ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.874 μέλη

    Μήνυσαν δημοτικό σχολείο για ηχορύπανση!!

    augustina
    09.06.2007, 00:39
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 06-06-2007 στις 08:24 έγραψε...

    Μαλιστα θα τους δωσουν 80000 ευρω αποζημιωση.


    Ρε παιδιά εξηγήστε μου κατι...
    Άντε και τα παίρνουν τα λεφτά... Τι θα γίνει??? θα σταματήσει ο θόρυβος???
    μα έλεος πια!! όταν ήταν μικροί αυτοί δεν παίζαν??? δεν μπορώ να το διανοηθώπια!!!
    punkster
    09.06.2007, 01:16
    Αυτο που σοκαρε εμενα ειναι το οτι υπαρχουν πολυκατοικιες που απαγορευουν τα παιδια.....

    Δεν ειμαστε καλα, αν ειναι δυνατον.....

    Οταν κανεις επιλεγει να ζει με ανθρωπους αναμεσα στους οποιους ειναι και παιδια κ γεροι κ νεοι, ξερεις οτι οι ανθρωποι παραγουν ηχους, λεω εγω τωρα....μηπως.... οπως πχ οταν μιλανε, οταν περπατανε, οταν κανουν σεξ κτλ κτλ you know... Δεν καθονται σαν μπακουρια ολη μερα....

    Οταν επιλεγεις να ζησεις σε μια κοινωνια ανθρωπων συμβιβαζεσαι με την υπαρχη θορυβων.... Αν δεν γουσταρεις, πας σε καποιο βουνο να ζησεις σε καλυβα, δεν μπορεις να αναγκασεις ομως τους αλλους να αποδεχτουν και να περιοριστουν απο την διεστραμενη ιδιοτροπια σου...

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 09-06-2007 01:17 ]


    rory166
    09.06.2007, 02:32
    Παράθεση:

    Το μέλος augustina στις 09-06-2007 στις 00:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 06-06-2007 στις 08:24 έγραψε...

    Μαλιστα θα τους δωσουν 80000 ευρω αποζημιωση.


    Ρε παιδιά εξηγήστε μου κατι...
    Άντε και τα παίρνουν τα λεφτά... Τι θα γίνει??? θα σταματήσει ο θόρυβος???
    μα έλεος πια!! όταν ήταν μικροί αυτοί δεν παίζαν??? δεν μπορώ να το διανοηθώπια!!!



    ειναι ενα αξιοσεβαστο ποσο για να μονωσουν τα σπιτια τους
    edelweiss
    09.06.2007, 05:07
    Δεν υπάρχει πιο όμορφος ήχος από τις φωνές των παιδιών και την σφυρίχτρα του δασκάλου...

    ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!
    YrIazz
    09.06.2007, 08:49
    Δεν ξερω αν ειναι νομιμο ή οχι, παντως καποιοι φιλοι μου εψαχναν να αγορασουν σπιτι και απερριψαν 2-3 περιπτωσεις επειδη τους ειπαν οτι στην πολυκατοικια απαγορευονται τα παιδια....
    PROFBASILHS
    09.06.2007, 18:09
    kala mtoys kanane ...
    houlina
    09.06.2007, 20:04
    αυτοί οι άνθρωποι για μένα είναι για λύπηση!! η χαρά και οι φωνές των παιδιών είναι χαρά ζωής!!! να πώ να κάνουν παρατήρηση γιατί ενοχλήθηκαν, άντε...αλλά όχι και μήνυση!! τι θα γίνει??? θα μετακινήσουν το σχολείο ή θα κλειδώνουν τα παιδιά στις τάξεις?? έλεος και ξανά έλεος!!!
    PROFBASILHS
    10.06.2007, 02:31
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 09-06-2007 στις 18:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PROFBASILHS στις 09-06-2007 στις 18:09 έγραψε...

    kala mtoys kanane ...



    εεεεεεeeeeeeeeeeeeeee???????????????????




    οταν εχεις εξετασεις και τα κ#$%@#παιδα τσιτιζουν ΟΛΗ τη μερα εσυ το απολαμβανεις δηλαδη ?
    rompa
    10.06.2007, 14:26
    Χαρά που θα έκανε ο γυμναστής του σχολείου....
    Έλεος!!!!
    Σε ένα σχολείο είναι αναπόφευκτη η φασαρία ... Άλλωστε παιδιά είναι .... Δεν θα μιλάνε καθόλου για 7 ώρες ... Και μετά λέμε ότι είναι μαμούχαλα ....
    XeniaRodo
    10.06.2007, 19:19
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 09-06-2007 στις 08:49 έγραψε...

    Δεν ξερω αν ειναι νομιμο ή οχι, παντως καποιοι φιλοι μου εψαχναν να αγορασουν σπιτι και απερριψαν 2-3 περιπτωσεις επειδη τους ειπαν οτι στην πολυκατοικια απαγορευονται τα παιδια....



    Είναι δυνατόν να πεις ότο απαγορεύονται τα παιδιά σε μια πολυκατοικία? Πόσο κομπλεξικοί πια είναι μερικοι? Γιατί αν κάποιος δεν έχει, και κάνει μετά παιδί, θα τον διώξουν?

