ελληνική μουσική
    701 online   ·  210.861 μέλη

    Τελικά βγάζουν φωνές τα Fame Story & Dream Show;

    vinias
    12.07.2006, 10:50
    Πιστευω οτι οσοι προσπαθουν να ακουστουν και να γινουν διασημοι μεσα απο τετοια show το μονο που κανουν ειναι να εκθετουν ολους οσους ασχολουνται με μερακι κ αγαπη για την μουσικη.ειναι ενας τροπος ευκολος αλλα κ προσβλητικος ταυτοχρονα για ολους οσους προσπαθουν να κανουν κατι με τα αρχ... τους......Τελικα υπαρχουν εκει φωνες που μπορουν να κανουν κατι μονες τους?και αν μιλησουμε πχ για πετρελη κ για καθε πετρελη....τι θα ηταν αν δεν υπηρχε ο φοιβος ο οποιος εχει συμβολαιο με heaven k ταυτοχρονα με αυτα τα show.θελω την αποψη σας........
    matina25
    12.07.2006, 13:15


    Για'μένα δε φταίνε τόσο αυτοί που πηγαίνουν σε αυτά τα shows αλλά οι ίδιες οι δισκογραφικές εταιρίες που δε δίνουν πλέον ευκαιρίες σε νέους καλλιτέχνες για να αποδείξουν αν μπορούν κι αν αξίζουν να κάνουν κάτι. Έχω την εντύπωση πως αν δεν είναι κάποιος κούκλος με συμπαθητική φωνή ή αν δεν έχει κάποιο πολύ γερό μέσο δεν θα ασχοληθούν πλέον μαζί του οι δισκογραφικές εταιρίες, οπότε τα talent show είναι αναγκαστική λύση και μονόδρομος για νέους καλιτέχνες που ίσως να είχαν προσπαθήσει και πριν από αυτά να κάνουν κάτι μόνοι τους και να μην τους έδωσαν την ευκαιρία. 'Αλλωστε το αν αξίζει κάποιος ή όχι δε θα το καθορίσει το αν συμμετείχε σε κάποιο τέτοιο παιχνίδι αλλά η αποδοχή του από τον κόσμο, οι δουλειές που θα κάνει, η πορεία του και το αν θα αντέξει στα χρόνια. Γιατί αυτοί που βγαίνουν από τέτοια talent shows έχουν όλη την προσοχή του κόσμου και των ΜΜΕ μέχρι να ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος που θα αναδείξει νέα πρόσωπα, οπότε αν κάποιος δεν αξίζει, χάνοντας την προβολή που είχε μέχρι τότε θα αρχίσει να χάνει και την προσοχή του κόσμου και σιγά σιγά θα χαθεί όπως άλλωστε έχει ήδη γίνει με αρκετούς πρώην παίκτες.

    Κατά τη γνώμη μου λοιπόν δεν αποδεικνύει το από που έγινε κάποιος γνωστός κάποιος και την αξία του. Άλλωστε το 98% περίπου όσων συμμετέχουν σε αυτά τραγουδούσαν ήδη πολλά χρόνια σε νυχτερινά κέντρα δίπλα σε μεγάλους τραγουδιστές που σημαίνει ότι δεν ξύπνησαν απλώς μια μέρα και είπαν να γίνουν τραγουδιστές και αποφάσισαν να πάνε εκεί.Το μόνο που είναι άσχημο αλλά πιστεύω ότι αν είχαν τη δυνατότητα ούτε οι ίδιοι θα το ήθελαν, είναι ότι εκθέτουν την καθημερινή τους ζωή στον κόσμο που τους παρακολουθεί.

    Τέλος κατά τη γνώμη μου δεν είναι μόνο ο Πετρέλης που δε θα ήταν και τίποτα ιδιαίτερο αν δεν ήταν ο Φοίβος να του δίνει σουξέ, αλλά και αρκετοί άλλοι που δεν βγήκαν από αυτά τα talent shows που δε θα ήταν αυτό που είναι σήμερα, αν δεν ήταν ο Φοίβος και ο κάθε Φοίβος... ονόματα δε λέμε και υπολήψεις δε θίγουμε!! Όπως επίσης πιστεύω ότι πολλοί άλλοι παίκτες είχαν όλα τα προσόντα να τα καταφέρουν και χωρίς την προβολή αυτών των show, αλλά ίσως μέχρι τότε να μην τους είχε βοηθήσει κανείς.


