ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.857 μέλη
    Stroumfita456
    26.05.2008, 14:32

    εδώ δεν γραφουμε για να τσακωνομαστε...ο καθένας μπορει να βλέπει οτι θέλει...!ΟΣο για την Eurovision τα παμε...ο Dima ήταν {#emotions_dlg.thumbdown}!!!

    Αζερμπαιτζαν 4 ever!{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    Άφησε έξω οτι δεν θες....Κράτα μόνο αυτά που σου αρέσουν...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 26-05-2008 14:32 ]


    kamelia8
    26.05.2008, 15:12

    Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα το Αζερμπαϊτζάν...

    Προτιμώ την Αρμενία!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy} Qele qele......


    Stroumfita456
    26.05.2008, 19:40

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 26-05-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα το Αζερμπαϊτζάν...

    Προτιμώ την Αρμενία!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy} Qele qele......



    όχου με αυτο της αρμενιας....{#emotions_dlg.thumbdown}


    kamelia8
    26.05.2008, 19:47

    Ε, αφού μ' άρεσε, τι να κάνω; Γούστα είν' αυτά...


    Stroumfita456
    26.05.2008, 20:00

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 26-05-2008 στις 19:47 έγραψε...

    Ε, αφού μ' άρεσε, τι να κάνω; Γούστα είν' αυτά...



    ε καλα βρε....!!!!!{#emotions_dlg.rolleyes}

    σου χαλάω εγώ χατηρι?{#emotions_dlg.lol}


    kamelia8
    26.05.2008, 20:05

    {#emotions_dlg.biggrin}


    sakisarabatzis
    26.05.2008, 22:23

    Απλως ενημερωτικα θελω να σας αναφέρω για τον DIMA BILAN ετυχε να τον γνωρίσω απο κοντά.Ειναι εξαίρετος μουσικός με πολλες γνώσεις επάνω στη μουσικη,παιζει πολλα οργανα,εχει σπουδάσει και κλασικο τραγουδι,ειδη σύγχρονου χορού και κλασικο χορό.Περυσι τραγουδησε θεσσαλονίκη {Αυγουστο 2ΟΟ7]{σχετ.φωτογραφικο υλικό στο τέλος της ιστοσελίδας μου www.sakisarabatzis.gr]


    ph
    27.05.2008, 05:17
    Απαράδεκτη η δήλωση της Δόμνας Σαμίου. Υποτιμά τόσους ΄Ελληνες που είδαν το διαγωνισμό. Πιο σημαντική από την πολιτιστική προσφορά είναι η ευγένεια, που κι αυτή είναι πολιτισμός. Δόμνα Σαμίου 0 - Καλομοίρα 3.
    renabill
    27.05.2008, 10:59

    Της Σερβίας, της Ισλανδίας, της Νορβηγίας, της Αλβανίας και της Αρμενίας μου αρέσαν πολύ τα τραγούδια.


    Brokenchord
    27.05.2008, 15:09

    Παράθεση:

    Το μέλος --Elena-- στις 25-05-2008 στις 20:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 25-05-2008 στις 20:15 έγραψε...

    Δεν το πιστεύω ότι καθόσαστε και βλέπατε τον ESC*! Έλεος το γούστο μου ποια!
    Επίπεδο δεν έχετε! Δεν μπορώ να το πιστέψω!

    Εγώ στην τελική δεν είδα τον Esc και δεν μπορώ να έχω άποψη και ούτε θέλω να έχω!
    Χώρια του ότι σιχαίνομαι μέχρι εμετού την Καλομοίρα!

