ελληνική μουσική
    443 online   ·  210.870 μέλη
    justin
    22.07.2006, 11:22
    Το θέμα νομίζω είναι ξεκάθαρο...κατ'εμέ σε μια αληθινή φιλία, βρίσκομαι μαζί με τον άλλο άνθρωπο για να μοιραστούμε την ίδια τη ζωή, τις χαρές και τις λύπες της. Ο αληθινός φίλος είναι συνοδοιπόρος, όχι μόνο στις εύκολες και ευχάριστες στιγμές, αλλά επίσης στις αναπόφευκτες περιόδους θλίψης και δυσκολίας κλπ.Και το ερώτημα ειναι...υπάρχουν τέτοιοι φίλοι σήμερα;Υπάρχει αληθινή φιλία για εσάς;
    tzoy
    22.07.2006, 11:29
    υπάρχουν θέματα για τη φιλία και θα τα βρεις στη φιλοσοφική συζήτηση
    ageras
    22.07.2006, 12:14
    Υπάρχει ένα ωραία θέμα εδώ
    Έχουν δοθεί ωραίες απαντήσεις.

    ageras
    22.07.2006, 12:15
    (μετακινήθηκε στην σωστή κατηγορία)
    pluton
    28.07.2006, 00:39
    Υπάρχουν. Αρκεί να ξέρεις που να ''ψαξεις''
    MILU
    08.08.2006, 22:26
    Το μέλος pluton στις 28-07-2006 στις 00:39 έγραψε...
    Παράθεση:

    Υπάρχουν. Αρκεί να ξέρεις που να ''ψαξεις''



    Συμφωνώ.
    Ασε που κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι απόλυτα εντάξει σε φίλους. Δεν ανοίγομαι πάντα, δεν μοιράζομαι πολλά πράγματα, είμαι χαμένη στον κόσμο μου...
    Ίσως θα έπρεπε να αναρωτηθούμε πρώτα "Τι είναι αληθινή φιλία" και να κρίνουμε πρώτα τον εαυτό μας, να παρατηρήσουμε τα λάθη μας....
    Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι 100% φίλη κανενός. Μ'αρέσει να δίνομαι, αλλά δεν είμαι άνετη στο να μοιράζομαι σκέψεις και προβληματισμούς ... Πάντως κατα καιρούς έχω κάνει ωραίες φιλίες που έχουν σβήσει ομαλά, γιατί ο χρόνος και οι ζωές του καθενός έχουν αλλάξει τα δεδομένα...
    Τι ωραίες που είναι οι συζητήσεις που έχω κάνει με διάφορους ανθρώπους ... Αχ, τι μου θύμισες τώρα...
    Φιλιά σε όλους τους φίλους/φίλες που έχω κάνει και θα συναντήσω στο μέλλον ...
    Και με όσους δεν τα βρήκαμε, ε, ίσως να μην ήτανε της μοίρας μας ... (το timing είναι πολύ σημαντικός παράγοντας)
    Φιλιάάά
    edelweiss
    14.05.2007, 17:36
    Orfeus
    14.05.2007, 17:46
    Έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα. Σ' ευχαριστώ...
    vouliakis
    14.05.2007, 18:01
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 22-07-2006 στις 12:14 έγραψε...

    Υπάρχει ένα ωραία θέμα εδώ
    Έχουν δοθεί ωραίες απαντήσεις.




    edelweiss, το έχει πει 2-3 posts παραπάνω και ο ageras, που επέλεξε να μην κλειδώσει το θέμα.

    Τι έγινε? Άρχισες να μας το παίζεις και moderator τώρα?



    Y.Γ. Το ξε-κλειδώνω, λοιπόν, Orfeitto...


    edelweiss
    14.05.2007, 18:08
    κι επειδή το ζήτησε? Ας το κλειδώσετε και να βάλετε που υπάρχει το αντίστοιχο θέμα.

