ελληνική μουσική
    310 online   ·  210.873 μέλη

    Λαζόπουλος και Χάρρυ Κλυνν...μαζί...

    kozanitis
    08.03.2007, 10:55
    Είχαμε καιρό να τους δούμε μαζί...

    Λάκης Λαζόπουλος και Χάρρυ Κλυνν έδωσαν ένα ρεσιτάλ το βράδυ της Τρίτης στον Άλφα, θυμίζοντας ωραίες παλιές εποχές. Φήμες θέλουν τον Τζίμη Πανούση να είναι ένας εκ των καλεσμένων στις επόμενες εκπομπές του Αλ Τσαντίρι.....

    Πως σας φάνηκε η εκπομπή της τρίτης με τους δύο σάτιρους;

    Πως θα σας φαινόταν να ανέβαινε και ο Πανούσης στην "σκηνή" του Άλ Τσαντίρι για να σχολιάσει τα τελευταία κοινωνικά-πολιτικά δρώμενα;
    audioslave
    08.03.2007, 14:32
    Την είδα την εκπομπή, η οποια θεωρώ οτι χάρις στο Λαζόπουλο είναι αποτελεί όαση στα τηλεοπτικά της χώρας.

    Εύχομαι τον Λάκη να μην καταφέρουν να τον σιωπήσουν...γιατι έχει αρχίσει και ενοχλεί.. Πολύ...

    Και θα είναι τρελή κίνηση να δούμε τζιμάρα μαζί του....
    jorge
    08.03.2007, 14:46
    Εμένα πάλι ο Λαζόπουλος δε μου λέει τίποτα, ενώ στον Χάρρυ υποκλίνομαι από
    πιτσιρικάς.


    tsibitos
    08.03.2007, 16:17
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-03-2007 στις 14:46 έγραψε...

    Εμένα πάλι ο Λαζόπουλος δε μου λέει τίποτα, ενώ στον Χάρρυ υποκλίνομαι από
    πιτσιρικάς.





    Το ιδιο και εγω..
    SiokouIro
    08.03.2007, 19:19
    Η εκπομπη ωστόσο η συγκεκριμένη και με τους δύο μαζί, ήταν όλα τα λεφτά!!

    Ο ένας έκοβε, ο άλλος έραβε!!

    Αφήστε που ο Λαζόπουλος πόσες φορές αποκάλεσε τον Κλυνν, "δάσκαλο" και "πάνω σε σένα πατήσαμε οι υπόλοιποι και μάθαμε"!!
    uNick
    08.03.2007, 19:36
    Δυστυχώς δεν ήταν δυνατόν να είμαι στο σπίτι να τους δω... Από πολύ κόσμο άκουσα ότι ήταν υπέροχη εκπομπή. Μακάρι να το πετύχω σε καμιά επανάληψη (ίσως το καλοκαίρι...)
    incomplete_angel
    08.03.2007, 19:56
    Παράθεση:

    Το μέλος audioslave στις 08-03-2007 στις 14:32 έγραψε...

    Εύχομαι τον Λάκη να μην καταφέρουν να τον σιωπήσουν...γιατι έχει αρχίσει και ενοχλεί.. Πολύ...




    maspa
    08.03.2007, 20:00
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-03-2007 στις 14:46 έγραψε...

    Εμένα πάλι ο Λαζόπουλος δε μου λέει τίποτα, ενώ στον Χάρρυ υποκλίνομαι από
    πιτσιρικάς.





    Εγώ πάλι το αντίθετο. Ίσως λόγω ηλικίας.. Δε θυμάμαι τον Κλυνν να κάνει και πολλά πράγματα πέρα από πέντε ελληνικές ασπρόμαυρες ταινίες..
    maspa
    08.03.2007, 20:03
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 08-03-2007 στις 19:36 έγραψε...

    Δυστυχώς δεν ήταν δυνατόν να είμαι στο σπίτι να τους δω... Από πολύ κόσμο άκουσα ότι ήταν υπέροχη εκπομπή. Μακάρι να το πετύχω σε καμιά επανάληψη (ίσως το καλοκαίρι...)



    Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένεις τόσο πολύ!
    part 1


    part 4



    υ.γ. Τα part 2,3 δε μου τα βγάζει το youtube..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 08-03-2007 20:10 ]


    uNick
    08.03.2007, 21:55
    Παράθεση:
    Το μέλος maspa στις 08-03-2007 στις 20:00 έγραψε...