    KAKOFONIKS
    12.07.2006, 13:25
    Το μέλος matina25 στις 12-07-2006 στις 13:15 έγραψε...
    Παράθεση:



    Για'μένα δε φταίνε τόσο αυτοί που πηγαίνουν σε αυτά τα shows αλλά οι ίδιες οι δισκογραφικές εταιρίες που δε δίνουν πλέον ευκαιρίες σε νέους καλλιτέχνες για να αποδείξουν αν μπορούν κι αν αξίζουν να κάνουν κάτι. Έχω την εντύπωση πως αν δεν είναι κάποιος κούκλος με συμπαθητική φωνή ή αν δεν έχει κάποιο πολύ γερό μέσο δεν θα ασχοληθούν πλέον μαζί του οι δισκογραφικές εταιρίες, οπότε τα talent show είναι αναγκαστική λύση και μονόδρομος για νέους καλιτέχνες που ίσως να είχαν προσπαθήσει και πριν από αυτά να κάνουν κάτι μόνοι τους και να μην τους έδωσαν την ευκαιρία. 'Αλλωστε το αν αξίζει κάποιος ή όχι δε θα το καθορίσει το αν συμμετείχε σε κάποιο τέτοιο παιχνίδι αλλά η αποδοχή του από τον κόσμο, οι δουλειές που θα κάνει, η πορεία του και το αν θα αντέξει στα χρόνια. Γιατί αυτοί που βγαίνουν από τέτοια talent shows έχουν όλη την προσοχή του κόσμου και των ΜΜΕ μέχρι να ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος που θα αναδείξει νέα πρόσωπα, οπότε αν κάποιος δεν αξίζει, χάνοντας την προβολή που είχε μέχρι τότε θα αρχίσει να χάνει και την προσοχή του κόσμου και σιγά σιγά θα χαθεί όπως άλλωστε έχει ήδη γίνει με αρκετούς πρώην παίκτες.

    Κατά τη γνώμη μου λοιπόν δεν αποδεικνύει το από που έγινε κάποιος γνωστός κάποιος και την αξία του. Άλλωστε το 98% περίπου όσων συμμετέχουν σε αυτά τραγουδούσαν ήδη πολλά χρόνια σε νυχτερινά κέντρα δίπλα σε μεγάλους τραγουδιστές που σημαίνει ότι δεν ξύπνησαν απλώς μια μέρα και είπαν να γίνουν τραγουδιστές και αποφάσισαν να πάνε εκεί.Το μόνο που είναι άσχημο αλλά πιστεύω ότι αν είχαν τη δυνατότητα ούτε οι ίδιοι θα το ήθελαν, είναι ότι εκθέτουν την καθημερινή τους ζωή στον κόσμο που τους παρακολουθεί.

    Τέλος κατά τη γνώμη μου δεν είναι μόνο ο Πετρέλης που δε θα ήταν και τίποτα ιδιαίτερο αν δεν ήταν ο Φοίβος να του δίνει σουξέ, αλλά και αρκετοί άλλοι που δεν βγήκαν από αυτά τα talent shows που δε θα ήταν αυτό που είναι σήμερα, αν δεν ήταν ο Φοίβος και ο κάθε Φοίβος... ονόματα δε λέμε και υπολήψεις δε θίγουμε!! Όπως επίσης πιστεύω ότι πολλοί άλλοι παίκτες είχαν όλα τα προσόντα να τα καταφέρουν και χωρίς την προβολή αυτών των show, αλλά ίσως μέχρι τότε να μην τους είχε βοηθήσει κανείς.





