ελληνική μουσική
    875 online   ·  210.853 μέλη

    Τελικά το πιστεύω σε κάποιον μήπως είναι απλά μια δημιουργία από κάποιον???

    okanenas
    29.07.2007, 12:49
    Όταν την πλάνη την κάνουμε αλήθεια τα αποτελέσματα είναι ολέθρια
    gexrag
    29.07.2007, 13:09
    Εξαρτάται αν γνωρίζεις ποια είναι η πλάνη και ποια η ΑΛΗΘΕΙΑ.
    gexrag
    29.07.2007, 13:21
    Φίλε Νεκτάριε
    Ξέρεις την έννοια της διάκρισης; Σου έχει εξηγηθεί από τον πνευματικό σου;
    deathminor88
    30.07.2007, 02:29
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 29-07-2007 στις 07:02 έγραψε...

    Φίλε deathminor88
    Είναι πολύ κακή η εκτίμηση σου για το πρόσωπο του Κυρίου
    Ιησού Χριστού. Επαναστάτης; Αν είναι δυνατόν να χαρακτηριστεί κάποιος
    επαναστάτης όταν το μόνο που δίδαξε ήταν ΑΓΑΠΗ. Ταυτόχρονα δίδαξε τα της
    Καινής Διαθήκης που αφορούν την σωτηρία του ανθρώπου γεγονός που αποτελεί
    ακόμη μεγαλύτερη αγάπη. Το δεύτερο ας το παραβλέψουμε μια που δεν πιστεύεις.
    Ο επαναστάτης πάει κόντρα στο καταστημένο και μάχεται με όσους αντιτίθεται. Ο
    Κύριος με ποιον έδωσε μάχη για να χαρακτηριστεί επαναστάτης;
    Από άγνοια οδηγήθηκες σε λαμθασμένες αντιλήψεις.
    Τα θαύματα γίναν τότε και αργότερα συνεχώς γίνονταν χιλλιάδες θαύματα και
    αυτός είναι ο λόγος που διαδόθηκε τόσο γρήγορα το Ευαγγέλιο. Οι σημερινοί
    άνθρωποι δεν διαφέρουν πολύ από αυτούς εκείνης της εποχής. Εκείνη την εποχή
    ήταν το ίδιο δύσπιστοι με σήμερα.

    Φίλοι μου
    Δεν πατάω το πόδι μου στην εκλησία παρά μόνο για να παρευρεθώ σε γάμους κλπ.
    Αυτό δεν με εμποδίζει να διατηρώ την πολύ μεγάλη πίστη που έχω τώρα ειδικά που
    έχω όλη την Αλήθεια στα χέρια μου και καμιά απορία σχετικα με τον Θεό. Τώρα
    γνωρίζω πια για την αιώνιο ζωή και την ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ η οποία θα υπάρξει μετά
    το τέλος του θνητού τούτου κόσμου. Δεν έχω καμιά αμφιβολία πλέον και δεν είναι
    θέμα απλά πίστης αλλά προσωπικής εμπειρίας που έχω βιώσει.



    Fusika kai epanastaths. Oi idees tou htan epanastatikes se ekeinh thn epoxh. Otan prospa8eis na peraseis mhnumata opws auto ths agaphs, ths isothtas, ths eirhnhs, ths adelfosunhs, se mia koinwnia opws ekeinh kaneis kati to epanastatiko. Den einia kakh le3h. Phge kontra sto katesthmeno. H ektimhsh mou gia to proswpo tou Xrhstou, einai pistepse me, polu kalh. Sta alla e3akolou8w na menw stis 8eseis mou.
    deathminor88
    30.07.2007, 02:37
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 29-07-2007 στις 02:57 έγραψε...

