ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.886 μέλη

    Η πρώτη συναυλία της Νεκταρίας (Gate)

    traditional
    04.04.2007, 12:34
    Παράθεση:
    Απλά με το παραπάνω, αποδεικνύεις οτι είναι λογικό να προσβάλλεται κάποιος, όταν παρομοιάζουν κάποιο χαρακτηριστικό του (φωνή, πρόσωπο) με αυτό κάποιου ζώου


    Μα σου ειναι πραγματικά τόσο δύσκολο να καταλάβεις πως είναι άλλο να σχολιάζεται ως ''νιαουρισμα'' η φωνη μιας τραγουδίστριας και άλλο να σχολιάζεται έτσι (αν υποθέσουμε οτι υπάρχει λόγος) μια οποιαδήποτε άλλη φωνή???? Είναι αυτο που είπε ο alex, οφειλει να είναι προετοιμασμένος ο καθένας που εκτίθεται δημοσίως και μάλιστα με τη φωνή του να δεχτεί την κριτική. Απλά δεν περίμενα να το πάρετε τόσο προσωπικά.

    Παράθεση:
    η ίδια


    Που'σαι μάνα να με δεις που με βγάλανε θηλυκόοοοοοοοοοοοοοοοοο. Χαχα. jorge προκύπτει από προηγούμενο ποστ ότι είμαι άντρας αλλά λογικό είναι, με τοσα που χω γράψει να μην το προσέξεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : traditional στις 04-04-2007 12:37 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : traditional στις 04-04-2007 12:42 ]


    elenigeladari
    04.04.2007, 12:37
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 04-04-2007 στις 12:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος elenigeladari στις 04-04-2007 στις 12:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 04-04-2007 στις 12:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος elenigeladari στις 04-04-2007 στις 11:59 έγραψε...

    νεκταρία μου σου εύχομαι και εγώ καλή τύχη μέσα απο τη ψυχή μου, και όλα σου τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα... και μην ακούς κανέναν.. συνέχισε να πιστεύεις στον εαυτό σου και σε αυτό που κάνεις, και εμείς θα είμαστε εδώ για να σε στηρίζουμε...




    όσο για μερικούς μερικούς, ... έλεος.. η ζήλια και η κακία σας δεν έχει όρια.... κάνει μπαμ απο μακριά...

    γιατί δεν το κατάλαβα έτσι εγώ...???



    μωρέ και εσύ το κατάλαβες έτσι, και όλοι μας το καταλάβαμε έτσι.. κάποιοι άλλοι όμως δεν λένε να το καταλάβουνε ... δεν πειράζει... ο καθένας με τα κουσούρια του...

    Όχι, όχι...εννοώ δεν κατάλαβα κάτι παραπάνω από μια κριτική άποψη...δεν μου έβγαλε ζήλια ή κακία...αυστηρότητα...ίσως...αλλά αρκετά απ'αυτά που λέει, γενικά, ισχύουν...




    τί να σου πω βρε alex μου, ... εγώ πάντως με αυτά που διάβασα, αυτό μου έβγαλε, .. μια δόση κακίας και ζήλιας.. και πιστεύω πως και άλλα άτομα θα το ένιωσαν αυτό..
    jorge
    04.04.2007, 12:43
    Παράθεση:

    Το μέλος traditional στις 04-04-2007 στις 12:22 έγραψε...

    Σας ξαναλέω λοιπον , το ειπα και πριν αλλα μονο αυτο δε σχολιαστηκε, οτι αν το ελεγα για καποια αλλη τραγοδιστρια δε θα γινόταν αυτος ο κακος χαμος, n'est pas?


    Μπορεί να γινόταν και μεγαλύτερος. Για δοκίμασε να πεις οτι σκούζει η Αλεξίου :)



    Παράθεση:

    Το μέλος traditional στις 04-04-2007 στις 12:22 έγραψε...

    Οσο για το Βαγγελη Δημουδη , εννοειται πως το μετρο προωθησης του είναι εντελως δυσαναλογο με βαση της αξια του. Και αν θεωρείς πως ενας 53χρονος τραγουδισταράς πρεπει να ειναι ικανοποιημενος με μερικα χορευτικά τραγουδια που του δινει εν ειδει ξεροκοματου να λεει (τα πιο γρηγορα, αυτα που δεν μπορει λογω γηρατος και οχι μονο ...χαλαρωματος ρυθμων να βγαλει περα ο ιδιος ο Αηδονιδης), τι να πω...