    Ξέρω! ξέρω! είναι αμοιβαία τα συναισθήματα ! {#emotions_dlg.lol}

     

    *Eurovision Music Contest





    Κι όμως βλέπουμε!!Αλλά δεν κατάλαβα...μπορεί και να παρεξήγησα τα λόγια σου,αν και λες ξεκάθαρα ότι όσοι παρακολουθούν τη eurovision δεν έχουν επίπεδο!!!Δε συμφωνώ καθόλου!!!!Καταρχήν να σου πω ότι η τηλεθέαση έφτασε μέχρι και το 91%(δηλ. 10.165,610 Έλληνες δεν έχουν επίπεδο!!!!!)!!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!Η Ελλάδα δηλαδή τη λέξη "επίπεδο" την έχει (σύμφωνα με αυτά που είπες)μόνο στα λεξικά!!!Επιπλέον,δε δέχομαι(για μένα τουλάχιστον)αυτό το χαρακτηρισμό!Πιστεύω ότι έχω ένα αρκετά καλό επίπεδο(και αν θες να μιλήσουμε "μουσικά" να σου πω ότι παίζω 11 χρόνια πιάνο κι έχω κάνει διάφορα μαθήματα φωνητικής!Με λίγα λόγια έχω ένα αρκετά καλό επίπεδο από θέμα μουσικών σπουδών)!Άρα,προσωπικά δε δέχομαι αυτά που είπες...

    Επιπλέον,είναι κρίμα να μιλάς τόσο σκληρά για την Καλομοίρα!!!Κανείς δεν είπε ότι έχει φωνάρα!!!Απλώς είπαμέ ότι αξίζαμε κάτι παραπάνω στη Eurovision!!!Στα πλαίσια πάντα της Eurovision!!!




    -----------------
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : --Elena-- στις 25-05-2008 20:59 ]



     

     

     

     

    Σε ευχαριστώ που το πήρες χαλαρά και δεν με έχωσες! (Έχω βαρεθεί τις παρεξηγήσεις και τις μικρότητες) Ναι το είπα πολύ λακωνικά  και σίγουρα απόλυτα! Αλλά από την άλλη το ότι το παρακολούθησε ο περισσότερος κόσμος δεν σημαίνει για εμένα τίποτα! Ίσα ίσα είναι αρνητικό! δείχνει κάτι! Θέλω να μου επιτρέψεις να πιστεύω ότι αν έβαζε κάποια ωραία ταινία ακαταλλήλου περιεχομένου θα την έβλεπε πολύ περισσότερος κόσμος!

    Ειλικρινά θεωρείς την Ελλάδα σαν μια από τις χώρες που έχει επίπεδο στην μουσική!

    η ποιο σωστά στο εμπόριο της μουσικής χμ δεν νομίζω!! Ά ρε Καρβέλα!!! Αν προσπαθήσεις να βγάλεις ψωμί από την μουσική θα καταλάβεις! Εδώ δεν αξίζει καν να έχεις καλό όργανο αφού όταν το σήμα θα πάει στο ρτεςθυθυψψγγγκκκ!!!! ….μηχάνημα του σθδγσγδγγγγκκκκ!!!! μαγαζάτορα ο ήχος ακούγεται σκατττττττττ……….οσθγυγκγγγγ!  Μια που έρχεται το καλοκαίρι γιτί δεν πιάνεις δουλειά σε πιάνο μπαρ! Χαλαρά όμως! και το χαρτζιλίκι σου θα βγάλεις και θα κερδίσεις σε εμπειρία! Ναι η Ελλάδα όσον αφορά την αγορά και την πώληση της μουσικής, προβολή κ.τ.λ.  την λέξη επίπεδο την έχει…νανανίσει……!!!! Εμπόριο δεν είναι κατ’ ανάγκη κάτι το κατακριτέο η το κερδοσκοπικό!