    Πολύ σωστή συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση σου και θέλω να πω επίσης οτι παραλίγο να πέσω κι εγώ σε αυτό το τριπάκι και να κάνω την μ....α να δηλώσω συμμετοχή αλλά ευτυχώς είχα καλό teach(vouliakis) ο οποίος πολύ σωστα με απέτρεψε να το κάνω και τον ευχαρiστώ πολύ για αυτό...
    vinias
    12.07.2006, 15:07
    ok ρε παιδια κ εγω συμφωνω με το μεγαλυτερο μερος της αποψη της Ματινας.ομως
    αν κατσουμε λιγο να αναρωτηθουμε ποιοι μπορουν να χαραξουν μια ιστορια κ να ειναι διαχρονικοι ειναι τα παιδια που παλευουν γι'αυτο που αγαπανε χωρις να εχουν το προνομοιο της τοσο μεγαλης προβολης.Ο λογος? διοτι θεωρω οσοι πεφτουν στην λουμπα των παιχνιδιων αυτων ειναι ανθρωποι 1)ανασφαλης2)τεμπεληδες που δεν θελουν να κοπιασουνε καθολου3)ψωναρες που απο το πουθενα υπογραφουν χιλιαδες αυτογραφα(συνηθως χωρις να το αξιζουν,απλα μπαινουν στο χορό τον δισκογραφικων και των media)4)κοροιδα διοτι νομιζουν επειδη θα βγουν μια βολτα εξω κ θα τους χαιρετησουν 10 ατομα θα αναγνωριστουν.Τα καναλια κ η tv καλα κανουν.το θεμα ειναι οτι το εμποριο των cds γινεται απο παιδια κατω των 18.γι'αυτο λεω οτι μην μπαινουμε ρε παιδια κ εμεις στο κολπο.κοροιδευουν τα 14χρονα αλλα οχι κ εμας.Διοτι αν γινει αυτο την χασαμε την μπαλα.ειναι κριμα για την ελληνικη μουσικη.....
    jorge
    12.07.2006, 15:51
    Vinias πως προκύπτει οτι το εμπόριο των CDs γίνεται από άτομα κάτω των 18; Είναι η αίσθησή σου ή έγινε κάποια έρευνα;
    XeniaRodo
    12.07.2006, 16:31
    Το μέλος vinias στις 12-07-2006 στις 15:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    ok ρε παιδια κ εγω συμφωνω με το μεγαλυτερο μερος της αποψη της Ματινας.ομως
    αν κατσουμε λιγο να αναρωτηθουμε ποιοι μπορουν να χαραξουν μια ιστορια κ να ειναι διαχρονικοι ειναι τα παιδια που παλευουν γι'αυτο που αγαπανε χωρις να εχουν το προνομοιο της τοσο μεγαλης προβολης.Ο λογος? διοτι θεωρω οσοι πεφτουν στην λουμπα των παιχνιδιων αυτων ειναι ανθρωποι 1)ανασφαλης2)τεμπεληδες που δεν θελουν να κοπιασουνε καθολου3)ψωναρες που απο το πουθενα υπογραφουν χιλιαδες αυτογραφα(συνηθως χωρις να το αξιζουν,απλα μπαινουν στο χορό τον δισκογραφικων και των media)4)κοροιδα διοτι νομιζουν επειδη θα βγουν μια βολτα εξω κ θα τους χαιρετησουν 10 ατομα θα αναγνωριστουν...



    vinias δεν έχεις άδικο αλλά δυστυχώς όπως έχουν καταντήσει τα πράγματα αν νομίζεις ότι έχεις κάτι να πεις είναι τόσο δύσκολο να καταφέρεις κάτι από μόνος σου που η λύση των realities φαντάζει πολύ δελεαστική για πολλούς. Eγώ δε θα το έκανα αλλά δικαιολογώ κάπως κάποιους που το κάνουν...
    rory166
    12.07.2006, 17:26
    Εγω πιστευω οτι το μονο ατομο που εχει βγει απο
    τετοια τηλεπαιχνιδια και εχει κανει κατι αξιολογο
    ειναι ο Θανος Πετρελης.
    Εχει δικη του ταυτοτητα σαν τραγουδιστης και πιστευω οτι θα εχει
    διαρκεια...πουλαει με τη φωνη του οχι με το στυλακι και την εμφανιση
    (βλεπε Νινο...)
    Δεν ειμαι κανενας fan του Πετρελη αλλα θελω
    στα θεματα μουσικης να ειμαι οσο μπορω αντικειμενικος

