ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.867 μέλη

    Ένα καλάμι για τους Kasabian

    ageras
    07.09.2006, 09:28
    Σε μια κρίση… υπέρμετρης αυτοπεποίθησης, οι Κasabian συνέκριναν τους εαυτούς τους με τους Radiohead αλλά και ακόμα χειρότερα, με τους Led Zeppelin! Συγκεκριμένα, ο Τομ Μέϊχαν δήλωσε πως αυτοί και οι Radiohead είναι τα μοναδικά γκρουπ που εξελίσσονται με κάθε κυκλοφορία.



    O frontman των Kasabian δεν σταμάτησε εκεί, αφού παρομοίασε το συγκρότημά του σαν τους νέους φουτουριστικούς Led Zeppelin. Όσο για το V Festival που έπαιζαν μαζί με τους Radiohead, ο Μέιχαν δηλώσε πως ένιωσε υπέροχα με την ανταπόκριση του κόσμου, καθώς “έμοιαζε να ήμασταν εμείς οι headliners του φεστιβάλ”.


    Πηγή:pop-rock

    XA XA XA XA XA XA



    Αχχχχ!!!Ευθυμήσαμε και σήμερις.....αλλά...ποιοι είναι αυτοί???

    XeniaRodo
    07.09.2006, 09:33
    Oύτε αυτούς τους ξέρω... πού πάτε και τους βρίσκετε?
    ageras
    07.09.2006, 09:38
    Έλα μου ντεεεε!!!!Άλλοι φροντίζουν και τους βρισκουν!!!!!!!!

    dimko
    07.09.2006, 10:04
    Το πρώτο τους άλμπουμ, το ομώνυμο, πέταγε. Το δεύτερο, πρόσφατο, άλμπουμ ακολούθησε την αναπόφευκτη αέναη μοίρα όλων των δεύτερων άλμπουμ κάθε συγκροτήματος.

    Άντε και σ΄ανώτερα.
    XeniaRodo
    07.09.2006, 10:12
    Nα, είδες? κάτι μάθαμε και σήμερα... thx dimko!
    kalouka
    07.09.2006, 11:31
    με τη ψωνάρα που κουβαλάνε δεν τους βλέπω να προχωράνε
    margo
    07.09.2006, 12:08




    επισυναπτόμενα: klm.jpg 
    rory166
    07.09.2006, 18:37
    δεν ξερω τι λετε εσεις...αλλα εγω νομιζω οτι σε καμια εβδομαδα
    (με τους ρυθμους εξελιξης που εχω) θα εχω πιασει επιπεδο Θηβαιου..
    μην πω σε 2 βδομαδες που θα βρισκομαι...
    ΚΟΙΝΟ ΜΟΥ.....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
    evonni
    08.09.2006, 00:02
    Το μέλος dimko στις 07-09-2006 στις 10:04 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το πρώτο τους άλμπουμ, το ομώνυμο, πέταγε. Το δεύτερο, πρόσφατο, άλμπουμ ακολούθησε την αναπόφευκτη αέναη μοίρα όλων των δεύτερων άλμπουμ κάθε συγκροτήματος.

    Άντε και σ΄ανώτερα.



    Αλήθεια σου άρεσε το ομώνυμο? Εγώ ξεχώρισα μόνο το hit-άκι "L.S.F. (Lost Souls Forever)"... Ίσως όμως να φταίει το ότι ενώ ανήκουν στο είδος μουσικής που προτιμώ, το cd αυτό δεν με πολυενθουσίασε. Τί να πει κανείς.. Γούστα είναι αυτά!
    Rasmio
    09.09.2006, 11:17
    μπορει να μην ειναι οι καινουργιοι zeppelin αλλα το 2ο ειδικα album τους ειναι κλασης ανώτερο απο το 1ο.
    ειδικα η κομματαρα EMPIRE
    tolaruba
    09.09.2006, 23:06
    συγχωρεστε με για το παντελως οφ-τοπικ μυνημα αλλα δεν αντεχω!!!!εχω ριξει τρελο γελιο με το προσωπακι π εχει βαλει o ageras στο πρωτο μυνημα!!!και παλι συγγνωμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!