ελληνική μουσική
    699 online   ·  210.857 μέλη

    Πως μπορώ να ρίξω κορίτσι ή γυναίκα;

    Moonchild92
    10.10.2011, 15:18

    Παράθεση:

    Το μέλος BuggyTheClown στις 10-10-2011 στις 14:27 έγραψε...

    Ακούστε ποιο ειναι το πρόβλημα . Εμένα μου αρέσει ένα κορίτσι εδώ και 1 μηνά . Γι’ αυτό ρώτησα την φίλη της αν έχει αγόρι και μου είπε ότι δεν έχει άλλα πριν 2 μήνες είχε 2 σχέσεις που την πλήγωσαν πολύ και τώρα δεν θέλει να ξανά πληγωθεί .Χώρισε γιατί της τα φόραγαν και δεν έφτανε μόνο αυτό τώρα αυτή έχουν αρχίσει και την θάβουν. Εγώ είμαι κολλημένος μαζί της άλλα δεν ξέρω τι να κάνω {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.wacko}

     



    Αν πριν δύο μήνες είχε δύο σχέσεις και τώρα παραπονιέται, καλά κάνουν και την θάβουν. Απλά ξεκόλλα.


    BuggyTheClown
    10.10.2011, 16:22

    Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.

    Έχεις καταλάβει τι έχει γίνει ?


    Moonchild92
    10.10.2011, 17:25

    Παράθεση:

    Το μέλος BuggyTheClown στις 10-10-2011 στις 16:22 έγραψε...

    Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.

    Έχεις καταλάβει τι έχει γίνει ?



    Απόλυτα. Σου εξηγώ όμως ότι μια κοπέλα που δεν είχε πρόβλημα μέσα σε δύο μήνες να κάνει δύο σχέσεις, να διαλύσει και τις δύο για τους όποιους λόγους(άσε με να πιστεύω ότι ίσως και να μην είναι αυτοί που λέει εκείνη ότι είναι), αλλά τώρα παραπονιέται μη πληγωθεί πάλι και τα σχετικά, δεν αξίζει τον κόπο και την υπομονή σου. Εκτός βέβαια αν θες να γίνεις ο ιππότης με το άσπρο άλογο που θα την κάνεις να τα ξεχάσει όλα. Σε αυτή την περίπτωση, γαϊδουρινή υπομονή is all I can give.


    mary_omikron
    10.10.2011, 20:26

    Παιδιά δεν χρειάζεται να βάζετε "παράθεση" όταν απαντάτε στον αμέσως προηγούμενο.. και γενικότερα όταν απευθύνεστε σέ κάποιο μέλος συγκεκριμένα, αρκεί το ενδεικτικό "@" και το nick του και αμέσως μετά να ακολουθεί  το σχόλιο σας.


    Foidel
    10.10.2011, 20:40

    Παράθεση:

    Το μέλος L3ft- στις 09-10-2011 στις 13:06 έγραψε...

     

    Παιδιά γεια σας, διάβασα τα παραπάνω σχόλια και νομίζω ότι σε αυτό το φόρουμ μπορείτε να με βοηθήσετε

    Είμαι 15 χρόνων και έχω ένα πρόβλημα με αυτήν που αγαπάω.Κατ΄αρχήν μιλάμε κάνουμε παρέα και τα λοιπα.

    αλλά το θέμα είναι ότι είναι η πρώην του καλύτερου μου φίλου και όταν ειχε σχέση αυτός του έλεγα τα χειρότερα λόγια γι αυτήν αλλά να που άλλαξα κι κατάλαβα πως πραγματικά την αγαπάω.Τώρα φοβαμαι πως αν κάνω κάτι με αυτήν θα με κορόιδευει . Επίσης δεν τελιωσαν εδώ τα προβλήματα{#emotions_dlg.sad} μου γτ η κολητή φίλη αυτηνής που εγώ αγαπάω είχαμε κάνει σχέση στο παρελθόν και δεν ξέρω πως θα της φανεί  να πάω τώρα με την καλύτερη της φίλη. Παιδιά θέλω Βοηθεια Παρακαλώ! {#emotions_dlg.helpsmilie}

     

     



     

    Αν σου αρέσει πραγματικά δεν νομίζω οτί πρέπει να μπεις στην διαδικασία να σκεφτείς την αντίδραση του φίλου σου και της πρώην κοπέλας σου...Το θέμα είναι να είσαι σίγουρος για τις προθέσεις της κοπέλας που σου αρέσει.Γιατί αν δεν της αρέσεις θα έχεις πρόβλημα...Γιατί τότε θα είσαι εκτεθειμένος στα σχόλια της πρώην σου και του κολλητού σου.


