ελληνική μουσική
    257 online   ·  210.899 μέλη

    Νέα δουλειά ετοιμάζει ο Φοίβος Δεληβοριάς

    dver17
    23.04.2007, 18:12
    Νομίζω αύριο θα το έχει το SALINA στο Παγκράτι (Υμηττού 125). Δεν ξέρω αν το έχει σήμερα, την Παρασκευή μου είχε πει για Τρίτη.
    alexisgiotidis
    23.04.2007, 20:29
    αμα δεν το βρω και αυριο θα σκασω!! Γιατι στο μετροπολις δεν θα το φερουν? ρωτησε κανεις?
    Prowler213
    24.04.2007, 10:41
    Υπάρχει "πόλεμος" για τις τιμές που πρέπει να μπαίνουν τα Cds και το Metropolis έχει πάψει να συνεργάζεται με κάποιες από αυτές....

    Ε μια από τις δισκογραφικές είναι και του Φοίβου..οπότε τουλάχιστον τώρα το αναζητούμε ΑΛΛΟΥ!

    Μάλλον σήμερα το απόγευμα θα είμαστε τυχεροί..το εύχομαι τουλάχιστον!:)
    thanasena
    24.04.2007, 23:32
    Στο Metropolis και στο μαγαζί δίπλα,δεν υπήρχε το cd σημερα το απόγευμα...κι όπως μου είπαν Πέμπτη θα το έχουν.Έλεος!!Αν δεν το έχουν αυτοί ..τότε ποιος!!
    Prowler213
    24.04.2007, 23:36
    Ασχημα τα πράγματα δυστυχώς...πολύ άσχημα...

    Εφτασα σε σημείο να βάλω τον ίδιο να μου πάρει αντίτυπα...ξεφτίλα για την Sony!
    Nafpaktos___
    25.04.2007, 01:37
    Παιδια εγω το εχω απο το Σαββατο αλλα νομιζω πως το 6 και 9 ειναι χαλασμενα...
    Δοκιμασαμε στο δικσοπωλειο κι αλλα σιντι και παλι το ιδιο...
    Μου ειπαν πως ισως τα τραγουδια να εχουν εφε βινυλιου και να ακουγονται ετσι...
    Τι να πω...
    Παντως παιδια και σορι για εσας που το περιμενετε αλλα
    δεν φανταζεστε ποσο καλος ειναι!!!
    THEOG
    25.04.2007, 08:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Prowler213 στις 24-04-2007 στις 23:36 έγραψε...

    Ασχημα τα πράγματα δυστυχώς...πολύ άσχημα...

    Εφτασα σε σημείο να βάλω τον ίδιο να μου πάρει αντίτυπα...ξεφτίλα για την Sony!



    Αν είναι δυνατόν.Και μετά λέμε για την πειρατεία!Αφου δεν τα βρίσκουν τα δισκοπωλεία με τις εταιρείες πως θα προωθηθεί ο δίσκος?Μακάρι να βρεθεί λύση γιατί το αξίζει ο Φοίβος!
    dver17
    25.04.2007, 09:25
    Παράθεση:

    Το μέλος THEOG στις 25-04-2007 στις 08:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Prowler213 στις 24-04-2007 στις 23:36 έγραψε...

    Ασχημα τα πράγματα δυστυχώς...πολύ άσχημα...

    Εφτασα σε σημείο να βάλω τον ίδιο να μου πάρει αντίτυπα...ξεφτίλα για την Sony!



    Αν είναι δυνατόν.Και μετά λέμε για την πειρατεία!Αφου δεν τα βρίσκουν τα δισκοπωλεία με τις εταιρείες πως θα προωθηθεί ο δίσκος?Μακάρι να βρεθεί λύση γιατί το αξίζει ο Φοίβος!



    Απ' ότι ακούω, πρέπει να γίνεται ένας ψιλοπόλεμος μεταξύ συγκεκριμένων δισκοπωλείων και εταιριών. Το πιο πιθανό είναι ότι υπάρχουν ευθύνες εκατέρωθεν...
    Εγώ, όπως και να 'χει, θα το πάρω από το συνοικιακό μου δισκοπωλείο- ιδεολογικά και κοινωνικά τα κίνητρα!