    Δεν αναφέρομαι σε μουσικούς ή αυτούς που έχουν μουσική παιδεία! Αυτό μπορεί να είναι ικανή αλλά όχι και αναγκαία συνθήκη! Δεν θέλω να είμαι μηδενιστικός αλλά έχω δει παρατραβιγμένες περιπτώσεις! Δεν βρίσκω τίποτα το αξιόλογο στο πνεύμα, την ιδεολογία και στην δεοντολογία της Eurovision που εμένα προσωπικά με αναγουλιάζει! Βρίσκω όμως σε ένα δύο κομμάτια που πραγματικά θα αξίζουν! Και λυπάμαι πραγματικά που αναγκάστηκαν να περάσουν από εκεί για να προβληθούν! Δεν είμαι όμως διατεθειμένος να κάτσω μπροστά στην τηλεόραση τόσες ώρες και να φάω στην μάπα τόσες ακαθαρσίες για να ακούσω αυτά τα δύο! Έχω πολύ καλύτερα πράματα να κάνω! Σίγουρα με τον έναν η με τον άλλον τρόπο θα φτάσουν στα αφτιά μου!{#emotions_dlg.walkman}

     

     

    Να μην μπλέκουμε την καλομοίρα και την Eurovision με την Ελλάδα! Αν η δεσποινίς καλομοίρα άξιζε κάτι παραπάνω δεν με απασχολεί! ούτε ως Έλληνα αλλά ούτε και ως υποψήφιο μουσικό! Η Eurovision δεν είναι θεσμός και δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να δείχνουν τα κανάλια και να ξαναδείχνουν της ευλογίες που πήρε από τον πατριάρχη και άλλα συναφή για να μας δείξει το πόοοσο καλό , γλυκό τις εκκλησιάς και των θεσμών παιδάκι είναι! Έλαιος ! Δεν σου έχει τύχη να δεις απλός κάποιον και να τον αντιπαθήσεις! Ε…. το ίδιο έπαθα εγώ με την Καλομοίρα!{#emotions_dlg.scared}

     

    ΥΓ. Το ESC σημαίνει Eurovision Song Contest!!! Να είδες ξεχάστηκα! ESCΰEMC

     

    Ελπίζω να μην έθιξα κανέναν,γιατί δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου!

    Να μην ελπίζεις να είσαι σίγουρη (τουλάχιστον για εμένα){#emotions_dlg.yes}

     


    punkster
    27.05.2008, 23:49

    Λοιπον, καθισα και εγω και ειδα την Γιουροβιζιον...

    Ενταξει, δεν ηταν ασχημα φετος....
    Υπηρχαν αρκετα τραγουδακια που ξεφευγαν απο αυτο το κλασικο κοπι-πειστ-ποπ.......

    Γιατι ομως πρεπει να αγχωνομαστε τοσο για αυτο το.....μουσικο γεγονος, τελος παντων.....????
    Προσπαθουμε συνεχεια να "γλυψουμε" τους ευρωπαιους και να μπουμε στα καλουπια τους μπας και μας χαρισουν καμια ψηφο να φερουμε την γιουροβιζιον στην ελλαδιτσα....
    Προσπαθουμε συνεχεια να ειναι το τραγουδι και ετσι και αλλιως και αγγλικους στιχους να καταλαβαινουν, και να πεταξουμε τα μπουτια εξω και το ενα και το αλλο και μπλα μπλα μπλα και αι στο καλο πια!
    Γι αυτο μου αρεσουν οι συμμετοχες τυπου ισπανια...
    Χαλαρα πραγματα! Τι λογο εχει η ισπανια να αγχωθει για το τι τραγουδι θα στειλει στην γιουροβιζιον! Χεστηκε......Και καλα κανει στην τελικη! Τουλαχιστον τετοια τραγουδια ειναι ιδιαιτερα τραγουδια, εχουν μια αποψη! Χωρια το οτι ο τυπος ειναι τρελη μουρη και το τραγουδακι του κολλητικο σαν χολερα!

    Επισης, οτι και να λετε, εμενα μου αρεσε παρα πολυ το τραγουδι της Βοσνιας!
    Το βρηκα παρα πολυ χαριτωμενο και γλυκο!
    Και μου αρεσαν και πολυ τα λογια (εχω το "προνομιο" να καταλαβαινω, λογω καταγωγης)! Ενταξει, το ρεφρεν ειναι λιγο κουλο, αλλα το κουπλε ειναι πολυ ομορφο!