    Κι εμένα μ' αρέσει πολύ η φωνή του. Πάντως δε νομίζεις οτι όταν έχεις μια νέα στο χώρο (28 ετών) και έναν παλαιό στο χώρο με τη διπλάσια ηλικία (53 ευτών), δε νομίζεις οτι για 2-3 χρόνια θα πρέπει να αναδεικνύεται ο νέος; Φαντάζομαι πως μέχρι και πριν 3 χρόνια ο Δημούδης θα ήταν διαρκώς το νο 2.
    jorge
    04.04.2007, 12:44
    Παράθεση:

    Το μέλος traditional στις 04-04-2007 στις 12:34 έγραψε...

    Που'σαι μάνα να με δεις που με βγάλανε θηλυκόοοοοοοοοοοοοοοοοο. Χαχα. jorge προκύπτει από προηγούμενο ποστ ότι είμαι άντρας αλλά λογικό είναι, με τοσα που χω γράψει να μην το προσέξεις.



    Desmar
    04.04.2007, 16:21
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 03-04-2007 στις 20:23 έγραψε...

    ΥΓ1. Εντυπωσιακό που υπάρχει άνθρωπος που δεν προσβάλλεται όταν τον λένε πίθηκο.

    ΥΓ2. Αυτό για τον "ανταγωνισμό" δεν απευθυνόταν σε σένα. Για να το "πιάσεις" όμως, κάτι θα ξέρεις.





    traditional ... σεβαστή η γνώμη σου ... σωστά το έθεσες ότι όταν εκτίθεσαι με οποιονδήποτε τρόπο πρέπει να είσαι έτοιμος (...σαν έτοιμος από καιρό...) να δεχτείς και τον αντίλογο ... δεν σου αρέσει η φωνή της Νεκταρίας μας? ... αν και δεν τέθηκε τέτοια ερώτηση στο topic αφού ένοιωσες την ανάγκη να μας την πεις ... αφού σε έπνιξε η χολή ...καλώς (μάλλον) και το έπραξες ...

    Το topic έχει θέμα "Η πρώτη συναυλία της Νεκταρίας (Gate)" ... ούτε για το ποιόν θεωρείτε καλύτερο παραδοσιακό ερμηνευτή ρώτησε κανένας ... ούτε πως σας φαίνεται η φωνή της ... ούτε τίποτα τέτοιο. Καζάνι είπες μάλλον είναι ας ρίξω ότι να'ναι μέσα ... και κάτι "καλό" θα μαγειρευτεί!

    Συνηθίζεται αγαπητό μέλος όταν κάποιος κάνει κάποιες προσπάθειες (...και πρώτες γαρ) να συνοδεύονται οι προσπάθειές του αυτές με κάποιες ευχές ... μάλλον δεν έχεις την γεναιοδωρία να το κάνεις που είναι επίσης σεβαστό ...

    ΑΛΛΑ: αν ξαναπεις ανοησίες για τον κύριο Χρόνη ένα σου λέω ... ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!

    Άντε καλές γιορτές ... και εύχομαι αυτές οι μέρες αγάπης να σου χαρίσουν λίγα "ψίχουλα" κατανόησης, γεναιοδωρίας και συμπαράστασης που εκτιμώ (μπορεί να κάνω και λάθος ...αλλά ουδείς αλάνθαστος ) τα έχεις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ανάγκη!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    ΝΕΚΤΑΡΙΑ μου ... πάντα ανοδικά να πορεύεσαι και αυτή η ζεστασιά που έχεις σαν άνθρωπος να είσαι σίγουρη ότι αποτυπώνεται και μεταφέρεται και στο έργο σου ...

    Πολλά φιλιά μικρούλα!


    alex3
    04.04.2007, 16:33
    Παράθεση:

    Το μέλος Desmar στις 04-04-2007 στις 16:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 03-04-2007 στις 20:23 έγραψε...