    johnny_b
    12.07.2006, 21:12
    Το θέμα δεν είναι αν τα ριάλιτι βγάζουν φωνές,αλλά πόσο μένουν στο χώρο οι φωνές και τι δισκογραφία βγάζουν...Για παράδειγμα σε ένα από τα Fame Story ήταν ο Μίχας ο οποίος τραγουσούσε ροκ και όταν βγήκε έβγαλε δίσκο γεμάτο ποπ τραγουδάκια κα ιο Πετρέλης που λέτε ότι έχει κάνει αξιόλογη πορεία,αν δεν είχε τον "συνθέτη" Φοιβό θα χανόταν πολύ γρήγορα.Ας ελπίσουμε πως ο Λεωνίδας θα βγάλει ένα αξιόλογο δίσκο αν και δεν το πιστεύω με αυτή την εταιρεία που έμπλεξε!
    Soiram
    12.07.2006, 21:44
    Από ότι φαίνεται πλέον, τα talent show μαλλον είναι ψιλομονόδρομος για κάποιον ο οποίος θέλει να προβληθεί και να κάνει μια καριέρα. Το θέμα είναι, πως με τον τρόπο που είναι δομημένα αυτά τα παιχνίδια, όχι μόνο δεν προωθούν την ποιότητα και την καλή μουσική αλλά επιβραβεύουν συνήθως την επιφάνεια! Οτι υπάρχουν καλές φωνές στα ριάλιτι όμως δεν μπορεί κανείς να το αρνηθεί. Αυτή τη στιγμή μπορώ να σκεφτώ την Ραλλία από το περσινό Fame Story. Προσωπικά, έχοντας παρακολουθήσει το περσινό και το προπέρσινο Fame Story, είδα τελικά, τις καλές φωνές να παραγκωνίζονται και στη θέση τους να μπαίνουν Παρικλήδες και Καλλομοίρες. Αυτό όμως που με ανησυχεί και δεν ξέρω πως θα πρέπει κανείς να το εκλάβει, είναι το γεγονός πως το ποιός βγαίνει πρώτος, καθορίζεται απο το κοινό και από κανέναν άλλο. Έρχομαι λοιπόν και ρωτάω...τόσο άμουσοι είναι οι Έλληνες; Υπάρχει πραγματικά τέτοια έλλειψη αισθητικής; Πραγματικά δεν ξέρω ποιά είναι η απάντηση.

    Πάντως πρέπει να αναφέρω πως παρόλο που το κοινό έβγαλε την Καλλομοίρα πρώτη...τώρα είναι εξαφανισμένη αν δεν κάνω λάθος! Κοινώς η αγορά από μόνη της αποβάλλει τα σκουπίδια και αυτό είναι σημάδι υγειούς λειτουργίας! Κλείνοντας θέλω να πώ πως το βρίσκω θεμιτό κάποιος, εφόσον αγαπάει το τραγούδι και δεν μπορεί να βρεί άλλο τρόπο για να προωθηθεί, να μπεί σε ένα τέτοιο ρεάλιτι παιχνίδι. Από εκεί και πέρα όμως είναι στο χέρι του, το τι επιλογές θα κάνει και πόσα θα ξεπουλήσει για να πετύχει τον στόχο του!