     

    Και, τελος, εχω να δηλωσω οτι το τραγουδι της ρωσιας ηταν σκατα πατημενα. 
    Ο Ντιμα (τι ονομα κι αυτο...) ηταν τοσο φλωρος και γελοιος (παρεπιπτοντως, τον προσεξατε πως εκανε οταν κερδισε??? χαχαχα! Για τ ονομα του Δια....)!
    Η ολη σκηνικη παρουσια ηταν τοσο γελοια και.....απελπισμενη να τραβηξει την προσοχη και να κανει κατι "ουαου"!
    Τι το ηθελε το βιολι Στραντιβαριους πανω στην σκηνη, θα τριζουν τα κοκαλα του ανθρωπου....
    Και τελος, δεν εχω δει πιο γελοιο πραγμα στην ζωη μου απο το τελειωμα του τραγουδιου οπου λεει "....and we believe in....YOUUUUUUUUUU....." και δειχνουν ολοι με τα χερια προς το κοινο λες και ζητιανευουν!

    Αυτα τα ολιγα!

    Υ.Γ Η Ουκρανεζα.....Γκομεναρα! Και εχει και πολυ ωραια φωνη.......

     


    Marylinda
    27.05.2008, 23:54

    i alithia ine oti kerdise basika dikea molis ida 2-3 fores to vinteoclip k arxisa na kleo ipa:"ayto prepi na nikisi!"ala tespa oti egine egine,kden ine alithia oti i elada exi k oti kalitero apo musiki,an ekseresume kapia komatia pu pane eurovision,ta ala...


    ph
    28.05.2008, 00:57

     

     Από το διαγωνισμό αυτό έχουν περάσει κατά καιρούς σπουδαίοι καλλιτέχνες, των οποίων το έργο δεν θα είχα γνωρίσει αν δεν υπήρχε αυτός ο διαγωνισμός. Φυσικά και υπάρχουν κακές χρονιές όπου ελάχιστα είναι τα καλά τραγούδια. Είναι ηλίθιο όμως και δείχνει έλλειψη... επιπέδου να ακυρώνει κανείς την ιστορία αυτού του θεσμού που έχει συνδεθεί με εποχές, χώρες, καλλιτέχνες, επιτυχίες κι αποτυχίες. Δεν καταλαβαίνω γιατί το ελαφρύ τραγούδι θεωρείται μίασμα και γιατί κάποιοι θεωρούν την Καλομοίρα λίγη. Η Καλομοίρα είναι υπέροχη σ΄αυτό που κάνει. ΄Οταν τραγουδήσει "της αγάπης αίματα" ας την κρίνουμε αναλόγως. Επειδή όμως είναι έξυπνη, δεν θα το κάνει. ΄Εχει κερδίσει την αγάπη του ελληνικού λαού με την απλότητά της και είναι σαφώς ανώτερη από όλους αυτούς που για να δείξουν τη διαφορά τους, τη σταυρώνουν, ενώ στην ουσία δεν είναι σε θέση ούτε το "της αγάπης αίματα" να ερμηνεύσουν καλά, ούτε να κουνηθούν χαριτωμένα στους ρυθμούς της Γιουροβίζιον.

    Και η Δόμνα Σαμίου τι ζόρι τραβάει? (Εκεί εγώ.)


    kamelia8
    28.05.2008, 13:09

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 27-05-2008 στις 23:49 έγραψε...

    Προσπαθουμε συνεχεια να "γλυψουμε" τους ευρωπαιους και να μπουμε στα καλουπια τους μπας και μας χαρισουν καμια ψηφο να φερουμε την γιουροβιζιον στην ελλαδιτσα....
    Προσπαθουμε συνεχεια να ειναι το τραγουδι και ετσι και αλλιως και αγγλικους στιχους να καταλαβαινουν, και να πεταξουμε τα μπουτια εξω και το ενα και το αλλο και μπλα μπλα μπλα και αι στο καλο πια!


