ελληνική μουσική
    855 online   ·  210.851 μέλη

    υπάρχουν όντως σωσίες μας????

    SOPHIA-MX-4EVER
    04.09.2007, 10:45
    πριν μερικές μέρες μια φίλη της μάνας μου της είπε οτι είδε μια κοπέλα στο δρόμο, φτυστή εγώ
    και πως αν δεν ήξερε οτι είμαι διακοπές, θα της μίλαγε
    δεν πιστευέ την ομοιότητα
    όταν μου το είπε η μάνα μου, αμέσως θυμήθηκα ότι κάποτε είχα ακούσει (δεν θυμάμαι από ποιον) οτι όλοι μας έχουμε 9 σωσίες στον κόσμο
    και το είπα απευθείας το είπα στην μάνα μου και μου είπε οτι η φίλη της ακριβώς το ίδιο της είπε

    εσείς τι πιστεύετε και τι γνωρίζεται???
    δεν είναι πολύ παράξενο??
    mariza18
    04.09.2007, 10:55
    Έχει τύχει πολλές φορές να συναντήσω πρόσωπα που μοιάζουν πολύ με κάποιους γνωστούς μου.Τη τελευταία φορά μάλιστα που συνέβη αυτό,ήμουν με μία φίλη μου και ξαφνικά συναντήσαμε μπροστά μας τη σωσία της.Καταλαβαίνετε πως για πάρα πολύ ώρα είχαμε μείνει έτσι-->
    Πράγματι πολύ παράξενο φαινόμενο,σίγουρα θα ναι μπερδεμένα τα συναισθήματα όταν αντικρίσεις τον σωσία σου..
    SOPHIA-MX-4EVER
    04.09.2007, 11:26
    Φανταζομαι τα συναισθηματα μου αν συναντησω ποτε τον σωσια του Leonardo Di Caprio
    η... καποιου αλλου..........
    --Elena--
    04.09.2007, 15:27
    Να άλλο ένα ωραίο topic!!!Η μητέρα μου είπε ότι έχει δει μία σωσία μου στην Ιταλία!Οι γονείς μου σπούδασαν Ιατρική στην Ιταλία κι έμειναν-όπως καταλαβαίνετε-πολλά χρόνια!!!Έτσι,κάποια στιγμή είδε μία κοπέλα στην τηλεόραση!!!!Αργότερα...όταν με "έκαναν"(δώρο!!!χαχαχα)θυμήθηκε η μαμά μου που είχε δει το κοριτσάκι!!!Επίσης έχω δει στο δρόμο πολλές φορές άτομα που μοιάζουν αφάνταστα με φιλικά μου πρόσωπα!!!!Ένα ανηψάκι μου για παράδειγμα είναι ίδιο ο Γιώργος Τσαλίκης!!ΔΕν μπορείτε να φανταστείτε την ομοιότητα!!Αφού το φωνάζουμε "Τσαλικάκι"!!!!Τώρα...το πώς γίνεται να μοιάζουν τόσο πολύ 2 άτομα δεν ξέρω....είναι πολύ παράξενο!!!!

    Φιλάκια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 04-09-2007 15:28 ]


    lookylouk
    04.09.2007, 16:12
    Με τόσα εκατομμύρια ανθρώπους που γεννιούνται, δηλαδή με τόσους συνδιασμούς dna που γίνονται, κάποιοι ανά τον κόσμο αναπόφευκτα θα δίνουν παρόμοια ''αποτελέσματα''.

    Είναι πιθανό να υπάρχουν σωσίες μας άλλης φυλής. Είχα δει σε περιοδικό έναν σωσία του Σβαντσενέικερ στο μαύρο του!

    Το αξιοσημείωτο έιναι όταν οι σωσίες μας βρίσκονται στην ίδια χώρα με εμάς! αυτό είναι όντως εντυπωσιακό και έχει κ πλάκα αν τους συναντήσεις!

    punkster
    04.09.2007, 16:21
    Εγω πολυ παλιοτερα ειχα συναντησει στο λεωφορειο μια κοπελα που μου εμοιαζε απιστευτα (η κακομοιρα...) οχι ομως οπως ημουν τοτε, αλλα οπως ημουν σε μικροτερη ηλικια! Πολυ γαματο ηταν! Ενιωθα λες και ημουν καποιος αλλος και εβλεπα τον εαυτο μου απο μακρυα! Ειχε πλακα γιατι παντα ευχομουν να μπορουσα να το κανω αυτο, να δω δηλαδη τον εαυτο μου ετσι οπως με βλεπουν οι αλλοι!

    Αχ και τι δεν θα εδινα να ειχα διδυμη αδερφη! Αυτη βεβαια δεν ξερω αν θα χαιροταν ιδιαιτερα που θα ηταν ιδια εγω, αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...
    jacamar
    05.09.2007, 01:44
    χεχε εμενα μια φίλη μου έλεγε οτι εμοιαζα πολυ με τον κολλητό του αδελφου της....
    τωρα ποιος είχε το πρόβλημα δεν ξέρω...αλλά όντως μου μιάζει πολύ...ο δυστυχος....!!!
    Panos72
    05.09.2007, 02:18
    Άσε τα ψώφια Σοφάκι... εσύ είσουν. Ελα πες το και δεν θα πουμε στη μαμά ότι είχες κάνει κοπάνα... δικοί σου άνθρωποι είμαστε....!!!