    Φιλε deathminor, πριν ερθω στην κουβεντα, θα ηθελα να μου αναφερεις τι εχεις διαβασει απο την ιστορια του Χριστιανισμου. Θα προτιμουσα εαν ηταν κατι αποσπασματικο να το αναφερεις ( πχ "Διαβασα το κατα Ιωαννη, αλλα ασποσπασματικα ).
    Δυστυχως παρατηρω μια αγνοια για την εξελιξη του Χριστιανισμου, την οποια την δικαιολογω στην ελλειψη γνωσης επι του θεματος.
    Οσο για το τι κανει καθε Χριστιανος, ειναι καθαρα προσωπικο θεμα και αφορα την κατανοηση του δογματος που πιστευει. Εκει εγκειται και η μεγαλη διαφορα του Χριστιανισμου με τις αλλες θρησκειες. Ο Θεος δεν σου απαγορευει να μην επιλεξεις το δρομο που σου προτεινει μεσα απο τη διδασκαλια του Χριστου.
    Πριν αναφερθει η λεξη Κολαση, να τονισω πως ειναι καθαρα Καθολικο δηιουργημα και η Ορθοδοξη Εκκλησια δεν το εχει στη διδασκαλια της. Η Κολαση και ο Παραδεισος ειναι μια "ιδεα" που διαμορφωθηκε στο λαϊκο τμημα των Καθολικων και ευνοησε την Καθολικη Εκκλησια σε ενα εμποριο θεσεων!

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 29-07-2007 03:00 ]





    Exw diavasei mono thn Apokalupsh apo 8rhskeutika vivlia. Omws, dn 3erw an sou leei kati, alla h mhtera mou einai 8eologos. Apo mikro paidi exw paromoies syzhthseis, anaferomai oxi mono sthn or8odo3ia, alla se oles tis 8rhskeies. H agnoia pou esu parathreis einai h apa3iwsh mou na asxolh8w sovara me paramu8ia. Kati allo pou h8ela na pw einai oti oi an8rwpoi ekeinhs ths epoxhs ektos apo amorfwtoi, pantelws agrammatoi, kai fovismenoi eixan ANAGKH apo tetoies istories opws aftes tou paradeisou ths kolashs, twn aggelwn, twn 8aumatwn. Mesa apo autes evlepan to ergo tou. Pleon pisteuw oti den xreiazomaste tetoia psemata gia na to katanohsoume.
    noizreduction
    30.07.2007, 03:02
    Φιλε deathminor ειναι πολυ δυσκολο να ονομαζεις παραμυθια καποια κειμενα που δεν εχεις διαβασει.
    Λυπαμαι που η μητερα σου δεν σου μεταλαμπαδευσε την αναγκη να διαβασεις αυτα τα κειμενα, και να τα κρινεις υστερα.
    Το να κρινεις πριν τα διαβασεις, ειναι λανθασμενη λογικη και δεν συναδει με την επιστημονικη μελετη και σκεψη.
    Η Αποκαλυψη ειναι ενα προφητικο βιβλιο μεν, ομως δεν παυει να αποτελει παρα το τελευταιο βιβλιο της Καινης Διαθηκης.
    Δυστυχως δεν μπορουμε να εμβαθυνουμε σε μια συζητηση πανω σε θεολογικα ζητηματα, οταν υπαρχει προκαταληψη εκ μερους των 2 ομιλητων.
    Απλα ευχομαι καποια στιγμη να βρεις το χρονο να μελετησεις την Καινη Διαθηκη ( σε μεταφραση Τρεμπελα εαν βρεις, μιας και εναι επισημα αναγνωρισμενο βιβλιο απο την Αρχιεπισκοπη Αθηνων ) και μετα να εχουμε απλετο χρονο να μιλησουμε πανω σε θεματα που αμφισβητεις.
    Παρολαυτα, σαν μια αρχη, θα προτεινα να ρωτησεις την μητερα σου, εαν η ιστορια του Παραδεισου και της Κολασης ανηκει στην Ορθοδοξη λογικη. Θα ημουν αρκετα περιεργος να ακουσω την απαντηση.

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 30-07-2007 03:03 ]


    deathminor88
    30.07.2007, 14:11
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 30-07-2007 στις 03:02 έγραψε...