    Ο Ντιμα (τι ονομα κι αυτο...) ηταν τοσο φλωρος και γελοιος (παρεπιπτοντως, τον προσεξατε πως εκανε οταν κερδισε??? χαχαχα! Για τ ονομα του Δια....)!
    Η ολη σκηνικη παρουσια ηταν τοσο γελοια και.....απελπισμενη να τραβηξει την προσοχη και να κανει κατι "ουαου"!

    Και τελος, δεν εχω δει πιο γελοιο πραγμα στην ζωη μου απο το τελειωμα του τραγουδιου οπου λεει "....and we believe in....YOUUUUUUUUUU....." και δειχνουν ολοι με τα χερια προς το κοινο λες και ζητιανευουν!

     

     

    {#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}


    freakhood
    28.05.2008, 13:46

    Όπως έθεσε και ο διαχειριστής του παραπάνω topic, συνεχίζουμε λοιπόν από το topic όπου βαθυστόχαστα αγωνιούσαν αν η κακομοίρα θα πιάσει θέση στην πεντάδα...ασχολίαστο αλλά αυτές είναι οι ανησυχίες του μέσου Ελληναρά.

    Θυμίζω:

    Έχεις απόλυτο δίκιο maspa. Η τηλεθέαση έφτασε το 91%. Το μεγαλύτερο με διαφορά από όλες τις υπόλοιπες Ευρωπαικές χώρες. Φαντάσου πόσο ζώα είμαστε...

    Κατά τα άλλα όταν βρέθηκα κάπου και είπα πως δεν παρακολούθησα τα σούργελα και γενικώς όλο αυτό το ρεζιλίκι, δεν με πίστευαν. Από εκει καταλαβαίνει κανείς σε τι χώρα ζούμε...

    Φίλε μου που με έκραξες, αυτό το 91% κάθεσαι να σκεφείς γιατί δεν είναι τυχαίο? Σου θυμίζει κάτι? Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Θα σου πω εμένα τι μου θυμίζει. Ηταν η βραδιά του τελικού του big brother. Παρεπιπτόντως δεν χρειάζεται να σου πω την αποψη μου για τα ριάλιτι κάθε μορφής (από το "φάρμα" μέχρι το όποιο τάλεντ show). Την έχεις καταλάβει. Εκεί που λες λοιπόν, όλως τυχαίως είχα βρεθεί σε ένα σπιτι όπου όλοι οι παρευρισκομενοι αγωνιούσαν για τον Τσάκα ή τον Πρόδρομο. Μεγαλεία! Τελος πάντων, προτίμησα να πάω σε άλλο δωμάτιο αλλά το τότε έτερον ύμισυ με έπιασε απο το χερι και μου είπε: έλα να χαζέψεις κι εσύ..δεν χάλασε ο κόσμος... Εκανα το λαθος και καθησα μαζί τους μην αντιλαμβανόμενος τον λόγο για την τοση αγωνία τους περί Τσάκα και Προδρομου. Σε κάποια φάση παρακάλεσα κάποιον αν είναι δυνατον να κλείσει το στερεοφωνικό ηχοσύστημα του σαλονιού ή εστω τουλάχιστον να το χαμηλώσει. Βλέπεις, η Αννούλα και ο Καρβέλας "στόλιζαν" το όλο πάνελ. Το αποτέλεσμα? σηκώνεται ένας Ελληναράς γεμάτος στόμφο και μου λέει: ρε φιλε, δεν σε ενδιαφέρει το big brother, δεν ακους Visi, δεν έχεις κινητό. Που ζεις? Αυτό ακριβώς είναι το νοημα. Που ζω... Αυτό το παράδειγμα απαντάει στην ερωτηση σου έστω κι έμμεσα...ελπίζω.

    υγ: Όσον αφορά το φοιτηταριό φίλε μου, η πλειοψηφία είναι ντουβάρια. Αν θες μπορούμε να κάνουμε συζήτηση για το συγκεκριμένο.