    ...Δε θυμάμαι τον Κλυνν να κάνει και πολλά πράγματα πέρα από πέντε ελληνικές ασπρόμαυρες ταινίες..

    O Χάρρυ Κλυνν έκανε πράγματα στα οποία κανείς έως σήμερα δεν έχει καταφέρει ούτε καν να πλησιάσει - γι'αυτό και η προσφώνηση "δάσκαλε" από τον Λαζόπουλο. Φαντάζομαι ότι όλο και κάπου θα μπορείς να βρεις στο internet τουλάχιστον κάποια αποσπάσματα αν όχι ολόκληρους τους σατιρικούς δίσκους που προφανώς λόγω ηλικίας δεν έτυχε να ακούσεις (μιλάμε για αρκετά πριν το 1990)...


    Υ.Γ. Ευχαριστώ για τα αποσπάσματα στο YouTube. Θα τα δω το πρωί στο γραφείο... Εδώ η isdn σέρνεται...

    kalouka
    09.03.2007, 14:28

    στη σελίδα του έχει πλούσιο υλικό για τους ενδιαφερόμενους

    http://www.harry-klynn.gr/klynngreek/index.php?option=com_docman&Itemid=73

    PeteP
    09.03.2007, 16:49
    Έχω πολύ καιρό που σταμάτησα να γελάω με τον Κλύνν. Μάλλον από τότε που σταμάτησε να του γράφει τα κείμενα ο Κακουλίδης και άρχισε να φαίνεται η αυτοσχεδιαστική του γύμνια. Ποτέ δεν έκανε stand up comedy που απαιτεί ταχύτατο αυτοσχεδιασμό. Οι καλύτερες στιγμές του έχουν πια ηλικία -άντα. Ούτε μπόρεσα να ξαναγελάσω από τότε που έμαθα ότι πήγε στα δικαστήρια με τον Ζωρζ Πιλαλί και κέρδισε το δικαίωμα να κάνει την παρλάτα "αραχτός στον ακάλυπτο" που ήταν δημιουργία του Πιλαλί (φυσικά και κέρδισε τη δίκη με "μάρτυρες" που επιστράτευσε η ΕΜΙ τότε και οι οποίοι μετά ζητούσαν συγγνώμη από τον Πιλάλα). Αλλά τι πάω και σκαλίζω τώρα... Περί ορέξεως...
    nana
    11.03.2007, 00:58
    Απο τα πιο ώραιες εκπομπές του Λαζόπουλου!!!Τρομέρο δίδυμο με απίστευτο γέλιο και τρομερές ατάκες!!!ΣυΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ευρηματικότητα του Λαζόπουλου και του Χάρη Κλυν και στο σπάνιο ταλέντο τους!!

    Tyrogkofretas
    11.03.2007, 13:03
    Εγώ σίγουρα εκτιμώ και τους δυο. Η εκπομπή με άφησε χωρίς κοιλιά γιατί κάπου μου έπεσε από τα πολλά γέλια! Ο Χάρρυ Κλυν είναι άπιαστος και πανέξυπνος άνθρωπος. Δεν χρειάζεται έτοιμους λόγους, γιατί τον έχω δει να μιλάει σοβαρότατος σε εκπομπές και οι υπόλοιποι να λύνονται στα γέλια! Ας μην αναφέρω και τις παλιότερες δουλειές του...Όσο για τον Λάκη, δεν μου ενέπνεε ποτέ τον σεβασμό, αλλά σίγουρα αυτό που κάνει τώρα είναι από τα λίγα που αξίζουν και που ακούγονται.
    mariachi
    11.03.2007, 19:50
    Ο Χάρρυ Κλυνν είναι κορυφή!Ο μεγαλύτερος Έλληνας κωμικός τα τελευταία 30 χρόνια.Ο Λαζόπουλος δικαίως τον αποκάλεσε δάσκαλο.
    heartbreak-kid
    11.03.2007, 19:54
    αν πάντως ήμουν ο χάρρυ κλυνν και με αποκαλούσε δάσκαλο ο λαζόπουλος...δεν θα μού καθόταν και πολύ καλά