    ΥΓ1. Εντυπωσιακό που υπάρχει άνθρωπος που δεν προσβάλλεται όταν τον λένε πίθηκο.

    ΥΓ2. Αυτό για τον "ανταγωνισμό" δεν απευθυνόταν σε σένα. Για να το "πιάσεις" όμως, κάτι θα ξέρεις.





    traditional ... σεβαστή η γνώμη σου ... σωστά το έθεσες ότι όταν εκτίθεσαι με οποιονδήποτε τρόπο πρέπει να είσαι έτοιμος (...σαν έτοιμος από καιρό...) να δεχτείς και τον αντίλογο ... δεν σου αρέσει η φωνή της Νεκταρίας μας? ... αν και δεν τέθηκε τέτοια ερώτηση στο topic αφού ένοιωσες την ανάγκη να μας την πεις ... αφού σε έπνιξε η χολή ...καλώς (μάλλον) και το έπραξες ...

    Το topic έχει θέμα "Η πρώτη συναυλία της Νεκταρίας (Gate)" ... ούτε για το ποιόν θεωρείτε καλύτερο παραδοσιακό ερμηνευτή ρώτησε κανένας ... ούτε πως σας φαίνεται η φωνή της ... ούτε τίποτα τέτοιο. Καζάνι είπες μάλλον είναι ας ρίξω ότι να'ναι μέσα ... και κάτι "καλό" θα μαγειρευτεί!

    Συνηθίζεται αγαπητό μέλος όταν κάποιος κάνει κάποιες προσπάθειες (...και πρώτες γαρ) να συνοδεύονται οι προσπάθειές του αυτές με κάποιες ευχές ... μάλλον δεν έχεις την γεναιοδωρία να το κάνεις που είναι επίσης σεβαστό ...

    ΑΛΛΑ: αν ξαναπεις ανοησίες για τον κύριο Χρόνη ένα σου λέω ... ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!

    Άντε καλές γιορτές ... και εύχομαι αυτές οι μέρες αγάπης να σου χαρίσουν λίγα "ψίχουλα" κατανόησης, γεναιοδωρίας και συμπαράστασης που εκτιμώ (μπορεί να κάνω και λάθος ...αλλά ουδείς αλάνθαστος ) τα έχεις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ανάγκη!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    ΝΕΚΤΑΡΙΑ μου ... πάντα ανοδικά να πορεύεσαι και αυτή η ζεστασιά που έχεις σαν άνθρωπος να είσαι σίγουρη ότι αποτυπώνεται και μεταφέρεται και στο έργο σου ...

    Πολλά φιλιά μικρούλα!



    Εγώ πάντως, θέλω να παλέψω για το δικαίωμα του καθενός στο ΜΗ και οπουδήποτε αλλού, να μπορεί να πει την άποψή του για οποιοδήποτε θέμα, διαχωρίζοντας την (την άποψη ) από το συναισθηματικό δεσμό ή την προσωπική γνωριμία ή την παρέα ή τη συνείδηση της ιστορικότητας ή το μέγεθος της προσφοράς...χωρίς να του την πέφτουμε...
    Desmar
    04.04.2007, 17:07
    Η γνώμη alex3 είναι διαφορετικό πράγμα ... ας μην μπερδευόμαστε ...

    (εξάλλου και εγώ την γνώμη μου είπα !!!)

    άντε γειά μας ...


    Dimitrios_En_MH
    04.04.2007, 23:43
    Ίσως αν …


    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, η αυτό δικαίωση δεν βοηθάει από όποια πλευρά και αν προέρχεται,

    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, ο υπερβολικός έπαινος είναι μια πολύ όμορφη Πνευματική Τσουλήθρα η οποία δεν διασκεδάζει κανένα μας,

    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, ο συγκρητισμός είναι το μεγαλύτερο κρίμα, γιατί έτσι λέμε στο Θεό μας ότι κάτι δεν έκανες καλά, ότι εμείς ξέρουμε καλύτερα, έχουμε καλύτερη γνώμη,

    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός από εμάς και δεν θα πρέπει να τον συγκρίνουμε με κανένα άλλο άνθρωπος στον πλανήτη,

