ελληνική μουσική
    855 online   ·  210.853 μέλη

    ...Περι φανατισμου οπαδων

    vero
    11.04.2007, 18:11
    EEE nai ginetai na pernousan oloklhrh thn Athina den tha tous stamatousan??????????????????????????????

    e nai h cameres einai na mas parakolouthoun gia na ginomaste kaliteroi
    stergios1771
    11.04.2007, 18:20
    Οι καμερες το μονο που κανουν ειναι να μας ξεφτιλιζουν.Αν περναγανε απο ολη την Αθηνα τωρα ουτε θα υπηρχε η ποινη και ουτε θα υπηρχαν τετοια εποισοδια

    I AM HERE!!!
    WHERE ARE YOU?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stergios1771 στις 11-04-2007 18:54 ]


    vero
    11.04.2007, 18:27
    dhladh ti se xeftilizoun? ti sou kanoun? DEN THES NA GINESAI KALITEROS?

    (den mporw merikes fores na katalavw giati den thelete na ginestai kaliteroi)
    gi auto kai paei pisw h ellada akomh ena apodeiktiko stoixeio
    stergios1771
    11.04.2007, 18:35
    Καλυτερος θελω να γινω μα δεν θελω ολλη την ωρα να βλεπουν οι καμερες τι κανω
    vero
    11.04.2007, 18:40
    ma den tha vlepoun ti tha kaneis aplws na vlepoun ean odhgas swsta apo panw mas mas pernoun tosoi kai tosoi doriforoi kai den to gnwrizeis kai tha klaigesai gia 5 cameres sto dromo?
    gogere17
    11.04.2007, 18:43
    ετσι οπως το θετεις συμφωνω αλλα γενικα ειμαι κατα των καμερων... ειμαι της λογικης σπαστε τις καμερες...
    vero
    11.04.2007, 18:47
    giati re paidia????????/ den sas katalavainw wres wres

    ti sas kanoun????? dhladh den thelete na ginetai kaliteroi san anthrwpoi?????


    gogere17
    11.04.2007, 18:50
    ετσι οπως το λες (οδηγηση)δεν θα γινουμε καλυτεροι ανθρωποι,καλυτεροι οδηγοι θα γινουμε....
    vero
    11.04.2007, 18:52
    eee nai den thes na gineis?????? kai epishs otan matheis kapoies arxes sthn odhghsh tote ginesai kai sthn ipoloiph zwh sou na eisai pneumatika poli kalos
    gogere17
    11.04.2007, 19:02
    θελω να γινω...αλλα πρεπει πρωτα να παρω το διπλωμα...
    οτι καλο και να μαθεις σε βοηθαει και στην υπολοιπη ζωη σου...
    αλλα αμα μαθεις τι εκανες χθες το βραδυ απο την τηλεοραση δεν θα σε βοηθησει,πιστευω!!
    vero
    11.04.2007, 19:05
    giati tha se deixnei h thleorashhhhhhh????? ama pisteueis etsi katalavaa..... katastrefetai h elladaaaaaa

    (allo kai auto )
    gogere17
    11.04.2007, 19:07
    γιατι χωρις εμενα δεν καταστρεφεται?
    gogere17
    11.04.2007, 19:13
    αν θελουν να βαλουν καμερες στους δρομους για να ελεγχουν τι γινεται και για τυχον επεισοδια καλυτερα ειναι να προσλαβουν περισσοτερους αστυνομικους ετσι θα μειωθει και λιγο η ανεργια.ε?
    vero
    11.04.2007, 19:17
    katastrefetai alla me sena kai mena pou eimaste neoi tha mporoume na thn kanoume kaliterh

    gogere17
    11.04.2007, 19:26
    εγω θελω να την κανω καλυτερη και εσυ...το θεμα ειναι πως θα πεισουμε αυτους εκει εξω?μου θυμιζεις τη διαφημιση της νεας δημοκρατιας στις προηγουμενες εκλογες "υπαρχει καλυτερη Ελλαδα και την θελουμε"
    vero
    11.04.2007, 19:42
    ok exeis dikio tha to elega prin alla to xehasa
    YrIazz
    12.04.2007, 11:55
    Εγω απο την αλλη δεν καταλαβαινω την αποψη οτι οι καμερες ειναι για την ασφαλεια μας-ας γελασω επιδεικτικα!- ή οτι θα μας κανουν καλυτερους πολιτες!!!

