ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.869 μέλη

    Ποια ειναι η γνωμη σας για τον χμ... Marilyn Manson

    SOPHIA-MX-4EVER
    01.06.2007, 16:42
    τι γνωμη εχετε λοιπον για τον Manson?
    εχετε ακουσει τιποτα απο αυτα που εχει κανει?
    αν και τα περισσοτερα ειναι ακαταλληλα για να γραφτουν εδω................

    ................... ............. /' /)
    ................./΄ /)........./― //
    ..............,/―// ......... /...//
    ............./...//. ......./― //
    .........../΄―/'΄ ―/΄― /.../ /
    ........./'.../... ./... /.../ //
    ........('(...΄(... ....... ,../'. .')
    ..................... ..... ..../..../
    ..........''......... ..... . _.•΄
    ..................... ..... ..(
    ..................... ..... .....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 01-06-2007 16:43 ]


    sea_like_eyes
    01.06.2007, 16:59
    ...καλλιτεχνικα θα τον χαρακτηριζα σαν ενα σύγχρονο Αlice cooper...φυσικα για να φτασει ο...Μαrilyn να γραψει albums σαν το ''trash'' και το '' Billion Dollar Babies'' και το...και το...εεεε,θελει ακομα...
    JaNick
    01.06.2007, 17:05
    Άθλιος είναι ρε παιδιά...Σιγά τα τραγούδια δηλαδή! Και όλο αυτό το goth κάτι με πειράζει στο στομάχι...Οχι και σύγχρονος Alice Cooper ρε Sea like Eyes!! O Cooper οτι έκανε το έκανε σε μια εποχή που τράβαγε, όλη αυτη η προκλητική μαλακία...Ο Manson είναι απλά αηδιαστικός!!! (Μην με κράξεις πάλι δεν μιλάω για τον Τερζή!)
    sea_like_eyes
    01.06.2007, 17:11
    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 01-06-2007 στις 17:05 έγραψε...

    Άθλιος είναι ρε παιδιά...Σιγά τα τραγούδια δηλαδή! Και όλο αυτό το goth κάτι με πειράζει στο στομάχι...Οχι και σύγχρονος Alice Cooper ρε Sea like Eyes!! O Cooper οτι έκανε το έκανε σε μια εποχή που τράβαγε, όλη αυτη η προκλητική μαλακία...Ο Manson είναι απλά αηδιαστικός!!! (Μην με κράξεις πάλι δεν μιλάω για τον Τερζή!)



    τουλαχιστον απο αποψη image...προσπαθει!Παντως μουσικα δεν μπορει ουτε καν να αγγιξει τον μεγαλο Cooper!
    Οσο για το τοτε...μην το λες...ο Μanson εχει πααααρα πολλους fans...αρα απ'οτι φαινεται η λαλακια δεν κοιταει...δεκαετιες!!!
    kotsos_007
    01.06.2007, 17:15
    koitakse apo mousikis apopsis ta tragoudakia tou exoun ruthmo kai genikws mporeis na ta akouseis... twra apo pleura image, re paidia o kathe anthrwpos kai eidika sto meros pou prospathei autos na kanei kariera..., prepei kapws na ksexwrisei... oute ekane tpt oute pisteuw oti tha kanei (ektos an kseminei apo $), apla orismena pragmata ginontai gia na prokalesoun to endiaferon... an den itan etsi poios tha ton iksere... ola me skopimotites ginontai...
    Kerato
    01.06.2007, 17:29
    Έχει κάνει πολύ καλές διασκευές. Δεν τον ήξερα και δεν μου προκαλούσε ενδιαφέρον, παρότι είχα ακούσει γι' αυτόν, ώσπου, τότε που έβλεπα ακόμα τηλεόραση, τον πέτυχα σε μια συνέντευξη και πραγματικά με κέρδισε ο τρόπος του. Η εικόνα του δεν είχε καμία σχέση μ' αυτό που βλέπει κανείς στα εξώφυλλα των δίσκων του, στα περιοδικά και γενικά στις δημόσιες εμφανίσεις του. Ήταν ντυμένος και χτενισμένος πολύ συνηθισμένα, χωρίς μακιγιάζ και το πιο σημαντικό, χαιρόσουν ν' ακούς τις απόψεις του.