    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, αν δεν μπορούμε να διδάσκουμε, να τραγουδάμε, να εμπνέουμε, να αναδείξουμε μια προσωπική μας ομορφιά με το παράδειγμα μας, ίσως να είναι καλύτερα να μένουμε στην σιωπή,

    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, άλλο, μοιράζομαι σκέψεις, άλλο διακρίνω, άλλο κρίνω, άλλο κατακρίνω με ευγένεια,

    Ίσως, αν αισθανόμαστε ότι, κάθε τι που βιώνομε, μια νέα μουσική, μια νότα, ένα στίχο … είναι ευκαιρία ευγνωμοσύνης και δοξολογίας για το Θεό μας για την ελεύθερη έκφραση της διαφορετικότητας μας,

    Ίσως, αν αισθανόμασταν ότι, όλοι είμαστε παιδιά ενός Θεού,

    τότε μπορούμε να συγ(ν)+χωρούμε, και να συνυπάρχουμε με ενότητα, ομόνοια και ομοφροσύνη μέσα στην διαφορετικότητα μας.

    Και αυτό το μήνυμα δεν έχει συγκριμένο αποδέκτη.
    Προσωπικά ΔΕΝ είμαι το καλύτερο παράδειγμα. Απλά μοιράζομαι σκέψεις.

    Τώρα έχουμε την γνώση όλοι. Δική μας ευθύνη η στάση ζωή μας, μέσα στην διαφορετικότητα μας.

    Να είστε ευλογημένοι και αγαπημένοι όλοι.

    Κάθε καλό σας εύχομαι τις Άγιες Μέρες που έρχονται.

    Με αγαθή αγάπη Ιησού Χριστού.

    Δημήτριος


    Υστερόγραφο:
    1. Ελπίζω οι λόγοι μου να μην γίνουν γαϊτανάκι μεταξύ σας.
    2. Συγχωρέστε με, αν είπα κάτι, που στενοχώρησα κάποιο, η κάποια. Δεν είναι αυτή η πρόθεση μου. Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dimitrios_En_MH στις 04-04-2007 23:48 ]


    traditional
    05.04.2007, 00:17
    Παράθεση:
    δεν σου αρέσει η φωνή της Νεκταρίας μας? ... αν και δεν τέθηκε τέτοια ερώτηση στο topic αφού ένοιωσες την ανάγκη να μας την πεις ... αφού σε έπνιξε η χολή ...καλώς (μάλλον) και το έπραξες ...


    ΜΑ ΣΥΓΝΩΜΗ, διαβάζεις τι γράφεις? Είναι αυτό αντικειμενικότητα? Όποιου δεν του αρέσει η φωνή της ''Νεκταρίας σας'' τον πνίγει η χολή?? Έχουμε τρελαθεί εντελώς???

    Παράθεση:
    ΑΛΛΑ: αν ξαναπεις ανοησίες για τον κύριο Χρόνη ένα σου λέω ... ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!


    Ανοησίες, ε? Πειστικό το επιχείρημά σου. Επίσης, φοβήθηκα τώρα.

    Παράθεση:
    διαχωρίζοντας την (την άποψη ) από το συναισθηματικό δεσμό ή την προσωπική γνωριμία ή την παρέα ή τη συνείδηση της ιστορικότητας ή το μέγεθος της προσφοράς...χωρίς να του την πέφτουμε...


    Πες τα χρυσόστομε....

    Παράθεση:
    Η γνώμη alex3 είναι διαφορετικό πράγμα ... ας μην μπερδευόμαστε ...

    Α, ναι? Τι είναι ''γνώμη'' , Desmar? Πες μας, και επίσης πες μας τι ήταν αυτό που είπα εγώ για να δούμε τη διαφορά.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : traditional στις 05-04-2007 00:26 ]