    Άμα ξεκινάμε έτσι τότε ο καθένας που του κλειδώνουνε το τόπικ να αρχίσει να παραπονιέται... Συγγνώμη κι όλας, αλλά οι κανόνες είναι κανόνες και πάω με βάση αυτούς
    Κανόνας Νο.5
    5. Πρέπει να αποφεύγεται η δημιουργία νέων θεμάτων με περιεχόμενο που ήδη καλύπτεται από άλλο θέμα. Επειδή ασφαλώς δεν είναι εύκολη η αναζήτηση μέσα σε όλα τα posts που έχουν σταλεί ως τώρα, συνίσταται η αναζήτηση ανάμεσα στα πιο πρόσφατα posts.


    Υ.Γ.: για μια απάντηση δεν το κλειδώνετε? δλδ όταν ένα θέμα αποκτήσει πάνω από 10 απαντήσεις? έλεος

    Μέτρησα τ' άστρα τ' ουρανού
    και λείπει ένα ζευγάρι
    χαμήλωσε τα μάτια σου
    μην έρθει και στα πάρει!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edelweiss στις 14-05-2007 18:10 ]


    vouliakis
    14.05.2007, 18:11
    Δεν το ζήτησε... O ageras είναι moderator. Μα, καλά, δεν διαβάζεις τι γράφουν οι υπόλοιποι και ποιοί γράφουν? Απαντάς μόνο?
    edelweiss
    14.05.2007, 18:15
    Επειδή τις διάβασα το είπα κ. Βουλιάκη. Από την στιγμή που το δήλωσε έπρεπε να το κλειδώσει... Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω... Που τις είδες λοιπόν τις ωραίες απαντήσεις? Τι διαφορά έχει το "αληθινή φιλία" από την "πραγματική φιλία"?
    vouliakis
    14.05.2007, 18:27
    To τί θα κάνει κάποιος moderator δεν είναι θέμα που σε αφορά. Παρακαλώ, να σταματήσεις τέτοιου είδους υποδείξεις.
    moufidis
    14.05.2007, 18:41
    Και που να σφίξουν οι ζέστες...

    Πολύ τσίτα πάντως ρε παιδί μου... Πολύ τσίτα
    sea_like_eyes
    14.05.2007, 18:50
    ο ταρζαν ποτε θα σκασει μυτη...οοοοεεεεεεεοοοοο?
    ageras
    14.05.2007, 18:52
    Δεν είναι ανάγκη να ανεβάζουμε τους τόνους.
    Το τόπικ που έχω δώσει ως λινκ,αναφέρεται σε συγκεκριμένη μορφή φιλίας.
    (copy paste από το τόπικ εκείνο):
    Άραγε πραγματική φιλία υπάρχει??Και ειδικότερα στις γυναίκες??Η μόνο ο ανταγωνισμός υπάρχει πια????....
    Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν το κλείδωσα.
    Εδώ σε αυτό το τόπικ είναι πιο γενικό το θέμα.



    www.manpas.musicheaven.gr



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 14-05-2007 18:53 ]


    vero
    14.05.2007, 18:52
    Παράθεση:

    Το μέλος moufidis στις 14-05-2007 στις 18:41 έγραψε...

    Και που να σφίξουν οι ζέστες...

    Πολύ τσίτα πάντως ρε παιδί μου... Πολύ τσίτα



    θα αναγκαστω να συμφωνησω με τον νουφ
    Astron
    14.05.2007, 20:09
    Παράθεση:

    Το μέλος edelweiss στις 14-05-2007 στις 17:36 έγραψε...

    Υπάρχει ίδιο θέμα:

    -> http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?mop=modload&name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=3351&forum=39[addsig]



    Μα πραγματικά δεν καταλαβαίνω...
    Έφερες στην επιφάνεια ένα ξεχασμένο topic σχεδόν 1 χρόνου μόνο και μόνο για να δώσεις link σε.... κάποιο άλλο παρόμοιο; Ξεκαθάρισμα κάνεις;

    Άσε που ήδη το είχε επισημάνει ο ageras...

    Φυσικά δεν μπορεί να σου αφαιρέσει κανείς το δικαίωμα να λες ελεύθερα τη γνώμη σου και να ψαχουλεύεις τα παλιά topics αλλά τα κλειδώματα, τις μεταφορές θεμάτων, και τον κανονισμό του site σε παρακαλώ άστα στους συντονιστές.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 14-05-2007 20:26 ]