ελληνική μουσική
    289 online   ·  210.866 μέλη

    Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style;

    katurunen
    06.11.2007, 11:56
    Αμαν βρε παιδιά με τα greeklish!
    Σουηδία μένει η κοπέλα, που να το βρει το πληκτρολόγιο με τα ελληνικά?!
    Δείξτε κατανόηση...

    emogirl
    06.11.2007, 16:37
    s'euxaristo katurunen...
    Conspiratus
    07.11.2007, 14:22
    Επειδη ξαναδιαβασα καποιες απαντησεις,καταλαβα οτι αυτο που κανετε λαθος ειναι οτι το περνετε πολυ προσωπικα το θεμα!!Το ολο τοπικ ειναι:"Ποια είναι η γνώμη σας για το Emo style" ...style!!!Κανεις δεν μιλησε για τη καταθληψη[ή για το emo και τι στην πραγματικοτητα αντιπροσωπευει(αν και emo=emotional,δεν βλεπω πουθενα την λεξη καταθληψη)] απο την αρχη...η αναφορα που εγινε σε αυτη στις πρωτες-πρωτες απαντησεις ηταν για το "δηθεν"...οτι δηλαδη "λενε" καποια παιδια οτι εχουν καταθληψη(ενω κατι τετοιο δεν ισχυει) και βαφονται και χτενιζονται αναλογα με το τι τους επιβαλει το emo style!!!Μην το προσωποποιητε το θεμα...μιλαμε για ενα styling και οχι μια ιδεολογια!!
    emogirl
    07.11.2007, 15:38
    einai mia teleios blakeia na les oti eimai emo epeidi mou aresei auto to style.to emo einai zoi.auto eipame.signomi pou eipame kai kati allo dialdi!an sinexizete kai lete auto to style pou kuriarxei auto ton kairo emo(pou den einai emo)ok.
    nattyemogirl
    07.11.2007, 16:08
    vasika anafer8hkame s ideologia gt sunh8os t style sunodeuetai k apauto...isos eprepe na milhsoume perissotero gia t emfanhsh alla de nomizo oti einai toso''kapos''oste na ginetai 8ema suzhthshs...tespa...ego otan diavaza ta sxolia proseksa oti oi perissoteroi koloun s emfanhsh..oso gia thn ideologia de t kseroun k toso kala alla apauta pou kseroun th 8eoroun''blakia''...gnomes einai autes de mporeis na tis allakseis..eksallou an den uphrxan anti8etes gnomes de 8axe nohma na anoikseis mia suzhthsh...sosta??
    Conspiratus
    07.11.2007, 21:52
    Παράθεση:

    Το μέλος emogirl στις 07-11-2007 στις 15:38 έγραψε...

    einai mia teleios blakeia na les oti eimai emo epeidi mou aresei auto to style.to emo einai zoi.auto eipame.signomi pou eipame kai kati allo dialdi!an sinexizete kai lete auto to style pou kuriarxei auto ton kairo emo(pou den einai emo)ok.



    Συμφωνω οτι ειναι βλακεια...αλλα δυστυχως αυτο εχει επικρατησει οτι ειναι το emo!!
    Οταν εμενα με φωναζουν emo στο φροντιστηριο μονο και μονο επειδη ειχα φορεσει ενα γαντι(και ενταξει ξερω οτι κανουν πλακα,αλλα εχει καταντησει αηδια το ολο σκηνικο...εχουν αρχισει να με λενε emo μεχρι και οι καθηγητες),τι να πω...δεν ξερω βεβαια κατα ποσο το emo ειναι ειναι "ζωη"(αν και δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο και η αληθεια ειναι οτι ουτε θελω να μαθω γιατι αν ισχυει κατι τετοιο μου φαινεται θα το γυρισω και εγω στο emo)αλλα δυστυχως αυτην την περιοδο επικρατει η αντιληψη του emo ως ενα fashion style!!

    Παράθεση:

    vasika anafer8hkame s ideologia gt sunh8os t style sunodeuetai k apauto...isos eprepe na milhsoume perissotero gia t emfanhsh alla de nomizo oti einai toso''kapos''oste na ginetai 8ema suzhthshs...tespa...ego otan diavaza ta sxolia proseksa oti oi perissoteroi koloun s emfanhsh..oso gia thn ideologia de t kseroun k toso kala alla apauta pou kseroun th 8eoroun''blakia''...gnomes einai autes de mporeis na tis allakseis..eksallou an den uphrxan anti8etes gnomes de 8axe nohma na anoikseis mia suzhthsh...sosta??


    Εννοειτε οτι αν δεν υπηρχαν αλλες αποψεις δεν θα υπηρχε νοημα της συζητησης...και ουτε ειπα ποτε οτι πρεπει να εχουμε ολοι μας την ιδια γνωμη(προς θεου...τι με περασες??)και ουτε προσπαθω να σας πεισω να μην ειστε ή να ειστε emo,δικαιωμα σας ειναι!!
    1ον:λεω την γνωμη μου...οποιος θελει την ακολουθει και οποιος θελει την γραφει στα παλαιοτερα των υποδηματων του!
    2ον:αυτο που ειπα παραπανω ειναι οτι εχουμε φυγει απο το θεμα του τοπικ και κανετεμια τζαμπα αντιπαραθεση γνωμεων(αν και καμια αντιπαραθεση δεν γινετε τζαμπα)!!!
    Τωρα αν εσυ νομιζεις οτι εγω παω να σας βαλω κατι στο μυαλο με το ετσι θελω...τι να πω...δεν ειναι δικο μου το προβλημα!

