ελληνική μουσική
    451 online   ·  210.927 μέλη
    TENIA
    29.12.2006, 20:09
    Αυτη η φραση για εμενα λεει πολλα...πριν 2' χώρισα και αποχαιρέτησα για πάντα το μόνο άνθρωπο που αγάπησα πραγματικά...Μέσα σε 2' άλλαξαν για πάντα οι ζωες δυο ανθρώπων για πάντα...
    whitetiger
    30.12.2006, 12:35
    Πάντος το πάντα ρέει συμπεριλαμβάνεται σ' αυτό που λέμε γραφτό. Τελικά δεν ήταν τυχαίο πως στο πρώτο μάθημα κλασικής κιθάρας μου έσπασε η κιθάρα!!! Αυτό μου χάραξε τα επακόλουθα καθώς αποφάσισα να παίξω αρμόνιο, αφού μου άρεσε πιο πολύ απλά δεν είχα το μουσικό όργανο...
    Υ.Γ Όσο για τις σχέσεις, όλα πρέπει να έρχονται και να φεύγουν χωρίς να κολλάμε πουθενά, κι αν είναι αυτό που λέμε η μια αγάπη στη ζωή τότε αρκέσου στα όνειρα μέχρι να ξαναβρεθείτε αλλά μη ξεχνάς και τη ζωή που δεν παύει να προχωράει...
    PROFBASILHS
    30.12.2006, 13:12
    Αυτή η φράση έχει τη δική της δύναμη και σε κάνει να θες να συνεχίσεις . . .
    Όταν είχα βρεθεί σε μια ανάλογη θέση, οι κολλητοί μου μου έλεγαν διάφορα για να με κάνουν να "ξεκολλήσω". Κάποια στιγγμή το έριξαν στα ρητά και είπαν αυτή τη φράση. Δεν το κατάλαβα τότε, αλλά αργότερα είδα τι εννοούσαν. Η ζωή συνεχίζεται - δεν μπορείς να την σταματήσεις- οπότε ακολούθησέ τη... (κρατώντας ό,τι πρέπει και μόνο)
    Astron
    30.12.2006, 13:20
    Με αυτήν την φράση μου έρχεται στο μυαλό ο μέγας φιλόσοφος Ηράκλειτος. Η σταθερότητα είναι μόνο μία ψευδαίσθηση. Δεν υπάρχει "είναι", υπάρχει μόνο "γίγνεσθαι". Συνειρμικά μου έρχεται στο μυαλό κι ένας άλλος σπουδαίος φιλόσοφος, ο Νίτσε ο οποίος θεωρούσε τον Ηράκλειτο πρόδρομό του.