ελληνική μουσική
    346 online   ·  210.881 μέλη
    sitzoune81
    18.06.2008, 15:57

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 18-06-2008 στις 15:48 έγραψε...

    Θα το πω για τελευταία φορά γιατί έχω κουραστεί . Πες ό,τι θες για τον Valo - άποψή σου . Δεν σου απαγόρευσε κανείς να την πεις . Απλά δεν έχει νόημα να μπαίνεις σε ένα topic μόνο και μόνο για να λες συνέχεια ότι είναι " φελλός " . Και πάλι δε με νοιάζει . Προσωπικά με ενόχλησε γιατί βγάζεις συμπεράσματα για του υπολοίπους εδώ και μας χαρακτηρίζεις όπως θέλεις ... Δεν μας ξέρεις (και ευτυχώς) και δεν θα κάτσω να με χαρακτηρίζει ο καθένας όπως θέλει χωρίς να απαντώ . Τα γούστα είναι δικά μου . Γνωρίζω κάποια πράγματα , ακούω , βάζω photos γιατί κάποιους μπορεί να τους ενδιαφέρει . Αν τώρα εσύ διαφωνείς, λυπάμαι που δε θα σου δώσω την ευχαρίστηση να με αποκαλείς "τετράποδο που γουστάρει τον Ville" , "φελλό" ή ό,τι άλλο θέλεις χωρίς να αντιδράσω. Σου έχω ξαναπεί ότι δεν χρειάζεται να υποβιβάζεις τους άλλους για να νιώθεις ανώτερος λόγω των μουσικών επιλογών σου . Επίσης δεν έχεις απαντήσει ποτέ όταν εγώ σου απαντώ σε προσβολές που κάνεις . Το λέω ξανά είναι Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά που ασχολούμαι γιατί απλούστατα ο σκοπός του topic δεν είναι αυτός .


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧ, μα τι κομπλεξ βγαζεις βρε κοπελα μου γλυκεια..........


    freakhood
    19.06.2008, 11:14

    Πέστα ρε συ sitzoune!                                                                           Κατά τα άλλα...βαρκούλες αρμενίζουν...


    deathminor88
    19.06.2008, 12:06

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 18-06-2008 στις 15:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 18-06-2008 στις 15:48 έγραψε...

    Θα το πω για τελευταία φορά γιατί έχω κουραστεί . Πες ό,τι θες για τον Valo - άποψή σου . Δεν σου απαγόρευσε κανείς να την πεις . Απλά δεν έχει νόημα να μπαίνεις σε ένα topic μόνο και μόνο για να λες συνέχεια ότι είναι " φελλός " . Και πάλι δε με νοιάζει . Προσωπικά με ενόχλησε γιατί βγάζεις συμπεράσματα για του υπολοίπους εδώ και μας χαρακτηρίζεις όπως θέλεις ... Δεν μας ξέρεις (και ευτυχώς) και δεν θα κάτσω να με χαρακτηρίζει ο καθένας όπως θέλει χωρίς να απαντώ . Τα γούστα είναι δικά μου . Γνωρίζω κάποια πράγματα , ακούω , βάζω photos γιατί κάποιους μπορεί να τους ενδιαφέρει . Αν τώρα εσύ διαφωνείς, λυπάμαι που δε θα σου δώσω την ευχαρίστηση να με αποκαλείς "τετράποδο που γουστάρει τον Ville" , "φελλό" ή ό,τι άλλο θέλεις χωρίς να αντιδράσω. Σου έχω ξαναπεί ότι δεν χρειάζεται να υποβιβάζεις τους άλλους για να νιώθεις ανώτερος λόγω των μουσικών επιλογών σου . Επίσης δεν έχεις απαντήσει ποτέ όταν εγώ σου απαντώ σε προσβολές που κάνεις . Το λέω ξανά είναι Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά που ασχολούμαι γιατί απλούστατα ο σκοπός του topic δεν είναι αυτός .


