ελληνική μουσική
    480 online   ·  210.908 μέλη

    Θέλω να γίνω διάσημος!Πώς;

    XeniaRodo
    04.01.2007, 10:15
    Παράθεση:

    Το μέλος audioslave στις 16-09-2006 στις 22:01 έγραψε...
    Το να βλέπεις όμως τον κάθε ''πάτο'' να είναι στην κορυφή και να αποφασίζει για τη ζωή σου...είναι θέμα...




    Mωρέ ωραία τα λες... βασικά θέλει τόλμη....
    και αν το καλοσκεφτείς όλοι οι "μεγάλοι" από το τίποτα ξεκίνησαν.....
    δεν είχαν ψωμί να φαν.

    Tώρα όλα τα τσόκαρα έχουν λιμουζίνες και πισίνες, να γιατί βγαίνουν όλο σκουπίδια....

    maspa
    04.01.2007, 10:23
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 04-01-2007 στις 10:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος audioslave στις 16-09-2006 στις 22:01 έγραψε...
    Το να βλέπεις όμως τον κάθε ''πάτο'' να είναι στην κορυφή και να αποφασίζει για τη ζωή σου...είναι θέμα...




    Mωρέ ωραία τα λες... βασικά θέλει τόλμη....
    και αν το καλοσκεφτείς όλοι οι "μεγάλοι" από το τίποτα ξεκίνησαν.....
    δεν είχαν ψωμί να φαν.

    Tώρα όλα τα τσόκαρα έχουν λιμουζίνες και πισίνες, να γιατί βγαίνουν όλο σκουπίδια....




    Το θέμα δεν είναι πως έχουν "Tώρα όλα τα τσόκαρα λιμουζίνες και πισίνες, να γιατί βγαίνουν όλο σκουπίδια...." ... Αλλά ο απώτερος σκοπός τους είναι να αποκτήσουν όλα τα παραπάνω. Γιατί αν αγαπούσαν έστω και λιγάκι τη μουσική θα έκαναν ό,τι έκαναν με περισσότερο μεράκι και δε θα είχαμε τόσα σκουπίδια...
    punkTOMBOY
    21.08.2009, 13:15

    για να γινεις διασημος δν θελει μονο να εισαι φωναρα αλλα να εχεις στυλ και πρωσοπικοτιτα

    και αμα εισαι και καλος κανεις και κανα δεμο και το στελνεις σε καμια δισκογραφικη εταιρια


    anmaddna
    22.08.2009, 20:06

    δεν παιρνεις την απαντηση που θελεις γιατι πολυ απλα κανεις λαθος ερωτηση...

    δηλ ολοι αυτοι οι τιτανομεγιστοι κατ εμε μουσικοι πχ paco de lucia αυτο ειχαν στο μυαλο τους?

    θα μου πεις κι εσυ τους ξερεις κι απο χθες και φανταζεσαι τι ειχαν στο μυαλο τους...?

    η μουσικη ειναι παθος και ειναι φυσιολογικο να θελεις να εχεις ενα (ολυ μεγαλο) κοινο που να σε αποδεχεται και να σε ανεβαζει και να νιωθεις ενας μικρος επιγειος θεος! γιατι κακα τα ψεμματα αν δεν υπηρχε το κοινο απο πισω δεν ξερουμε και που θα σταματουσε η δημιουργια αν και αυτο δεν θελω το πολυασπαζομαι!!

    αλλα ο στοχος δεν ειναι αυτος (και αν γινει αυτοσκοπος σκουρα τα πραγματα) αν θελεις να ασχοληθεις σοβαρα με την μουσικη και να γινεις καταξιωμενος-πρωτα για τον εαυτο σου κι αλλοι αν σε ακουσουν και γουσταρουν μακαρι...

    αν θες να βγαλεις χρηματα βεβαια απο την μουσικη σου ειναι αλλο θεμα

    παντως δεν νομιζω οτι ενα ταλεντο εφαμιλλο με του ...ποιον να πω ποιον να πω...να πω jose feliciano θα περασει απαρατηρητο...οποτε μην κοπτεσαι

    εγω που τωρα μαθαινω και ειμαι παντελως ασχετη αισθανομαι ωραια μ αυτα που μαθαινω και προσπαθω να γινω οσο καλυτερη μπορω και να ανεβω επιπεδα δεν σκεφτομαι αχ πως θα γινει να με γνωρισουν ολοι και να με αποδεχτουν? κι ουτε ειμαι απο αλλο πλανητη να μην θελω να παιζω στο carnegie hall και να μου στελνει ο segovia ιδιοχειρες σημειωσεις τυπου "γεια σου ρε ανμακι παλι τα σπασες σημερα παντα τετοια-πολυ σε χαρηκα να ουμε!!"

     

     


    Vagelism
    22.08.2009, 21:17

    Οι καιροι αλλαζουν..γιατι δεν θες να ξερεις τι χρειαζετε για να σε κανει μια εταιρεια διασημο..

    Αυτη πρεπει να  ειναι η ερωτηση σου..Τι χρειαζεται μια εταιρεια για να με φτιαξει και να με κανει διασημο σε ολη την Ελλαδα...Η απαντηση ειναι...ΛΕΦΤΑ

    Η δισκογραφικη εταιρεια...δεν παυει να ειναι μια εταιρεια..που επενδυει σε ενα προιον..

    το προιον σε αυτη τη περιπτωση εισαι εσυ..

    και αν το Προιον δεν ειναι υπακουο και πιθηνιο...υπαρχει προβλημα.

    αν δεν εισαι διατεθειμενος να παιξεισ ολο αυτο το τσιφτετελοπαιχνιδι..Τηλεπαιχνιδια..αθλια κομματια..ψωναρεσ συνθετες που γραφουν σκυλαδικα..Gay ενδυματολογους και σκηνοθετες με μηδενικη αισθητικη..Ολο αυτο..θα περασεις πολυ ασχημα μπαινοντασ σε αυτο το trip.

    Η δισκογραφια εχει πεθανει..

    Myspace..ειναι η μονη λυση πλεον.

    Ο Καισαρας με τον αντιχειρα ετοιμο ...ομως ειναι ο κοσμος...

    Εισαι αρκετα καλος?