ελληνική μουσική
    515 online   ·  210.893 μέλη

    Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα Όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.

    angel_t
    18.10.2006, 18:30
    Γιατί?...
    movflower
    18.10.2006, 18:44
    όταν νιώθω πως δεν με χωράει ο τόπος, τότε οφείλω στον εαυτό μου να βρω κάποιο άλλο μέρος για να ζήσω.
    κυνηγάω τα όνειρα μου, όμως δεν με αγγίζει τόσο αν πραγματοποιούνται ή όχι. Εξάλλου στην πορεία αυτά διαφέρουν σε όνομα και μορφή. Μετράει η προσπάθεια, το ταξίδι και όχι η Ιθάκη.
    Μετράει ο θάνατος όλων εκείνων των "αν έκανα τότε......" στο κεφάλι. Χαμογελάω διότι απολαμβάνω τον δρόμο και την ηρεμία.

    φιλιά!
    angel_t
    18.10.2006, 18:47
    Συμφωνώ απόλυτα γιατί, όπως γνωστό "είναι καλύτερα να μετανιώνεις για εκείνα που έκανες παρά για εκείνα που δεν έκανες"........
    rompa
    18.10.2006, 21:20
    Παράθεση:
    Γιατί?...


    Γιατί φοβάμαι , δεν έχω το θάρρος ίσως
    Δεν είμαι ή τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν ήθελα να είμαι αυτόνομη..
    melageorgiadoy
    19.10.2006, 13:15
    Κάθε όνειρο δεν είναι και το σωστό για μας!Άλλα ναι πρέπει με κάθε τρόπο έστω να καταβάλουμε μια προσπάθεια!Γιατί μετά θα μας τρώει...Αν δεν δοκιμάσεις κάτι αν δεν τολμήσεις δεν θα ξέρεις.Εγώ αυτό κάνω όσο δύσκολο και αν είναι κάτι το παλεύω τουλάχιστον προσπαθώ και δεν παραιτούμε με το καλημέρα σας...Γενικά μην αφήνεστε στις καταστάσεις, εσείς ελέγχετε το κάθε βήμα κανένας άλλος.Βέβαια πιστεύω στην μοίρα, αλλά ο δρομος για να φτάσετε έκει που σας υπαγορεύει η μοιρα τον φτιάχνεται εσείς εμείς ο καθένας από μας.Πιστέυω ότι όλοι ξέρουμε μέσα μας γιατί είμαστε γεννημένοι, άσχετο αν καμιά φορά παρασυρόμαστε και κάνουμε κάτι το οποιό νομίζουμε οτι θέλουμε.Ουφ πολλά είπα...
    rigas
    19.10.2006, 14:12
    Κανείς δεν ζει χωρίς όνειρα κι όσα περισσότερα πραγματοποιεί κάποιος τόσο πιο ευτυχισμένος είναι.
    Μη ξεχνάτε όμως πως μέρα που περνάει δεν ξανάρχεται.
    bon_scott
    20.10.2006, 16:56
    Αξιζει ρε γαμωτο!!!!!!!!! Ποιος εχει το στομαχι να τα αφησει ολα για αυτο το ονειρο ειναι το ζητημα!!!!!Να αντιμετωπισει τον κινδυνο του τα ρισκαρει ολα και στο τελος να μεινει ρεστος!! Λιγοι πιστευω εγω.........
    Zefuros
    20.10.2006, 18:21
    ναι
    movflower
    20.10.2006, 19:41
    Παράθεση:

    Το μέλος bon_scott στις 20-10-2006 στις 16:56 έγραψε...

    Αξιζει ρε γαμωτο!!!!!!!!! Ποιος εχει το στομαχι να τα αφησει ολα για αυτο το ονειρο ειναι το ζητημα!!!!!Να αντιμετωπισει τον κινδυνο του τα ρισκαρει ολα και στο τελος να μεινει ρεστος!! Λιγοι πιστευω εγω.........




    μα δεν είναι όλα τα όνειρα άπιαστα!!!!
    μεγαλώνοντας το στομάχι συνηθίζει πολύ περισσότερες εκρήξεις, όπως το άνοιγμα λογαριασμού της πιστωτικής
    τα όνειρα τα δικα μας θα φοβηθούμε μην μας φάνε;

    Feggarenia261
    25.10.2006, 15:35
    Σίγουρα! γιατί αν δεν ερχεσαι σ αυτη τη γη για να πραγματοποιησεις τα όνειρα σου, τότε γιατί ερχεσαι...? Το χω ορκιστεί στον εαυτό μου να φύγω κάποια στιγμή για να εκπληρώσω ένα παιδικό όνειρο και θα το κάνω! Αλλα και αν δεν τα καταφέρω δεν πειράζει...! Γιατι δεν ειναι ντροπη να μην μπορείς να φτάσεις τα αστέρια! Ντροπή ειναι να μην έχεις αστέρια να φτάσεις!
    clapton21
    02.11.2006, 17:18
    Είναι ωραίο να κυνηγάς το όνειρο σου, κι αν δεν καταφέρεις να το πραγματοποιήσεις, να χαίρεσαι που εσύ τουλάχιστον κάνεις όνειρα. Κάποιοι άλλοι (μαλλον οι περισσότεροι σήμερα) δεν κυνηγούν τα όνειρά τους γιατί απλά δεν έχουν όνειρα ή για να ακριβολογώ δεν προλαβαίνουν να κάνουν, αφου τρώνε το χρόνο τους στο να παλεύουν με εφιάλτες (τόσο στον ύπνο όσο και στον ξύπνιο τους)...
    mike-railse
    21.08.2007, 18:18
    kollhte mou file kai sunergath to musicheaven se exei kanei pragmatiko filosofo!!! file mou to ksereis oti gia na paiksoume kapote mazi sto isle of wight tha ekana ta panta!!


    kalws hrthe file mou ston paradeiso tis mousikis kai POU KSES MPOREI KATI TO ONEIRO MAS NA GINEI PRAGMATIKOTHTA, opws eixes pei kai su htan grafto sti meira na sunantithoume..... hehe
    ydrargyros
    22.08.2007, 01:50
    Πώς είναι δυνατόν να αξίζει κάτι τέτοιο σε μια εποχή που τα όνειρα έχουν γίνει "πρέπει"?
    antonispanou
    04.09.2007, 11:41



    [ τροποποιήθηκε από τον/την antonispanou, 29-12-2017 20:22 ]