ελληνική μουσική
    541 online   ·  210.873 μέλη

    Παναγιώτης Ραφαηλίδης

    rompa
    06.11.2006, 09:44
    Καλημέρα!Έχετε ακούσει τον Παναγιώτη Ραφαηλίδη?Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας γι'αυτόν το νέο καλλιτέχνη που μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής
    Emilia_
    06.11.2006, 12:52
    Ραφαηλίδης??! Καλα τον λατρεύω δεν το συζητω....!
    Εκτος οτι εχει πολυ καλη φωνη,εμφανισιακα του βαζω σιγουρα τους καλυτερους βαθμους.... θελω να ακουσω και αλλα τραγουδακια του αλλα δεν εχει βγαλει τωρα τελευταια καποιο καινουργιο...η μου ξεφυγε...?!
    nikosar
    06.11.2006, 17:03
    Τον είδα πριν 2 μέρες στην εκπομπή της Τσουκαλά.Από ότι ξέρω ειναι φίλος με τον Πλούταρχο και αυτό φαίνεται και στη φώνη του,ειναι αρκετά επηρεασμένη.Δεν είναι άσχημος τραγουδιστής,αν και το "μια καρδιά"και μερικά άλλα που τραγούδισε στην εκπομπή δεν τα"είχε".Το τραγούδι του που ακούγεται στο ραδιόφωνο έχει ωραία μελωδια.Ίδωμεν...
    aggeliki
    06.11.2006, 18:41
    Έχει συνεργαστείκαι με τις Αλεξίου,Αρβανιτάκη πριν 2 χρόνια.Ωραία φωνή έχει αλλά τα τραγούδια του δεν...Ειδικά το "θέλω να μάθω" του κατα τ'άλλα συμπαθέστατου Λάκη με τα ψηλά ρεβερ με εκνευρίζει
    rompa
    06.11.2006, 21:21
    Παράθεση:
    Τον είδα πριν 2 μέρες στην εκπομπή της Τσουκαλά



    Και εγώ τον είδα εκεί.Όντως είναι πάρα πολύ όμορφος και έχει χαμόγελο που σκοτώνει!!
    ageras
    06.11.2006, 21:34
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 06-11-2006 στις 21:21 έγραψε...

    Παράθεση:
    Τον είδα πριν 2 μέρες στην εκπομπή της Τσουκαλά



    Και εγώ τον είδα εκεί.Όντως είναι πάρα πολύ όμορφος και έχει χαμόγελο που σκοτώνει!!


    Αυτό κι αν είναι κριτίριο για τον τραγουδιστη!!!.......

    Όπως είπε και ο Λιδάκης "Από δω και πέρα οι στυλίστες θα μας γράφουν τραγούδια...

    Σόρρυ που θα είμαι ο αντίλογος για τον συγκεκριμένο,αλλά δεν μου αρέσει καθόλου η δουλειά του και ετυχε να τον δω 2 φορές ζωντανα και δεν έφυγα και με τις καλύτερες εντυπώσεις..
    poison_girl
    06.11.2006, 21:59
    εχει αξιολογη φωνη ειναι σεμνος και μου ειναι αρκετα συμπαθης!!!
    rompa
    07.11.2006, 00:16
    "H συνάντηση" είναι τέλειο τραγούδι

    maspa
    07.11.2006, 02:22
    Είναι αυτός που λέει ένα τραγούδι- μάπα που καπου λέει ....."μαζί με τρελαμένους, μαζί με πληγωμένους".....?? Κάπως έτσι δεν είναι στο τέλος κάθε στίχου του ρεφρεν? Και τον είχαν φιλοξενήσει στην πρώτη εκπομπή του ant1 "music bee"????
    Ε, εαν είναι αυτός..... Μη το σχολιάσω καλύτερα και σας πικράνω!
    (Βλέπω αρέσει σε αρκετούς από δω, με βάση το topic ε?)

    rompa
    08.11.2006, 07:43
    Παράθεση:
    που καπου λέει ....."μαζί με τρελαμένους, μαζί με πληγωμένους".....?? Κάπως έτσι δεν είναι στο τέλος κάθε στίχου του ρεφρεν?


    Αυτός είναι . Το τραγούδι αυτό είναι του Λάκη Παπαδόπουλου γι'αυτό και προβλήθηκε πρώτο..Άκουσε και άλλα τραγούδια του και μπορεί να αλλάξεις γνώμη
    rompa
    30.01.2007, 14:29


    "Η μουσική να παίζει δυνατά
    τα δευτερόλεπτα κεριά αναμμένα
    Όλα τα έχασα μα βρήκα εσένα
    είχα μια θέση άδεια στην καρδιά.

    Ίσως να φταίει η νύχτα ή το ποτό
    ή που δεν τα έχω βρει με τη ζωή μου
    Εσύ τραβάς όλη την προσοχή μου
    με τίποτα δεν το αλλάζω αυτό"...


    rompa
    03.09.2008, 08:44

    Κυκλοφόρησε το δεύτερο studio album του Παναγιώτη Ραφαηλίδη "Χρόνο Μου Ζήτησες".  Πρώτο single, το οποίο ακούγεται ήδη είναι το ζεϊμπέκικο "Χρόνο Μου Ζήτησες".

     





    επισυναπτόμενα: __1220013651.jpg 
    rompa
    18.12.2008, 15:10

    Πρώτο βίντεο από τη νέα του δισκογραφική δουλειά

     

     


    kwstasagas
    18.12.2008, 20:55

    "Όντως είναι πάρα πολύ όμορφος και έχει χαμόγελο που σκοτώνει!!


    Αυτό κι αν είναι κριτίριο για τον τραγουδιστη!!!....... "

    Κι όμως, φίλε agera, η ωραία εξωτερική εμφάνιση είναι ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ κριτήριο για να κάνεις καριέρα σαν τραγουδιστής [και μάλιστα ... ίσως και πιο βασικό από την ωραία φωνή] ........ Ιδίως στη σημερινή εποχή, η οποία είναι πραγματικά η "εποχή της εικόνας" .....  


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 18-12-2008 20:57 ]