ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.833 μέλη
    nefos
    20.07.2006, 20:26


    @ Σήμερα έχω διάθεση να απαντήσω. ξέρεις σαν τα λευκώματα που ανταλάσσαμε στο γυμνάσιο.


    Nα μου το πεις το σ' αγαπώ και πάλι

    Nα μου το πεις, η αγάπη είναι ζάλη

    (ερμηνεία:Αλεξίου Χάρις, μουσική/στίχοι: Μικρούτσικος Θάνος)
    alicia0
    20.07.2006, 23:29
    να θες ο ανθρωπος αυτος να ειναι καλα οπου και να 'ναι, μ'οποιους-ες και να 'ναι.

    να τον αφηνεις ελευθερο να κανει τις επιλογες του και να τις σεβεσαι...και αν χρειαστει...να φευγεις...
    alagi_katestimenou
    25.07.2006, 16:59
    η αγάπη που δίνουμε εμείς μπροστά στην αγάπη που μας δίνουν είναι ένα τίποτα!!!!

    _maraki_89_
    25.07.2006, 17:10
    να μη σε νοιαζει αν θα είναι δίπλα σου... απλά να είναι καλά και ευτυχισμένος/η
    Desmar
    25.07.2006, 17:45
    ... όλες οι αισθήσεις σου να οδηγούν στο "αντικείμενο" ... της αγάπης σου ...

    Σαν μαγεμένο το μυαλό μου φτερουγίζει
    Η κάθε σκέψη μου κοντά σου τριγυρίζει
    Δεν ησυχάζω και στον ύπνο που κοιμάμαι
    Εσένα πάντα αρχοντοπούλα μου θυμάμαι

    Μες στης ταβέρνας τη γωνιά για σε τα πίνω
    Για την αγάπη σου ποτάμια δάκρυα χύνω
    Λυπήσου με μικρή και μη μ’ αφήνεις μόνο
    Αφού το ξέρεις πως για σένα μαραζώνω

    Αχ παιχνιδιάρα πάψε τώρα τα γινάτια
    και μη μου κάνεις την καρδούλα μου κομμάτια
    Με μια ματιά σου σαν μου ρίξεις αργολιώνω
    Κοντά σου ξέρεις πως ξεχνάω κάθε πόνο


    tzoy
    25.07.2006, 17:47
    να νοιώθεις σαν να μην έφυγε...
    neerie
    25.07.2006, 18:22
    ... να ανέχεσαι τις βλακείες και τα χαζά που κάνει κάποιος με χαμόγελο (ενώ υπό "κανονικές συνθήκες" δεν θα τα δεχόσουν), και μερικές φορές να τα βρίσκεις ακόμα και χαριτωμένα! Αν είναι δυνατόν!


    movflower
    25.07.2006, 18:58
    Το μέλος neerie στις 25-07-2006 στις 18:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    ... να ανέχεσαι τις βλακείες και τα χαζά που κάνει κάποιος με χαμόγελο (ενώ υπό "κανονικές συνθήκες" δεν θα τα δεχόσουν), και μερικές φορές να τα βρίσκεις ακόμα και χαριτωμένα! Αν είναι δυνατόν!






    otan ta vriskeis xaritwmena den einai agaph, alla tyflos erwtas kai kala kanei na perasei grhgora giati yparxoun polla alla pragmata pou den vlepeis kai oups, tha thn patheis syntoma an o dekths tou erwta sou einai apo kakh pasta.

    filia

    neerie
    25.07.2006, 19:24
    Το μέλος movflower στις 25-07-2006 στις 18:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 25-07-2006 στις 18:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    ... να ανέχεσαι τις βλακείες και τα χαζά που κάνει κάποιος με χαμόγελο (ενώ υπό "κανονικές συνθήκες" δεν θα τα δεχόσουν), και μερικές φορές να τα βρίσκεις ακόμα και χαριτωμένα! Αν είναι δυνατόν!






    otan ta vriskeis xaritwmena den einai agaph, alla tyflos erwtas kai kala kanei na perasei grhgora giati yparxoun polla alla pragmata pou den vlepeis kai oups, tha thn patheis syntoma an o dekths tou erwta sou einai apo kakh pasta.