    traditional
    05.04.2007, 00:25
    Θα μπορούσα να απαντάω στον καθένα, τόση γαιδουρινή υπομονή έχω και έχω κρατήσει ένα επίπεδο νομίζω έναντι στα τόσα που ειπώθηκαν,αλλά νομίζω ότι καταντάει αηδία από όλες τις μεριές πλέον.
    Το σταματάω οριστικά εδώ (τρίτη φορά που το λέω αλλά αμετάκλητη) γιατι 1) με βλέπω να χάνω την ψυχραιμία και το δίκιο μου σε λίγο και 2) έχουμε κι αλλες δουλειές να κάνουμε.
    Καλή επιτυχία στη κ.Καραντζή και όποιος κατάλαβε την ουσία της διαφωνίας μου με μερικά πράγματα (την οποία προκλήθηκα να πω), κατάλαβε. Να στηρίζετε και να αγαπάτε την παράδοση και να μην συγχέετε την καλλιτεχνική αξία με τις προσωπικές σχέσεις. Αμήν.
    tsibitos
    05.04.2007, 00:26
    Ρε συ traditional Sorry κιολας αλλα δεν βαρεθηκες να λες δυο μερες τωρα τα ιδια και τα ιδια! Ειπες την γνωμη σου, την καταλαβαν ΟΛΟΙ και τωρα απλα πρεπει να καταλαβεις και εσυ οτι το ολο θεμα θα σταματησει οταν θα σταματησεις και εσυ να κανεις παραθεση την καθε απαντηση μελους που σου απανταει για τα προηγουμενα ποστ. ΕΛΕΟΣ, Δεν σ'αρεσει η Νεκταρια! Μπραβο σου! Το Καταλαβαμε!!


    traditional
    05.04.2007, 00:28
    Σε πρόλαβα, χεχε
    Desmar
    05.04.2007, 13:09
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 05-04-2007 στις 00:26 έγραψε...

    Ρε συ traditional Sorry κιολας αλλα δεν βαρεθηκες να λες δυο μερες τωρα τα ιδια και τα ιδια! Ειπες την γνωμη σου, την καταλαβαν ΟΛΟΙ και τωρα απλα πρεπει να καταλαβεις και εσυ οτι το ολο θεμα θα σταματησει οταν θα σταματησεις και εσυ να κανεις παραθεση την καθε απαντηση μελους που σου απανταει για τα προηγουμενα ποστ. ΕΛΕΟΣ, Δεν σ'αρεσει η Νεκταρια! Μπραβο σου! Το Καταλαβαμε!!






    heartbreak-kid
    05.04.2007, 15:34
    εγώ πάντως ακόμα δεν κατάλαβα αν του την πέσατε επειδή έγραψε σε άσχετο topic ή επειδή τεκμηρίωσε την άποψι του με όχι και τόσο κολακευτικούς χαρακτηρισμούς. μπορεί και τα δυο βέβαια. δημόσιο μεν το φόρουμ και ο καθένας ο,τι θέλει λέει σεβόμενος συγκεκριμένα πράγματα, αλλά γιατί μερικοί γινόμαστε συντονιστικότεροι των συντονιστών?

    @ traditional, μπορείς να κάνης ένα copy paste τα posts σου σε ενα τοπικ, με τίτλο, " νεκταρία καρατζη η γνώμη σας" να τελειώνουμε? γιατί όπως βλέπεις η (αθώα ή μη αθώα) επιμονή σου να γράφης σε αυτό το τόπικ οδηγεί σε φασαρίες

    nektarios_pi
    06.04.2007, 01:52
    ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΙΑ .... και ασε καποιους καποιους που δεν ξερουν να εκτιμουν δυστιχος δεν μπορεσα ναρθω να σε δω
    katerina229
    10.04.2007, 16:19
    Χωρίς διάθεση να επαναφέρω το θέμα, δεν θα μπορούσα να μην σημειώσω, επιστρέφοντας από τις διακοπές του Πάσχα, ότι η αιθέρια φωνή της Νεκταρίας πλάι στον αξιολάτρευτο δάσκαλό της Χρόνη Αηδονίδη, μας κράτησε μοναδική συντροφιά τις ημέρες του Πάσχα, με την εκπομπή Επικράνθη στην ΕΤ1 και μας γέμισε κατάνυξη!