    Φιλε deathminor ειναι πολυ δυσκολο να ονομαζεις παραμυθια καποια κειμενα που δεν εχεις διαβασει.
    Λυπαμαι που η μητερα σου δεν σου μεταλαμπαδευσε την αναγκη να διαβασεις αυτα τα κειμενα, και να τα κρινεις υστερα.
    Το να κρινεις πριν τα διαβασεις, ειναι λανθασμενη λογικη και δεν συναδει με την επιστημονικη μελετη και σκεψη.
    Η Αποκαλυψη ειναι ενα προφητικο βιβλιο μεν, ομως δεν παυει να αποτελει παρα το τελευταιο βιβλιο της Καινης Διαθηκης.
    Δυστυχως δεν μπορουμε να εμβαθυνουμε σε μια συζητηση πανω σε θεολογικα ζητηματα, οταν υπαρχει προκαταληψη εκ μερους των 2 ομιλητων.
    Απλα ευχομαι καποια στιγμη να βρεις το χρονο να μελετησεις την Καινη Διαθηκη ( σε μεταφραση Τρεμπελα εαν βρεις, μιας και εναι επισημα αναγνωρισμενο βιβλιο απο την Αρχιεπισκοπη Αθηνων ) και μετα να εχουμε απλετο χρονο να μιλησουμε πανω σε θεματα που αμφισβητεις.
    Παρολαυτα, σαν μια αρχη, θα προτεινα να ρωτησεις την μητερα σου, εαν η ιστορια του Παραδεισου και της Κολασης ανηκει στην Ορθοδοξη λογικη. Θα ημουν αρκετα περιεργος να ακουσω την απαντηση.

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 30-07-2007 03:03 ]





    Ma se pisteuw! Den amfisvhtw auto pou les gia ton paradeiso kai thn kolash. Th istoria thn 3erw.Mporei se genikes grammes kai xwris leptomeries alla thn 3erw. Exw pistei, egw, oti prokeitai gia paramu8i. Den prokeite kaneis na m alla3ei th gnwmh m. To 8ema einai oti pishs pisteuw oti pernaei polla munhmata auto to "paramu8i". Anti loipon oi an8rwopoi na katsun na psaksun afta ta munhmata, koitane alla pragmata ta opoia, akoma kai paramu8i na mh einai einai ashmanta se auta pou 8a h8ele o 8eos na katalvume. H mhtera m, den exei toso "akrees" apopseis me emena. Parolo pou einai 8eologos summerizetai polles apo tis dikes m, kai emva8unei sto olo nohma ths istorias. Den mas endiaferei an o xrhstos perpathse sto nero. Mas endiaferei to munhma pou prospa8ouse na perasei. Auto einai to shmantiko.
    noizreduction
    30.07.2007, 14:22
    Deathminor, σαν Χριστιανος ορθοδοξος πιστευω στις 2 φυσεις του Κυριου. Την ανθρωπινη και τη θεϊκη. Το κηρυγμα και οι λογοι του εχουν μηνυματα τα οποια αφορουν την αρμονικη συμβιωση μεταξυ των ανθρωπων. Οι πραξεις του ομως, φερουν την θεϊκη φυση του. Για μενα ειναι εξισου σημαντικο το οτι περπατησε στο νερο, με το λογο του στη Επι του ορους ομιλια.
    Η συζητηση ομως δεν εχει κανενα νοημα απο την στιγμη που εχεις "κλεισει" την αποψη σου. Δεν προκειται να στην αλλαξω και δεν θα ηθελα να μπω σε μονοπατια πιστης και μαχης. Σεβομαι την αποψη σου, σεβεσαι τη δικη μου, δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.
    Παντως, η απολυτοτητα των αποψεων στα 19 σου χρονια, θα σε αποτρεψει να ωριμασεις μελετωντας οσο μεγαλωνεις. Το λεω εντελως φιλικα, μιας και στην ιδια απολυτοτητα ζουσα μεχρι τα 20 μου.
    gexrag
    30.07.2007, 16:08
    Φίλε μου deathminor88
    Δεν προσπαθώ να σε πείσω αλλά ένας επαναστάτης δεν κάθεται να τον σταυρώσουν.
    Επαναστατεί και μάχεται μέχρι το τέλος της ζωής του για τα ιδανικά τα οποία πιστεύει.
    Ο Κύριος δίδαξε μόνο ΑΓΑΠΗ. Δεν πήγε σε κανένα κόντρα μια που συχνή του
    έκφραση ήταν "αν αυτό πιστεύεις". Τι σημαίνει αυτό; Δεν φιλονικούσε ποτέ γιαυτό
    και έμεινε ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ. Αυτά στη θεολογία διδάσκονται και δεν πιστεύω μια άξια
    Θεολόγος όπως η μητέρα σου να μην στα έχει διδάξει. Με λίγα λόγια επιλέγεις και
    πιστεύεις αυτό που εσύ θέλεις και όχι ότι διδάχθηκες. Αυτό αποτελεί βέβαια
    δικαίωμά σου και εγώ είμαι ο τελευταίος που θα προσπαθήσει να σε πείσει για το αντίθετο.
    deathminor88
    30.07.2007, 19:41
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 30-07-2007 στις 16:08 έγραψε...

