ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.855 μέλη

    Αρχίζουν τα σχολεία...άντε πάλι

    tina15
    11.09.2007, 11:19
    Ααααααα....Εγώ σήμερα πήρα βιβλία!!!!!!!Μια χρονιά είναι....Θα περάσει!
    esta
    11.09.2007, 14:55
    Πήρες ...βιβλία...?!!!!!εμείς μόνο για ναξυπνήσουμε πρωί και να δούμε τα ξινισμένα μούτρα των καθηγητών μας πήγαμε σήμερα!!!
    Conspiratus
    11.09.2007, 15:17
    Ναι...ουτε εμεις πηραμε βιβλια σημερα...βγηκε ομως προγραμμα για μεχρι την τριτη!!!και οπως ειπε κ η φιλτατη esta...για να δουμε τα ξυνισμενα μουτρα των καθηγητων!!

    ασε που μασ ειχαν πει οτι θα γινει 8.30 ο αγιασμοσ κ τελικα εγινε 9.30...μην πω 10!!!
    --Elena--
    11.09.2007, 17:14
    Εμείς πάλι είχαμε αγιασμό στις 9:00,αλλά άρχισε 9:45!Δεν κάτσαμε πολύ ώρα!Μόνο μας χώρισαν σε τμήματα(και κυρίως τα παιδιά της Α' Λυκείου)!!!Αύριο παίρνω βιβλία(όσα έχουν έρθει φυσικά!!)!Να δούμε...Φέτος είμαι στο Β'4 και κατεύθυνση Θεωρητική!!!Καλή σχολική χρονιά σε όλους!!!
    punkster
    11.09.2007, 18:14
    Εγω αυτο που καταλαβα σημερα ειναι οτι δεν μου ελειψε κανενας τους.....

    Δεν ηταν οπως τις αλλες χρονιες που πηγαιναμε πρωτη μερα σχολειο και εβλεπες τους παντες και τρελαινωσουν απ την χαρα σου!

    Καμια σχεση.... Τους εβλεπα ολους, καθηγητες και μαθητες και....δεν ενιωθα τιποτα!
    Δηλαδη θα μπορουσα ανετα να ζησω χωρις αυτους!

    Ο μοναδικος ανθρωπος που ισως μου λειπει ειναι η κοπελα με την οποια καθομουν περυσι στο ιδιο θρανιο! Θα μου λειψουν οι χαζομαρες που εκανε, το πως εμπαινε καθε φορα στην αιθουσα με φωνες και τραγουδια, που χορευε πανω στην καρεκλα της την ωρα του μαθηματος, που πειραζει συνεχως τις μπροστινες μας, που ζωγραφιζε ατελειωτες ωρες πανω στο θρανιο, σε τετραδια και βιλια και οπου εβρισκε, που μου εριχνε την τσαντα απ την καρεκλα ενω εγω χαζευα αποχαυνωμενη τον πινακα και μετα εσκαγε στα γελια, που ηταν συνεχεια μες στην ενεργεια και την ζωντανια! Σνιφ σνιφ....Ηταν χαζοχαρουμενη αλλα την συμπαθουσα! Ειχε παντα ενα χαμογελο στη μουρη!!
    Τοσα χρονια στο ιδιο σχολειο, θα μου λειψει παρα πολυ, παρολο που δεν καναμε καθολου παρεα! Ηταν "μουρη" στο σχολειο, οπως και να το κανεις!


    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 11-09-2007 18:14 ]


    fanis_diathesopoulos_
    11.09.2007, 20:10
    καλη χρονια παιδια!!!
    απολαυστε την...ειναι ωραιο το σχολείο!!!!