     

     


    punkster
    28.05.2008, 14:21

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 28-05-2008 στις 00:57 έγραψε...

     

     Από το διαγωνισμό αυτό έχουν περάσει κατά καιρούς σπουδαίοι καλλιτέχνες, των οποίων το έργο δεν θα είχα γνωρίσει αν δεν υπήρχε αυτός ο διαγωνισμός. Φυσικά και υπάρχουν κακές χρονιές όπου ελάχιστα είναι τα καλά τραγούδια. Είναι ηλίθιο όμως και δείχνει έλλειψη... επιπέδου να ακυρώνει κανείς την ιστορία αυτού του θεσμού που έχει συνδεθεί με εποχές, χώρες, καλλιτέχνες, επιτυχίες κι αποτυχίες. Δεν καταλαβαίνω γιατί το ελαφρύ τραγούδι θεωρείται μίασμα και γιατί κάποιοι θεωρούν την Καλομοίρα λίγη. Η Καλομοίρα είναι υπέροχη σ΄αυτό που κάνει. ΄Οταν τραγουδήσει "της αγάπης αίματα" ας την κρίνουμε αναλόγως. Επειδή όμως είναι έξυπνη, δεν θα το κάνει. ΄Εχει κερδίσει την αγάπη του ελληνικού λαού με την απλότητά της και είναι σαφώς ανώτερη από όλους αυτούς που για να δείξουν τη διαφορά τους, τη σταυρώνουν, ενώ στην ουσία δεν είναι σε θέση ούτε το "της αγάπης αίματα" να ερμηνεύσουν καλά, ούτε να κουνηθούν χαριτωμένα στους ρυθμούς της Γιουροβίζιον.

    Και η Δόμνα Σαμίου τι ζόρι τραβάει? (Εκεί εγώ.)



    Κοιτα, ενα δικιο το εχει η Δομνα....
    Γιατι ολοι το ξερουμε οτι η διαγωνισμος αυτος (οπως και οι περισσοτεροι διαγωνισμοι, αλλωστε.....) δεν γινονται για να να προβληθει η μουσικη αλλα για να φερει η καθε χωρα τον διαγωνισμο στον τοπο τους (οι λογοι ειναι προφανεις πιστευω......)....
    Γι αυτο και βλεπουμε τοσο ρηχα τραγουδια.....

    Επισης, μετα απο διεξοδικη σκεψη (!!) κατεληξα στο οτι το "λαθος" δεν ειναι που καθονται και ενδιαφερονται τοσοι ανθρωποι για τη γιουροβιζιον, αλλα το οτι πιστευουν τοσο πολυ σε αυτην....
    Λες και ειναι οτι πιο σημαντικο υπαρχει!
    Λες και αν δεν παει το τραγουδι της χωρας σου καλα στην γιουροβιζιον θα ερθει το τελος του κοσμου! Λες και ο δρομος για την ευρωπη περναει μεσα απο αυτον τον διαγωνισμο.....
    Και μου την σπαει που πολλοι τραγουδιστες βλεπουν την γιουροβιζιον σαν το αποκορυφωμα της καριερας τους! {#emotions_dlg.scared}

    Ενταξει, ειναι ενα γλεντι, να εχει ο κοσμος με κατι να ενθουσιαζεται και να προσμενει, να κατσουν ολοι μια βραδια να το δουνε και να πανε για 2 ωριτσες τα προβληματα στην ακρη....Και φυσικα να βγαλουν οι χορηγοι, οι χωρες που χρηματοδοτουν και η χωρα που διοργανωνει καποια λεφτα.....

    Κατα την γνωμη μου, το μονο σημαντικο που εχει να προσφερει η γιουροβιζιον ειναι προσωρινη εργασια σε μεγαλο αριθμο ανθρωπων......


    oulion
    28.05.2008, 16:54

    Χαλαρώστε λίγο!Μην τρελένεστε!

