ελληνική μουσική
    536 online   ·  210.879 μέλη

    Nέο album από τους Cure.

    asimov_gr
    07.12.2006, 16:21
    Οι Cure ελπίζουν το νέο άλμπουμ να κυκλοφορήσει τον Μάιο.

    Ο frontman του γκρουπ γράφει κάποια νέα κομμάτια για το νέο άλμπουμ μετά το 'The Cure' του 2005 ελπίζοντας να ξεπεράσει κάποιες δυσκολίες που έχει στην έμπνευση.

    Όπως δήλωσε: "Κάθομαι και σκέφτομαι ότι το έχω ξανακάνει αυτό και μάλιστα πολύ καλύτερα. Έχω βάλει διορία στον εαυτό μου να τελειώσω με τους στίχους μέχρι τα Χριστούγεννα. Αν δεν τα καταφέρω, θα πρέπει να με κάψουν στην πυρά."

    Ο Robert Smith αποκάλυψε ότι το άλμπουμ θα είναι ένας συνδυασμός λυπητερών τραγουδιών με κάποια πιο δυνατά κομμάτια.

    Όπως είπε: "Το προτιμώ έτσι. Θα μοιάζει αρκετά με το άλμπουμ 'Kiss Me Kiss Me Kiss Me' που κυκλοφόρησε το 1987 μόνο που θα έχει περισσότερες εναλλαγές. Απλά θα πρέπει να ταιριάξουμε με κάποιο τρόπο όλα αυτά τα στοιχεία μαζί."

    Το γκρουπ δεν έχει πια κιμπορντίστα μιας και ο Roger O'Donnell εγκατέλειψε το γκρουπ την περασμένη χρονιά, ενώ επέστρεψε ο παλιός κιθαρίστας τους, Porl Thompson.

    Ο Robert Smith πρόσθεσε: "Δεν χρειαζόμαστε keyboards όταν έχουμε στην κιθάρα τον Porl. Μπορεί να βγάλει οποιονδήποτε ήχο. Έφερε ξανά μία ροκ διάθεση. "

    Το γκρουπ συμπληρώνουν ο μπασίστας Simon Gallup και ο ντράμερ Jason Cooper.
    Πηγη:www.avopolis.gr



    επισυναπτόμενα: cure001.jpg 
    poison_girl
    07.12.2006, 22:11
    naiiiiiiiiiiiiiiiiii?????????????????????NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!
    poison_girl
    07.12.2006, 22:12
    Παράθεση:

    Το μέλος asimov_gr στις 07-12-2006 στις 16:21 έγραψε...

    Ο Robert Smith αποκάλυψε ότι το άλμπουμ θα είναι ένας συνδυασμός λυπητερών τραγουδιών με κάποια πιο δυνατά κομμάτια.






    WOW!ante na vgeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    Cily
    10.12.2006, 17:37
    Άμα είναι σαν τα παλιά σίγουρα θα έχει επιτυχία LOVESONG