ελληνική μουσική
296 online   ·  203.474 μέλη

Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

Foidel
Σολίστ
Chat
29.09.2011, 17:49

Μπα...

apostolis55
Βασική Νότα
Chat
29.09.2011, 20:02

.

[ τροποποιήθηκε από τον/την apostolis55, 27-09-2016 03:17 ]

Foidel
Σολίστ
Chat
29.09.2011, 22:04

Πρέπει να επιλέξεις!Αυτό έχει σημασία.Από κει και πέρα αν της αρέσεις go on.

1) @freddieKrueger Σοβαρολογούσα όταν έλεγα πως έχω μηδαμινές εμπειρίες

2)Πρέπει να διαγράψω την ηλικία μου.Στο τέλος δεν θα με παίρνει κανείς στα σοβαρά ;)

Foidel
Σολίστ
Chat
30.09.2011, 20:08

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα...

Δεν θέλω να ρίξω αλλά να απωθήσω μια κοπέλα η οποία μου την πέφτει συνεχώς...Τι να κάνω για να σταματήσει να με ενοχλεί;

apostolis55
Βασική Νότα
Chat
01.10.2011, 11:41

.

[ τροποποιήθηκε από τον/την apostolis55, 27-09-2016 03:17 ]

freddieKrueger
Φθασμένος
Chat
01.10.2011, 11:50

Foidel,

το ξέρω οτι δεν έχεις εμπειρίες...άλλο σου έγραψα πιο πάνω:Πως γράφεις σαν να είχες...

Έχεις λοιπόν τουλάχιστον ώριμο σχετικά με την ηλικία σου λέγειν...αντίληψη για το αντίθετο φύλο όχι ακόμη διαμορφωμένη...όμως πάω στοίχημα πως είσαι ένα τα δύο άκρα:Είτε εντελώς απομονωμένος σοφός και πολύ καλός μαθητής που έχει ωστόσο ανάγκη από επικοινωνία με το αντίθετο φύλο,είτε κάποιος πολύ κοινωνικός με φίλες παντού και αρκετές από αυτές να σε ''ψιλογουστάρουν'' με την εφηβική έννοια(να περπατήσουμε αγκαλιασμένοι,άντε και κανα φιλάκι και κανα κρατημα στο χερακι κτλ)...

Πώς να αποφύγεις αυτή την κοπέλα?Χμμμ να την ξενερώσεις φίλε...απλό...το πως θα το κανεις θα οτ βρεις μονος σου...

Απο εκει και περα μην σπαταλας πολυ το χρονο σου πως θα διωξεις καποια που σε γουσταρει,αλλα πως θα κανεις μια που δε σε γουσταρει(φαινομενικα και εκ πρωτης οψεως)να τρεχει απο πισω σου...{#emotions_dlg.biggrin}

Foidel
Σολίστ
Chat
01.10.2011, 11:55

Δεν ξέρω πως αλλά με περιέγραψες τέλεια...Αλλά η κοπέλα είναι πολύ καλή και δεν θέλω να την πληγώσω,πως θα της πω οτί δεν ψάχνομαι;

freddieKrueger
Φθασμένος
Chat
06.10.2011, 21:58

Παράθεση:

Το μέλος Foidel στις 01-10-2011 στις 11:55 έγραψε...

Δεν ξέρω πως αλλά με περιέγραψες τέλεια...Αλλά η κοπέλα είναι πολύ καλή και δεν θέλω να την πληγώσω,πως θα της πω οτί δεν ψάχνομαι;

Γιατί να της πείς ψέμματα?Οτι δεν ψάχνεσαι δηλ?Γιατί αν πράγματι δεν ψάχνεσαι,αυτό θα ήταν λάθος εκ μέρους σου...να ψάχνεσαι,όχι απαραίτητα για συγκεκριμμένους στόχους στο αντίθετο φύλο,αλλά για εμπειρίες...πειραματίσου...διώξε την ντροπή από πάνω σου και κάνε ότι οι άλλοι δεν θα τολμούσαν ούε στα πιο τρελά τους όνειρα...Χρησιμοποίησε τα νιάτα σου και διώξε κάθε κανόνα ψευτο ηθικής από πάνω σου...βρες μια κοπέλα που γουστάρεις τρελά και ζήτα της στα ίσια την πιο τρελή και κρυφή σου επιθυμία...Ρίσκαρε...δεν θα χάσεις...

