05-2006 στις 18:58 έγραψε:

    Στην περίπτωση που δεν βρεθούν "ανάδοχες οικογένειες", αντί για ευθανασία ίσως θα ήταν προτιμότερο να τα αφήσουν κάπου έξω... Όλο και κάπου θα βρουν να χωθούν, και όλο και κάτι θα βρουν να φάνε, όπως τόσα και τόσα αδέσποτα που υπάρχουν γύρω μας... Όχι ευθανασία ρε παιδιά, έλεος...!




    Συμφωνώ απόλυτα!!! έχουν ένστικτο, θα τα καταφέρουν να επιζήσουν! η ευθανασία είναι έγκλημα! Marianthi, να χαρείς, αυτό πές τους!!

    Al mal tiempo, buena cara



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Frida στις 03-05-2006 20:02 ]
    tolaruba
    03.05.2006, 20:27
    πολλοι γνωστοι μου ειναι κτηνιατροι..θες να τους ενημερωσω σχετικα??..θα βρουν σιγουρα καποιον για τα κουταβια
    delldal
    03.05.2006, 23:54
    Quote:

    Το μέλος tzoy στις 03-05-2006 στις 16:57 έγραψε:

    φαντάζομαι ότι έχετε μεριμνήσει να δώσετε αγγελία σε petshops, κτηνιατρεία ή ακόμα και σε εφημερίδα... αχ δεν μπορώ να ακούω την λέξη ευθανασία... τι φταίνε αυτά που ήρθαν στη ζωή;
    δεν σκεφτήκατε ποτέ να την στειρώσετε?




    xilies fores na steirwsoun tous axiotimous kyrious africanous tous adrakles....pou euthinontai pou spernoun paidia ston kosmo apo deka kai panw kai pethainoun tis peinas argotera arkei na kanoun to kefi tous...oi kyrioi..
    toulaxiston ta skulia prosferoun megisto koinwniko ergo:odigoi tyflwn,exoudeterwsi kakopoiwn,prostasia paidiwn gynaikwn,aneuresi xamenwn atomwn,aneureusi narkwtikwn kai tosa alla...
    mia apopsi.