    Δηλαδη πως????

    Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! Και το χειροτερο ειναι πολυ επικυνδο νεοι ανθρωποι να θεωρουν οτι εαν τους "επιβλεπει" καποιος θα γινει καλυτερη η κοινωνια μας...

    Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους...

    Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι??

    Zefuros
    12.04.2007, 12:58
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 12-04-2007 στις 11:55 έγραψε...

    Εγω απο την αλλη δεν καταλαβαινω την αποψη οτι οι καμερες ειναι για την ασφαλεια μας-ας γελασω επιδεικτικα!- ή οτι θα μας κανουν καλυτερους πολιτες!!!

    Δηλαδη πως????

    Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! Και το χειροτερο ειναι πολυ επικυνδο νεοι ανθρωποι να θεωρουν οτι εαν τους "επιβλεπει" καποιος θα γινει καλυτερη η κοινωνια μας...

    Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους...

    Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι??




    Το θεμα με τις καμερες δεν ειναι τοσο απλο. Δεν μπορώ να καταλαβω ολη την καταστροφολογία που αναφέρει πως καταπατούν βαναυσα την ιδιωτική μας ζωή.
    Ειδικότερα:
    Θεωρώ θετικό να γεμίζανε οι δρόμοι με καμερες διαχειρισης κυκλοφορίας. Και ελέγχου παραβασεων του ΚΟΚ. Θα ηρεμούσαμε λίγάκι στους δρόμους ως οδηγοί, θα ειχαμε λιγότερα ατυχηματα. Και δεν νιωθω οτι θα προσβαλοταν η ιδιωτική μου ζωή. Στο κατω κατω της γραφής, οταν αρπάζεις ενα τιμονι και κυκλοφορείς εξω, δεν ειναι μονο ιδιωτική ζωή. Εχει επιπτώσεις και στους αλλους. Βαζω και τον εαυτο μου μέσα.
    Ενδεικτικά, με 3-4 ενεργες καμερες στην Κατεχακη, να δειτε ποσα ατυχηματα θα γλυτωναμε...
    Απο εκεί και πέρα, θα μου αρεσε επίσης εαν οι καμερες κατεγραφαν και καποια αξιοποινη πράξη, να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί. Γιατί οχι? Ελευθερία δεν σημαίνει και αυθαιρεσία.
    Βεβαια, ολα αυτα υπό ενα ορισμένο αυστηρο νομοθετικο πλαισιο. Οχι οποιος γουσταρει να εχει προσβαση στα δεδομενα. Αλλά για παράδειγμα, αν π.χ. στο σημειο Α γίνει ενα εγκλημα, να μπορεί ενας εισαγγελέας να βγαζει αποφαση να ζητά τα δεδομενα της καμερας.

    "Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους... "

    Υπερβολικό το βρισκω, εως και ασχετο. Ανθρωπινο δικαιωμα και μαλιστα το μεγαλύτερο ειναι η Ζωή. Και δεν θα ειμαι αντίθετος σε κατι που θα τηνπροστατευει. Με τους ορους που προανεφερα βεβαια.

    "Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! "

    Δεν ειναι γελοίο. Και το θεμα δεν ειναι να γινουμε εμεις καλά παιδια οπως το λες. Αποδεδειγμένα στατιστικά, σε ενα βαθμό λειτουργούν και αποτρεπτικά.

    "Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι?? "

    Ας μην υπερβαλουμε κιόλας... κολαρο.. λες να καταλήξουμε σαν το Ρεξ?







    vero
    12.04.2007, 13:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 12-04-2007 στις 12:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 12-04-2007 στις 11:55 έγραψε...

    Εγω απο την αλλη δεν καταλαβαινω την αποψη οτι οι καμερες ειναι για την ασφαλεια μας-ας γελασω επιδεικτικα!- ή οτι θα μας κανουν καλυτερους πολιτες!!!

    Δηλαδη πως????

    Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! Και το χειροτερο ειναι πολυ επικυνδο νεοι ανθρωποι να θεωρουν οτι εαν τους "επιβλεπει" καποιος θα γινει καλυτερη η κοινωνια μας...

    Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους...

    Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι??




    Το θεμα με τις καμερες δεν ειναι τοσο απλο. Δεν μπορώ να καταλαβω ολη την καταστροφολογία που αναφέρει πως καταπατούν βαναυσα την ιδιωτική μας ζωή.
    Ειδικότερα:
    Θεωρώ θετικό να γεμίζανε οι δρόμοι με καμερες διαχειρισης κυκλοφορίας. Και ελέγχου παραβασεων του ΚΟΚ. Θα ηρεμούσαμε λίγάκι στους δρόμους ως οδηγοί, θα ειχαμε λιγότερα ατυχηματα. Και δεν νιωθω οτι θα προσβαλοταν η ιδιωτική μου ζωή. Στο κατω κατω της γραφής, οταν αρπάζεις ενα τιμονι και κυκλοφορείς εξω, δεν ειναι μονο ιδιωτική ζωή. Εχει επιπτώσεις και στους αλλους. Βαζω και τον εαυτο μου μέσα.
    Ενδεικτικά, με 3-4 ενεργες καμερες στην Κατεχακη, να δειτε ποσα ατυχηματα θα γλυτωναμε...
    Απο εκεί και πέρα, θα μου αρεσε επίσης εαν οι καμερες κατεγραφαν και καποια αξιοποινη πράξη, να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί. Γιατί οχι? Ελευθερία δεν σημαίνει και αυθαιρεσία.
    Βεβαια, ολα αυτα υπό ενα ορισμένο αυστηρο νομοθετικο πλαισιο. Οχι οποιος γουσταρει να εχει προσβαση στα δεδομενα. Αλλά για παράδειγμα, αν π.χ. στο σημειο Α γίνει ενα εγκλημα, να μπορεί ενας εισαγγελέας να βγαζει αποφαση να ζητά τα δεδομενα της καμερας.

    "Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους... "

    Υπερβολικό το βρισκω, εως και ασχετο. Ανθρωπινο δικαιωμα και μαλιστα το μεγαλύτερο ειναι η Ζωή. Και δεν θα ειμαι αντίθετος σε κατι που θα τηνπροστατευει. Με τους ορους που προανεφερα βεβαια.

    "Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! "

    Δεν ειναι γελοίο. Και το θεμα δεν ειναι να γινουμε εμεις καλά παιδια οπως το λες. Αποδεδειγμένα στατιστικά, σε ενα βαθμό λειτουργούν και αποτρεπτικά.

    "Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι?? "

    Ας μην υπερβαλουμε κιόλας... κολαρο.. λες να καταλήξουμε σαν το Ρεξ?











    geia sou re zefure ta eipes ola



    alla den to vlepw na ginetai tipota an den exoun allazei apo mwra twra tha tous allaxoume ta muala???????


    YrIazz
    12.04.2007, 14:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 12-04-2007 στις 12:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 12-04-2007 στις 11:55 έγραψε...

    Εγω απο την αλλη δεν καταλαβαινω την αποψη οτι οι καμερες ειναι για την ασφαλεια μας-ας γελασω επιδεικτικα!- ή οτι θα μας κανουν καλυτερους πολιτες!!!

    Δηλαδη πως????

    Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! Και το χειροτερο ειναι πολυ επικυνδο νεοι ανθρωποι να θεωρουν οτι εαν τους "επιβλεπει" καποιος θα γινει καλυτερη η κοινωνια μας...

    Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους...

    Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι??




