ελληνική μουσική
    501 online   ·  210.905 μέλη

    Πες τι μουσική ακούς... να σου πώ ποιος είσαι

    DenialFiend
    16.04.2008, 20:33
    Θα συμφωνήσω με κάποιους από εσάς στο ότι, που πας ρε φίλε και κάνεις την έρευνα στους Άγγλους. Αυτοί δεν πατάνε στα συγκαλά τους με τόση βροχή εκεί πάνω.
    Όσο για τα αποτελέσματα της έρευνας και εγω θα συμφωνήσω στο ότι όσο μεγαλύτερη οικονομική επιφάνεια έχεις, τόσο πιο επιρεπής είσαι στα ναρκωτικά, και αυτό γιατί η οικονομική αυτή επιφάνεια συνήθως σε βυθίζει στην ανία και στον κορεσμό. Τα έχεις όλα και δεν συμμαζεύεται...Ρούχα, παπούτσια, ταξίδια. Ποίος ο λόγος να "πολεμάς" στην ζωή σου; Ουδείς, καθώς τα βρίσκεις όλα έτοιμα. Οπότε, τότε επιτήδιοι σε πλησιάζουν, και εσύ επιζητώντας κάτι για να βγάλει απί αυτήν την κατάσταση, ενδίδεις στους πειρασμούς της κόκας και τον λοιπών ναρκωτικών ουσιών. Από την άλλη, θα έλεγα πως τα παιδιά φτωχών οικογενειών δεν νομίζω πως θα πρέπει να συνδέονται με τον όρο πρεξάκια και έτσι, όπως γίνεται δυστυχώς σήμερα και λέω δυστυχώς γιατί κλείνουν "πόρτες" στην ζώη. Πρόβλημα αντιμετωπίζουν οι οικογένεις στις οποίες έχουμε οικογενειακή βία, συνήθως μέσα από την έλλειψη γονέων, οι οποίοι δουλεύουν σαν σκυλιά. Αν όμως η παιδεία του ατόμου έχει γαλουχιθεί σωστά, το παιδί έχει πάρει τις ηθικές αξίες της ζωής από το σπίτι του, είτε αυτό είναι αρχοντικό είτε είναι χαμόσπιτο, το άτομο πιστεύω πως θα σταθμίσει-και θα ξανασταθμίσει τους παράγοντες πριν προβεί σε κάποια τέτοια ενέργεια.
    marakiasteraki
    16.04.2008, 22:11
    Μάλιστα....
    poison_girl
    17.04.2008, 15:13
    διαφορα...
    ελληνικη ροκ,ξενη ροκ.χιπ χοπ,low bap,instrumental κομματια,κλασσικα κομματια,και καποια παλια αλλα καλα τραγουδακια!!!!

    τι σημαινει αυτοοοοο????οτι ειμαι οτι να ναι?????
    Debauchee
    17.04.2008, 15:25
    τι σχεση εχουν τα ναρκωτικα με τη μουσικη
    δλδ αν καθησουν μια παρεα και πιουν κανα τσιγαρο
    αποκλειεται να ειναι ενας που ακουει trance techno klt,αλλος σκυλαδικα αλλος punk αλλος hip hop??
    παντως ειδικα για τους μεταλλαδες πιστευω εχουν το μικροτερο ποσοστο σε χρηστες.
    alena
    17.04.2008, 16:39
    Λοιπόν...
    με πιάνει ρίγος όταν ακούω καλό κλαρίνο ηπειρώτικο...
    φτιάχνομαι με τη μελαγχολία που μου βγάζουν τα τραγούδια του Πασχαλίδη...
    μπορώ να ακούω για ώρες Marianne Faithfull...
    αλλά μ'αρέσει και η Billie Holiday, μιας και πρόκειται για πολύ γνώριμα ακούσματα...παιδιόθεν...

    Λοιπόν...????
    Τρελαίνομαι γιατρέ μου??? Ποια είμαι?!
    Kwn_na
    17.04.2008, 18:04
    Τις προτιμήσεις μου μπορείτε να τις δείτε στο προφίλ μου.

    Αυτό το διάστημα ακούω το cd Τραγούδια με ουσίες σημαίνει κάτι ?
    bittersweet
    19.04.2008, 13:05
    Χαζομαρούλες ^^

    Αν ήταν έτσι για να γνωρίσουμε έναν άνθρωπο και για να καταλάβουμε τι είναι, θα τον ρωτάγαμε μόνο τι μουσική ακούει και τίποτα άλλο
    και έτσι θα βγάζαμε συμπέρασμα
    >.<
    maspa
    19.04.2008, 15:14
    Παράθεση:

    Το μέλος bittersweet στις 19-04-2008 στις 13:05 έγραψε...

    Χαζομαρούλες ^^

    Αν ήταν έτσι για να γνωρίσουμε έναν άνθρωπο και για να καταλάβουμε τι είναι, θα τον ρωτάγαμε μόνο τι μουσική ακούει και τίποτα άλλο
    και έτσι θα βγάζαμε συμπέρασμα
    >.<



    Καλύτερα να ρωτούν "τι μουσική ακούς" για να σε γνωρίσουν, παρά "τι ζώδιο είσαι"
    ery
    19.04.2008, 19:18
    Παράθεση:

    Το μέλος LuthienMel στις 16-04-2008 στις 20:15 έγραψε...

    Εγώ ακούω metal(κυρίως Gothic, Doom και Folk) αλλά είμαι πολύ ήρεμη και χαμηλών τόνων.



    Ειναι που κρυβεις μια τιγρη μεσα σου γι αυτο!
    katiamou
    19.04.2008, 20:51
    ΑΚΟΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΣΚΥ΄ΛΑΔΙΚΑ
    MantoKokkini
    20.04.2008, 11:10

    [ τροποποιήθηκε από τον/την MantoKokkini, 22-04-2016 17:06 ]


    coffee
    20.04.2008, 12:28
    Εγω ακουω τα παντα....καθε ειδος μουσικης εχει να δωσει κατι το διαφορετικο.
    Ασε που δεν γινεται να ακους συνεχεια το ιδιο ειδος σε καθε περισταση