ελληνική μουσική
    680 online   ·  210.873 μέλη

    Έρχεται ο Erros Ramazzoti...

    xanthi
    26.05.2006, 15:41
    Ο Eros Ramazzoti από τους μεγαλύτερους Ιταλούς τραγουδιστές αρχίζει την περιοδεία του με μια συναυλία στις 30 Ιουνίου στη Πάτρα στα πλαίσια της Πολιτιστικής Πρωτεύουσας της Ευρώπης. Θα πάτε; Εγώ είμαι εθελόντρια στην πολιτιστική και εννοείται ότι θα πάω! Ποια η γνώμη σας για τον ERos Ramazzoti;;;;
    fredy
    26.05.2006, 16:49
    eros ramazzotti!mi piace molto!(μου αρέσει πολύ) θέλω να πάω στην Πάτρα οπωσδήποτε!!!ελπιζω να μπορέσωωωωωωωωω.9:30 δεν αρχίζει???τα λέμε εκεί αν είναι!!!fuoco nel fuocoooooooooooooooooooooooooooo!!!
    georgianoua
    26.05.2006, 16:53
    Την παγκόσμια θερινή περιοδεία του ξεκινά από την «Πολιτιστική Πρωτεύουσα της Ευρώπης - Πάτρα 2006» ο διεθνούς φήμης Ιταλός τραγουδιστής, Eros Ramazzotti, με μία μοναδική συναυλία στις 30 Ιουνίου στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.

    Συγκεκριμένα, ο Λατίνος τραγουδιστής, ο οποίος έχει πουλήσει πάνω από τριάντα εκατομμύρια δίσκους παγκοσμίως κι έχει συνεργαστεί με μεγάλα ονόματα της διεθνούς και Ευρωπαϊκής μουσικής σκηνής, όπως ο Andrea Bocelli και ο Luciano Pavarotti, η Tina Turner, ο Joe Cocker, ο Spike Lee και ο Hamish Hamilton, θα βρεθεί και στην χώρα μας για μία μοναδική συναυλία στο πλαίσιο του «Πάτρα 2006».

    Ο Eros Ramazzotti θα ερμηνεύσει τραγούδια από το νέο του άλμπουμ "Calma Apparente", το οποίο χαρακτηρίζεται από πιο ροκ ήχους, σε αντίθεση με το παλαιότερο ποπ στυλ του Ιταλού τραγουδιστή, με το οποίο κι έγινε γνωστός τη δεκαετία του 90.

    Από την πλευρά της «Πολιτιστικής Πρωτεύουσας της Ευρώπης - Πάτρα 2006», ο Συντονιστής του Οργανισμού και Εκπρόσωπος του ΥΠΠΟ, κ. Χρήστος Ροϊλός, δηλώνει για το μεγάλο αυτό γεγονός: «Η συναυλία του Eros Ramazotti στην Πάτρα θα αποτελέσει ένα από τα κορυφαία καλλιτεχνικά γεγονότα του φετινού καλοκαιριού για ολόκληρη την Ελλάδα.»

    Εισιτήρια για τη συναυλία του Eros Ramazzotti διατίθενται από τα περίπτερα του «Πάτρα 2006», από τα Virgin Megastores, αλλά και μέσω Internet, στην ιστοσελίδα της Πολιτιστικής Πρωτεύουσας, www.patras2006.gr .
    Οι τιμές των εισιτηρίων είναι 30 ευρώ στην αρένα και 40 ευρώ στις κερκίδες.


    rouli726
    27.05.2006, 11:59
    ειμαι πατρα κι εννοειται θα παω!!να ακουσω live το "un altra te"...!και τι στον κοσμο!!!ευτυχως ειναι στα πλαισια της πολιτιστικης και οι τιμες ειναι προσιτες!!
    ελατε ολοι παιδια!!!σας περιμενουμε!!