    "Θελω να μ'αγαπας γι'αυτο που ειμαι,οχι για αυτο που θα ηθελες ΕΣΥ να ειμαι!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 07-11-2007 21:54 ]


    emogirl
    07.11.2007, 22:03
    eides pou simfonoume??
    nattyemogirl
    07.11.2007, 22:39
    conspiratus katarxas de milhsa prosopika gioasena....kai ksanadiavase kalutera auta p egrapsa k apanthse
    Conspiratus
    08.11.2007, 11:28
    nattyemogirl ok...τοτε αλλαξε ολες τις λεξεις "εγω" ή τις κλισης α'ενικου με το "εμεις" και κλισης α'πληθυντικου!!!
    nattyemogirl
    09.11.2007, 17:22
    kataxras afou grafo t apopsh m se a eniko 8a milao...kt sxolio pou ekanes s auta p egrapsa dev nomiz
    na eixe kamia sxesh m auta p elega!!
    blossom7
    10.11.2007, 11:10
    Να πω κ εγω?Emo(tional) δεν σημαίνει συναισθηματικός τι το ψειρίζεται το θέμα?
    Ο Ευκλείδης άλλο ρωτα.Οχι τι νιώθουν οι Emo.Kαποτε κ εγω ενιωθα καταθληπτικη.
    Κ ΝΟΜΙΖΩ πως ξερω πως είναι να το νιωθεις Το να εισαι δακτυλοδικτουμενος κ ν λεν ‘’πω κοιτα Εmo’’είναι φρικη...Αλλα ας απαντησω στο ερωτημα…….
    Το 80% εχουν emo style.Λοιπον εμενα μ αρεσει το στυλακι αλλα…μερικοι το ξυλώνουν .

    Efklidis
    10.11.2007, 12:16
    Παιδες το ζορίζεται το θεματάκι ή μου φαίνετε? Νομίζω ότι συνεχώς γράφεται τα΄ίδια και τα ίδια και αυτό καταντάει κουραστικό σε εναν που θα το πάρει απο την αρχή να το διαβάσει αυτό το τοπικ. Είπατε την αποψη σας ΟΚ αλλα όχι συνεχώς τα ίδια και τα ίδια
    emogirl
    10.11.2007, 13:11
    e,pes esu kati diaforetiko tote!sizitisi kanoume....
    Efklidis
    10.11.2007, 13:46
    Παράθεση:

    Το μέλος emogirl στις 10-11-2007 στις 13:11 έγραψε...

    e,pes esu kati diaforetiko tote!sizitisi kanoume....



    Εγώ ότι έχω να πω τα έχω πει στις προηγούμενες σελίδες. Τώρα να κάθομαι να λέω μπούρδες και τα ίδια πράγματα όχι αυτο δεν είναι τοπικ. Άμα κάπιος θέλει να πει κάτι καινουργιο ευχαρίστως να το ΠΕΙ
    Opeth
    17.11.2007, 01:30
    basika to na eisai emo einai moda... k h moda paei k erxete. giauto k gw stamatisa na thsatizomai toso poly meta emos...etsi ki alliws otan orimasei o antrhwpos k megalwsei ligo tha katalabei oti dn mporei mia zwh na ntinete k na ferete etsi... tha perasei k auto k tha erthei kati allo kainourgio... xazo... kalo...
    nattyemogirl
    19.11.2007, 21:41
    re paidia t exei pa8ei t chat k de mporo na mpooo????
    katurunen
    19.11.2007, 23:01
    Ναι, ούτε κ εγώ!!! Από το μεσημέρι το παλεύω!
    DIMITRISXANIA
    19.11.2007, 23:51
    O.K αλλη μια μοδα ειναι. πιστευω οτι ειναι μια φαση ομοδοποιησης και προσπαθειας
    για αποδειξη στους αλλους οτι εισαι ενταγμενος καπου.
    Εξαλλου ολοι, σε ολοκληρη τη πορεια της ζωης μας, θελουμε να νοιωθουμε οτι ανηκουμε καπου με ατομα που εχουμε κοινα σημεια επαφης.
    Ειτε στυλιστικα, ειτε ιδεολογικα, αθλητικα, ακομα και σε επιπεδο σεξουαλικης προτιμησης.
    Εξαλλου νομιζω οτι για αυτο ημαστε και εμεις εδω.
    Με τους emo ομως παραγινε!!
    Φαση ειναι κ αυτο, θα περασει!!!
    Υ.Γ Ε, δε νομιζω να αναλυουν και Νιτσε!!
    nattyemogirl
    20.11.2007, 01:57
    re toulaxiston mporoume na akoume t ekompes...ok...emo einai ena style opos oal t alla.exei dikh t moiusikh style s ntusino klp..se pollous den aresei gt ienai kapos extrime h gt uparxei k auto t perivohto xarakoma h akomh gt presveuei t anti8eto apth frash''zhse t ka8e stigmh''...de mporo na sumfonhso oti paragune t kako m t emo...gt pisteuo oti kale style exei t kata k ta sun..k ego pisteuo oti t emo den exei kt kako..ok..tespa MHPOS MPOREI KAPOIOS NA KANEI KATI GIA NA MPOROUME NA EXOUME PROSVASH S CHAT???
    blacksheep
    22.11.2007, 16:41
    Κλαιγονται για τα παντα και κυριως για την καταστροφη του περιββαλοντος και για αυτο λεει αυτοτραυματιζονται.Sorry κι ολας αλα με τη λακ που αδειαζεουν καθημερινα στο ξασμενο μαλλι τους το καταστρεφουν ολο και περισσοτερο!!!
    Τεσπα, EMOOO FONE HOME


    μπλε τα σωματα ασπρα τα σκουφακια εσεις δεν ειστε μπατσοι ειστε τα στρουμφακια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : blacksheep στις 22-11-2007 16:42 ]