    Όσο για τον ΩΡΛ, δε χρειάζεται να σου πω κάποιον συγκεκριμένο αγαπητέ/η μου, μπορείς να πας σε οποιονδήποτε, ακόμα και μικρό γιατρουδάκο, γιατί η περίπτωση σου είναι πανεύκολη. Δεν χρειάζεται να είναι ειδικός γιατρός κανείς για να διαγνώσει ότι δεν μπορείς να διακρίνεις πότε κάποιος τραγουδά μπουκωμένα και με τη μύτη και πότε όχι... Όσο για την κα Παπαδοπούλου, γιατί άραγε τόσα χρόνια δεν έκανε κάτι σημαντικό ως καλλιτέχνης; Με βάση τις γνωριμίες της (συνεργασία με Παντελή Θαλασσινό, συνεργασία με Δόμνα Σαμίου, με τον Χρόνη Αηδονίδη, με Εστουδιαντίνα, είναι επίσης, απ' όσο ξέρω σύζυγος του Σωκράτη Σινόπουλου του λυράρη, έλαβε πρόσφατα μέρος και στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης) δεν θα έπρεπε να κάνει κάτι αναλόγως σημαντικό; Κι όμως στην πλειοψηφία του κόσμου είναι άγνωστη. Είναι τυχαίο άραγε; Δεν θέλω να την υποτιμήσω μ' αυτά που λέω, αλλά επειδή κάνεις συγκρίσεις με την Νεκταρία που ουσιαστικά με το παραδοσιακό τραγούδι ασχολείται όχι 15ετία όπως η κ. Παπαδοπούλου, αλλά μόλις από το 2004, πρέπει να τα ακούσεις και αυτά... Ο καθένας με την προσωπική του αξία... Εξάλλου, τουλάχιστον για μένα, στη Νεκταρία δε μετρά μόνο η υπέροχη φωνή της αλλά και το ήθος και η καλοσύνη που εκπέμπει όπου εμφανίζεται. Είναι και το σύνολο που μετρά. Δεν είναι τυχαίο που σε αυτόν τον χώρο οι φίλοι της είμαστε πάρα πολλοί.

    Αλλά και τίποτε απ' όλ' αυτά να μην ίσχυε, αφού αποτελεί επιλογή του μεγάλου δασκάλου Χρόνη Αηδονίδη, αυτό και μόνο τα λέει όλα. Εκείνος ξέρεις και βλέπει πολλά περισσότερα απ' όλους μας...

    pol-gt
    10.04.2007, 17:52
    Δεν ξέρω τι ακριβώς ειπώθηκε παραπάνω, είναι και πολλά για να καταφέρω να τα διαβάσω, από ένα μύνημα όμως που διάβασα κατάλαβα πως πρέπει να θίχτικε η φωνή της Νεκταρίας. Κάτι σα να χαρακτηρίστηκε νιαούρισμα νομίζω. Τα πολλά, φένετε, ακούσματα, έχουν ορισμένους ναρκώσει τις εσωτερικές αισθήσεις, όπως τα πολλά διαβάσματα προκαλούν σε ορισμένους εσωτερικό αποπροσανατολισμό με αποτέλεσμα να καταλαβαίνουν άλ' αντ' άλλων...

    Και πως μπορεί να είναι αλλιώς όταν δεν μπορεί κάποιος να διακρίνει την ένταση του Πάθους, στη φωνή της Νεκταρίας, τον Ερωτισμό και τον Αισθησιασμό αντάμα.




    ΥΓ. Με συγχωρείς Νεκταρία για τους Χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιώ, το κάνω όμως με κάθε θετικότητα των όρων, και όχι οτιδήποτε άλλο που ίσως με μία πρώτη πρόχειρη εικόνα φανεί.
    istoxastis
    20.05.2007, 14:35
    Μόλις τώρα αντιλήφθηκα την εξέλιξη αυτού του topic…
    Όσο, λοιπόν, θα προσπαθούμε -συμμετέχοντας ενεργά στις δράσεις του- να πείσουμε τους εαυτούς μας, ότι το διαδύκτιο, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ μια παγκόσμια χωματερή,
    πάντα κάποιοι θα μας θυμίζουν ότι το διαδύκτιο... ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ χωματερή! Επί της ουσίας τώρα τι να πεις… απλά στέκεσαι
    με δέος μπροστά στον ζωντανό θρύλο της Θρακιώτικης και γενικότερα της Λαϊκής μας Παράδοσης
    και με αισιοδοξία μπροστά στην Πύλη και ελπίδα της Συνέχειας.