    Υ.Γ: Ξέρω πως είπα ότι τελειώνω, αλλά τώρα μου ήρθε κάτι ακόμα. Ίσως είμαι λίγο εκτός θέματος αλλά το γεγονός πως οι εταιρίες είναι τόσο σφιχτές όσον αφορά σε ποιόν θα βγάλουν δίσκο και σε ποιόν όχι, δεν είναι κατ' ανάγκη κακό. Πλέον έχουμε φτάσει στην Έλλαδα, από εκεί που όλοι θέλαν να γίνουν είτε γιατροί είτε δικηγόροι, να έχουμε υποψήφιους τραγουδιστές και ηθοποιούς. Όσο και να στεναχωρήσω κάποιους λέγοντας το αυτό, είναι δεδομένο πως για μια αγορά τόσο μικρή όσο η ελληνική, καμμία εταιρία δεν έχει την πολυτέλεια να βγάλει ένα δίσκο σε κάποιον ο οποίος έχει απλά καλή φωνή, ή είναι απλά ωραίος. Ο ανταγωνισμός είναι τόσο έντονος που ημίμετρα δεν πρόκειται να επιβιώσουν. Γιατί λοιπόν η δισκογραφική να υποστηρίξει καποιόν που έχει ωραία φωνή...οκ δεν λέμε, αγαπάει την μουσική κλπ κλπ...όταν μπορεί κάλλιστα να βγάλει ένα καινούριο δίσκο της ΒΑνδή και να βγάλει μερικά εκατομμύρια για την πλάκα της; Παρόλα αυτά έχω την πεποίθηση πως πραγματικά καλές φωνές...αλλά μιλάω για πραγματικά καλές φωνές, ο δρόμος ανοίγει, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο!
    vinias
    13.07.2006, 13:51
    jorge επειδη εμαι ,λιγο στα δρωμενα κ ειχα κ μια συνεργασια με την αεπι αλλα κ με παραγωγους της alfa records.απο συζητησεις με ανθρωπους που εχουν φαει την αγορα το ιδιο ισχυριζονται.υπαρχει ερευνα αλλα θα πρεπει να την βρω κ να την στειλω.δηλαδη δεν ειναι η δικια σου αισθηση αυτη?εσυ που πιστευω οτι σεβεσαι την μουσικη κ γι'αυτο εισαι κ σε αυτην την θεση.εχεις ακουσει πολλους στην ηλικια σου να αγοραζουν cds κανονικα?ολοι στο ιντερνετ ειναι κ το ξερεις.κ αν οχι στο ιντερνετ σε πλανοδιους.δεν ειναι τυχαια η αυξηση των αντιγραμενων cds.οπου κ να πας καποιος θα περασει.αν δεν υπηρχε ανταποκριση εσυ θα τους εψαχνες!!!!
    ageras
    13.07.2006, 14:03
    Eχουμε ξεφύγει από το θέμα του τόπικ.
    (θα προσθέσω ένα σχόλιο μόνο για τα παραπάνω.Ας μη γελιόμαστε.Το οτι οι real πωλήσεις των καταστημάτων cd είναι σχεδόν μηδαμινές.Αλλά ας μην τα ρίχνουμε όλα στην πειρατεία ή στο internet.Το θέμα είναι πιο σοβαρο.Το κακό πλέον πηγάζει από αλλού και όχι από την πειρατεία.Δεν θα αναλύσω αυτα που γνωρίζω γιατί δεν κάνει...
    Στο θέμα μας τώρα.Φυσικά και βγάζουν φωνές αυτά τα "παιχνίδια".(Και δεν μιλάω για τις πρώτες θέσεις).Απλά η επόχη μας θέτει "όρο"να κινούνται σε μια μετριότητα όλοι,ίσως γιατί το πολύ καλό θα ακυρώσει όλους τους άλλους.
    Έτσι κι αλλιως τα πράγματα έχουν πιάσει πάτο....
    XeniaRodo
    13.07.2006, 14:17
    Το μέλος ageras στις 13-07-2006 στις 14:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Απλά η επόχη μας θέτει "όρο"να κινούνται σε μια μετριότητα όλοι,ίσως γιατί το πολύ καλό θα ακυρώσει όλους τους άλλους.
    Έτσι κι αλλιως τα πράγματα έχουν πιάσει πάτο....



    τραγική δήλωση αλλά αληθινή...

    το κακό είναι ότι εκεί που λες "πιάσαμε πάτο" έρχονται τα χειρότερα και σε διαψεύδουν.... έχει και πιο κάτω....
    jorge
    13.07.2006, 14:46
    Το μέλος vinias στις 13-07-2006 στις 13:51 έγραψε...
    Παράθεση:

    εσυ που πιστευω οτι σεβεσαι την μουσικη κ γι'αυτο εισαι κ σε αυτην την θεση.εχεις ακουσει πολλους στην ηλικια σου να αγοραζουν cds κανονικα?ολοι στο ιντερνετ ειναι κ το ξερεις.