    Foidel
    10.10.2011, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος BuggyTheClown στις 10-10-2011 στις 14:27 έγραψε...

    Ακούστε ποιο ειναι το πρόβλημα . Εμένα μου αρέσει ένα κορίτσι εδώ και 1 μηνά . Γι’ αυτό ρώτησα την φίλη της αν έχει αγόρι και μου είπε ότι δεν έχει άλλα πριν 2 μήνες είχε 2 σχέσεις που την πλήγωσαν πολύ και τώρα δεν θέλει να ξανά πληγωθεί .Χώρισε γιατί της τα φόραγαν και δεν έφτανε μόνο αυτό τώρα αυτή έχουν αρχίσει και την θάβουν. Εγώ είμαι κολλημένος μαζί της άλλα δεν ξέρω τι να κάνω {#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.wacko}

     



     

    Σου προτείνω να μην ασχοληθείς.Το να ρωτήσεις την φίλη της ήταν εξαρχής λάθος επιλογή διότι μπορεί να έχει πει αυτά που ρώτησες στην κοπελα που σου αρέσει.Μπορεί να έχει σχηματίσει την οποιαδήποτε λάθος εντύπωση για σένα που μπορεί να μην είναι υπέρ σου.Επίσης η κοπέλα δεν αξίζει γιατί θέλει να δείχνει τον εαυτό της λυπημένο (γενικότερα μας τραβάει η κατάσταση της ανυπερασπιστής κοπέλας) για να τραβήξει αγόρια.Δεν αξίζει λοιπόν να είσαι ένας από τους μνηστήρες,πρέπει να είσαι μοναδικός για την κοπέλα που σου αρέσει...

    Αυτά από εμένα...{#emotions_dlg.rolleyes}


    BuggyTheClown
    10.10.2011, 23:16
    Χαριστώ πολύ παιδιά με βοηθήσατε να καταλάβω κόπια πράγματα που δεν μπορούσα να δω πριν
    L3ft-
    10.10.2011, 23:25

    και πως μπορώ να σιγουρευτώ οτι της αρέσω;{#emotions_dlg.inlove}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 10-10-2011 23:27 ]


    Foidel
    11.10.2011, 14:58

    Παράθεση:

    Το μέλος L3ft- στις 10-10-2011 στις 23:25 έγραψε...

    και πως μπορώ να σιγουρευτώ οτι της αρέσω;{#emotions_dlg.inlove}

     


     

    Προσπάθησε να δεις αν ανταποκρίνεται σε αυτά που της λες.Αν συμφωνεί στις αντιλογίες που έχετε σαν φίλοι αζί σου κτλ.Τόσο απλά πράγματα μπορούν να καθορίσουν αυτή την κατάσταση και φρόντισε,τουλάχιστον μπροστά της,να δείχνεις ο καλύτερος εαυτός σου...

     

    @Pentatonikos Κορυφή...


    reDevilgod
    11.10.2011, 21:56
    Λοιπον, για σε όλους σας. Είμαι 17 και εχω φάει τρελο σκαλωμα με μια κοπέλα. Μου αρέσει από πέρυσι. Τουλάχιστον πέρυσι κατάφερα και τις πω κάποια λόγια αλλά αυτή μάλλον τα πήρε σαν πλάκα ή δεν ξέρω τι άλλα. Πάντως το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν το περίμενε. Φέτος δεν ξέρω τι έπαιξε ρόλο αλλά δεν μιλάμε και τόσο, μόνο κάτι κρυφές ματιές ρίχνουμε προσπαθώντας να μην το καταλάβει ο άλλος. Η ξενερα όμως είμαι ότι τα έχει με κάποιον με τον οποίο δεν τους βλέπω και πολύ μαζί και είμαι σίγουρος ότι μπορώ να την κάνω να περνάει καλύτερα. Και το τελευταίο είναι πως προσπάθησα να μην την σκέφτομαι, αλλά πολύ δύσκολο. Το μόνο πράγμα μου με κάνει χαρούμενο πια είναι το breaking. Να προσπαθήσω κάτι ή να προσπαθήσω να την ξεχάσω;
    freddieKrueger
    12.10.2011, 03:46

    Να την παλέψεις ρε μαγκα...

