ελληνική μουσική
    581 online   ·  210.877 μέλη

    Ας βοηθήσουμε ΟΛΟΙ να σταματήσει η κακοποίηση παιδιών στο internet

    TwoIslands
    18.10.2006, 10:16
    KAKOFONIKS
    18.10.2006, 10:47
    Τ' άναψα και εγώ αξίζει ρε γαμώτο μόνο και μόνο για το χαμόγελο των παιδιών αυτών !
    dimitrapan
    18.10.2006, 10:51
    Ευχαριστούμε Δινύση για την ενημέρωση...
    meltica
    18.10.2006, 13:23
    Το πιο ουσιαστικό κεράκι που άναψα ποτέ. (γιατί στην εκκλησία κάτι μου λέει ότι πάνε στράφι).
    sindy-windy
    18.10.2006, 17:37
    πιστευω πως κατι τετοιο ηταν αναγκαιο για να ξυπνησουν μερικοι υπευθυνοι για ολα αυτα!!!
    rompa
    18.10.2006, 18:13
    Ανάψτε το περισσότερο από μία φορές.
    sindy-windy
    18.10.2006, 18:15
    οντως ξανα αναψτε το!!!!
    movflower
    18.10.2006, 18:48
    σωστό το τόπικ!
    παιδιά, όσοι από εσάς δεν έχουνε ψηφίσει κιόλας κατά του κόμματος των παιδοφύλων στην Ολλανδία και θέλετε να το κάνετε, επισκεφτείτε το σχετικό τόπικ στη σελίδα μας, ή πηγαίνετε κατευθείαν στη σελίδα χαμόγελο του παιδιού και ψηφίστε εκεί.
    ευχαριστώ!
    Melissanthi
    18.10.2006, 20:19
    Έχω μια πολύυυυυυυ ωραια τιμωρία κατά νου για τους υπεύθυνους όλης αυτής της αηδιαστικής κατάστασης σύμφωνα με το Νόμο του Χαμουραμπί αλλά νομίζω με βάση το προοδευτικό, σύγχρονο Ποινικό Δίκαιο μάλλον θα απορριφθεί.........
    melageorgiadoy
    19.10.2006, 10:57
    Ξέρει κανείς πότε ξεκίνησε αυτό το site?Μακάρι να είναι βοήθεια αυτο!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να θέλει να βλάψει ένα παιδί..και ακόμα χειρότερα όταν πρόκειται για το δικό του το παιδί.
    darvick
    19.10.2006, 20:50
    Πολλά συχαρητήρια για το topic!!

    rompa
    29.10.2006, 02:15
    Να επαναφέρω το θέμα ανάψτε το πολλές φορές
    tzouv
    29.10.2006, 02:24
    το αναψα και εγω το κερακι μου......Επιτελους τελος
    poison_girl
    29.10.2006, 03:26
    το αναψα κ εγω..
    Other_side
    29.10.2006, 03:52
    Να το ανάψω βρε παιδιά το κεράκι...αλήθεια δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι (είμαι στις απαισιοδοξίες μου). Πολύ καλοφτιαχμένο μου δείχνει για να είναι αληθινό...και να σου πω...θα με προσεγγίσει περισσότερο αν με το ποντίκι διαλέξω το κεράκι μου μέσα σ'ενα φανταστικό δωμάτιο που γυρνάνε μαλακίες...στο διαδίκτυο;

    Άσε με και ήμουν σε καλή διάθεση...έτσι νόμιζα τουλάχιστον...τόσα σκουπίδια εδώ μέσα; Τόσα σκουπίδια εκεί έξω...μια απαισιοδοξία...

    Η κακοποιήση των παιδιών αλήθεια πως θα σταματήσει αν πατήσω εγώ το ποντίκι στο πράσινο σημάδι στα κεράκια; Θα αλλάξει αυτό κάτι στη ζωή της 4χρονης που βιάζεται την ήδια αυτή στιγμή από κάποιον πιθανά παντρεμένο 40άρη και βάλε και το βλέπουν άλλοι τόσοι ζωντανά με συνδρομή στο διαδίκτυο;

    Σιχαίνομαι πραγματικά το είδος μου...δεν μπορούσα να είμαι ελέφαντας, ή μια θαλάσσια γιγάντια χελώνα ένα πράγμα;

    Εγώ πάντως δεν το ανάβω βρε παιδιά...δεν πιστεύω σε αυτά συγνώμη...να μου πεις να του σπάσω τα μούτρα αυτό ναι παίζεται να με ενδιαφέρει...
    Other_side
    29.10.2006, 04:05
    Εντάξει ΟΚ το άναψα...εξακολουθώ να μην το καταλαβαίνω...χρειάζονται αλήθεια ένα εκατομμύριο ψηφιακά κεράκια (βλέπε μη κουνιέσαι καν από τη καρέκλα βρε παιδί μου τόσο σόκιν ένα πράγμα) για να σταματήσει η κακοποίηση παίδων στο νετ; Δεν καταλαβαίνω, δηλαδή αν δεν ανάψουν ας πούμε είναι ΟΚ, ας το συνεχίσουμε, σε δουλειά να βρισκόμαστε; Νόμιζα πως ήδη υπάρχουν κάποιες ενέργειες από τις αρμοδιότητες (όποιες είναι τέλος πάντων αυτές) για να σταματήσει αυτή η ανωμαλία.

    Τί να πω κι εγώ...πρέπει να κλείσω και το ρημάδι το pc τελικά...δεν έφτανε το χαζοκούτι...κλείσε και τα μάτια σου στη τελική...τί να πω;

    Να σου πω...ας γίνουμε κομματάκι πιο ανοιχτοί με το όλο θέμα...Πρώτα ίσως ν'ακούμε τα παιδιά μας...να τα πιστεύουμε και να ερευνούμε όσα μας λένε...όσο απίστευτο κι ας είναι. Να ενδιαφερόμαστε. Ινερνετ σε σπίτι με παιδιά; Αν υπάρχει η σωστή παιδεία ναι. Στο δίκτυο θα βρεις ανώμαλους. Έξω θα βρεις ανώμαλους. Εδώ μέσα δεν κάνουν και τόσο μπαμ όμως, μάσκες ανωνυμίας ο καλύτερος φίλος του κάθε καταπιεσμένου.

    Παράκληση και στις κακομοίρες που ζούνε με αυτούς τους ανώμαλους, μάλιστα είναι και συζήγοι, πατεράδες. Μπορούμε λίγο ν'ανοίξουμε τα μάτια μας στο τί παίζει στο ίδιο μας το σπίτι; Αν ο πατέρας, αν ο άντρας σου περνάει με τις ώρες στο νετ, εαν κρατάει αρχεία με πορνογραφικό υλικό, να μην υπάρχει μια ανοιχτή επικοινωνία πάνω στο θέμα αυτό; Να μην ανακρίνονται τέτοιες κινήσεις, για τις παράνομες εννοώ, την κακοποίηση παίδων στην οικογένεια μας, στην γειτονιά μας, στην κοινωνία μας;

    Δε λέω, πάτα και το πράσινο κουμπάκι. Μπορεί να σου δώσει την ευχαρίστηση όταν δεις το 856,878 να αλλάζει σε 856,879. Κάνε και κάτι όμως στο κύκλο σου...