    Ελάχιστοι αγοράζουν CD στην ηλικία μου, σωστά. Όμως ακόμα λιγότερο αγοράζουν CD όσοι είναι από 14-18, μια και αυτή θεωρείται η γενιά του Internet. Πως γίνεται λοιπόν οι περισσότερες πωλήσεις CD να γίνονται από άτομα αυτής της ηλικίας; Παράξενο μου φαίνεται...

    Όσον αφορά το θέμα μας, θα έλεγα οτι δε με απασχολεί αν βγάζουν φωνές. Δε με νοιάζει αν θα ακούσω τραγουδάρες ερμηνευμένες καλύτερα από τις όλες τις εκτελέσεις που έχουν βγει ως σήμερα.

    Άλλο με νοιάζει.

    Να ακούσω νέα, ωραία τραγούδια. Και κάτι τέτοιο δε γίνεται. Δεν υπάρχει δημιουργία. Άρα γιατί να χάσω το χρόνο μου να ακούσω το "Μερτικό" για 5689η φορά στη ζωή μου, ακόμα και από κάποιον με φωνή καλύτερη από του Καζαντζίδη; Βαρέθηκα να ακούω τα ίδια τραγούδια πλέον και βαρέθηκα κάθε χρονιά που περνάει να μου μένουν 2-3 το πολύ νέα τραγούδια...
    vinias
    13.07.2006, 16:44

    Παράθεση:
    Ελάχιστοι αγοράζουν CD στην ηλικία μου, σωστά. Όμως ακόμα λιγότερο αγοράζουν CD όσοι είναι από 14-18, μια και αυτή θεωρείται η γενιά του Internet. Πως γίνεται λοιπόν οι περισσότερες πωλήσεις CD να γίνονται από άτομα αυτής της ηλικίας; Παράξενο μου φαίνεται...


    σωστα jorge αλλα ξεχνας κατι σημαντικο..εχει παρατηρηθει αυξηση των πωλησεων στα cd τις γιορτες.ετσι δεν ειναι?δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι οι νεες κυκλοφοριες βγαινουν πριν τα χριστουγεννα κ πριν το πασχα.μεχρι εδω πιστευω οτι ειμαστε οκ.
    τα παιδακια ακομα κ για τον εαυτο μου μιλαω οταν ημουνα στην ηλικια 10-16 τα δωρακια που εκαναν ηταν παντα ενα cd γνησιο.ωραιο δωρο,ακριβο κ με αξια..στους γονεις μου ηταν ευκαιρια να ζητησω μια συλλογη απο το αγαπημενο μου συγκροτημα που θα ειχε μεσα κ υλικο απο αυτους.ολα τα παιδακια ακομα και σημερα μη νομιζεις οτι δεν κανουν το ιδιο στα γεννεθλια των φιλων τους κ στην επετειο μιας σχεσης.σ'αυτην την ηλικια ειναι καλο δωρο ενα cd .πιστευω οτι κ εσυ το ιδιο εκανες.τωρα με ενα μπουκαλακι ουισκι εισαι οκ...!!μιλα με παιδακια και δες ακομα και σημερα(βεβαια να αγαπανε την μουσικη)ποσο χαιρονται οταν εχουν ενα γνησιο cd του νινο κ του πετρελη πχ.και δες και εναν ενηλικα που σου λεει καλα μα...ας εισαι και το αγορασες το εχω σε copy.διαφωνεις??Αν δεν διαφωνεις δεν θελει πολυ να καταλαβεις γιατι υπαρχει αυξηση των πωλησεων cd κατω των 18!!!
    poison_girl
    13.07.2006, 17:24
    Το μέλος rory166 στις 12-07-2006 στις 17:26 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγω πιστευω οτι το μονο ατομο που εχει βγει απο
    τετοια τηλεπαιχνιδια και εχει κανει κατι αξιολογο
    ειναι ο Θανος Πετρελης.
    Εχει δικη του ταυτοτητα σαν τραγουδιστης και πιστευω οτι θα εχει
    διαρκεια...πουλαει με τη φωνη του οχι με το στυλακι και την εμφανιση
    (βλεπε Νινο...)
    Δεν ειμαι κανενας fan του Πετρελη αλλα θελω
    στα θεματα μουσικης να ειμαι οσο μπορω αντικειμενικος