    Όσο για τον Άλις Κούπερ...το άκουσα κι εγώ από κάποιον ότι ο Μέριλυν είναι ένα κακέκτυπό του. Ίσως να είναι κι έτσι.

    Όπως και να ΄χει δε θεωρώ μαλάκα κάποιον που ακούει ΚΑΙ Μάνσον. Αντιθέτως χαρακτηρίζω έτσι κάποιον που είναι πορωμένος...
    kotsos_007
    01.06.2007, 17:39
    eides file mou, sumfwnoume... kai egw etsi ton exw dei arketes fores kai ton thewrw apla enan kallitexni pou prospathei na entupwsiasei... na mou peis Salonikios eisai, den tha sumfwnousame??? xaxaxa
    sea_like_eyes
    01.06.2007, 17:55
    εγω τουλαχιστον αναφερομαι στο image και μονο...στο stage show ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ...οποιος θελει μπορει να ακουει ΚΑΙ manson!αλλωστε ακουω και extreme metal του οποιου το ολο Image θεωρω αστειο!(υπαρχουν παντα και λαμπρες εξαιρεσεις)

    Απο μουσικης αποψης ο Marilyn με αφηνει παγερα αδιαφορο...φυσικα εχει κανα δυο ακρως πιασιαρικα κομματακια...σαν το ''rock is dead'' κτλ...
    SOPHIA-MX-4EVER
    01.06.2007, 18:31
    Ας πω κ εγω τη γνωμη μου μιας κ εθεσα το θεμα
    Εγω γουσταρω τα τραγουδια του (κ τις διασκευες)
    μ'αρεσει ο ιδαιτερος τροπος που τραγουδαει!!!
    ΑΛΛΑ!!!
    Αν ισχυουν ολα αυτα που ακουγονται,
    ο τυπος, το λιγοτερο ειναι, ειναι ψυχοπαθης
    κ πρεπει να τον κλεισουν μεσα
    Ομως πιθανοτατα ολα αυτα γινονται μονο για διαφημιση
    δεν μπορω να πιστεψω πως πραγματι εχει βγαλει τα πλευρα του (και για ποιο λογο, μαλιστα!!!!!ΕΛΕΟΣ)
    οτι εχει βγαλει το ματι του κ εχει βαλει γυαλινο
    οτι ειχε ωθησει δυο παιδια να σκοτωσουν τους συμμαθητες τους
    οτι σε μια συναυλια LIVE εκοψε το κεφαλι μιας αγελαδας
    ΜΕ ΠΡΙΟΝΙ omg!!!!
    καλα δεν λεω αλλα......
    τι λετε εσεις γι ολα αυτα?
    πιστευετε οτι αληθευουν?

    ΟΣΟ Α Γ Α Π Α Ω ΜΕΝΩ ΠΙΣΩ!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 01-06-2007 18:32 ]


    Marelou
    01.06.2007, 18:59
    Paidia 8elw thn boh8eia sas!!! Prepei na brw osa pio polla mporw gia ta akrea pragmata pou exei kanei o Marilyn Manson!!! Gia auto an 8elete steilte mou e-mail dieuuunsh : Marelou@pathfinder.gr[addsig]
    JaNick
    01.06.2007, 19:10
    Ένας απο αυτούς τους πορωμένους μαλάκες είναι κολητός μου... Ντάξει δε λέω, κάποια είναι όντως καλούτσικα, (όπως το "In the Shadow of the Valley of Death, είναι απο τα αγαπημένα μου στην κιθάρα). Αλλα οκ ρε παίδες υπάρχουν και άλλα συγκροτήματα που κάνουν τέτοιες ηλιθιότητες και δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους....!!
    Κάποια απο τα παρακάτω μπορεί να αληθεύουν όντως...Αλλα να βγάλει τα πλευρά του είναι αδύνατον, απο ιατρικής άποψης...Κανένας οργανισμός δεν θα άντεχε τέτοια εγχείρηση...Και κανένας γιατρός δεν είναι τόσο κακοήθης για να το κάνει (εκτός απο τους Έλληνες!)...Αλλα αν το έκανε αξίζει νόμπελ και στο γιατρό και στον Μάνσον (ως το καλύτερο πειρααματόζωο!)
    Δεν έχω πρόβλημα με όλα αυτά με την γκοθίλα έχω! (Έστω και fake)...
    Marelu γιατί δεν κοιτάς εδώ: en.wikipedia.org...?
    Marelou
    01.06.2007, 19:36
    Euxaristw gia th boh8eia!!!!!8elw omws ellhniko site!!!!!!!!!!