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧ, μα τι κομπλεξ βγαζεις βρε κοπελα μου γλυκεια..........



     

    H rompa βγάζει κόμπλεξ? Δεν νομίζω.


    sitzoune81
    19.06.2008, 12:42

    το χω ξαναπει, καταστρεψτε, γκρεμηστε και καψτε τα μουσικα σας ειδωλα για να νοιωσετε πιο ομορφα! μην εχετε ΚΑΝΕΝΑΝ στο απυροβλητο

    τι εννοω?

    οταν καποιος π.χ. βρισει μπροστα μου τον Ian Curtis, τον Kurt Cobain, τον Zappa, τον Biafra, τον Burial ή οποιοδήποτε αλλο ατομο της μουσικης που θαυμαζω, δεν θα κατσω καν να προσπαθησω να τον πεισω οτι εχει λαθος! αφτια εχει, ας κατσει να τους ακουσει και να κρινει! ισα ισα που μπορει και να τους σατυρισουμε παρεα, χωρις να σημαινει κατι αυτο! προβλημα του, θα του απαγορευσω να τους κρινει? ειμαστε σοβαροι?

    οσο η αγαπητη Romba θελει να βαζει νεα του valo, photos του και οτιδηποτε αλλο, τοσο ο καθενας μπορει να τον χλευαζει και να λεει την γνωμη του ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ........ ειναι απιστευτο το ποσο ηλιθιο ειναι οταν καποιος θιγεται επειδη του προσβαλαν το μουσικο του ειδωλο......... ουτε τη μανα να βριζαν δλδ......


    deathminor88
    19.06.2008, 12:57

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 19-06-2008 στις 12:42 έγραψε...

    το χω ξαναπει, καταστρεψτε, γκρεμηστε και καψτε τα μουσικα σας ειδωλα για να νοιωσετε πιο ομορφα! μην εχετε ΚΑΝΕΝΑΝ στο απυροβλητο

    τι εννοω?

    οταν καποιος π.χ. βρισει μπροστα μου τον Ian Curtis, τον Kurt Cobain, τον Zappa, τον Biafra, τον Burial ή οποιοδήποτε αλλο ατομο της μουσικης που θαυμαζω, δεν θα κατσω καν να προσπαθησω να τον πεισω οτι εχει λαθος! αφτια εχει, ας κατσει να τους ακουσει και να κρινει! ισα ισα που μπορει και να τους σατυρισουμε παρεα, χωρις να σημαινει κατι αυτο! προβλημα του, θα του απαγορευσω να τους κρινει? ειμαστε σοβαροι?

    οσο η αγαπητη Romba θελει να βαζει νεα του valo, photos του και οτιδηποτε αλλο, τοσο ο καθενας μπορει να τον χλευαζει και να λεει την γνωμη του ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ........ ειναι απιστευτο το ποσο ηλιθιο ειναι οταν καποιος θιγεται επειδη του προσβαλαν το μουσικο του ειδωλο......... ουτε τη μανα να βριζαν δλδ......



     

    Συμφωνώ, ΑΛΛΑ...

    Ο τύπος έχει εμπάθεια! Δεν υπάρχει καλλιτέχνης που να μην βρίζει και να μην θεωρεί πουλημένο και μούφα, κατηγορεί τους άλλους επειδή ακούνε μουσική για τη μουσική και όχι για τις απόψεις και τις ιδεολογίες πίσω από αυτή, και τέλος έχει πει 40 φορές την άποψη του σε αυτό το τόπικ. Την καταλάβαμε. Τέλος. Αυτός βγάζει κόμπλεξ.

     

     


    sea_like_eyes
    19.06.2008, 13:01

    Η rompa λεει τα πραγματα οπως ειναι . . . καμια σχεση με κομπλεξ !


    sea_like_eyes
    19.06.2008, 13:07

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 19-06-2008 στις 12:42 έγραψε...