    Φίλε μου deathminor88
    Δεν προσπαθώ να σε πείσω αλλά ένας επαναστάτης δεν κάθεται να τον σταυρώσουν.
    Επαναστατεί και μάχεται μέχρι το τέλος της ζωής του για τα ιδανικά τα οποία πιστεύει.
    Ο Κύριος δίδαξε μόνο ΑΓΑΠΗ. Δεν πήγε σε κανένα κόντρα μια που συχνή του
    έκφραση ήταν "αν αυτό πιστεύεις". Τι σημαίνει αυτό; Δεν φιλονικούσε ποτέ γιαυτό
    και έμεινε ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ. Αυτά στη θεολογία διδάσκονται και δεν πιστεύω μια άξια
    Θεολόγος όπως η μητέρα σου να μην στα έχει διδάξει. Με λίγα λόγια επιλέγεις και
    πιστεύεις αυτό που εσύ θέλεις και όχι ότι διδάχθηκες. Αυτό αποτελεί βέβαια
    δικαίωμά σου και εγώ είμαι ο τελευταίος που θα προσπαθήσει να σε πείσει για το αντίθετο.



    Auto ekane kai o Xrhstos. Epanastaths den einai mono autos pou polemaei. Pe8ane gia ta pisteuw tou... H apoluta hrwikh, epanastatikh pra3h. Eipa egw oti filonikouse? Emeine sta8eros se oles tis duskolies. Twra gia to anamarthtos, diafwnw.


    deathminor88
    30.07.2007, 19:45
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 30-07-2007 στις 14:22 έγραψε...

    Deathminor, σαν Χριστιανος ορθοδοξος πιστευω στις 2 φυσεις του Κυριου. Την ανθρωπινη και τη θεϊκη. Το κηρυγμα και οι λογοι του εχουν μηνυματα τα οποια αφορουν την αρμονικη συμβιωση μεταξυ των ανθρωπων. Οι πραξεις του ομως, φερουν την θεϊκη φυση του. Για μενα ειναι εξισου σημαντικο το οτι περπατησε στο νερο, με το λογο του στη Επι του ορους ομιλια.
    Η συζητηση ομως δεν εχει κανενα νοημα απο την στιγμη που εχεις "κλεισει" την αποψη σου. Δεν προκειται να στην αλλαξω και δεν θα ηθελα να μπω σε μονοπατια πιστης και μαχης. Σεβομαι την αποψη σου, σεβεσαι τη δικη μου, δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.
    Παντως, η απολυτοτητα των αποψεων στα 19 σου χρονια, θα σε αποτρεψει να ωριμασεις μελετωντας οσο μεγαλωνεις. Το λεω εντελως φιλικα, μιας και στην ιδια απολυτοτητα ζουσα μεχρι τα 20 μου.



