ελληνική μουσική
    627 online   ·  210.861 μέλη

    Radiohead live με 9 νέα τραγούδια

    GL
    16.06.2006, 15:11
    Εννιά ολοκαίνουρια tracks παρουσίασαν στους οπαδούς τους οι Radiohead στις δύο συναυλίες που έδωσαν στη Νέα Υόρκη στις 13 και 14 Ιουνίου. Παρόλα αυτά, παραμένει άγνωστο αν τα κομμάτια αυτά θα συμπεριληφθούν στο επόμενο άλμπουμ του γκρουπ που αναμένεται στις αρχές του 2007.

    Το γκρουπ παρουσίασε τα “15 Steps”, “Arpeggi”, “Videotape”, “Nude”, “Bangers ‘n’ Mash”, “Bodysnatchers”, “Down Is The New Up” και τις δύο βραδιές, προσθέτοντας το “House Of Cards” στην πρώτη και το “Spooks” στη δεύτερη. Φυσικά, τα set περιλάμβαναν επιτυχίες από ολόκληρη την καριέρα του γκρουπ.
    Θα πρέπει να σημειωθεί πως το κομμάτι “Nude” παρουσιάζεται από το 1998 παρά το γεγονός ότι δεν έχει συμπεριληφθεί στο Kid A, το Amnesiac ή το Hail To The Thief.
    Τέλος, τον επόμενο μήνα αναμένεται και η πρώτη προσωπική δισκογραφική δουλειά του frontman των Radiohead, Τομ Γιορκ, η οποία θα έχει τίτλο The Eraser.



    πηγη:pop-rock.gr
    ageras
    16.06.2006, 16:18

    nefos
    16.06.2006, 19:52

    @ κι από εμένα χοροπηδητά!!!!!!
    poison_girl
    16.06.2006, 22:48
    το αγαπημενο μου απο Radiohead

    Creep

    In a beautiful world
    I wish I was special
    You're so fuckin' special

    But I'm a creep,
    I'm a weirdo
    What the hell am I doin' here?
    I don't belong here

    I don't care if it hurts,
    I wanna have control
    I want a perfect body
    I want a perfect soul

    I want you to notice
    when I'm not around
    You're so fuckin'special
    I wish I was special

    But I'm a creep
    I'm a weirdo
    What the hell am I doin' here?
    I don't belong here, ohhhh, ohhhh

    evonni
    17.06.2006, 00:30
    Δεν ξέρω για ποιο από τα δύο να πρωτοχαρώ! Πάλι καλά που σε αυτήν την περίπτωση ο frontman δεν παράτησε τους υπόλοιπους για να βγάλει solo album, όπως συνέβη με τον Tim Booth & τους James. (αν και ο τελευταίος επικαλέστηκε αγεφύρωτες διαφορές με κάποιο μέλος...) Όμορφα!