    το χω ξαναπει, καταστρεψτε, γκρεμηστε και καψτε τα μουσικα σας ειδωλα για να νοιωσετε πιο ομορφα! μην εχετε ΚΑΝΕΝΑΝ στο απυροβλητο

    τι εννοω?

    οταν καποιος π.χ. βρισει μπροστα μου τον Ian Curtis, τον Kurt Cobain, τον Zappa, τον Biafra, τον Burial ή οποιοδήποτε αλλο ατομο της μουσικης που θαυμαζω, δεν θα κατσω καν να προσπαθησω να τον πεισω οτι εχει λαθος! αφτια εχει, ας κατσει να τους ακουσει και να κρινει! ισα ισα που μπορει και να τους σατυρισουμε παρεα, χωρις να σημαινει κατι αυτο! προβλημα του, θα του απαγορευσω να τους κρινει? ειμαστε σοβαροι?

    οσο η αγαπητη Romba θελει να βαζει νεα του valo, photos του και οτιδηποτε αλλο, τοσο ο καθενας μπορει να τον χλευαζει και να λεει την γνωμη του ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΙ........ ειναι απιστευτο το ποσο ηλιθιο ειναι οταν καποιος θιγεται επειδη του προσβαλαν το μουσικο του ειδωλο......... ουτε τη μανα να βριζαν δλδ......



    εχεις εν μερη δικιο . . . η αληθεια να λεγετε,απλα . . . o τροπος που το κανει ο hood ειναι λιγο . . . χυμα στο κυμα ! Δεν με χαλαει . . . πλεον . . . απλα οπως ειπα , σε καμια περιπτωση δεν βγαζει κομπλεξ η rompa !


    sou-him
    19.06.2008, 13:14

    συμφωνω με sitzoune, αλλα δεν πρεπει να υπαρχει καποιο οριο? εχω βαρεθει να μπαινω στο site και να βλεπω τα ιδια σχολια ξανα και ξανα............αλλα απο την αλλη μπορουμε να καταλαβουμε τον freakhood γιατι μπορει να μην εχει να ασχοληθει με τιποτα αλλο το παιδι..{#emotions_dlg.oops}


    sitzoune81
    19.06.2008, 13:19

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 19-06-2008 στις 12:57 έγραψε...

    Δεν υπάρχει καλλιτέχνης που να μην βρίζει και να μην θεωρεί πουλημένο και μούφα, κατηγορεί τους άλλους επειδή ακούνε μουσική για τη μουσική και όχι για τις απόψεις και τις ιδεολογίες πίσω από αυτή,


    ....και νομιζεις οτι αυτο δεν σου λεει τιποτα? το θεωρεις ασημαντο να ειναι ιδεολογικα και πρακτικα συνειδητοποιημενος ενας καλλιτεχνης?!?!  .....και οι Backstreet Boys βγαλανε θαυμασιες μελωδιες και μουσικη, και τι να λεει?! θα πρεπει και το υποβαθρο των μουσικων που την εκφραζουν να ειναι καπως σοβαρο..... να χουν κατι να πουν, περα απ τη μουσικη . Που στην περιπτωση του Valo δεν ισχυει κατι τετοιο.


    deathminor88
    19.06.2008, 13:47

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 19-06-2008 στις 13:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 19-06-2008 στις 12:57 έγραψε...

    Δεν υπάρχει καλλιτέχνης που να μην βρίζει και να μην θεωρεί πουλημένο και μούφα, κατηγορεί τους άλλους επειδή ακούνε μουσική για τη μουσική και όχι για τις απόψεις και τις ιδεολογίες πίσω από αυτή,


    ....και νομιζεις οτι αυτο δεν σου λεει τιποτα? το θεωρεις ασημαντο να ειναι ιδεολογικα και πρακτικα συνειδητοποιημενος ενας καλλιτεχνης?!?! .....και οι Backstreet Boys βγαλανε θαυμασιες μελωδιες και μουσικη, και τι να λεει?! θα πρεπει και το υποβαθρο των μουσικων που την εκφραζουν να ειναι καπως σοβαρο..... να χουν κατι να πουν, περα απ τη μουσικη . Που στην περιπτωση του Valo δεν ισχυει κατι τετοιο.