    Pisteuw oti kaneis la8os. Pisteuw sth logikh mou, kai se auta pou kanw egw. Den 8a epanalavw ton eauto mou. Den se 3erw, den 3erw ti exeis kanei sth zwh sou, alla dustuxws h eutuxws h apopsh mou enusxietai ka8e mera, oxi mono logw ths sxolhs klp alla kai suzhtwntas me nea proswpa pou exoun paromoies apopseis. Se genikes grammes arnountai na pistepsoun ena paramu8i. Mhn mou les oti den 8a wrimasw epeidh den pisteuw se auto loipon, giati den me 3ereis, kai den mporeis na me krineis. Den 3upnhsa mia mera kai eipa den pisteuw.
    noizreduction
    30.07.2007, 21:29
    Deathminor μιλησα γενικα για οποιαδηποτε αποψη εχεις στη ζωη σου και δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα στον τομεα της πιστης.
    Η φυσιολογικη διαδικασια της ωριμανσης αρχιζει απο τα 6 μας και τελειωνει την στιγμη που πεθαινουμε. Οταν βαζουμε δικλειδες και απολυτα, περιοριζουμε την πνευματικη μας εξελιξη. Προσωπικη αποψη παντα αυτη.
    Πχ, εαν ηθελες να καλυψεις καθε πιθανοτητα, θα εριχνες μια ματια σε αυτα που καταδικαζεις ως παραμυθια. Ειναι πολυ δυσκολο να κρινω ενα γραμμα σαν "βομβα" εαν δεν το ανοιξω ή δεν το κοιταξω με καποιο τροπο. Και οταν με το καλο τελειωσεις την αναγνωση, μπορεις να ερθεις και να μου πεις "Ξερεις κατι κυριε Χ? Εγω τα διαβασα αυτα..Ειναι ακομα παραμυθια για μενα, για αυτους τους λογους". Αυτο λεγεται επιχειρηματολογια και εξελιξη μιας αποψης
    deathminor88
    31.07.2007, 01:51
    Koita3e na deis, opws kai esy mallon etsi kai egw, phga sxoleio. Apo mikro paidi ta akouw opws olos o kosmos. Mhn mou les oti den 3erw giati kaneis la8os. Esu pou exeis diavasei 3ereis leptomereies, alla kai egw o kakomoirhs, akouga kai apo th giagia mou, apo th mana m, sta 8rhskeutika sto sxoleio. Den einai kaneis oso "afelhs" se tetoia 8emata oso gia kapoio logo esu nomizeis. Den mou ta eipe kapoios kai to apofasisa. Diavasa oso diavasa, kai suzhthsa. Den eipa apofasizw na mhn pisteuw gia to x,y logo. Oi logoi pou den pisteuw einai ta epixeirhmata mou. Sovara, apta, me vash th logikh, kai me apodei3eis. Den 8elw na pw oti oi perissoteroi apo autous pou pisteuoun kai eidika oi fanatismenoi den exoun oute ena sovaro epixeirhma. Den yparxoun sovara epixeirhmata se auto to 8ema. Exw pei giati einai paramu8ia. Giati egw PISTEUW oti einai paramu8ia. Den aerologw. Koita se prohgoumena posts. Kai gia oles mou tis apopseis exw epixeirhmata, opws kai ka8e sovara skeptomenos an8rwpos. Oute 8a katsw na diavasw olh thn palaia kai kainh dia8hkh gia na diamorfwsw thn apopsh mou. Mh nomizeis oti epeidh den exoun diavasei oloi auta ta keimena pou einai toso iera, den enhmeronontai, den ma8ainoun, den krinoun. Egw diakrinw se auto to 8ema mia dikh sou apolutothta gia to poios 3erei kai mporei na sta8ei se mia tetoia suzhthsh.
    noizreduction
    31.07.2007, 10:29
    Μαλιστα. Δεν θα επιμεινω. Ειναι κουραστικα και τα greekenglish.
    Απλα να φερω ενα παραδειγμα.
    Ποιος ειναι καλυτερος αρχαιολογος σαν επιστημονας?
    Αυτος που εχει παει στις πυραμιδες και τις εχει δει απο κοντα ή αυτος που τις εχει δει απο φωτογραφιες και τις εχει "μελετησει" απο την αντιστοιχη βιβλιογραφια?

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 31-07-2007 10:30 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 31-07-2007 10:48 ]