    Εγώ ζήτησα τη γνώμη σας για τα τραγούδια της Eurovision...Δε ζήτησα να μου αναλύσετε το θεσμό ούτε να μου πείτε τη γνώμη σας για τη νοημοσύνη των Ελλήνων...

    Αυτά, σε άλλο topic νομίζω ότι αρμόζουν...

    Στο κάτω-κάτω προσβάλετε ένα μεγάλο μέρος μελών του ΜΗ...


    --Elena--
    28.05.2008, 17:07

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 27-05-2008 στις 15:09 έγραψε...

     Σε ευχαριστώ που το πήρες χαλαρά και δεν με έχωσες! (Έχω βαρεθεί τις παρεξηγήσεις και τις μικρότητες) Ναι το είπα πολύ λακωνικά  και σίγουρα απόλυτα! Αλλά από την άλλη το ότι το παρακολούθησε ο περισσότερος κόσμος δεν σημαίνει για εμένα τίποτα! Ίσα ίσα είναι αρνητικό! δείχνει κάτι! Θέλω να μου επιτρέψεις να πιστεύω ότι αν έβαζε κάποια ωραία ταινία ακαταλλήλου περιεχομένου θα την έβλεπε πολύ περισσότερος κόσμος!

    Ειλικρινά θεωρείς την Ελλάδα σαν μια από τις χώρες που έχει επίπεδο στην μουσική!

    η ποιο σωστά στο εμπόριο της μουσικής χμ δεν νομίζω!! Ά ρε Καρβέλα!!! Αν προσπαθήσεις να βγάλεις ψωμί από την μουσική θα καταλάβεις! Εδώ δεν αξίζει καν να έχεις καλό όργανο αφού όταν το σήμα θα πάει στο ρτεςθυθυψψγγγκκκ!!!! ….μηχάνημα του σθδγσγδγγγγκκκκ!!!! μαγαζάτορα ο ήχος ακούγεται σκατττττττττ……….οσθγυγκγγγγ!  Μια που έρχεται το καλοκαίρι γιτί δεν πιάνεις δουλειά σε πιάνο μπαρ! Χαλαρά όμως! και το χαρτζιλίκι σου θα βγάλεις και θα κερδίσεις σε εμπειρία! Ναι η Ελλάδα όσον αφορά την αγορά και την πώληση της μουσικής, προβολή κ.τ.λ.  την λέξη επίπεδο την έχει…νανανίσει……!!!! Εμπόριο δεν είναι κατ’ ανάγκη κάτι το κατακριτέο η το κερδοσκοπικό!

    Δεν αναφέρομαι σε μουσικούς ή αυτούς που έχουν μουσική παιδεία! Αυτό μπορεί να είναι ικανή αλλά όχι και αναγκαία συνθήκη! Δεν θέλω να είμαι μηδενιστικός αλλά έχω δει παρατραβιγμένες περιπτώσεις! Δεν βρίσκω τίποτα το αξιόλογο στο πνεύμα, την ιδεολογία και στην δεοντολογία της Eurovision που εμένα προσωπικά με αναγουλιάζει! Βρίσκω όμως σε ένα δύο κομμάτια που πραγματικά θα αξίζουν! Και λυπάμαι πραγματικά που αναγκάστηκαν να περάσουν από εκεί για να προβληθούν! Δεν είμαι όμως διατεθειμένος να κάτσω μπροστά στην τηλεόραση τόσες ώρες και να φάω στην μάπα τόσες ακαθαρσίες για να ακούσω αυτά τα δύο! Έχω πολύ καλύτερα πράματα να κάνω! Σίγουρα με τον έναν η με τον άλλον τρόπο θα φτάσουν στα αφτιά μου!{#emotions_dlg.walkman}