Στο θέμα της κοπέλας τώρα:Ερωτική απογοήτευση είναι,θα αντέξει..δε χρειάζεται να την προσβάλλεις για να της πεις την αλήθεια:''Είσαι μια κοπέλα με πολλά χαρίσματα που όμως καλό θα ήταν να ψάξεις να βρεις κάποιον που να μπορεί να τα εκτιμήσει κι όχι εμένα που σε εκτιμώ αλλα΄δεν μου κάνεις το ερωτικό κλικ...''...Αν στ αλήθεια δε θες να πληγωθεί.μην της επιτρεπεις να σπαταλαει αλλο τον πολυτιμο χρονο της μαζι σου...

Αυτα τα ολιγα

Foidel
Σολίστ
Chat
07.10.2011, 07:57

Δεν ξέρω πως το καταφέρνεις αλλά κάθε φορά που διαβάζω ποστ σου αναπτερώνεται το ηθικό μου...Η αλήθεια είναι πως με ενδιαφέρει μια κοπέλα αλλά είναι ένα χρόνο μεγαλύτερη οπότε...Δεν μπορώ να σκεφτώ τον εαυτό μου με άλλη κοπέλα αλλά προς το παρόν περιμένω...

L3ft-
Περαστική Νότα
Chat
09.10.2011, 13:06

Παιδιά γεια σας, διάβασα τα παραπάνω σχόλια και νομίζω ότι σε αυτό το φόρουμ μπορείτε να με βοηθήσετε

Είμαι 15 χρόνων και έχω ένα πρόβλημα με αυτήν που αγαπάω.Κατ΄αρχήν μιλάμε κάνουμε παρέα και τα λοιπα.

αλλά το θέμα είναι ότι είναι η πρώην του καλύτερου μου φίλου και όταν ειχε σχέση αυτός του έλεγα τα χειρότερα λόγια γι αυτήν αλλά να που άλλαξα κι κατάλαβα πως πραγματικά την αγαπάω.Τώρα φοβαμαι πως αν κάνω κάτι με αυτήν θα με κορόιδευει . Επίσης δεν τελιωσαν εδώ τα προβλήματα{#emotions_dlg.sad} μου γτ η κολητή φίλη αυτηνής που εγώ αγαπάω είχαμε κάνει σχέση στο παρελθόν και δεν ξέρω πως θα της φανεί  να πάω τώρα με την καλύτερη της φίλη. Παιδιά θέλω Βοηθεια Παρακαλώ! {#emotions_dlg.helpsmilie}

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 09-10-2011 13:45 ]

bizimden
Περαστική Νότα
Chat
09.10.2011, 15:43

λοιπον ειμαι 12 χρονων. μου αρεσει μια και θελω να τα φτιαξω μαζι της. κατι φιλοι μου ειπαν πως της αρεσω και εγω. ε, μετα αυτοι πηγαν και της ειπαν πως μου αρεσει. απο εδω και περα αρχιζει το ενδιαφερον. λοιπον προσπαθησα να της τα ζητησω αλλα δεν προλαβαινα.(καλυτερα και θα σας πω παρακατω γιατι)ε λοιπον μιλαγα με εναν φιλο μου μια μερα και μου ειπε πως η κολλητη αυτης που γουσταρω του ειπε πως θα φαω χιλοπιτα. τωρα εγω δεν ξερω τι να κανω. να της το πω και οτι γινει. αλλα θα εχω πεσαι κοροιδο. και αμα ομως ο φιλος μου λεει βλακειες;γιατι ειναι και τετοιος. και παλι εγω δεν την ξερω πολυ καιρο αυτη. μονο 1 μηνα. ειμαι καινουριος στο σχολειο γιατι πηγα απο καλαματα μεσηνη. τι να κανω;{#emotions_dlg.sad}