    deathminor88
    31.07.2007, 11:24
    Ma kai fusika o prwtros. Den to amfisvhtw. Auto pou 8elw na pw omws einai oti tipota den empodizei ton allon na ma8ei kai na plhroforh8ei thn istoria ths aigyptou kai twn puramidwn. Se auto pisteuw oti 8a sumfwneis. Twra an tou deuterou den tou aresei o politismos ths aigyptou, h istoria ths klp den shmainei oti den exei epixeirhmata gi auto oute oti kanei la8os epeidh den exei dei tis puramides apop konta. An to ekane 8a eixe pio oloklhrwmenh apopsh, alla den shmainei oti 8a allaze h gnwmh tou.
    noizreduction
    31.07.2007, 11:28
    Εαν δεν του αρεσει του 2ου, τοτε δεν θα υπηρχε και λογος να μιλησει για αυτο. Ειναι πολυ απλο το θεμα. Πως να εχεις "αντικειμενικη" γνωμη για κατι το οποιο μισεις απο πριν ή τελοσπαντων δεν ενδιαφερεσαι να μελετησεις απο κοντα.
    Νομιζω πως το παραδειγμα ηταν αρκετο. Και χαιρομαι που συμφωνησες. Τουλαχιστον ο πρωτος εχει το επιχειρημα της μελετης και της αυθεντιας.
    deathminor88
    31.07.2007, 13:27
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 31-07-2007 στις 11:28 έγραψε...

    Εαν δεν του αρεσει του 2ου, τοτε δεν θα υπηρχε και λογος να μιλησει για αυτο. Ειναι πολυ απλο το θεμα. Πως να εχεις "αντικειμενικη" γνωμη για κατι το οποιο μισεις απο πριν ή τελοσπαντων δεν ενδιαφερεσαι να μελετησεις απο κοντα.
    Νομιζω πως το παραδειγμα ηταν αρκετο. Και χαιρομαι που συμφωνησες. Τουλαχιστον ο πρωτος εχει το επιχειρημα της μελετης και της αυθεντιας.



    Miso lepto. Mh les pragmata pou den eipa. Den xrhshmopoihsa pote th le3h misos! Kai ti an den mas aresei kati den mporoume na ekferoume gnwmh gi auto? Tipota den sou apagoreuei na exeis antiokeimenikh gnwmh. Auto einai to nohma. Dld antikeimenikh gnwmh exw gia kapoio pragma mono an to exw melethsei analutika kai apo konta kai mou aresei ki olas?
    O prwtos, opws exw pei polles fores, den 3upnhse kai eipe den 8a mou aresei h aiguptos. Prwta melethse (isws oxi ston idio analutiko va8mo me ton allon), suzhthse, ki epeita diamorfwse thn apopsh tou, me logika epixeirhmata. Auto ki an einai logiko. An den s aresei to black metal, den 8a akouseis olh tou th diskografia gia na katastala3eis. Kapoia deigmata, mia genikoterh idea. Etsi oloi ma8ainoume to legomeno "paramu8i" apo mikroi. Auto einai alh8eia. Kai mexri to telos tou sxoleiou auto ma8ainoume. Apo kei kai pera osous tous travaei, to psaxnoun kai osoi den to pisteuoun, analuoun auta pou 3eroun, diastaurwnoun me alles phges, antallasoun apopseis kai diamorfwnoun gnwmh. Kratoun kapoia kommatia pou tous endiaferoun (opws egw thn didaskalia trou Xrhstou) kai aporriptoun ta alla ws psemmata, avashma, adynata klp. Etsi exei mia oloklhrwmenh apopsh kai oxi elleiph opws gia kapoio logo esu nomizeis. Den katalavainw giati nomizeis pws o mesos an8rwpos den exei autes tis gnwseis, arketes wste na ton kanoun eite na pisteuei eite oxi. Kati allo pou 8elw na pwe einai pws den me endiaferei poia ekklhsia ka8ierwse ton paradeiso. Egw se enan 8eo den pisteuw eite ton lene etsi, eite allax, eite vouda. Einai to idio pragma.
    noizreduction
    31.07.2007, 22:30
    Οπως νομιζεις φιλε deathminor. Εμενα με ικανοποιει η απαντηση που εδωσες στην ερωτηση με τους αρχαιολογους. Ευχαριστω πολυ. Δεν θα επιμηκυνω το θεμα προσπαθωντας να επιβαλλω ή να κριτικαρω καμια αποψη. Εξαλλου η ηλικια δεν μου επιτρεπει να πω πως κι εγω εχω μελετησει τα παντα για να αντιπαρατεθω,

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 31-07-2007 22:31 ]


    deathminor88
    01.08.2007, 01:23
    Opws kai na e3elix8hke h suzhthsh mas egw thn euxaristh8hka. Euxaristw gia thn kouventoula...