ελληνική μουσική
    348 online   ·  210.907 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    sillia
    17.07.2008, 01:20

    Σ ευχαριστούμε mellitsa mas !!!{#emotions_dlg.clap}Τα νέα σαφώς και θα στα μεταφέρουμε αν και πιστεύω ότι με τόσο όμορφες ιστοριούλες σήμερα έπρεπε να είμαστε όλοι μαζί!!! Ισως και να τις διαβάσουμε σε επόμενη συναντησή μας!! Φιλάκια πολλά πολλά !!!!!!!! Smile


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 17-07-2008 01:21 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 17-07-2008 01:21 ]


    alkyoni
    17.07.2008, 02:43

    Λοιπον.... μολις εφυγε το συνεργειο για την κατασκευη της επιγραφης του Κουκουτσοχωριού μας....{#emotions_dlg.lol}
    Αργησαν λιγο, μιας και ειχαν κι αλλες δουλειες αυτες τις μερες{#emotions_dlg.whistling}, αλλα ευτυχως προλαβαν και τελειωσαν εγκαιρως!!!{#emotions_dlg.thumbup}
    Το συνεργειο δεν το πληρωσα ακομα, μιας και ο ταμιας μας (mikempty) ειναι εξαφανισμενος!{#emotions_dlg.happycrazy}
    Ετσι, αν νομιζετε οτι η επιγραφη δεν μας αντιπροσωπευει ή κατι σας ενοχλει, μπορουμε να τους ξανακαλεσουμε να την διορθωσουν!!{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.yes}

    "ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΟ ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ!"

    ...ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ!!!{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.beer}

    υ.γ. ξεχασα να υπογραψω: alkyoni, το Κερασο-κουκουτσάκι!!!Wink
    -----------------
    Οι "Αλκυονίδες Νότες" είναι στον αέρα του Radio MusicHeaven: Ξημερώματα Τετάρτης 01:00-02:00 & Παρασκευής 01:00-03:00 ~ Tune in!www.listen.musicheaven.gr



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 17-07-2008 03:34 ]


    επισυναπτόμενα: Kalwsorisate sto Koukoutsoxwri_.jpg 
    emmanuella
    17.07.2008, 02:48

    Καλά...η επιγραφή είναι υπέροχη !!! Μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και παίρνω φρουτάκι.........!{#emotions_dlg.tt2}

    Παίρνω το γλυκό βερικοκάκι.......!!!!!!!! {#emotions_dlg.blush}


    Spirtoulis
    17.07.2008, 02:56

    Μπράβο!! Πολύ όμορφη η επιγραφή!!! Τα θερμά μου συγχαρητήρια στο δημιουργό και τους εμπνευστές...τα κουκουτσάκια δηλαδή!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Μπορώ εγώ να είμαι το κουκουτσάκι από ένα Ρόδι? Έχει ωραίο κόκκινο χρώμα, γλυκιά γεύση και θέλει προσοχή...γιατί όπου πέσει δύσκολα φεύγει μετά Wink. Χώρια που είναι και γούρι {#emotions_dlg.rolleyes}


    alkyoni
    17.07.2008, 04:12

    Παράθεση:

    Το μέλος demtsek στις 15-07-2008 στις 13:37 έγραψε...

    Αυτό για την Alkyoni.Θα παρακολουθώ μέ προσοχή εάν τα ψάρια βρίσκοντε στην θέση τους. Έάν εξαφανιστούν θα καταλάβω ποιός το έκανε... Έχει δηλώσει στό παρελθόν ότι της αρέσουν πολύ τα ψάρια...!!!

     



    Αγαπητε μου Demtsek, σ'ευχαριστω εστω και καθυστερημενα για τον παραπανω πανεμορφο πινακα σου!
    Κοιτα να δεις ομως συμπτωση... μια μερα πριν ανεβασεις αυτον τον πινακα εσυ εδω, εγω ειχα φωτογραφισει την παρακατω εικονα με τα Κουκουτσακια να πηγαινουν βαρκαδα και να μας ευχοντε "Καλο Καλοκαιρι!!!" {#emotions_dlg.biggrin} Επαθα πλακα με την ομοιοτητα των χρωματων και της εικονας γενικοτερα....{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.happycrazy}
    Αφιερωμενη σε σενα και σε ολη την Κουκουτσοπαρεα μας με αγαπη!!!{#emotions_dlg.inlove}





    επισυναπτόμενα: ta koukoutsakia sas euxonte kalo kalokairi.jpg 
    sillia
    17.07.2008, 12:36

    Κουκουτσάο γλυκά μου{#emotions_dlg.rolleyes}Περάσαμε καλά χτες?{#emotions_dlg.walkman}

    Πολύ όμορφες όλες οι ιστοριούλες μας και μπράβο σε όλα τα παιδιά που έγραψαν{#emotions_dlg.clap}

    Τις ακούσαμε όλες {#emotions_dlg.yes}και καλύτερη γι αυτήν την εβδομάδα.... είναι η ιστοριούλα που μας έστειλε η mellia μας{#emotions_dlg.thumbup}Αν και ήταν της τελευταίας στιγμής όπως μας είπε τα κατάφερε η mellitsa μας ..