    Η γυναίκα θέλει να της δείχνεις αδυναμία,χωρίς να δείχνεις αδύναμος...θέλει όμορφες πράξεις χωρίς πολλά λόγια...Αυτά...


    -----------------

    Μονος,οδηγαω μονος κι ατελειωτος ο δρομος ατελειωτες στροφες

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 18-06-2013 18:26 ]


    reDevilgod
    12.10.2011, 07:37
    Ευχαριστώ φίλε μου. Αλλά κολαω άσχημα όταν παω να της μιλήσω.
    Foidel
    12.10.2011, 19:11

    Παράθεση:

    Το μέλος reDevilgod στις 11-10-2011 στις 21:56 έγραψε...

    Λοιπον, για σε όλους σας. Είμαι 17 και εχω φάει τρελο σκαλωμα με μια κοπέλα. Μου αρέσει από πέρυσι. Τουλάχιστον πέρυσι κατάφερα και τις πω κάποια λόγια αλλά αυτή μάλλον τα πήρε σαν πλάκα ή δεν ξέρω τι άλλα. Πάντως το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν το περίμενε. Φέτος δεν ξέρω τι έπαιξε ρόλο αλλά δεν μιλάμε και τόσο, μόνο κάτι κρυφές ματιές ρίχνουμε προσπαθώντας να μην το καταλάβει ο άλλος. Η ξενερα όμως είμαι ότι τα έχει με κάποιον με τον οποίο δεν τους βλέπω και πολύ μαζί και είμαι σίγουρος ότι μπορώ να την κάνω να περνάει καλύτερα. Και το τελευταίο είναι πως προσπάθησα να μην την σκέφτομαι, αλλά πολύ δύσκολο. Το μόνο πράγμα μου με κάνει χαρούμενο πια είναι το breaking. Να προσπαθήσω κάτι ή να προσπαθήσω να την ξεχάσω;

    Ώραία,ίσως να ακουστεί λίγο ειρωνικό που προσπαθώ να βοηθησω 17άχρονο,αλλά επειδή την έχω δει πολύ dr.Love τώρα τελευταία μπορώ να σου πω κάποια πράγματα.Πρώτον από την ώρα που τα έχει με άλλον θα ήταν η μέγιστη ταπείνωση του ανδρισμού σου να κάνεις κάτι μαζί της...Επίσης, από την ώρα που που δεν σε πήρε σοβαρά όταν της μίλησες σημαίνει πως δεν θα μπορούσε να σε δει αλλιώς εκτός από φίλο.Γι'αυτό της φάνηκε γελοία η πρόταση σου...Πήγαινε αλλού...


    reDevilgod
    12.10.2011, 22:30
    Να σου πω τημ αλήθεια και τις τελευταίες μέρες αυτό σκεφτόμουν. Τεσπα, αν είναι να γίνει κάτι θα έρθει μόνο του..
    gavrilza
    13.10.2011, 17:08

    Βλεπω πως οι συμβουλες για να κανεις παρεα με το κοριτσι που θες ειναι παρα πολλες και αποτελεσματικες. Εγω μίλαγα με ενα κοριτσι που μου αρεσε με την ελπιδα να βρω την ευκαιρια να κανω την πρωτη κινηση. Τελικα την δευτερη μερα ασταματητου chat μου τα ζητησε χωρις να κανω εγω τιποτα. Αρα το chat και γενικα η παρεα τα εκανε ολα. Εχω ακουσει επισης οτι μερικοι δεν μπορουν να ξεκινησουν μια συζητηση. Ο σχολιασμος ειναι για αρχη,  ας πουμε πως σου φαίνεται η καινουρια μου φωτο;;; αυτη ειναι μια αρχη. Καλη συνεχεια (αν κανω λαθος πουθενα διορθωστε με)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 13-10-2011 21:20 ]


    Foidel
    13.10.2011, 18:15

    @gavrilza κάνεις σχεδόν σε κάθε λέξη αλλά όχι στην ιδεολογία σου...


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    reDevilgod
    14.10.2011, 13:30
    Ναι ok λογικο αυτο, αλλα δεν σου βγαίνουν τα λογια ευκολα ειδικα για ενα κοριτσι που σου αρεσει. Σε ποια αλλη που την βλεπεις απλα φιλη τοτε ειναι ευκολο αλλα στην αλλη περιπτωση......
    Post αρνητικής αξιολόγησης