    Franzliszt
    11.09.2007, 20:54
    Εμείς μόνο σκατοαγιασμό κάναμε στισ εντεκα και μιση....μπλιαχ άντε πάλι κωλοσχολείο
    tolaruba
    11.09.2007, 20:55
    Αχ αχ!Ζηλευω οσους πανε σε δημοσιο!
    Ξυπνησα στις 7 και το σχολικο αργησε ενα τεταρτο
    Πηγα σχολειο και καναμε κανονικο 7ωρο!!!!!!Το προγραμμα μας βγηκε κανονικα!Και δε φτανει αυτο ενω σχολαμε 2και20 σχολασαμε 2μιση και επειδη τα δρομολογια μπερδευτηκαν φυγαμε στις 3!!!Σπιτι μου εφτασα στις 4 και 5 και στις 4 και τεταρτο πηγα στο φροντιστιριο και μολις γυρισα!!!!!!Ααααα!!!Και αυριο παλι κανονικο εφταωρο και μαθημα!!!Το καλυτερο το ξερετε ομως.Δε φτανει που τα σκαμε πρεπει να αγοραζουμε μονοι μας τα βιβλια και τρωμε και βρισιμο οταν δε τα εχουμε παρει.Ε ναι λοιπον!!!Δε μου ελειψε το σχολειο!Σιγα!Τους φιλους μου τους βλεπω και απε ξω!
    Conspiratus
    11.09.2007, 22:04
    εμενα αυτο που θα μου λειψει απο το σχολειο δεν ειναι ουτε οι συμμαθητες ουτε οι καθηγητες...αλλα θα μου λειψει αυτη η αισθηση του να κοροιδευω τους παντες...!βλεπετε ανεκαθεν ημουν το outsider τοθ σχολειου...κ αυτο οχι επειδη τυχαινε...αλλα επειδη το ηθελα...οποτε ημουν ελευθερη να κοροιδεψω οποιν θελω χωρις προκαταληψεις...!το ξερω...ειμαι σκυλα...
    lianameladaki
    11.09.2007, 23:05
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 11-09-2007 στις 20:55 έγραψε...

    Αχ αχ!Ζηλευω οσους πανε σε δημοσιο!
    Ξυπνησα στις 7 και το σχολικο αργησε ενα τεταρτο
    Πηγα σχολειο και καναμε κανονικο 7ωρο!!!!!!Το προγραμμα μας βγηκε κανονικα!Και δε φτανει αυτο ενω σχολαμε 2και20 σχολασαμε 2μιση και επειδη τα δρομολογια μπερδευτηκαν φυγαμε στις 3!!!Σπιτι μου εφτασα στις 4 και 5 και στις 4 και τεταρτο πηγα στο φροντιστιριο και μολις γυρισα!!!!!!Ααααα!!!Και αυριο παλι κανονικο εφταωρο και μαθημα!!!Το καλυτερο το ξερετε ομως.Δε φτανει που τα σκαμε πρεπει να αγοραζουμε μονοι μας τα βιβλια και τρωμε και βρισιμο οταν δε τα εχουμε παρει.Ε ναι λοιπον!!!Δε μου ελειψε το σχολειο!Σιγα!Τους φιλους μου τους βλεπω και απε ξω!


    αχ,βασουλα μου μην νομιζεις οτι και σε ολα τ δημοσια δεν αρχησαμε μα8ημα..εμας μας εδωσαν τ πραγραμμα για 2 μερες κμαντεπστε..ναι αρχιζουμε αμεσως τα 6ωρα σημερα στο φροντιστηριο ειχα μονο 3 ωρες[μονο?!]φυσικη γενικης και αρχαια κατευ8ηνσης...αυριο 8 χτηπισω ενα ωραιοτατο 4ωρο κατευ8υνσης μ λατινικα και αρχαι..τ καλυτερο σας το πα?στο σχολειο φαγαμε βρισιμο οταν ρωτησαμε ποια απο τα μα8ηματα επιλογης δεν εξεταζεται γραπτα γιατι και καλα δεν εχουμε αντικειμενικα κριτηρια...μα καλα κανεις τους δεν σκευτεται οτι μπορεο οντως να μην προλαβαινουμε..? Υ.Γ:ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΕΟ!
    Efklidis
    12.09.2007, 11:35
    Εμεις χαλαραααααα....... Πρώτη μέρα μόνο αγιασμος κανονικά 8:30 και 9 ειχαμε φυγει σήμερα βιβλια και φυγαμε πάλι αυριο χοριζόμαστε σε τάξεις και φευγουμε και μετα πρόγραμααα απο την Τριτηηηη ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ
    --Elena--
    12.09.2007, 11:54
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 11-09-2007 στις 20:55 έγραψε...