     

    Ρε φίλε δεν με νοιάζει γιατί γράφουν μουσική... Αν μου αρέσει θα την ακούσω...! Και ο Hitler να είχε δίσκο αν μου άρεσε θα τον άκουγα... Η μελωδία να είναι καλή. Τα άλλα είναι κολλήματα που μας εμποδίζουν να ακούσουμε μουσική!


    sitzoune81
    19.06.2008, 14:03

    Wow ! α καλααααα......... παω πασο τοτε!


    deathminor88
    19.06.2008, 14:07

    Είδες? Σου είπα την άποψη μου, μου είπεσ την δικιά σου.. Τέλος Απλά πράγματα..!


    pastella
    19.06.2008, 14:10

    Σφάζονται τα μέλη στα πόδια του Valo...

    {#emotions_dlg.oops}

    Προσπαθείστε να κρατήστε την κουβέντα σε χαμηλούς τόνους παιδιά. Μην μπαίνετε στο θέμα μόνο και μόνο για να σχολιάσετε το ύφος μιας απάντησης ενός μέλους. Ή τη φιλοσοφία των ανθρώπων του σήμερα, τη μουσική βιομηχανία, κλπ. Για αυτά υπάρχουν άλλα θέματα. Μιλάμε για τον Valo εδώ.

    Στο θέμα μας: πάντως εμένα δεν με τρελαίνει. Αλλά έχω μείνει στο "πρώτο άκουσμα". Γενικά δεν τρελαίνομαι για ΗΙΜ.

    Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον μου κάνει ένα κλικ και τον προσέξω περισσότερο.


    sitzoune81
    19.06.2008, 14:18

    χεχεχε, νταξ, μην αγχωνεσαι, ο καθενας εχει τον τροπο του ομως, ετσι? κι αυτο ειναι το πιο ομορφο και που εχει την μεγαλυτερη σημασια!


    freakhood
    20.06.2008, 13:05

    "Ο τύπος έχει εμπάθεια! Δεν υπάρχει καλλιτέχνης που να μην βρίζει και να μην θεωρεί πουλημένο και μούφα"

    Είσαι σίγουρος φίλε μου? Μήπως έχω εξάρει άλλους τόσους εδω μέσα? Να διαβάζεις προσεχτικά το φορουμ λοιπόν, και θα δεις πως μιλάω κολακευτικά για πολλούς, και όχι μόνο για την μουσική τους αλλά και για τους στίχους τους, διότι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο πλέον, όπου η μουσική παίζει τον σημαντικό ρόλο ενώ οι στίχοι, τον εντελώς δευτερεύοντα (μακάρι να ήταν και δευτερεύοντας δηλαδή...)

    Αν επιθυμείς, μπορω να σου δώσω μπόλικα παραδείγματα περι αυτού. Στην σαπίλα που επικρατεί σήμερα, δεν βασιλεούν μόνο οι ευκολοχώνευτοι και γενικώς οι εύκολοι προς κατανάλωση και αποχαύνωση (όπως λέει και ο jello biafra). Ευτυχώς (προε το παρόν).


    xrysa231
    20.06.2008, 14:08

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 20-06-2008 στις 13:05 έγραψε...

    "Ο τύπος έχει εμπάθεια! Δεν υπάρχει καλλιτέχνης που να μην βρίζει και να μην θεωρεί πουλημένο και μούφα"

    Είσαι σίγουρος φίλε μου? Μήπως έχω εξάρει άλλους τόσους εδω μέσα? Να διαβάζεις προσεχτικά το φορουμ λοιπόν, και θα δεις πως μιλάω κολακευτικά για πολλούς, και όχι μόνο για την μουσική τους αλλά και για τους στίχους τους, διότι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο πλέον, όπου η μουσική παίζει τον σημαντικό ρόλο ενώ οι στίχοι, τον εντελώς δευτερεύοντα (μακάρι να ήταν και δευτερεύοντας δηλαδή...)

