ελληνική μουσική
    436 online   ·  210.908 μέλη

    Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στον Ζυγό

    beatlus
    16.03.2007, 15:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 16-03-2007 στις 11:43 έγραψε...

    Και εκτός αυτού, είπαμε ότι η Βίκυ παίρνει τα βουνά όχι εσείς!!!



    Παίρνει η Βίκυ τα βουνά; Γιατί; Τι της κάνατε, βρε;
    Αντζελα, θενξξξξξξξξξξ!
    Emaki
    16.03.2007, 15:34
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 16-03-2007 στις 15:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 16-03-2007 στις 11:43 έγραψε...

    Και εκτός αυτού, είπαμε ότι η Βίκυ παίρνει τα βουνά όχι εσείς!!!



    Παίρνει η Βίκυ τα βουνά; Γιατί; Τι της κάνατε, βρε;
    Αντζελα, θενξξξξξξξξξξ!



    Σωτήρη μου , τίποτα δεν της κάναμε!
    Είναι η «κληρονομιά» που της άφησε ο Κινέζας πριν φύγει για ταξίδι!
    «Βίκυ, εσύ να πάρεις τα βουνά» της είπε!


    beatlus
    16.03.2007, 15:38
    Α, ναι σωστά... Το είχα προσέξει Πωπωπωπω μοχθηρός αυτός ο... kinezes! Μααααααα, τα βουνά;
    Ενιγουέι, για να επανέλθουμε... έναν Αλκίνοο τον προλαβαίνει, πριν φύγει για τα.. όρη, ε?
    lvicky
    16.03.2007, 15:45
    Κάτσε να τον πάρω ένα τηλεφωνάκι τον Αλκίνοο γιατί είπαμε να παρουμε μαζί τα βουνά....και θα σου πώ!!!! Λες να με στήσει και να πρέπει να τρέχω εκεί πάνω μόνάχη ???????
    beatlus
    16.03.2007, 16:02
    Ορίστε... 2103241610, μετά τις 9.30 μ.μ. θα τον βρεις σίγουρα εκεί
    StaSiS
    16.03.2007, 16:07
    Τι να κάνει καλέ ο Αλκίνοος στα βουνά? Αποφάσισε ο Προσκυνητής να γίνει Ερημίτης?
    eneni
    18.03.2007, 08:15
    Παράθεση:

    Το μέλος angela_77 στις 14-03-2007 στις 22:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος eneni στις 12-03-2007 στις 20:59 έγραψε...

    τι ωρα ξεκινάει;



    ξεκιναει γυρω στις 10:30. θα κλεισω τραπεζι την παρασκευη μεσω γνωστου που δουλευει στο μαγαζι αλλα ας οριστικοποιηθει η λιστα να ξερουμε ποσα ατομα. οποτε μεχρι την παρασκευη οσοι θελουν να ερθουν ας εχουν δηλωσει σημμετοχη.



    ευχαριστώ Άντζελα.
    Έλεγα μήπως έρθω αφού τελειώνω με τη δουλειά στις 21.00 αλλά τελικά έχω μια υποχρέωση για εκείνη τη μερα
    καλά να περάσετε!
    dimitrapan
    18.03.2007, 19:44
    Παράθεση:

    Το μέλος eneni στις 18-03-2007 στις 08:15 έγραψε...
    Έλεγα μήπως έρθω αφού τελειώνω με τη δουλειά στις 21.00 αλλά τελικά έχω μια υποχρέωση για εκείνη τη μερα
    καλά να περάσετε!



    Έλα βρε Ελενάκι... Άσε την υποχρέωση για άλλη μέρα να σε δούμε κι εμείς!!! Μην βρεθούμε Αγ. Άννα κατευθείαν πάλι!!!
    eneni
    18.03.2007, 21:27
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 18-03-2007 στις 19:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος eneni στις 18-03-2007 στις 08:15 έγραψε...
    Έλεγα μήπως έρθω αφού τελειώνω με τη δουλειά στις 21.00 αλλά τελικά έχω μια υποχρέωση για εκείνη τη μερα
    καλά να περάσετε!



    Έλα βρε Ελενάκι... Άσε την υποχρέωση για άλλη μέρα να σε δούμε κι εμείς!!! Μην βρεθούμε Αγ. Άννα κατευθείαν πάλι!!!



    Αχ μακάρι να γινόταν αλλά είναι απ τη δουλειά και τους έχω φτύσει ήδη δυο φορές οπότε δε με παίρνει.
    Αλλά τωρα που το λες
    ενα πασχαλινό κάμπινγκ θα ήταν μια χαρά νομίζω

    dimitrapan
    18.03.2007, 22:18
    Χαχα! Τα φτυσίματα για να είναι σωστά τουλάχιστον πρέπει να πέσουν τουλάχιστον τρεις φορές... Από αρχαιοτάτων χρόνων ισχύει αυτό!

    Πασχαλινό κάμπινγκ? Οκ, αρκεί να μην έχουμε σουβλίσματα!!!