    Αχ αχ!Ζηλευω οσους πανε σε δημοσιο!
    Ξυπνησα στις 7 και το σχολικο αργησε ενα τεταρτο
    Πηγα σχολειο και καναμε κανονικο 7ωρο!!!!!!Το προγραμμα μας βγηκε κανονικα!Και δε φτανει αυτο ενω σχολαμε 2και20 σχολασαμε 2μιση και επειδη τα δρομολογια μπερδευτηκαν φυγαμε στις 3!!!Σπιτι μου εφτασα στις 4 και 5 και στις 4 και τεταρτο πηγα στο φροντιστιριο και μολις γυρισα!!!!!!Ααααα!!!Και αυριο παλι κανονικο εφταωρο και μαθημα!!!Το καλυτερο το ξερετε ομως.Δε φτανει που τα σκαμε πρεπει να αγοραζουμε μονοι μας τα βιβλια και τρωμε και βρισιμο οταν δε τα εχουμε παρει.Ε ναι λοιπον!!!Δε μου ελειψε το σχολειο!Σιγα!Τους φιλους μου τους βλεπω και απε ξω!



    Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!Σε όλο το δημοτικό πήγα σε ιδιωτικό!!!Έχει πάρει το ιδιωτικό πολλά χρήματα από εμάς!Βλέπεις πήγαινε και η αδερφή μου!Αλλά στο Γυμνάσιο-Λύκειο δεν συνέχισα γιατί οι ίδιοι οι δάσκαλοι με συμβούλευσαν να πάω σε δημόσιο γιατί τα περισσότερα παιδιά που πάνε Ιδιωτικό Γυμνάσιο και Λύκειο είναι χαμηλού επιπέδου και συνήθως τους πάνε εκεί οι γονείς τους για να περάσουν την τάξη!Να φανταστείτε...η διευθύντρια του σχολείο μου(του τότε)έδινε υποτροφία στην αδερφή μου επειδή ήταν σημαιοφόρος!Αλλά η μαμά μου δεν τη δέχτηκε για το λόγο που προανέφερα!Να σου πω την αλήθεια...μου έλειψε το ιδιωτικό!Ναι μεν είναι κούραση γιατί έχεις συνέχεια 7ωρα,τελειώνεις στις 3:00(το αργότερο)...αλλά η μαγεία του σχολικού που όταν ερχόταν να με πάρει κόρναρε....ναι...μου έχει λείψει!Anyway..παλιές καλές αναμνήσεις!

    Φιλάκια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 12-09-2007 11:55 ]


    mariza18
    12.09.2007, 12:22
    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 12-09-2007 στις 11:54 έγραψε...
    γιατί τα περισσότερα παιδιά που πάνε Ιδιωτικό Γυμνάσιο και Λύκειο είναι χαμηλού επιπέδου και συνήθως τους πάνε εκεί οι γονείς τους για να περάσουν την τάξη!