    τι άλλες βλακείες θα ακούσουμε....


    margo
    10.06.2007, 19:54
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 10-06-2007 στις 19:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 09-06-2007 στις 08:49 έγραψε...

    Δεν ξερω αν ειναι νομιμο ή οχι, παντως καποιοι φιλοι μου εψαχναν να αγορασουν σπιτι και απερριψαν 2-3 περιπτωσεις επειδη τους ειπαν οτι στην πολυκατοικια απαγορευονται τα παιδια....



    Είναι δυνατόν να πεις ότο απαγορεύονται τα παιδιά σε μια πολυκατοικία? Πόσο κομπλεξικοί πια είναι μερικοι? Γιατί αν κάποιος δεν έχει, και κάνει μετά παιδί, θα τον διώξουν?

    τι άλλες βλακείες θα ακούσουμε....





    έλα ντε..!!
    φαίνεται μαζί με τα κοινόχρηστα μοιράζουν και αντισυλληπτικά χάπια
    rompa
    10.06.2007, 23:52
    Παράθεση:
    έλα ντε..!!
    φαίνεται μαζί με τα κοινόχρηστα μοιράζουν και αντισυλληπτικά χάπια

    Καλά απίστευτο σχόλιο!!!!!!
    movflower
    11.06.2007, 00:29
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 10-06-2007 στις 23:52 έγραψε...

    Παράθεση:
    έλα ντε..!!
    φαίνεται μαζί με τα κοινόχρηστα μοιράζουν και αντισυλληπτικά χάπια

    Καλά απίστευτο σχόλιο!!!!!!



    Όντως! Μαργαρίτα μου, ήταν πολύ πετυχημένο!
    Λέτε να τους τα επιχορηγεί το Υπουργείο Δημοσίας Τάξης;
    esta
    11.06.2007, 18:27
    Σίγουρα δεν μπορώ να πω πως είμαι μεγάλη φαν των παιδιών και των παιδικών φωνών γενικότερα αλλά αυτό είναι απαράδεκτο.Στο κάτω κάτω παιδιά είναι θα παίξουν και θα φωνάξουν!!!αν δεν άρεσε αυτών των κυρίων να άλλαζαν σπίτι!!καλά για τους δικαστές δεν τίθεται θέμα!πάντα παράλογοι!!!
    Aiolos_m
    12.06.2007, 09:19
    Παιδιά ξύπνησα σήμερα με μια μουσική που έλεγε η βάρκα μας η κουρελού η χιλιομπαλωμένη και καμια εκατοστή μικρά να τραγουδάνε από πίσω πό το δημοτικό δίπλα. Ψήνομαι για μήνυση πάντως σήμερα ειδικά...


    rompa
    12.06.2007, 10:12
    Παράθεση:
    Παιδιά ξύπνησα σήμερα με μια μουσική που έλεγε η βάρκα μας η κουρελού η χιλιομπαλωμένη και καμια εκατοστή μικρά να τραγουδάνε από πίσω πό το δημοτικό δίπλα. Ψήνομαι για μήνυση πάντως σήμερα ειδικά...





    Και εγώ πρόπερσι ξύπναγα με Παπαρίζου , γιατί το έκαναν χορευτικό στο φροντιστήριο αγγλικών απέναντι .
    esta
    15.06.2007, 13:34
    πάντως και σήμερα κάποια "συμπαθέστατα" παιδιά από την απέναντι πολυκατοικία μου έσπασαν τα νεύρα χορεύοντας επί ώρες κάτι διάσημα τραγουδάκια και κάνοντας αισθητή την παρουσία τους σε όλο το τετράγωνο!!!Φταίω εγώ μετά να τους βάλω Αλκίνοο για αντίποινα?!Γιατί για μήνυση δεν νομίζω!!!
    melageorgiadoy
    15.06.2007, 22:57
    Τι άλλο θα ακούσουμε στην σημερινή Ελλάδα!!Είναι να απορεί κανείς...Και εγώ δεν αντέχω την φασαρία άπο παιδάκια αλλά όχι και έτσι.Βασικά δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.
    lookylouk
    16.06.2007, 17:24
    Μόλις γύρισα από το δικηγόρο...
    Ναι ναι στα παιδάκια στο από πάνω διαμέρισμα θα κάνω 4-5 μηνύσεις.

    Μία γιατί με ξυπνούσαν κάθε πρωί με Κοκκίνου στο τέρμα,
    άλλη μία γιατί παίζουν μπάλα 4 το μεσημέρι
    μία γιατί χορεύουν και τρέχουν με ποδοβολητά ώρες κοινής ησυχίας
    μμμμμ ...τι άλλο? αα ναι! διαβάζουν το μάθημά τους φωναχτά
    και όλα αυτα σε πολυκατοικία με λίγο χάλια ηχομόνωση

    χε χε! θα τα πούμε στο δικαστήριο άτιμααααα

    μπουχαχαχαχαχαααααα!