    Prowler213
    25.04.2007, 10:20
    Η ειρωνία είναι πως οι υποσχέσεις από τη Sony έχουν μείνει στα λόγια...αυτό δυστυχώς τα έχει ισοπεδώσει όλα!

    Η τελική ημερομηνία κυκλοφορίας ήταν 19 Απριλίου και ΚΑΝΕΝΑ δισκοπωλείο δεν το είχε στις προθήκες του! Είμαστε 6 μέρες μετά και ακόμα δεν υπάρχει στο κέντρο της Αθήνας...

    Δηλαδή θα θυμηθούμε τα παλιά...θα δούμε αύριο το videoclip χωρίς να έχουμε ακούσει το δίσκο και θα ανυπομονούμε να τον ακούσουμε!

    Και στεναχωριέμαι γιατί τον έχω ακούσει τόσες φορές αλλά στα χέρια μου δεν τον έχω και εκνευρίζομαι και ΜΟΝΟ στην ιδέα ότι τόσα παιδιά αδημονούν να τον ακούσουν και ΚΑΝΕΙΣ δεν τρέχει...

    Νομίζω μετά από όλα αυτά καταλαβαίνουμε γιατί παίρνουμε ό,τι μας αξίζει: βαμπίρ, στείρα επανάληψη και αοριστοποιητικές συλλογές....αλλά αυτά προβάλλονται! Αν υπήρχε μια κίνηση στη νοοτροπία του Φοίβου θα έτρεχαν να το δώσουν στα δισκοπωλεία...και το Metropolis δεν θα έλεγε όχι - είναι τυχαίο που υπάρχουν όλοι οι "έντεχνοι"?
    A-Rockaria
    25.04.2007, 13:11
    Τα συνοικιακά δισκοπωλεία το έχουν; Ξέρει κανείς;
    Vyron
    25.04.2007, 15:39
    Στο PMW της Πάτρας έμαθα πως έχει φτάσει.

    Τι "Χάλια" ειναι αυτά ρε παιδια ?
    Αυτός είναι ο "Καθρέφτης" των δισκογραφικών εταιριών ?
    Εγώ πάντως δεν θα το κατεβάσω και θα περιμένω να βγει, γιατί " Η ζωή μόνο έτσι είναι ωραία."
    Θα τα πούμε εκεί "Εξω" , στο Ζυγό...
    A-Rockaria
    25.04.2007, 15:47
    Φυσικά και θα το αγοράσουμε! Προσωπικά δεν κατεβάζω από το ίντερνετ ούτε αγοράζω κόπιες. Αλλά για καλλιτέχνες σαν τον Δεληβοριά υπάρχει ακόμα μεγαλύτερο κίνητρο.
    dver17
    25.04.2007, 16:58
    Παράθεση:

    Το μέλος A-Rockaria στις 25-04-2007 στις 13:11 έγραψε...

    Τα συνοικιακά δισκοπωλεία το έχουν; Ξέρει κανείς;



    Το έχει το SALINA στο Παγκράτι (Υμηττού 125).
    dver17
    25.04.2007, 17:02
    Το πήρα και βέβαια- όπως ακριβώς περίμενα- είναι super!!!
    O Φοίβος για άλλη μια φορά αποδεικνύεται "σχολή" από μόνος του, ένας δημιουργός χωρίς αντίστοιχό του!
    Φυσικά και όλος ο δίσκος παίζει από την αρχή ως το τέλος (όπως και οι προηγούμενοι) και βέβαια, μετά από Φοίβο... μόνο Φοίβο βάζεις!!!
    Άντε λοιπόν, να εμπεδώσουμε τα νέα τραγούδια και ραντεβού στις συναυλίες!!!

    kouciv
    25.04.2007, 17:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Nafpaktos___ στις 25-04-2007 στις 01:37 έγραψε...

