ελληνική μουσική
    224 online   ·  210.894 μέλη

    ΑΣΕΠ των εκπαιδευτικών

    rompa
    04.02.2007, 09:21
    Για απαντήσεις στα θέματα του ΑΣΕΠ δείτε στο site alfavita.gr
    heartbreak-kid
    04.02.2007, 13:27
    κααααααααααλλίτερα να μην δούμε...
    rompa
    08.05.2007, 16:54
    Μέσα στην εβδομάδα αναμένεται να δοθούν από τον ΑΣΕΠ στη δημοσιότητα τα πρώτα αποτελέσματα του γραπτού διαγωνισμού για τις 6.888 θέσεις εκπαιδευτικών. Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες τα πρώτα αποτελέσματα που θα δοθούν στη δημοσιότητα θα είναι αυτά των δασκάλων και των μαθηματικών. Υπάρχουν πιθανότητες η ανακοίνωση του ΑΣΕΠ να περιλαμβάνει και αποτελέσματα Φυσικών, Χημικών και Βιολόγων.
    yokor
    08.05.2007, 20:31
    Ωχ!!Παρόλο που προσπαθώ να το ξεχάσω ή να πιστέψω ότι είναι στη σφαίρα της φαντασίας μου μόνο, τελικά είναι αλήθεια ε.......

    Άντε βρε, καλά αποτελέσματα να χουμε (και ο Θεός Βοηθός)...

    rompa
    25.05.2007, 14:01
    Βγήκαν τα αποτελέσματα των Δασκάλων , Φυσικών , Χημικών , Βιολόγων , Γεωλόγων και Οικιακής Οικονομίας
    yokor
    25.05.2007, 14:46
    Να υποθέσουμε ότι μέχρι την επόμενη Παρασκευή θα έχουν βγει και τα υπόλοιπα...;


    Μάλλον ε.....
    movflower
    25.05.2007, 15:02
    Και να σας ευχηθούμε Καλά Αποτελέσματα!!!


    yokor
    25.05.2007, 15:06
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 25-05-2007 στις 15:02 έγραψε...

    Και να σας ευχηθούμε Καλά Αποτελέσματα!!!





    Μακάρι...

    Σε ευχαριστούμε!


    rompa
    25.05.2007, 17:27
    Άγνωστο πότε θα βγουν τα υπόλοιπα ..... Πάντως ακούγεται ότι των φιλολόγων θα αργήσουν
    thanasena
    25.05.2007, 19:15
    Έχω μια απορία όσο αφορά την υποβολή εντύπων χωρίς διαγωνισμό..
    Επέβαλα τα χαρτιά μου για δυο προκηρύξεις και αφού βγήκαν οι λίστες με τους διορισθέντες και τους απορριφθέντες δεν είδα πουθενά το όνομά μου.Ξέρεις κανείς να μου πει γιατί μπορεί να συνέβει αυτό??Έστω για ικανοποίηση περίμενα να δω το όνομά μου στους απορριφθέντες και τον λόγο που αποκλείστηκα καθώς δεν έχω καταλάβει γιατί!!

    blogs.musicheaven.gr/thanasena

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thanasena στις 25-05-2007 19:16 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thanasena στις 25-05-2007 19:17 ]


    rompa
    29.05.2007, 17:56

    alfavita.gr: Νέα για την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων
    των υπόλοιπων ειδικοτήτων του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών


    Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του ΑΣΕΠ θα ανακοινωθούν μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου τα αποτελέσματα για μαθηματικούς και αποφοίτους ΤΕΦΑΑ. Το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Ιουνίου θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα για θεολόγους και καθηγητές αγγλικής φιλολογίας. Την τελευταία εβδομάδα του Ιουνίου μέχρι και την πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού για τις υπόλοιπες ειδικότητες.
    Όσον αφορά στην ανακοίνωση των πρώτων αποτελεσμάτων αξίζει να σημειωθεί ότι από το σύνολο των 2.580 θέσεων που προκήρυξε το ΑΣΕΠ για την ειδικότητα των δασκάλων έμειναν κενές οι 1037 θέσεις οι οποίες θα καλυφθούν σύμφωνα με το νόμο από την κατηγορία του 40%. Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες οι καλύτερες επιδόσεις σημειώθηκαν στους κλάδους των φιλολόγων, των μαθηματικών και των κοινωνιολόγων. Στον κλάδο των φιλολόγων αξίζει να επισημανθεί ότι υπάρχουν και οι περισσότερες αναβαθμολογήσεις και για αυτό τα αποτελέσματά του θα συμπεριληφθούν στην τελευταία φάση της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών.
    flyer
    30.05.2007, 02:21
    Τον σεπτέμβρη αρχίζει και ο νέος γραπτός διαγωνισμός για τους μουσικούς.να το έχετε στα υπόψιν.
    rompa
    31.05.2007, 21:21

    Αποτελέσματα ΑΣΕΠ για μαθηματικούς, θεολόγους και ίσως γυμναστές την Παρασκευή (30/5/07)


    Αθήνα 30.5.2007, 14:25
    Αποτελέσματα για δύο ακόμη κλάδους του γραπτού διαγωνισμού 2006 για την πρόσληψη εκπαιδευτικών στα δημόσια σχολεία, θα εκδώσει -εκτός απροόπτου- το ΑΣΕΠ την προσεχή Παρασκευή, 1 Ιουνίου 2007.

    Ειδικότερα, θα εκδοθούν προσωρινά αποτελέσματα για Μαθηματικούς και Θεολόγους, ενώ πιθανό είναι το ενδεχόμενο να δημοσιοποιηθούν και αυτά των Γυμναστών.

    Επί δέκα ημέρες από την ανάρτηση των πινάκων στις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις οι υποψήφιοι θα μπορούν να υποβάλλουν ενστάσεις για λάθη και παρατυπίες, όχι όμως και για αναβαθμολόγηση των γραπτών.

    Το ποιούς κλάδους θα αφορούν τα επόμενα αποτελέσματα του συγκεκριμένου διαγωνισμού που θα εκδώσει το ΑΣΕΠ, δεν είναι προς το παρόν γνωστό.


    proslipsis.gr


    rompa
    01.06.2007, 15:08
    Για όσους ενδιαφέρονται ... βγήκαν τα αποτελέσματα για Μαθηματικούς και Θεολόγους
    rompa
    23.06.2009, 11:46

    Για τους ενδιαφερόμενους, βγήκαν τα αποτελέσματα !