ελληνική μουσική
    738 online   ·  210.866 μέλη
    tolaruba
    02.09.2006, 23:36
    Οι περισσοτεροι απο εσας γνωριζεται οτι ο επομενος δισκος του Π. θαλασσινου θα λεγεται Κελανταρι και θα εχει ως θεμα τους δωδεκα μηνες του χρονου.Διαβασα λοιπον οτι μαζι με αυτο θα κυκλοφορησει και ενα dvd με στηγμιοτηπα απο τις ηχογραφησεις.Παντα εβρισκα τετοιου ειδους πραγματα λιγακι στημενα και ημουν παντα υπερ της μετριοφροσυνης και της ταπεινοτητας ενος καλλιτεχνη.Ισως το θεμα να ναι ασχετο και γελοια αλλα εμενα με προβληματισε αρκετα και ανοιγω αυτο το τοπικ ναι μεν για να πειτε τη γνωμη σας για τετοιες ενεργειες-ολων των καλλιτεχνων φυσικα-αλλα και για να με <<καθυσυχασετε>> κατα καποιον τροπο!!Δε ξερω αλλα μου φανηκε πολυ <<στεγνο>> απο εναν τετοιο καλλιτεχνη..
    Συγχωρηστε με αν το θεμα ειναι πολυ γελοιο αλλα μικρο παιδι ειμαι και θελω να ξεκαθαριζω καποια πραγματα που εχουν σχεση με τη μουσικη και καλλιτεχνες που θαυμαζω. Ετσι λοιπον ζητω να κρινετε αυτοι την ενεργεια μπας και υσυχασω λιγο!!!(αν το θεμα πρεπει να κλειδωθει λογο...βλακειας ας γινει συντομα μη γινω ρεζιλι σε οοολοο το διαδικτυο )
    valia1984
    03.09.2006, 00:32
    Κακό δεν είναι , άλλωστε έχουν γίνει της μόδας πλέον τα dvd.
    Συνήθως όμως βγαίνουν dvd με στιγμές από συναυλίες, με υλικό από ηχογραφήσεις πρώτη φορά το ακούω.
    Και δεν καταλαβαίνω και το λόγο ενός τέτοιου εγχειρήματος...

    Και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα κάτι τέτοιο από το Θαλασσινό.
    Δεν πρόκειται όμως για κάποιο live αλλά θα υπάρχει μαζί με έναν ολοκαίνουργιο δίσκο, οπότε δεν είναι και πολύ άσχημο.
    tolaruba
    03.09.2006, 01:21
    και εγω αυτο αναρωτιεμαι βρε βαλλια.Βασικα μηπως ετοιμαζαι αυτο το δισκο 2 χρονια και θελει να ναι οτι καλυτερο...τι να πω?Ηθελα ακομα να πω για απλη πληροφορηση οτι θα κυκλοφορισει και ενα βιβλιο με τους στιχους και ποιηματα για τους μηνες και αν θυμαμαι καλα καποια ζωγραφικα εργα που εχουν σχεση...
    valia1984
    03.09.2006, 10:27
    Γιατο δεχτεί και ο ίδιος ίσως να δένει αρμονικά με όλα τα υπόλοιπα.
    Δεν νομίζω να ήταν εμπορικοί οι λόγοι, δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο στη μέχρι τώρα πορεία του.

    ( Η μαμά μου πάντως θα χαρεί πάρα πολύ μόλις της πω για το dvd. Είναι μια ευκαιρία να τον βλέπει μιας και παρόλο που είναι τρελή θαυμάστριά του λόγω απόστασης μια φορά τον έχεουμε δει μαζί ζωντανά.)