    filia




    Με έβαλες σε σκέψεις τώρα...Αυτό με τα χαριτωμένα μόνο στον έρωτα συμβαίνει? Ίσως... Το ότι ανέχεσαι όμως και χαμογελάς, αυτό είναι αγάπη
    Feggarenia261
    25.07.2006, 23:06
    Poioς μπορεί να προσδιορίσει την αγάπη με λόγια άραγε....?
    manblaz
    25.07.2006, 23:06
    αγαπησα και εμαθα
    το τι θα πει αγαπη
    ειναι ελπιδα στην καρδια
    που σβηνει με ενα δακρυ
    movflower
    26.07.2006, 00:38
    Το μέλος neerie στις 25-07-2006 στις 19:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 25-07-2006 στις 18:58 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος neerie στις 25-07-2006 στις 18:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    ... να ανέχεσαι τις βλακείες και τα χαζά που κάνει κάποιος με χαμόγελο (ενώ υπό "κανονικές συνθήκες" δεν θα τα δεχόσουν), και μερικές φορές να τα βρίσκεις ακόμα και χαριτωμένα! Αν είναι δυνατόν!






    otan ta vriskeis xaritwmena den einai agaph, alla tyflos erwtas kai kala kanei na perasei grhgora giati yparxoun polla alla pragmata pou den vlepeis kai oups, tha thn patheis syntoma an o dekths tou erwta sou einai apo kakh pasta.

    filia




    Με έβαλες σε σκέψεις τώρα...Αυτό με τα χαριτωμένα μόνο στον έρωτα συμβαίνει? Ίσως... Το ότι ανέχεσαι όμως και χαμογελάς, αυτό είναι αγάπη




    hm..... otan agapas den anexesai. den xrhsimopoieis kan th lexh anexomai gia ena apo ta xarakthristika tou syntrofou sou. fysika den vrhka akoma th swsth lexh. eimai sto psaksimo ki egw.
    agaph..... nomizw na dineis ston allo oti thelei prin kan to zhthsei kai na sou dinei oti theleis prin kan to zhthseis.prin kan xereis pws to xreiazesai.


    filia
    NaStaZiA
    26.07.2006, 01:28
    mexri h gh na mh gurizei pia...wspou to fws na ginei skoteinia...wspou ki autos o hlios na xa8ei...8a s'agapw kai akoma pio polu... 8a s'agapwwww

    8a s'agapw oso kaneis dn agapaei...8a s'agapw...me mia agaph pou o nous sou dn xwraei 8a s'agapw!!!
    fanis_diathesopoulos_
    26.07.2006, 01:37
    Το μέλος neerie στις 25-07-2006 στις 18:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    ... να ανέχεσαι τις βλακείες και τα χαζά που κάνει κάποιος με χαμόγελο (ενώ υπό "κανονικές συνθήκες" δεν θα τα δεχόσουν), και μερικές φορές να τα βρίσκεις ακόμα και χαριτωμένα! Αν είναι δυνατόν!







    αυτο ειναι η αγαπη!!!
    άλλα ετσι το βλεπουμε μονο ''εξω απο τον χορο" οταν την παταμε το λεμε απλα μαγεια ή κ καμια φορα παραδεισο ομως μιλαμε παντα για το ιδιο πραγμα....null
    homer
    27.07.2006, 21:50
    AGAPI EINAI synesthima poy diskola xexnietai
    alicia0
    28.07.2006, 13:43
    Δεν υπαρχει δυσκολια που η αγαπη να μη την ξεπερναει,
    δεν υπαρχει πορτα που η αγαπη να μη την ανοιγει.
    Δεν παιζει ρολο ποσο βαθυ ειναι το προβλημα, ποσο μπερδεμενο ειναι το κουβαρι, ποσο μεγαλο ειναι το λαθος.
    Αν δειξεις αρκετη αγαπη, θα τα λυσεις ολα.
    Μονο αν μπορεσεις ν' αγαπησεις αρκετα, θα εισαι ο πιο ευτυχισμενος και δυνατος ανθρωπος στον κοσμο.
    justin
    28.07.2006, 17:05
    εγώ ξέρω αυτό:σ'αγάπησα,σε πόνεσα και κόλλησα μαζί σου
    μα τώρα σε βαρέθηκα κ άντε και......!!!!!!πλάκα κάνω!!!!αγάπη είναι να δίνεις στον άλλο πράγματα,να νοιάζεσαι γι αυτόν και να μην περιμένεις ανταπόδοση...
    justin
    28.07.2006, 17:07
    ...και κάτι ακόμα...Η ΑΓΑΠΗ ΘΕΛΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ!!!!!!!!!
    Angel20
    29.07.2006, 02:32
    Αγάπη είναι, να θες τον άλλο έτσι όπως είναι.... που λέει και η Βίσση! Σωστόοοοοοος??????????
    meltica
    29.07.2006, 19:13
    Αγάπη είναι να θέλεις να κάνεις τα πάντα για έναν άνθρωπο.
    Αγάπη είναι να νιώθεις μισός όταν πληγώνεις το άτομο που αγαπάς.
    Και να νιώθεις ευτυχισμένος όταν το κάνεις ευτυχισμένο.