    ναι αν εξαιρεσεις οτι η φωνη ακουγεται αλλιως στο cd κ αλλιως στο live(κ ναι ειναι αληθεια)κ οτι τα refren(τα δυσκολα εκει πυ τα δινεις ολα) τα λεει ο κοσμος....
    cello
    13.07.2006, 18:22
    ΟΧΙ!!!!!!!!
    nikos_f3n
    18.07.2006, 10:08
    Ρε παιδια πραγματικα δεν υπαρχει κατι χειροτερο που να εχει πιασει ποτε μικροφωνο στην μουσικη βιομηχανια, απο την μια και μοναδικη αταλαντη ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ Δεν φταιει αυτη βεβαια γι' αυτο που ειναι αλλα φταινε ολοι οσοι την εβαλαν εκει που ειναι. Δεν θελω να πιστευω οτι ειμαστε τοσο αθλια μουσικα χωρα. Εχω δει ατομα που βγαινουν στο εξωτερικο απο τα ριαλιτι και ειναι πραγματικα καλοι τραγουδιστες και ασχολουνται με πραγματικη μουσικη( οχι σκουπιδια )
    tolaruba
    18.07.2006, 11:40
    υπαρχουν καλες φωνες και πολλες απο αυτες μπαινουν στα ριαλιτι..αλλα απο κει και περα καβαλουν το καλαμι και η εισοδο τους εκει ειναι κατα τη γνωμη μου μια κακη αρχη..εχω προσωπικα δε θα μπορουσα να θαυμαζω ενα ατομο που εχει μπει σε ριαλιτι...απλα...
    sindy-windy
    18.07.2006, 13:27
    Το μέλος tolaruba στις 18-07-2006 στις 11:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    υπαρχουν καλες φωνες και πολλες απο αυτες μπαινουν στα ριαλιτι..αλλα απο κει και περα καβαλουν το καλαμι και η εισοδο τους εκει ειναι κατα τη γνωμη μου μια κακη αρχη..εχω προσωπικα δε θα μπορουσα να θαυμαζω ενα ατομο που εχει μπει σε ριαλιτι...απλα...





    συμφωνω με χιλια..ειναι μερικα απο τ παιδια που οι φωνες τους αξιζουν, αλλα παλι που δεν ακουγονται και βγαινουν νικητες, ο κοσμος σε αυτα τα παιχνιδια δεν ξεχωριζει αυτους με τ καλη φωνη , αλλα το πιο ζωηρο, χαριτομενο και παιχνιδιαρη!!
    chorrer
    18.07.2006, 13:52
    παιδια νομιζω οτι το θεμα τελικα δεν ειναι αν τα fame story/κ.λ.π. βγαζουν φωνες αλλα αν βγαζουν προσωπικοτητες.....Φωνες υπαρχουν απειρες στην ελλαδα, απο την αλλη η βανδη κι ο τερζης δεν εχουν φωναρες κι ομως εγιναν διασημοι. Κι αυτο γιατι εχουν υποσταση πανω στο παλκο, οταν τραγουδανε δεν μπορεις να παρεις τα ματια σου απο πανω τους(....κι οχι μονο στα σκυλαδικα , αυτο ισχυει σε ολα τα ειδη μουσικης) ,......Δεν φτανει μονο η φωνη, χρειαζεσαι και το "κατι αλλο"......Τωρα οποιος δεχεται να βγαινει στο γυαλι η προσωπικη του ζωη, ποσο ,εγαλη και βαθεια προσωπικοτητα μπορει να εχει?? και ποιος θα παρει σοβαρα εναν τετοιο ανθρωπο που δεχεται να γινει ρεζιλι μπροστα σε εκατομμυρια κοσμο, μονο και μονο για να γινει διασημος??