ελληνική μουσική
    416 online   ·  210.905 μέλη

    Η γνώμη σας για το κανάλι MAD

    v-for-variemai
    19.04.2007, 23:13
    To MAD το έχω πετύχει με ζάπινγκ αρκετές φορές. Μερικές απο αυτές κάθισα και παρακολούθησα λίγο.. Ε μετά απο το λίγο.. το βαρέθηκα, και έκτοτε, όποτε το πετυχαίνω ξανά, αλλάζω κανάλι. Ακούω τα τραγούδια που είναι "της μόδας" και εμένα με γεμίζουν πιο πολύ τραγούδια που δεν είναι "της μόδας". Όχι πως δεν υπάρχουν και εξαιρέσεις φυσικά...
    melody-music
    25.04.2007, 10:08
    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 11-08-2006 στις 00:41 έγραψε...

    Εγω παλι παιδια το πιανω μεσω της νοβα. Για να σας πω την αληθεια δεν το παρακολουθω καθολου γιατι βαζει περισσοτερο ελληνικη μουσικη που δεν την γνωριζω. Παρακολουθω μονο VH1 και MTV.......... xexexe





    ποσο σε ζηλευω!!! ειχα mtv οταν εμενα στο νησι τωρα εδω στην πρωτευουσα τιποτα!!! περιμενω το video on demand μπας κ μπορεσω να εχω κανενα μουσικο καναλι της προκοπης!! γιατι το mad ειναι καλο για να ενημερωνεται κανεις για την ελληνικη δισκογραφια γιατι για ξενη μουσικη ολο τα ιδια κ τα ιδια. αφηστε που ειναι πολυ καλη αντιγραφη του mtv.... δεν νομιζω να διαφωνει κανεις... με τα χρονια εχει αντιγραψει πολλα ειδη εκπομπων κ πολλα στυλ παρουσιασης. επισης εφεραν τα happy tree friends τα οποια ειχα λατρεψει στο mtv της γερμανιας 5 χρονια πριν! κ φετος μας το πασαρουν για κατι καινουριο...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : melody-music στις 25-04-2007 11:16 ]


    Fwfw
    25.04.2007, 17:02
    Εδω στην κρητη δεν πιανουμε mad μονο αναμεταδοση καποιες εκπομπες η αν εχεις nova

    Εισαι η λαχτάρα μου, ο καφές και τα τσιγάρα μου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Fwfw στις 25-04-2007 17:05 ]


    demi11
    29.04.2007, 01:06
    περι ορέξεος...κολοκυθόπιταΚάποια τραγούδια που βάζουν είναι καλά, όχι όλα αλλά κάποια αξίζουν!!!Πάντως μερικοί παρουσιαστές έχουν τρελό γέλιο!
    maroulaki_321
    29.04.2007, 12:34
    Η κατάντια του mad έχει ξεπεράσει τα όρια της πιο τολμηρής φαντασίας. Γιατί δεν το μετονομάζουν σε "who let the dogs out channel"
    pastella
    05.05.2007, 21:57
    Εγώ και το MAD δεν τα παμε καλα. Στις εξεταστικες διαβάζω στην κεντρικη βιβλιοθηκη του ΑΠΘ οπου το κυλικειο παιζει MAD ΟΛΗΜΕΡΑ. Θες δεν θες, το εχεις πανω απο το κεφαλι σου αν καθεσαι στα τραπεζακια μεσα. Το καλοκαιρι εννοειται καθεσαι εξω, αλλα όταν περιμενεις στην ουρα για καφε ή το χειμωνα με καμια βροχη τι θα κανεις..?

    Εχω φαει τον Σαρμπελ και την Πεγκυ Ζηνα με το κουταλι, καθως και 2 δημοφιλη σε Playlist σταθμους τραγουδια rnb τα οποια τα βρισκω απιστευτα μονοτονα με το κουταλι τον τελευταιο χειμωνα... Ανυποφορη κατασταση..!
    mariza18
    06.05.2007, 01:13
    Παλιότερα το έβλεπα από το πρωί ως το βράδυ!Είχε καταπληκτικές εκπομπές, όταν ζητούσες κάποιο κομμάτι αμέσως το έπαιζαν και -το κυριότερο για μένα- έπαιζε μουσική για όλα τα γούστα.Πλέον αυτό το φαινόμενο έχει σταματήσει..Ότι στιγμή και να το βάλω έχει διαφημίσεις, στις εκπομπές μιλάνε ακατάπαυστα και λένε βλακείες και τέλος ποτέ μα ποτέ δε βάζουν το κομμάτι που ζητάς(συνηθως λένε ''Α έπαιξε χθες αυτό,θα κοιτάξουμε να το βάλουμε από βδομάδα'')...Αφήστε δε που είναι σκέτη αντιγραφή του ΜΤV!!!Γι αυτό και γω το έχω στο 46 πια
    athanasp
    07.05.2007, 10:02
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 06-05-2007 στις 01:13 έγραψε...

    Ότι στιγμή και να το βάλω έχει διαφημίσεις, στις εκπομπές μιλάνε ακατάπαυστα και λένε βλακείες και τέλος ποτέ μα ποτέ δε βάζουν το κομμάτι που ζητάς (συνηθως λένε ''Α έπαιξε χθες αυτό,θα κοιτάξουμε να το βάλουμε από βδομάδα'')...




    Οι (όλο και περισσότερες) διαφημίσεις και η ακατάσχετη φλυαρία των παρουσιαστών ακυρώνουν όποιες καλές προθέσεις (αν) έχει το κανάλι. Επίσης, οι παρουσιαστές τις περισσότερες φορές δεν είναι "διαβασμένοι", εμφανίζονται στην εκπομπή χωρίς καμία προετοιμασία και (εμένα τουλάχιστον) κάποιοι μου δίνουν την εντύπωση ότι την έχουν "ψωνίσει". Τον τελευταίο καιρό μόνο με zapping αν δω, γιατί τα τρίλεπτα μουσικής δεν με αποζημιώνουν για τα δεκάλεπτα βλακείας.
    aggeliki
    08.05.2007, 10:56
    Μόνο όταν κάνω ζάπινγκ πια και πετύχω κάτι που μ'ενδιαφέρει...

    Πολλές διαφημίσεις και πολλά ψώνια που κουράζουν τελικά!
    RandyOzzy
    10.05.2007, 15:42
    otan imoun pio mikros(8 years old ) den katalavena kai poli apla akouga kai xeromouna meta megalonontas katalava oti ine ena kanali pou poli apla prospafi na profisi cd kai kalitexnes analoga me posa tous vinoun ops kai ola ta mousika kanalia i moni mousiki pou mou aresi ine mia sto Bluesky pou ine afieromeni sta 80s afti axizi to mad to exo varefi i kalitrera sixafi.
    Sapios
    16.05.2007, 04:23
    ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ
    okanenas
    16.05.2007, 13:39
    Είναι Ελληνικό άραγε