    Να μην μπλέκουμε την καλομοίρα και την Eurovision με την Ελλάδα! Αν η δεσποινίς καλομοίρα άξιζε κάτι παραπάνω δεν με απασχολεί! ούτε ως Έλληνα αλλά ούτε και ως υποψήφιο μουσικό! Η Eurovision δεν είναι θεσμός και δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να δείχνουν τα κανάλια και να ξαναδείχνουν της ευλογίες που πήρε από τον πατριάρχη και άλλα συναφή για να μας δείξει το πόοοσο καλό , γλυκό τις εκκλησιάς και των θεσμών παιδάκι είναι! Έλαιος ! Δεν σου έχει τύχη να δεις απλός κάποιον και να τον αντιπαθήσεις! Ε…. το ίδιο έπαθα εγώ με την Καλομοίρα!{#emotions_dlg.scared}

     

    ΥΓ. Το ESC σημαίνει Eurovision Song Contest!!! Να είδες ξεχάστηκα! ESCΰEMC

     

    Ελπίζω να μην έθιξα κανέναν,γιατί δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου!

    Να μην ελπίζεις να είσαι σίγουρη (τουλάχιστον για εμένα){#emotions_dlg.yes}





    Τουλάχιστον χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε!Smile


    Sweet-Killer
    28.05.2008, 17:09

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 25-05-2008 στις 22:38 έγραψε...

    sweet killer πα ρτα λογια σου πισω αμεσως!  δεν το παιζω κουλτουριαρης και δεν ξερω αν ειμαι! δεν νομιζω να εβρισα κανενα ουτε την ελενα  που σεβομαι τις αποψεις τις απολυτα ουτε την ουλιον που ξεκινησε το το τοπικ! δεν αξιζει να τσακονομαστε για ενα τετιο ασημαντο θεμα ουτε να του δινουμε τεραστιες διαστασεις! μην μιλας για ψευτοκουλτουρα γιατι μπορει αφτο να θιξει καπια μελη! εμφυλιος θα γινει στο τελος! ας χαλαροσουμε λιγακι!

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer} 



    Δεν είπα να μαλώσουμε κιόλας... Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να σχολιάζετε στο συγκεκριμένο θέμα εσείς που λέτε ότι δεν σας ενδιαφέρει η ESC, με την ίδια λογική που δε θα έμπαινα κι εγώ να σχολιάσω ένα θέμα που δεν με ενδιαφέρει... Επίσης δεν είχα σκοπό να σε θίξω, αυτή όμως η συμπεριφορά, πράγματα του στυλ "μα γιατί ασχολείστε με τέτοια πράγματα, δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε, πώς τα βλέπετε αυτές τις αηδίες κτλ κτλ κτλ" που λένε κάποια άτομα στο συγκεκριμένο topic, βγάζουν κάτι το αν όχι υποβιβαστικό προς τα υπόλοιπα άτομα, τουλάχιστον κάτι το σνομπ... Μπρεί να μην είναι αυτή η πρόθεσή σας, πάντως κάτι τέτοιο βγαίνει προς τα έξω... Μπράβο σου πάντως που δεν έχεις τη διάθεση να τσακωθείς, άλλοι τον καυγά τον έχουν στο τσεπάκι...

    {#emotions_dlg.beer}

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 28-05-2008 στις 13:46 έγραψε...


    υγ: Όσον αφορά το φοιτηταριό φίλε μου, η πλειοψηφία είναι ντουβάρια. Αν θες μπορούμε να κάνουμε συζήτηση για το συγκεκριμένο.

    Η...πλειοψηφία των φοιτηταριού, ευχαριστεί...

    Πολύ ορθό να κρίνονται οι άλλοι με μόνο κριτήριο την ηλικία...


    MagicaDeSpell
    28.05.2008, 17:26

    Ελεος βρε παιδια κανεις δεν ειπε οτι η Eurovision ειναι κοντσερτο ενας ευχαριστος διαγωνισμος ειναι εγω προσωπικα την παρακολουθω απο το Δημοτικο δεν ντρεπομαι να το πω και μπορει Η Καλομοιρα να μην ειναι η σουπερ τραγουδιστρια ειναι ομως αυθορμητος και αυθεντικος ανθρωπος και μονο γι αυτο την Παω{#emotions_dlg.rockon}