    υπάρχουν ιδιωτικά που όταν βλέπουν ότι ένα παιδί δεν ''τραβάει'' και δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις του σχολείου,το διώχνουν επιτόπου μόνο κ μόνο για να μη χαλάσει το όνομα του και τη φήμη του.Επομένως δεν κάνουμε λόγο για χαμηλό επίπεδο
    seras
    12.09.2007, 14:36
    Επιτέλους άρχισαν!!!!Σήμερα πήρα 9 βιβλία τα άλλα αργότερα!!!Πολύ γέλιο και πολύ δούλεμα στους καθηγητές!!!!Είμαστε και η τελευταία σειρά του ΤΕΕ!!!Φωτιά φέτος!!!
    demi11
    12.09.2007, 15:25
    Εμάς παλι μας δώσαν κάποια απ τα βιβλία αλλά δεν έχουμε πάρει πρόγραμμα!Και σημερα αυτό εγινε κ αύριο έτσι 8α γίνει: 8α πάμε εκεί χωρίς να έχουμε βιβλια κ χωρίς να ξέρουμε τι μάθημα 8α κανουμε!!!αλλα 8α κάνουμε 5ωρο...
    Αλλα απ την άλλη εχει πλακα...τις 2 πρώτες βδομάδες τ σχολείο είναι όλα τα λεφτα...πέφτει πολύ γέλιο...Μετα σοβαρευουν λίγο τα πράγματα!
    Stroumfita456
    12.09.2007, 15:54
    Εμας πάλι σημερα ουτε βιβλία ουτε τπτ!!!!2 ωρες καναμε και φυγαμε....

    Το σχολειο ετσι ειναι σούπερ.....οσο για παιδια και καθηγητες ουτε που με ενδιαφερει να βλέπω τα μούτρα τους......Η παρεα μου και εγω μπορούσαμε να ειμαστε μονο?
    punkster
    12.09.2007, 23:09
    Και εμεις πηραμε σημερα καποια βιβλια, τα υπολοιπα next week!

    Ενα εχω να πω μονο: I LOVE ΑΡΧΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Μιλαμε, το φετινο βιβλιο των αρχαιων ειναι απλα ΘΕΙΚΟ!!!! Τοσο μικροσκοπικο, χαριτωμενο, μικροσκοπικο, χωρις πολλες σελιδες, μικροσκοπικο, χωρις ατελειωτα κειμενα, μικροσκοπικο, χανεται μες στην τσαντα σου, και πανω απ ολα....ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ!!!!

    Ολα τα λεφτα!!!! Αχ....Τι ωραια που ειναι η ζωη οταν κανεις αρχαια μια φορα την εβδομαδα απο ενα βιβλιο (για μαντεψε!!!).....ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ!!!!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 12-09-2007 23:10 ]


    Conspiratus
    13.09.2007, 00:15
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 12-09-2007 στις 23:09 έγραψε...

    Και εμεις πηραμε σημερα καποια βιβλια, τα υπολοιπα next week!

    Ενα εχω να πω μονο: I LOVE ΑΡΧΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Μιλαμε, το φετινο βιβλιο των αρχαιων ειναι απλα ΘΕΙΚΟ!!!! Τοσο μικροσκοπικο, χαριτωμενο, μικροσκοπικο, χωρις πολλες σελιδες, μικροσκοπικο, χωρις ατελειωτα κειμενα, μικροσκοπικο, χανεται μες στην τσαντα σου, και πανω απ ολα....ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ!!!!

    Ολα τα λεφτα!!!! Αχ....Τι ωραια που ειναι η ζωη οταν κανεις αρχαια μια φορα την εβδομαδα απο ενα βιβλιο (για μαντεψε!!!).....ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ!!!!!!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 12-09-2007 23:10 ]





    Συμφωνω...ειναι τελειοοοοοοο...μαρεσει που εχει και την μεταφραση σε ξεχωριστο βιβλιαρακι(pocket styl και αυτο)!!!!επισης τελειο βιβλιο ειναι κ το βιβλιο της ιστοριας...μεχρι και για τους ολυμπιακους αγωνες του 2004 λεει...κ για τους διδυμους πυργους...ασε που εχει γινει κ σαλος παλι επειδη λεει για την Μακεδονια κατι κ για τα Σκοπια...(σελ.64-66 για οποιους ενδιαφερονται)...κ πλακωνονται παλι στα παραθυρα του Ευαγγελατου κ οχι μονο... τρελοοοοοοοοοοο γελιοοοοοοοοοοο!!
    Tren
    13.09.2007, 08:58
    Καλη σχολικη χρονια παιδιααααααα!!

