ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.870 μέλη
    uNick
    05.12.2006, 10:46
    Ακόμα κι αν δεν πιστεύετε στην δύναμη των e-δημοψηφισμάτων, το παρακάτω ίσως αξίζει την προσοχή σας και την ηλεκτρονική σας υπογραφή.

    http://www.petitiononline.com/cy1974/petition.html

    Στο καινούργιο Emirates Stadium της Arsenal φιλοξενείται μεταξύ άλλων και η σημαία του ψευδοκράτους των Τουρκοκυπρίων. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο και έχω ήδη υπογράψει. Αν είστε της ίδιας άποψης και θέλετε όπως κι εγώ να κατέβει η σημαία του ψευδοκράτους από το αγγλικό στάδιο, ακουλουθήστε το παραπάνω link.

    vasilis23
    05.12.2006, 10:54
    Mπραβο Νικ!!! Αντε και συγχυστηκα πρωι πρωι με τους ασχετους!!!!
    Zefuros
    05.12.2006, 11:40
    θΑ βαλω και εγω την τζιφρα μου...
    movflower
    05.12.2006, 23:16
    εγώ την έβαλα ήδη αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν είναι αυτό το μεγάλο μας πρόβλημα... τέλοσπάντων....


    uNick
    05.12.2006, 23:54
    Κι όμως, movflower... η ιστορία αυτή κρύβει πολλά από πίσω, και κυρίως την υποχθόνια προσπάθεια Αμερικανών και Άγγλων να πείσουν τον πλανήτη ότι στην βόρεια Κύπρο δεν υπάρχουν εδάφη υπό κατοχή αλλά ανεξάρτητο Τουρκοκυπριακό κράτος... Από παντού περνάνε τα μηνύματα και δημιουργούν συνειδήσεις...
    movflower
    06.12.2006, 00:46
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 05-12-2006 στις 23:54 έγραψε...

    Κι όμως, movflower... η ιστορία αυτή κρύβει πολλά από πίσω, και κυρίως την υποχθόνια προσπάθεια Αμερικανών και Άγγλων να πείσουν τον πλανήτη ότι στην βόρεια Κύπρο δεν υπάρχουν εδάφη υπό κατοχή αλλά ανεξάρτητο Τουρκοκυπριακό κράτος... Από παντού περνάνε τα μηνύματα και δημιουργούν συνειδήσεις...



    Δεν διαφωνώ!!!!! Απόλυτα συμφωνώ!!!!
    Αλλά ξεχνάμε το τουρκοκυπριακό χαλούμι και αναρή που εγώ βρίσκω παντού και τα παίρνω ενώ τα δικά μας πουθενά!
    Έχω υπόψη μου το αμερικάνικο πανεπιστήμιο της Αμμοχώστου που λειτουργεί εδώ και αρκετά χρόνια με διεθνή αναγνώριση. και μιλάμε για ανώτατο επίπεδο μόρφωσης. Όχι λαλακίες. Δυστυχώς ή ευτυχώς.
    Τον τουρισμό που αναπτύσσεται στα κατεχόμενα και την διαφήμιση που γίνεται παντού. Το γέριμο αεροδρόμιο της Λάρνακας που διαθέτει μια χώρα όπως την Κύπρο μας που ζει από τον τουρισμό και η άμεση σύγκριση με το αεροδρόμιο στα κατεχόμενα, που ναι, λειτουργεί επίσης εδώ και κάποια χρόνια, χωρίς την ανάγκη για πτήσεις μέσω Τουρκίας.
    Κι εμείς κοι μό μα στε!!!!!!! Αυτή είναι η τραγική αλήθεια. Εγώ αρνιέμαι να κοιμηθώ. Αν και τώρα θα πάω στο κρεββατάκι μου. αν θες μπορούμε να τα πούμε αύριο!!!


    Φιλούθκια!!!!!!

    uNick
    06.12.2006, 10:40
    Παράθεση:
    Το μέλος movflower στις 06-12-2006 στις 00:46 έγραψε...
    ...ξεχνάμε το τουρκοκυπριακό χαλούμι και αναρή που εγώ βρίσκω παντού και τα παίρνω ενώ τα δικά μας πουθενά!
    Έχω υπόψη μου το αμερικάνικο πανεπιστήμιο της Αμμοχώστου που λειτουργεί εδώ και αρκετά χρόνια με διεθνή αναγνώριση. και μιλάμε για ανώτατο επίπεδο μόρφωσης. Όχι λαλακίες. Δυστυχώς ή ευτυχώς.
    Τον τουρισμό που αναπτύσσεται στα κατεχόμενα και την διαφήμιση που γίνεται παντού. Το γέριμο αεροδρόμιο της Λάρνακας που διαθέτει μια χώρα όπως την Κύπρο μας που ζει από τον τουρισμό και η άμεση σύγκριση με το αεροδρόμιο στα κατεχόμενα, που ναι, λειτουργεί επίσης εδώ και κάποια χρόνια, χωρίς την ανάγκη για πτήσεις μέσω Τουρκίας.
    Κι εμείς κοι μό μα στε!!!!!!!...

    Όπως είπα, από παντού περνάνε τα μηνύματα και δημιουργούν συνειδήσεις... Και στο χαλούμι, και στα πανεπιστήμια, και στους τουρίστες... παντού!
    Η διαφορά είναι ότι με αυτά τα θέματα πρέπει (και μπορούν) να ασχοληθούν οι κυβερνήσεις... Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι - άμεσα, τουλάχιστον.
    Το link για τις υπογραφές το έβαλα γιατί αυτή είναι μια περίπτωση που όλοι εμείς μπορούμε να κάνουμε κάτι (άσχετα με το αν πραγματικά θα πετύχουμε κάτι ουσιαστικό)... και αξίζει να προσπαθήσουμε!

    Aiolos_m
    06.12.2006, 10:50
    Κι επειδή κρύβονται πολλά από πίσω...
    Link
    " TARGET="_blank">ΔΕΙΤΕ αυτό.

    Έτσι σκέφτονται εκείνοι και να σας πω την αλήθεια; Δεν έχουν και πολύ άδικο. Και δεν έχουν άδικο γιατί τους αφήσαμε περιθώρια να αναπτύξουν τις αυταπάτες που τους βολεύει. Αν κάποιοι κατά τον κυπριακό αγώνα δεν είχαν καταπατήσει τους όρκους τους για προσωπικές φιλοδοξίες και κάποιοι άλλοι δεν έχαναν τον έλεγχο του εαυτούς τους, η Κύπρος τώρα δεν θα είχε περάσει τόσα πολλά...
    uNick
    06.12.2006, 11:26
    Σε λίγο θα απαιτήσουν να ζητήσουμε και συγνώμη Αίολε... Γι' αυτό επιμένω ότι πρέπει να παλέψουμε για όσα μπορούμε, και ένα από αυτά είναι και το petition που πρότεινα.