    Αν επιθυμείς, μπορω να σου δώσω μπόλικα παραδείγματα περι αυτού. Στην σαπίλα που επικρατεί σήμερα, δεν βασιλεούν μόνο οι ευκολοχώνευτοι και γενικώς οι εύκολοι προς κατανάλωση και αποχαύνωση (όπως λέει και ο jello biafra). Ευτυχώς (προε το παρόν).



     

                {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    Stroumfita456
    20.06.2008, 14:45

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 17-06-2008 στις 14:28 έγραψε...
    Πες τα ρε μεγαλε!!!

     

    αυτα λες και τους δινεις αερα...!!!{#emotions_dlg.lol}


    sitzoune81
    20.06.2008, 15:17

    τι να σου πω κι εσενα....... sorry που ακουω μουσικη με τ' αφτια κι οχι με τα ματια!

    Αρπα αυτο και καληνυχτα....


    marching-girl
    20.06.2008, 17:13

    Στο γυμνάσιο είχα πολύ μεγάλο κόλλημα με τον Ville Valo...! (και ποια κοπελίτσα δεν είχε εδώ που τα λέμε!){#emotions_dlg.happycrazy}...Αλλά μετά από λίγο καιρό άρχισε και η απομυθοποίησή του στο μυαλό μου...

    Μπααααα...Δεν τον θεωρώ ταλέντο....καλός ήταν για οφθαλμόλουτρα...{#emotions_dlg.huh}και HIM δεν άκουγα ποτέ....πολύ λίγα τραγούδια τους ακούγονται..μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού!


    deathminor88
    20.06.2008, 18:00

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 20-06-2008 στις 13:05 έγραψε...

    "Ο τύπος έχει εμπάθεια! Δεν υπάρχει καλλιτέχνης που να μην βρίζει και να μην θεωρεί πουλημένο και μούφα"

    Είσαι σίγουρος φίλε μου? Μήπως έχω εξάρει άλλους τόσους εδω μέσα? Να διαβάζεις προσεχτικά το φορουμ λοιπόν, και θα δεις πως μιλάω κολακευτικά για πολλούς, και όχι μόνο για την μουσική τους αλλά και για τους στίχους τους, διότι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο πλέον, όπου η μουσική παίζει τον σημαντικό ρόλο ενώ οι στίχοι, τον εντελώς δευτερεύοντα (μακάρι να ήταν και δευτερεύοντας δηλαδή...)

    Αν επιθυμείς, μπορω να σου δώσω μπόλικα παραδείγματα περι αυτού. Στην σαπίλα που επικρατεί σήμερα, δεν βασιλεούν μόνο οι ευκολοχώνευτοι και γενικώς οι εύκολοι προς κατανάλωση και αποχαύνωση (όπως λέει και ο jello biafra). Ευτυχώς (προε το παρόν).



     

    Σαπίλα επικρατεί όσο πάντα. Απλά προβάλεται πιο πολύ. Ποιός είσαι εσύ όμως που θα κρίνει το τι ακούω εγώ? Αφού είπε τι πιστεύεις για τον Vallo τέλος. Πρέπει να κάθεσαι να τον κράζεις και να κράζεις και όλους όσους τον γουστάρουν? Εξάλλου τα έχουμε ξαναπεί εσύ ακούς μουσική για την ιδεολογία που κρύβεται από πίσω. Όχι για την μουσική την ίδια. Και μου φαίνεται πολύ πιο fake η αντιμετώπιση αυτή. Και τον Biafra και τους Dead Kennedys γραμένους τους έχω και τους θεωρώ άχρηστους και άμουσους. Γι αυτό μην κάνεις επικλήσεις σε "αυθεντίες" μην τρελαθούμε!