    SOPHIA-MX-4EVER
    05.09.2007, 13:35
    οχι ρε
    κοπανα απ τις διακοπες???
    δεν ημουν εγω σου λεω
    εγω στην Παρο ημουν και αυτη η κοπελια στην Γλυφαδα
    και διχασμενη προσωπικοτητα να ειχα δηλαδη....
    katerinni
    05.09.2007, 14:21
    Κι εγώ λέει έχω σωσία στο Παγκράτι, εγώ μένω Πειραιά. Τι να πώ?Ελπίζω να μην την συναντήσω ποτέ..
    Panos72
    05.09.2007, 15:03
    Παράθεση:

    Το μέλος katerinni στις 05-09-2007 στις 14:21 έγραψε...

    Κι εγώ λέει έχω σωσία στο Παγκράτι, εγώ μένω Πειραιά. Τι να πώ?Ελπίζω να μην την συναντήσω ποτέ..



    Βρε Κατερίνα.... και σε παρεξήγησα, όταν τις προάλλες σε είδα να κατηφορίζεις τη Φορμίωνος και πηγαίνοντας να σ΄ αγκαλιάσω έφαγα ΤΟ χαστούκι...

    SOPHIA-MX-4EVER
    05.09.2007, 15:40
    Παράθεση:

    Το μέλος katerinni στις 05-09-2007 στις 14:21 έγραψε...

    Κι εγώ λέει έχω σωσία στο Παγκράτι, εγώ μένω Πειραιά. Τι να πώ?Ελπίζω να μην την συναντήσω ποτέ..



    σωσια στο Παγκρατι???
    ξερω σχεδον ολο το Παγκρατι
    θελεις να μου στειελεις φωτο σου??
    MichPah
    05.09.2007, 16:15
    Παράθεση:

    Το μέλος lookylouk στις 04-09-2007 στις 16:12 έγραψε...

    Το αξιοσημείωτο έιναι όταν οι σωσίες μας βρίσκονται στην ίδια χώρα με εμάς! αυτό είναι όντως εντυπωσιακό και έχει κ πλάκα αν τους συναντήσεις!




    Αυτό σημαίνει ότι ένας από τους δυο γονείς ήταν ή είναι λίγο ζωηρούλης/-α
    doritsa78
    05.09.2007, 19:35
    ΜΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΟΙΑΖΩ ΣΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΟ KATE WINSLET ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΕ.
    katerinni
    05.09.2007, 23:08
    Ναι, Ναι σου λέει μου το είπαν 2 διαφορετικά άτομα...θα βάλω φώτο και θα με δείς SOPHIA-MX-4EVER και αν μου πείς κι εσύ το ίδιο θα ψάξω να την βρώ..αλλά δεν τρελένομαι κίολας..Panos72 είμαι κατά της βίας (όχι πάντα βέβαια) anyway..
    sentoni
    05.09.2007, 23:15
    . . . εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχω γίνει ακόμη διάσημη, ενώ η Μόνικα Μπελούτσι είναι . . . μα είμαστε ίδιες , εκτός του ότι έχω καλύτερες φτέρνες !
    Eliza21
    05.09.2007, 23:23
    H SOSIAS MOY MENEI N.HRAKLEIO KAI THN LENE ALEKSANDRA.......POLLES FORES MOY EXEI TYXEI NA ME STAMATANE KORITSIA K AGORIA STO N.HRAKLEIO K NA NOMIZOYN POS EIMAI EKEINH......EXEI PLAKA.........
    jacamar
    05.09.2007, 23:25
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 05-09-2007 στις 23:15 έγραψε...

    . . . εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχω γίνει ακόμη διάσημη, ενώ η Μόνικα Μπελούτσι είναι . . . μα είμαστε ίδιες , εκτός του ότι έχω καλύτερες φτέρνες !




    αααα αν μιαζεις και εσυ στην μόνικα μιαζουμε και μεταξύ μας.... εγς με την Μονικα σαν διδιμες είμαστε...αλλα η ατυμη μου εφαγε όλους τους ρόλους!!!!!
    Conspiratus
    07.09.2007, 12:23
    γμτ θεμα...
    εμενα μου ειχαν πει καποτε οτι ειχαν δει καποια που μου εμοιαζε εκπληκτικα στην....Θεσσαλονικη!!!εγω παλι μενω Αθηνα!!
    το ποιο αστειο ηταν οτι καποιος την ειχε πειραξει κ τον πλακωσε στο ξυλο...ηξερε καρατε η κατι τετοιο...

    ΤΡΕΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...ερχομαι να γινουμε 2!!

    Εγω ομως δεν εχω δει κανεναν στο δρομο που να μου μοιαζει η να μοιαζει σε καποιον γνωστο μου...αλλα να μου πεις,εδω δεν βλεπω τον αλλο οταν ειναι ο κανονικος μου φιλος...θα δω τον σωσια του??!?!?!?!?!?!
    punkster
    08.09.2007, 01:19
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 07-09-2007 στις 12:23 έγραψε...

    γμτ θεμα...
    εμενα μου ειχαν πει καποτε οτι ειχαν δει καποια που μου εμοιαζε εκπληκτικα στην....Θεσσαλονικη!!!


    ΩΧ!!!! Εχεις βγει σε διπλη (συλλεκτικη) εκδοση????????
    Υπαρχεις εις διπλουν???? Υπαρχουν δυο "ΕΣΥ"??????

    ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΑΡΧΙΣΤΕ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΑΑ!!!