    Μ+Θ=L.F.E.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Marelou στις 01-06-2007 19:38 ]


    tolis_ch
    01.06.2007, 19:36
    Ενταξει για τον manson πολλα ακουγονται αλλα δεν ισχυουν ολα...οτι και αν εχει κανει και οτι ακουγονται ας ακουγονται, εχω διαβασει παρα πολλες συνεντευξεις του σε ξενα περιοδικα και ο ανθρωπος μπορει να ειναι λιγο ψυχακιας(αλλωστε ολοι ειμαστε εστω και λιγο!!!) αλλα αυτα που λεει στισ συντευξεις ειναι απιστευτα, δε ειναι απλα ενας που ειναι μονο ποζερια και για να πουλαει, βασικα δε τα εχει αναγκη να τα κανει για τη ποζερια..τον τελευταιο καιρο βεβαια εχει αλλαξει αρκετα απο τισ εποχες του antichrist superstar... τεσπα και τα live που κανει ο Manson einai apla respect..Οποιος ηταν προπερσυ καταλαβαινει...
    Marelou
    01.06.2007, 19:42
    Pes mou ligo kapoies fhmes!!!!!
    Steppenwolf
    02.06.2007, 19:36
    Γενικά δεν έχω πολυασχοληθεί μαζί του...

    Η εικόνα του (μιλάω μόνο για την εικόνα) μου είναι αποκρουστικότατη.. και από κάποια βιντεοκλιπ που τον είχα δει μικρότερη με είχε τρομάξει...

    Πάντως η διασκευή του στο sweet dreams, είναι από τις αγαπημένες μου....
    otarek
    03.06.2007, 18:18
    Ο άνθρωπος είναι ένας showman κι αυτό που κάνει το κάνει καλά. Αν δεν το έκανε καλά θα έπαιρνε ένα βραβείο στη Eurovision κι έπειτα θα εξαφανιζότανε σαν κάτι Lordi και δε συμμαζεύεται...


    PROFBASILHS
    04.06.2007, 02:12
    Showman + antigrafo apotyximeno toy Cooper + Kafros + ... alla polla = Marilyn Manson Etsi Apla
    hara16
    04.06.2007, 20:43
    παιδια,τι να πω για τον manson???λοιπον κ εγω οταν ειδα 2 video-clip του,πραγματικα τρομαξα!!!ο barhez k o atrixospi8ikoς ξερουν...σαν εικονα τον manson πως να τον πω?? τρομαχτικο,αθλιο...δεν ξερω..παντως η φωνη του μου αρεσει πολυ!!! θα συμφωνησω με την steppenwolf...ναι,πραγματικα η διασκευη αυτου του κομματιου ειναι πολυ ωραια..
    rompa
    05.06.2007, 08:16
    Πολύ εκκεντρική προσωπικότητα ... Με τρομάζει αυτός ο άνθρωπος
    mariza18
    05.06.2007, 11:12
    Τον θεωρώ έναν απο τους καλύτερους μουσικούς στις μέρες μας!Οι διασκευές του πολλές φορές καταφέρνουν να γίνουν μεγαλύτερες επιτυχίες από ότι τα πρωτότυπα.Μπορεί σαν εμφάνιση να μην είναι ότι καλυτερο αλλά μη ξεχνάτε βρε παιδιά ότι προσπαθεί να προκαλέσει.Είναι προφανές ότι όλη αυτή η εκκεντρικότητα αποσκοπεί στην προβολή του!Τον θαυμάζω πάρα πολύ σαν καλλιτέχνη και μου αρέσουν όλα αυτά που κάνει στις συναυλιες(δυστυχώς μόνο απο dvd μπορώ να τον ) και στα videoclips του.