    Είμαστε λίγο off topic ή μου φαίνεται???
    Eliza21
    18.03.2007, 22:24
    Από μέρους μου είμαι μέσα (για να μην λέει και ο StaSiS τιποτα) απλά δεν ξέρω αν θα έρθω λόγω δουλειάς γιατι σχολάω 21.00 και θα είμαι φτώμα
    geordan
    20.03.2007, 01:33
    Την Κυριακή το βράδυ ήμουν κι εγώ εκεί. Οφείλω να ομολογήσω ότι το ευχαριστήθηκα. Είχα χρόνια να βρεθώ σε συναυλία του και γενικότερα είχα απομακρυνθεί από τη δισκογραφία του. Έτσι, ήταν μια καλή ευκαιρία να θυμηθώ και να τραγουδήσω όμορφα πράγματα, σταθερές αξίες. Αυτό όμως που εκτίμησα περισσότερο ήταν ότι δεν ήταν μια συνηθισμένη συναυλία της μπάντας του Αλκίνοου με το γνωστό ρεπερτόριο, αλλά μια αλλιώτικη αντιμετώπιση του ίδιου γνωστού υλικού. Η μπάντα είχε περιοριστεί σε τρεις ακόμα εξαιρετικούς μουσικούς που ήταν οι πρωταγωνιστές της παράστασης. Ειδικά οι στιγμές αυτοσχεδιασμού... Ίσως οι διασκευές και η ενορχηστρωτική ματιά να μην άρεσαν σε κάποιους για μερικά κομμάτια, αλλά οι καλές προθέσεις μετρούν. Σημασία έχει ότι ο Αλκίνοος και οι συνεργάτες του δουλεύουν και δεν επαναπαύονται. Τους ευχαριστώ γι' αυτό.
    rompa
    20.03.2007, 08:38
    Έχει ακουστεί καθόλου αν θα πάει και μετά τις 1 Απριλίου?
    THEOG
    20.03.2007, 08:57
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 20-03-2007 στις 08:38 έγραψε...

    Έχει ακουστεί καθόλου αν θα πάει και μετά τις 1 Απριλίου?



    Θα είναι για άλλες δύο βδομάδες ,όπως άκουσα.Μάλιστα τα δύο τελευταία Σάββατα είναι κλειστά όλα τα τραπέζια
    THEOG
    20.03.2007, 09:02
    Παράθεση:

    Το μέλος geordan στις 20-03-2007 στις 01:33 έγραψε...

    Την Κυριακή το βράδυ ήμουν κι εγώ εκεί. Οφείλω να ομολογήσω ότι το ευχαριστήθηκα. Είχα χρόνια να βρεθώ σε συναυλία του και γενικότερα είχα απομακρυνθεί από τη δισκογραφία του. Έτσι, ήταν μια καλή ευκαιρία να θυμηθώ και να τραγουδήσω όμορφα πράγματα, σταθερές αξίες. Αυτό όμως που εκτίμησα περισσότερο ήταν ότι δεν ήταν μια συνηθισμένη συναυλία της μπάντας του Αλκίνοου με το γνωστό ρεπερτόριο, αλλά μια αλλιώτικη αντιμετώπιση του ίδιου γνωστού υλικού. Η μπάντα είχε περιοριστεί σε τρεις ακόμα εξαιρετικούς μουσικούς που ήταν οι πρωταγωνιστές της παράστασης. Ειδικά οι στιγμές αυτοσχεδιασμού... Ίσως οι διασκευές και η ενορχηστρωτική ματιά να μην άρεσαν σε κάποιους για μερικά κομμάτια, αλλά οι καλές προθέσεις μετρούν. Σημασία έχει ότι ο Αλκίνοος και οι συνεργάτες του δουλεύουν και δεν επαναπαύονται. Τους ευχαριστώ γι' αυτό.



    Ήμουν το Σάββατο και για να πω την αληθεία κουράστηκα λίγο σε κάποια σημεία.Καποια κομμάτια τράβαγαν υπερβολικά σε χρόνο.Ωστόσο επειδή είναι ο Αλκίνοος του το συγχωρώ!
    Είπε και τρία καινούρια τραγούδια του απο τον δίσκο που θα κυκλοφορήσει μάλλον μέσα στο 2007!
    Όλα τα λεφτά πάντως είναι ο ντράμερ!!!
    beatlus
    20.03.2007, 09:34
    THEOG, μήπως θυμάσαι το όνομα του ντράμερ ή και των μουσικών γενικότερα;
    THEOG
    20.03.2007, 09:42
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 20-03-2007 στις 09:34 έγραψε...

    THEOG, μήπως θυμάσαι το όνομα του ντράμερ ή και των μουσικών γενικότερα;



    Γιώργος Καλούδης στο 5χορδο ηλεκτρικό τσέλο και την κρητική λύρα
    Μιχάλης Καπηλίδης στα τύμπανα
    Σωτήρης Λεμονίδης στα πλήκτρα

    (ψάχνοντας στο internet γιατί αν εμπιστευθώ τη μνήμη μου.........)

    dimitrapan
    20.03.2007, 09:43
    Πάντως κι εμένα αυτό που είπαν για τον ντράμερ, ότι είναι πάρα πάρα πολύ καλός! Άνετ να πάει 30 του μήνα να το διαπιστώσουμε κι εμείς!
    beatlus
    20.03.2007, 09:48
    Καπηλίδης, πατέρας και γιος είναι εξαιρετικοί ντράμερ... Χρόνιαααααααα, στα στασίδια του Παπάζογλου, παλιότερα, μα και με μια σειρά από σημαντικές συνεργασίες, όπως τώρα με τον Αλκίνοο.
    Και οι Καλούδης-Λεμονίδης, δεν πηγαίνουν πίσω...
    Ο Αλκίνοος πάντα πρόσεχε τις επιλογές των μουσικών που είναι στο πλάι του και συμμετέχουν ισοτιμα και όχι συνοδευτικά. Ανυπομονώ να τους δω από κοντά...
    beatlus
    26.03.2007, 16:30
    +2 για Αλκίνοο