    Δωρακι!!!
    (κλεμμενο αλλα δεν εχει σημασια η χειρονομια μετραει )



    Ένας πατέρας περνώντας από τη κρεβατοκάμαρα του γιου του έμεινε κατάπληκτος όταν είδε το κρεβάτι του ωραία στρωμένο και όλα τακτοποιημένα και καθαρά. Μετά είδε ένα φάκελο τοποθετημένο σε περίβλεπτη θέση στο μαξιλάρι. Όνομα παραλήπτη “Μπαμπάς”. Με το χειρότερο προαίσθημα, άνοιξε το φάκελο και διάβασε το γράμμα με τρεμάμενα χέρια:

    Αγαπημένε μου πατέρα,
    Με μεγάλη μου λύπη και θλίψη σου γράφω, γιατί κλέφτηκα με την καινούργια μου φιλενάδα και ήθελα έτσι να αποφύγω τη σύγκρουση με εσένα και τη μαμά. Έχω βρει το πραγματικό πάθος με την Τζίνα και είναι τόσο συμπαθητική.
    Ήξερα ότι δεν θα την εγκρίνατε εξαιτίας των σκουλαρικιών στη μύτη και στη γλώσσα, των τατουάζ, των κολλητών δερμάτινων ρούχων μοτοσικλέτας αλλά και επειδή είναι αρκετά μεγαλύτερη μου.
    Αλλά δεν είναι μόνο το πάθος, μπαμπά. Είναι έγκυος. Η Τζίνα λέει ότι θα είμαστε πολύ ευτυχισμένοι μαζί.
    Έχει δικό της τροχόσπιτο και μένει στο δάσος. Έχει μαζέψει αρκετά καυσόξυλα για όλο το χειμώνα.
    Ονειρευόμαστε να αποκτήσουμε πολλά παιδιά. Η Τζίνα μου άνοιξε τα μάτια, με έκανε να καταλάβω πως η μαριχουάνα δεν βλάπτει στην πραγματικότητα κανένα. Θα την καλλιεργούμε και θα την ανταλλάσσουμε με άλλα άτομα στη κοινότητα για όση κοκαΐνη και Ecstasy θέλουμε. Εντωμεταξύ θα προσευχόμαστε ώστε η επιστήμη να βρει τη θεραπεία για το AIDS και έτσι η Τζίνα να είναι καλύτερα, εξάλλου το αξίζει!
    Μην ανησυχείς για εμένα μπαμπά, είμαι 15 χρονών και ξέρω να φροντίζω τον εαυτό μου. Κάποια μέρα, είμαι σίγουρος πως θα έρθουμε πίσω να σας επισκεφτούμε για να γνωρίσεις τα εγγόνια σου.

    Ο Γιος σου,
    Πιτ

    Υ.Γ. Μπαμπά, τίποτα από τα προηγούμενα δεν είναι αλήθεια. Είμαι πέρα στο σπίτι του Νικ.
    Απλά ήθελα να σου θυμίσω πως υπάρχουν χειρότερα πράγματα στη ζωή από τον έλεγχο που είναι στο συρτάρι του γραφείου μου.
    Σ’ αγαπώ πολύ!
    Πάρε με όταν θα είναι ασφαλές για μένα να γυρίσω σπίτι.



    esta
    13.09.2007, 12:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 13-09-2007 στις 08:58 έγραψε...


    ....
    Υ.Γ. Μπαμπά, τίποτα από τα προηγούμενα δεν είναι αλήθεια. Είμαι πέρα στο σπίτι του Νικ.
    Απλά ήθελα να σου θυμίσω πως υπάρχουν χειρότερα πράγματα στη ζωή από τον έλεγχο που είναι στο συρτάρι του γραφείου μου.
    Σ’ αγαπώ πολύ!
    Πάρε με όταν θα είναι ασφαλές για μένα να γυρίσω σπίτι.