Foidel
Σολίστ
Chat
09.10.2011, 15:55

Καταρχάς ηρέμησε.Αν της αρέσεις τι την έκανε να αλλάξει γνώμη και να πει στην κολλητή της ό,τι σου είπε ο φίλος σου.Με λίγη καθαρή σκέψη αν ξέρεις σίγουρα πως σε γουστάρει πήγαινε και μίλα της.No worries.Όσο για τον φίλο σου αγνόησε τον,συχνάζονται τέτοιες κοτσάνες από φίλους μας.Αυτά από εμένα.

BuggyTheClown
Περαστική Νότα
Chat
10.10.2011, 14:00

Γειά σας παιδιά έτυχε να ψάχνω χθές το βράδυ κατι στο internet και βρήκα αυτη την ενδιαφέρουσα σελίδα και είπα μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και εμένα.....{#emotions_dlg.helpsmilie}

BuggyTheClown
Περαστική Νότα
Chat
10.10.2011, 14:27

Ακούστε ποιο ειναι το πρόβλημα . Εμένα μου αρέσει ένα κορίτσι εδώ και 1 μηνά . Γι’ αυτό ρώτησα την φίλη της αν έχει αγόρι και μου είπε ότι δεν έχει άλλα πριν 2 μήνες είχε 2 σχέσεις που την πλήγωσαν πολύ και τώρα δεν θέλει να ξανά πληγωθεί .Χώρισε γιατί της τα φόραγαν και δεν έφτανε μόνο αυτό τώρα αυτή έχουν αρχίσει και την θάβουν. Εγώ είμαι κολλημένος μαζί της άλλα δεν ξέρω τι να κάνω {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.wacko}

Moonchild92
Φθασμένος
Chat
10.10.2011, 15:18

Παράθεση:

Το μέλος BuggyTheClown στις 10-10-2011 στις 14:27 έγραψε...

Ακούστε ποιο ειναι το πρόβλημα . Εμένα μου αρέσει ένα κορίτσι εδώ και 1 μηνά . Γι’ αυτό ρώτησα την φίλη της αν έχει αγόρι και μου είπε ότι δεν έχει άλλα πριν 2 μήνες είχε 2 σχέσεις που την πλήγωσαν πολύ και τώρα δεν θέλει να ξανά πληγωθεί .Χώρισε γιατί της τα φόραγαν και δεν έφτανε μόνο αυτό τώρα αυτή έχουν αρχίσει και την θάβουν. Εγώ είμαι κολλημένος μαζί της άλλα δεν ξέρω τι να κάνω {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.wacko}

Αν πριν δύο μήνες είχε δύο σχέσεις και τώρα παραπονιέται, καλά κάνουν και την θάβουν. Απλά ξεκόλλα.

BuggyTheClown
Περαστική Νότα
Chat
10.10.2011, 16:22

Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.

Έχεις καταλάβει τι έχει γίνει ?

Moonchild92
Φθασμένος
Chat
10.10.2011, 17:25

Παράθεση:

Το μέλος BuggyTheClown στις 10-10-2011 στις 16:22 έγραψε...

Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.

Έχεις καταλάβει τι έχει γίνει ?