    Παιδια εγω το εχω απο το Σαββατο αλλα νομιζω πως το 6 και 9 ειναι χαλασμενα...
    Δοκιμασαμε στο δικσοπωλειο κι αλλα σιντι και παλι το ιδιο...
    Μου ειπαν πως ισως τα τραγουδια να εχουν εφε βινυλιου και να ακουγονται ετσι...
    Τι να πω...
    Παντως παιδια και σορι για εσας που το περιμενετε αλλα
    δεν φανταζεστε ποσο καλος ειναι!!!




    Το 6. και το 9 όντως έχουν έναν "θόρυβο" αλλά 99% είναι εφέ των κομματιών. Δε νομίζω να είναι τόσα cd "χαλασμένα". Ας μας πουν τα παιδιά από την Αθήνα όταν το αγοράσουν αν και στα cd τους υπάρχει ο αντίστοιχος "θόρυβος".

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kouciv στις 25-04-2007 17:49 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kouciv στις 25-04-2007 17:51 ]


    Nafpaktos___
    25.04.2007, 17:58
    Παράθεση:

    Το μέλος kouciv στις 25-04-2007 στις 17:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Nafpaktos___ στις 25-04-2007 στις 01:37 έγραψε...

    Παιδια εγω το εχω απο το Σαββατο αλλα νομιζω πως το 6 και 9 ειναι χαλασμενα...
    Δοκιμασαμε στο δικσοπωλειο κι αλλα σιντι και παλι το ιδιο...
    Μου ειπαν πως ισως τα τραγουδια να εχουν εφε βινυλιου και να ακουγονται ετσι...
    Τι να πω...
    Παντως παιδια και σορι για εσας που το περιμενετε αλλα
    δεν φανταζεστε ποσο καλος ειναι!!!




    Το 6. και το 9 όντως έχουν έναν "θόρυβο" αλλά 99% είναι εφέ των κομματιών. Δε νομίζω να είναι τόσα cd "χαλασμένα". Ας μας πουν τα παιδιά από την Αθήνα όταν το αγοράσουν αν και στα cd τους υπάρχει ο αντίστοιχος "θόρυβος".

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kouciv στις 25-04-2007 17:49 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kouciv στις 25-04-2007 17:51 ]





    Δεν νομιζω ειναι χαλια ο ηχος...
    A-Rockaria
    25.04.2007, 23:14
    Μόλις το άκουσα! Πολύ καλή η πρώτη εντύπωση! Όσο για τους "θορύβους", είμαι σχεδόν βέβαιος ότι υπάρχουν επίτηδες. Αν θυμάστε, παρόμοιο εφέ είχε χρησιμοποιήσει ο Φοίβος και στην "Επίσκεψη Του Καίσαρα" από τον Καθρέφτη.
    Vyron
    26.04.2007, 16:09
    Ρε παιδιά οι θόρυβοι είναι σιγουρα εφε.
    Πήρα σημερα το αλμπουμ, θα το βρείτε στο ΜUSIC STORE στην Πανεπιστημίου.
    Παρεπιπτόντως, μου αφησε πολύ καλη εντύπωση
    thanasena
    26.04.2007, 22:12
    Η παρουσίαση του νέου CD του Φοίβου στο MAD ήταν τρομερή!!Πολύ συγκινητικό το OK που τραγούδησε στην Λυδία...μας έφτιαξε την ημέρα!!
    augoustos
    27.04.2007, 00:44
    Παράθεση:

    Το μέλος dver17 στις 25-04-2007 στις 17:02 έγραψε...

    Το πήρα και βέβαια- όπως ακριβώς περίμενα- είναι super!!!
    O Φοίβος για άλλη μια φορά αποδεικνύεται "σχολή" από μόνος του, ένας δημιουργός χωρίς αντίστοιχό του!
    Φυσικά και όλος ο δίσκος παίζει από την αρχή ως το τέλος (όπως και οι προηγούμενοι) και βέβαια, μετά από Φοίβο... μόνο Φοίβο βάζεις!!!
    Άντε λοιπόν, να εμπεδώσουμε τα νέα τραγούδια και ραντεβού στις συναυλίες!!!




    έτσι έτσι!
    Το καλύτερο του Δεληβοριά. Μην τον μπερδέψουμε με τον άλλο Φοίβο. Ντροπή!