    Το θεμα με τις καμερες δεν ειναι τοσο απλο. Δεν μπορώ να καταλαβω ολη την καταστροφολογία που αναφέρει πως καταπατούν βαναυσα την ιδιωτική μας ζωή.
    Ειδικότερα:
    Θεωρώ θετικό να γεμίζανε οι δρόμοι με καμερες διαχειρισης κυκλοφορίας. Και ελέγχου παραβασεων του ΚΟΚ. Θα ηρεμούσαμε λίγάκι στους δρόμους ως οδηγοί, θα ειχαμε λιγότερα ατυχηματα. Και δεν νιωθω οτι θα προσβαλοταν η ιδιωτική μου ζωή. Στο κατω κατω της γραφής, οταν αρπάζεις ενα τιμονι και κυκλοφορείς εξω, δεν ειναι μονο ιδιωτική ζωή. Εχει επιπτώσεις και στους αλλους. Βαζω και τον εαυτο μου μέσα.
    Ενδεικτικά, με 3-4 ενεργες καμερες στην Κατεχακη, να δειτε ποσα ατυχηματα θα γλυτωναμε...
    Απο εκεί και πέρα, θα μου αρεσε επίσης εαν οι καμερες κατεγραφαν και καποια αξιοποινη πράξη, να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί. Γιατί οχι? Ελευθερία δεν σημαίνει και αυθαιρεσία.
    Βεβαια, ολα αυτα υπό ενα ορισμένο αυστηρο νομοθετικο πλαισιο. Οχι οποιος γουσταρει να εχει προσβαση στα δεδομενα. Αλλά για παράδειγμα, αν π.χ. στο σημειο Α γίνει ενα εγκλημα, να μπορεί ενας εισαγγελέας να βγαζει αποφαση να ζητά τα δεδομενα της καμερας.

    "Τοσοι ανθρωποι σκοτωθηκαν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και για μια καλυτερη ζωη... και παρολα αυτα παντα υπαρχουν αυτοι που ειναι ετοιμοι να τα θυσιασουν για να ειναι πιο ασφαλης η ζωουλα τους... "

    Υπερβολικό το βρισκω, εως και ασχετο. Ανθρωπινο δικαιωμα και μαλιστα το μεγαλύτερο ειναι η Ζωή. Και δεν θα ειμαι αντίθετος σε κατι που θα τηνπροστατευει. Με τους ορους που προανεφερα βεβαια.

    "Θα φοβομαστε τον μεγαλο μπαμπουλα που μας παρακολουθει κ δεν θα ειμαστε κακα παιδια?? Και δεν προσβαλεσαι μονο κ μονο στη σκεψη αυτου????

    Ειναι το λιγοτερο γελιο!!! "

    Δεν ειναι γελοίο. Και το θεμα δεν ειναι να γινουμε εμεις καλά παιδια οπως το λες. Αποδεδειγμένα στατιστικά, σε ενα βαθμό λειτουργούν και αποτρεπτικά.

    "Υπαρχει κ αλλος τροπος ξερεις... να σου βαλουν ενα κολαρο κ με το που κανεις κατι "κακο" να σου περναν ρευμα!! με αυτο σιγουρα ολοι μας θα γινουμε καλυτεροι .... αλλα θα ειμαστε ανθρωποι?? "

    Ας μην υπερβαλουμε κιόλας... κολαρο.. λες να καταλήξουμε σαν το Ρεξ?










    Εαν ηταν καμερες για την κυκλοφορια μονο ουτε εγω θα ειχα προβλημα...
    Απο την αλλη βεβαια δεν θεωρω οτι θα μετριαζε τις παραβιασεις που γινονται... Αντιθετα εαν ηταν πιο αυστηρα τα μετρα κ αν δεν πληρωνε ο καθενας το διπλωμα του νομιζω οτι θα ειχε μεγαλυτερο αποτελεσμα...

    Τωρα οσον αφορα οτι θα βρει τον ενοχο μια καμερα .... οχι δεν πιστευω οτι θα βοηθησει ουτε εκει... εχω υποψη μου 2 σκηνικα που φιλοι μου κατεληξαν στο νοσοκομειο,και τα 2 εγιναν σε σημεια που υπηρχαν καμερες κ δεν μπορεσαν τα παιδια να βγαλουν ακρη....και απο την αλλη εαν ημουν εγω αυτη που θα ηθελε να σε μαχαιρωσει ή να σε κλεψει, πρωτα θα κοιταγα για καμερα κ μετα θα διαλεγα ενα σημειο που δεν θα υπηρχε...

    Δικαιωμα επισης ειναι η ελευθερια... Και στη χουντα ζουσαν! Απλα το βλεπουμε απο διαφορετικη οπτικη γωνια... Θεωρεις πως οι καμερες ειναι για την κυκλοφορια... εγω παλι οχι...

    Σαφως κ ηταν υπερβολη το παραδειγμα του Ρεξ... Παρολαυτα ειναι της ιδιας λογικης...