Απόλυτα. Σου εξηγώ όμως ότι μια κοπέλα που δεν είχε πρόβλημα μέσα σε δύο μήνες να κάνει δύο σχέσεις, να διαλύσει και τις δύο για τους όποιους λόγους(άσε με να πιστεύω ότι ίσως και να μην είναι αυτοί που λέει εκείνη ότι είναι), αλλά τώρα παραπονιέται μη πληγωθεί πάλι και τα σχετικά, δεν αξίζει τον κόπο και την υπομονή σου. Εκτός βέβαια αν θες να γίνεις ο ιππότης με το άσπρο άλογο που θα την κάνεις να τα ξεχάσει όλα. Σε αυτή την περίπτωση, γαϊδουρινή υπομονή is all I can give.

mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
10.10.2011, 20:26

Παιδιά δεν χρειάζεται να βάζετε "παράθεση" όταν απαντάτε στον αμέσως προηγούμενο.. και γενικότερα όταν απευθύνεστε σέ κάποιο μέλος συγκεκριμένα, αρκεί το ενδεικτικό "@" και το nick του και αμέσως μετά να ακολουθεί  το σχόλιο σας.

Foidel
Σολίστ
Chat
10.10.2011, 20:40

Παράθεση:

Το μέλος L3ft- στις 09-10-2011 στις 13:06 έγραψε...

Παιδιά γεια σας, διάβασα τα παραπάνω σχόλια και νομίζω ότι σε αυτό το φόρουμ μπορείτε να με βοηθήσετε

Είμαι 15 χρόνων και έχω ένα πρόβλημα με αυτήν που αγαπάω.Κατ΄αρχήν μιλάμε κάνουμε παρέα και τα λοιπα.

αλλά το θέμα είναι ότι είναι η πρώην του καλύτερου μου φίλου και όταν ειχε σχέση αυτός του έλεγα τα χειρότερα λόγια γι αυτήν αλλά να που άλλαξα κι κατάλαβα πως πραγματικά την αγαπάω.Τώρα φοβαμαι πως αν κάνω κάτι με αυτήν θα με κορόιδευει . Επίσης δεν τελιωσαν εδώ τα προβλήματα{#emotions_dlg.sad} μου γτ η κολητή φίλη αυτηνής που εγώ αγαπάω είχαμε κάνει σχέση στο παρελθόν και δεν ξέρω πως θα της φανεί  να πάω τώρα με την καλύτερη της φίλη. Παιδιά θέλω Βοηθεια Παρακαλώ! {#emotions_dlg.helpsmilie}

Αν σου αρέσει πραγματικά δεν νομίζω οτί πρέπει να μπεις στην διαδικασία να σκεφτείς την αντίδραση του φίλου σου και της πρώην κοπέλας σου...Το θέμα είναι να είσαι σίγουρος για τις προθέσεις της κοπέλας που σου αρέσει.Γιατί αν δεν της αρέσεις θα έχεις πρόβλημα...Γιατί τότε θα είσαι εκτεθειμένος στα σχόλια της πρώην σου και του κολλητού σου.

Foidel
Σολίστ
Chat
10.10.2011, 20:50

Παράθεση:

Το μέλος BuggyTheClown στις 10-10-2011 στις 14:27 έγραψε...

Σου προτείνω να μην ασχοληθείς.Το να ρωτήσεις την φίλη της ήταν εξαρχής λάθος επιλογή διότι μπορεί να έχει πει αυτά που ρώτησες στην κοπελα που σου αρέσει.Μπορεί να έχει σχηματίσει την οποιαδήποτε λάθος εντύπωση για σένα που μπορεί να μην είναι υπέρ σου.Επίσης η κοπέλα δεν αξίζει γιατί θέλει να δείχνει τον εαυτό της λυπημένο (γενικότερα μας τραβάει η κατάσταση της ανυπερασπιστής κοπέλας) για να τραβήξει αγόρια.Δεν αξίζει λοιπόν να είσαι ένας από τους μνηστήρες,πρέπει να είσαι μοναδικός για την κοπέλα που σου αρέσει...

Αυτά από εμένα...{#emotions_dlg.rolleyes}