ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.908 μέλη

    O George Michael 26/07/07 στην Αθηνα !

    antreas_dr
    27.07.2007, 17:14
    Mια μικρή γεύση για όσους δεν ήταν χθες στη Συναυλία





    (Δεν είναι από την συναυλία της Αθήνας)

    Ο George ήταν πολύ καλός...

    Πέρα δώθε σε όλο το stage και δεν έφυγε ούτε ένα φάλτσο, ούτε μια ατέλεια.
    Η παραγωγή πολύ εντυπωσιακή. Με το videowall να έχει τον πρώτο λόγο στο στήσιμο.

    Ο Ήχος ήταν λίγο άθλιος.

    Πολύ καλή στιγμή της βραδιάς όταν όλο το γήπεδο φώναζε ρυθμικά το όνομα του... Γιώργος... Γιώργος....

    Γενικά μου άρεσε πολύ, πέρασα ένα ευχάριστο δίωρο και άξιζε τα χρήματα του...
    XeniaRodo
    27.07.2007, 18:37
    Κι εγώ ήμουν εκεί...

    σε κάτι τέτοιες συναυλίες είναι σαν να κερδίζεις ένα στοίχημα που είχες βάλει πολύ μικρός.

    Όταν έβλεπα τα βιντεο κλιπ αυτών των τραγουδιών με λαχτάρα στην τηλεόραση (γιατί τότε δεν είχαμε ίντερνετ και dvd, αλλά βρίσκάμε δύσκολα κάποιο βίντεο ή και καθόλου), πριν πολλά χρόνια, δεν φανταζόμουν ποτέ ότι κάποια μέρα θα τα έβλεπα λάιβ...

    Είναι συγκινητικό...
    nikos_music
    27.07.2007, 22:34
    Super χτες ο Γιωργάκης.
    Νομίζω πως όσοι δεν ήρθαν έχασαν.
    dimitrapan
    28.07.2007, 15:22
    Υπερθέαμα! Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα στη ζωή μου! Ο George δικαίωσε την προσμονή των τόοοοσων χρόνων, προκειμένου να τον δω live και μας παρέσυρε σε τρελούς ρυθμούς από την αρχή της συναυλίας! Η μπάντα του τέλεια, η φωνή του και η κίνησή του σε μεγάλες φόρμες και το όλο στήσιμο της συναυλίας απίστευτο! Τρελά video wall, απίθανες εικόνες!

    Με χάλασε το 20λεπτο διάλειμμα στη μέση της συναυλίας, τα μικρά κενά ανάμεσα στα τραγούδια, ο ήχος και η ατάκα του George: "Αυτό το τραγούδι το έγραψα για τον άντρα της ζωής μου, τον ...τάδε". Κοριτσάκια είμαστε κι εμείς! Άσε μας να ονειρευόμαστε ρε φίλε...

    katiap
    29.07.2007, 17:18
    Όταν πήρα πέρισυ στο Λονδίνο και τον είδα δύο φορές είπα ότι ήταν καταπληκτικός. Βρισκόταν στην πατρίδα του και ήταν ευχάριστος. Η φωνή του δε, τέλεια! Την Πέμπτη που μας πέρασε θα την θυμάμαι για πάντα. Για άλλη μια φορά κατάλαβα γιατί όλα αυτά τα 25 χρόνια, η μουσική αυτού του ανθρώπου με εκφράζει τόσο. Γιώργο, είσαι μοναδικός και θα μείνεις έτσι! Ευχαριστούμε.
    Greenheart
    30.07.2007, 04:28
    Διαμαρτυρία για τη συγκοινωνία από fans του George Michael.

    Κείμενο: -
    Ημερομηνία: 30/07/2007








    Από fans του George Michael λάβαμε την ακόλουθη διαμαρτυρία για τη συγκοινωνία, με την παράκληση για δημοσίευση και μερικούς υπερβολικούς χαρακτηρισμούς. Όσοι ζούμε, βέβαια, το δημοσιουπαλληλίκι των ελληνικών συγκοινωνιών, αντιλαμβανόμαστε και το "σταρχιδισμό" που έχουν αναπτύξει όλο αυτό τον καιρό. Δεν είναι, λοιπόν, πάντα θέμα διοργανωτή... Καλό είναι να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι στη διοργανώτρια (π.χ. για τα bars), αλλά εδώ πιστεύουμε ότι το θέμα ξεπερνά τις δυνατότητές της...

    Συμφωνούμε κι επαυξάνουμε, όμως, για την ταλαιπωρία. ¶λλωστε κι εμείς τρέχαμε σαν τρελοί για να προλάβουμε αυτό το περιβόητο τρένο των 12.40...

    Η ανακοίνωση:

    ΣΥΝΑΥΛΙΑ GEORGE MICHAEL

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ Η ΑΝΕΠIΤYΧΗΣ EΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΩΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.

    ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΩΝ, ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΜΜΕ, ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ SITES ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΤΡΕΝΟ.

    Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ. ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΟΣΜΟΥ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΑΚΑ ΓΙΑΤΗΝ ΜΑΤΑΙΑ ΑΝΕΥΡΕΣΗ ΕΝΟΣ ΤΑΞΙ ΚΑΘΩΣ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ 12.30 ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΕΝΟ ΑΝΑΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΟΑΚΑ ΣΤΙΣ 12.40!!

    ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 10 ΛΕΠΤΩΝ ΚΑΘΩΣ Ο ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑΞΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΟΥΜΕ ΔΙΑΡΚΩΣ ΡΑΔΙΟΤΑΞΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΑΦΟΥ Η ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΚΥΜΗΣ ΚΑΙ Η ΟΔΟΣ ΣΠΥΡΟΥ ΛΟΥΗ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΕΣ ΑΠΟ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 2.30 ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑΞΙ.

    ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΗ Η ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΜΕ ΤΡΕΝΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ "ΠΑΛΕΨΟΥΝ" ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΕΝΟ.

    ΜΠΟΡΕΙ Ο GEORGE MICHAEL ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ, H HOT BEEZ ΚΑΙ Η MARSHALL ARTS ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΑΝ ΥΠΕΝΘΙΜΙΖΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

    ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ.

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ

    ΟΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΙ FANS TOY GEORGE MICHAEL



    alex3
    30.07.2007, 11:41
    Τα +++++++ :

    Φοβερό show, υπερπαραγωγή σπάνια για τα δεδομένα μας, φωτισμός, video wall,σκηνοθεσία, art direction, πολύ καλός o GM στα VOX και στη σκηνική παρουσία, επικοινωνιακός και ...mega star...

    ΤΑ ------------- :

    Δεν μου φάνηκε o GM να έχει τη σπιρτάδα που θα ήθελα, βέβαια ήταν και το τέλος του tour, η καταπληκτική μπάντα και τα απίστευτα backin' vox ήταν οπτικά σχεδόν απόντα, ανεπτυγμένα σε μια σκηνή / σκαλωσιά, και το κυριότερο είχε ΠΑΝΑΘΛΙΟ ήχο...απαράδεκτο για τέτοιου - και για όποιου - επιπέδου gig...
    yiannisyiannis
    30.07.2007, 12:35
    Δεν μου αρέσει καθόλου, εκφράζει μια αισθητική κουλτούρα που αντιπαθώ. Και να με πλήρωναν, δεν θα πήγαινα ποτέ σε αυτή τη συναυλία.
    margo
    30.07.2007, 16:20
    χαχαχα με έκανες και γέλασα yiannisyiannis..
    Nόμιζα ότι είσαι fan μπήκα να δω τι έγραψες για τον George:-0
    Εμένα εάν με πλήρωναν,μπορεί και να πήγαινα(στο 20λεπτο διάλειμμα..)



    Greenheart
    31.07.2007, 01:43
    ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΑΣ ΠΟΙΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΣΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ...?ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΒΑΝΔΗ,'Η ΤΟΥ ΤΣΑΛΙΚΗ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΦ'ΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΓΑΠΗΤΟΙ yiannisyiannis kai margo ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ 26/07!!ΠΛΗΡΩΣΑ 100 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ ΚΑΙ ΤΑ 200!! Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ STAR, ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ,ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΦΩΝΑΡΑ!!!ΒΥ ΤΗΕ WAY...ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ EVER...ΚΡΙΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΣΑΤΕ!
    margo
    31.07.2007, 02:01
    Παράθεση:

    Το μέλος Greenheart στις 31-07-2007 στις 01:43 έγραψε...

    ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΑΣ ΠΟΙΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΣΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ...?ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΒΑΝΔΗ,'Η ΤΟΥ ΤΣΑΛΙΚΗ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΦ'ΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΓΑΠΗΤΟΙ yiannisyiannis kai margo ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ 26/07!!ΠΛΗΡΩΣΑ 100 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ ΚΑΙ ΤΑ 200!! Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ STAR, ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ,ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΦΩΝΑΡΑ!!!ΒΥ ΤΗΕ WAY...ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ EVER...ΚΡΙΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΣΑΤΕ!



    γειά σου greenheart.
    Mην θυμώνεις ..
    Δεν μπορεί να αρέσει σε όλους κάποιος!
    Πρώτον δεν εξέφρασα άποψη ειδικά για την συναυλία.Απλώς δεν μου αρέσει ο George και το είπα.Για την αισθητική κουλτούρα που εκφράζει τι να σου πω?
    Και μόνο αυτό το *STAR*που λες ότι είναι δεν μου πάει καθόλου.(στη Βανδή και τον Τσαλίκη πάει μια χαρά νομίζω..)
    Αλλά αυτό δεν πρέπει να σε πειράζει και να χαλάς τα κέφια σου μιας και πέρασες τόσο καλά προχθες
    Δεν ξέρω ποιά τραγούδια που έγραψε που είναι από τα ωραιότερα "ever"..
    Το ωραίον ως γνωστόν είναι υποκειμενικό.

    maspa
    31.07.2007, 03:21
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 30-07-2007 στις 16:20 έγραψε...

    χαχαχα με έκανες και γέλασα yiannisyiannis..
    Nόμιζα ότι είσαι fan μπήκα να δω τι έγραψες για τον George:-0
    Εμένα εάν με πλήρωναν,μπορεί και να πήγαινα(στο 20λεπτο διάλειμμα..)






    Κι εγώ γι αυτό μπήκα
    Είδα ότι ο τελευταίος που έχει ποστάρει στο topic ήσουν εσύ και λέω" τι, αρέσει στη margo ο George Michael"??