ελληνική μουσική
    403 online   ·  210.874 μέλη

    Ο νεος δισκος του Σταματη Γονιδη

    JUKEBOX
    14.10.2006, 11:33
    Εχω την εντυπωση πως κανει μια καλη προσπαθεια να ξεχασουμε το προηγουμενο δισκο αλλα και το LIVE του.Απο οτι εμαθα εγινε χρυσο το καινουργιο cd με τιτλο "Στιγμες που μου πηρες".
    karelia
    14.10.2006, 11:55
    Και μεις κάνουμε μια καλή προσπάθεια να ξεχάσουμε τον ίδιο,
    δεν ξέρω αν με τόση πλύση εγκεφάλου τα καταφέρνουμε
    rouli726
    14.10.2006, 12:35
    Προσωπικα ειναι απο τους αγαπημενους μου λαικους.Μου αρεσουν και τα τραγουδια που γραφει.Οσον αφορα το νεο του δισκο εχω εκουσει 2-3 τραγουδια και μαου αρεσαν αρκετα.νομιζω οτι ακι παλι θα συντροφευει τις μοναχικες και ατελειωτες νυχτες μου....
    spathasref
    14.10.2006, 18:02
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 14-10-2006 στις 11:55 έγραψε...

    Και μεις κάνουμε μια καλή προσπάθεια να ξεχάσουμε τον ίδιο,
    δεν ξέρω αν με τόση πλύση εγκεφάλου τα καταφέρνουμε


    poison_girl
    14.10.2006, 23:53
    Ελπιζω να ναι καλος ο καινουριος γιατι θα τον παρει στανταρ ο απεναντι που ναι φαν κ θα το τραγουδαει κ καραοκε!!!!Ας ελπισουμε(λεεεεεεεεεεεεεεεεμε τωρα)-οσο μπορουμε
    megaloserwtikos
    15.10.2006, 01:04
    Συχνά αυτοί οι καλλιτέχνες ασχολούνται με το ''τραγούδι που θα πιάσει''. Και κάνουν τραγούδια που πιάνουν, αλλά αν ένα τραγούδι δεν έχει γεννηθεί με πραγματική έμπνευση και κόπο, πως να μείνει περισσότερο από κάποιο χρονικό διάστημα;
    Οχι ότι δεν έχει την αξία του και ο Γονίδης. Για να πηγαίνουν να τον ακούν σημαίνει ότι περνάνε καλά κι αυτό είναι ήδη σημαντικό.
    Μακάρι να κάνει κάποια ακούσματα που να ικανοποιήσει τους ακροατές του λοιπόν...
    DavidDT
    15.10.2006, 12:38
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 15-10-2006 στις 01:04 έγραψε...

    Συχνά αυτοί οι καλλιτέχνες ασχολούνται με το ''τραγούδι που θα πιάσει''. Και κάνουν τραγούδια που πιάνουν, αλλά αν ένα τραγούδι δεν έχει γεννηθεί με πραγματική έμπνευση και κόπο, πως να μείνει περισσότερο από κάποιο χρονικό διάστημα;
    Οχι ότι δεν έχει την αξία του και ο Γονίδης. Για να πηγαίνουν να τον ακούν σημαίνει ότι περνάνε καλά κι αυτό είναι ήδη σημαντικό.
    Μακάρι να κάνει κάποια ακούσματα που να ικανοποιήσει τους ακροατές του λοιπόν...


    Συμφωνώ.Και να προσθέσω οτι κατόπιν πίεσης ενός ξαδέλφου μου να ακούσω ένα τραγούδι που "θα μου άρεσε" απο αυτή τη δουλειά,έχω να πω ότι φαίνεται μια διάθεση να αλλάξει στυλ και να ξεφύγει απο αυτό που είχε επιβάλλει στον εαυτό του προκειμένου να γίνει εμπορικός.Ελπίζω να μη μείνει στην προσπάθεια και ο επόμενος δίσκος να είναι καλύτερος.

    Υ.Γ. Φυσικά δεν μπορώ να κρίνω το δίσκο έχοντας ακούσει ένα μόνο τραγούδι,αλλά απο αυτά που έχω ακούσει,και τα υπόλοιπα στο ίδιο μήκος κύματος κινούνται.Άν τύχει ποτέ κ τα ακούσω (που δεν το εύχομαι) και αλλάξω γνώμη θα έρθω να το πω!!
    antreas_dr
    15.10.2006, 12:44
    Ενω τα ακούσματα μου δεν είναι τετοια ο κυριος Γονίδης μου αρέσει. Περισσοτερο μου αρέσει ο τρόπος σκέψης του και η θέση του στα πρ'αγματα. Είναι αυθεντικός και συνηδητοποιημένος σε αυτό που κάνει και για αυτό τον παραδέχομαι!

    aggeliki
    15.10.2006, 22:39
    Ενώ γενικά δεν μ'αρέσει έχει ένα τραγούδι ο κύριος που μ'αρεσει πολύ!Το όλα σ'αγαπάνε!

    @megaloserwtikos
    Σωστόοοοος!


    @karelia
    Καλόοο...

    megaloserwtikos
    16.10.2006, 03:39
    Ενα που έλεγε ''μη φύγεις σου λέω'' αυτός το έλεγε;
    Αν ξέρει κάποιος, ας μου λύσει την απορία...
    antonLOrd
    18.10.2006, 12:00
    Αν και είναι σκυλάς του κερατά, τον πάω με χίλια (όντας καρακαψούρης αυτό το διάστημα).. Από τον καινούριο του δίσκο μου αρέσει πολύ το " Αλήθεια " γιατί ξεφεύγει αρκετά από τον όρο του σκυλάδικου..
    antreas_dr
    18.10.2006, 12:19
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 16-10-2006 στις 03:39 έγραψε...

    Ενα που έλεγε ''μη φύγεις σου λέω'' αυτός το έλεγε;
    Αν ξέρει κάποιος, ας μου λύσει την απορία...



    ο Γονίδης το έλεγε και αυτό. πάει μια δεκαετία απο τότε νομίζω!