    Εδωσαν την προτιίμησή τους  7

    4 προτίμησαν την mellia

    2 τον soulrock

    1 η spirtoulis

    Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή στο παιχνίδι μας {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

    Μπράβο mellitsa{#emotions_dlg.smartass}

    και συνεχίζουμε..!!!!!!

    Για την εβδομάδα που μας έρχεται παίζουμε με τις λέξεις..

    ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

    ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟ

    ΣΚΟΤΑΔΙ

    ΖΑΡΙ 

    ΧΑΛΙ...όχι χάλι{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    Καλές ιστοριούλες..ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ{#emotions_dlg.clap}


    demtsek
    17.07.2008, 14:03

    Αγαπητή alkyoni, τό "ΤΗΣ" που πρόσθεσες στο κείμενό μου, στην αφιέρωση μου με το καραβάκι, σκοπίμως το παρέλειψα. Ήθελα να υπονοεί το πρόσωπο το οποίο στην προηγούμενη πρόταση δήλωνα ότι γνωρίζω. Αυτά για την ιστορία. Σ΄ευχαριστώ και εγώ πολύ γιά την αφιέρωση σου. Σύνθεση τρυφερή και με φαντασία!!!


    -----------------
    D.T.S.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 17-07-2008 14:09 ]


    starchild02
    17.07.2008, 15:10

    Τι ωραία η επιγραφούλα μας....{#emotions_dlg.clap}Εγώ λοιπόν είμαι το κουκουτσάκι από ένα πορτοκαλάκι  {#emotions_dlg.lol}....  Φιλιά σε όλα τα κουκουτσάκια  Smile


    demtsek
    17.07.2008, 17:55

    Καλή μας sillia.Κατά την ταπεινή μου γνώμη, η αναγγελία για την ανάρτηση της επιγραφής του "Κουκουτσοχωρίου" και η προτροπή των ακροατών να μεταβούν στην σχετική σελίδα για να πάρουν όνομα κουκουτσιού, κατά την διάρκεια της ανάγνωσης των κειμένων ήταν άκαιρη.


    -----------------
    D.T.S.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 17-07-2008 19:32 ]


    demtsek
    17.07.2008, 18:08

    Εάν τα δύο καραβάκια δεν σας χωράνε όλους σας στέλνω και τρίτο, με τις ευχές μου για καλά ταξίδια.
    -----------------
    D.T.S.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 17-07-2008 18:11 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 02-09-2008 15:41 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 03-09-2008 16:23 ]


    demtsek
    17.07.2008, 19:30

    Παράθεση:

    Εφτά.Σε παίρνει αριστερά, μην το ζορίζεις./ Μάτσο χωράνε σε μια κούφιαν απαλάμη./ Θυμίζεις κάμαρες κλειστές, στεριά μυρίζεις./ Ο πιο μικρός αχολογάει μ΄ένα καλάμι.

    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια./ Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι./ Μ΄ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπυ τη μαλάρια/ κι΄ο στραβοκάνης ο Χαράμ πίττες ζυμώνει.

    Απ΄το ποδόσταμο πηδάν ως τη γαλέτα./-Μπορώ ποτέ να σου χαλάσω το χατίρι?/ Κόρη ξανθή και γαλανή που όλο εμελέτα/ ποιος ρήγα γιός θε να την πιει σ΄ένα ποτήρι.

    Ραμάν αλλήθωρε, τρελέ, που λύνεις μάγια,/κατάφερε το σταυρωτό του Νότου αστέρι/ σωρός να πέσει, να σκορπίσει στα σπιράγια,/ και πες του κάτω από ένα δέντρο να με φέρει.

    Γι΄αυτούς που αγαπούν τον Νίκο Καββαδία. Το ποιημά του από το ΤΡΑΒΕΡΣΟ " Οι εφτά νάνοι στο s/s CYRENIA ".




    -----------------
    D.T.S.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 17-07-2008 19:37 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 17-07-2008 20:11 ]


    emmanuella
    17.07.2008, 21:42

       Με μια λέξη μπορούσε κανείς να χαρακτηρίσει την κατάσταση στο σπίτι ! Χαμός!  Πάνω κάτω, πάνω κάτω έτρεχαν όλοι αγχωμένοι. Έπρεπε όλα να ήταν όπως τα είχαν κανονίσει.

     Philippos : Βρε alkyoni !!! Βρε συ !! Πάνω στο καινούργιο μου χαλί βρήκες να φας τα κεράσια ? Και μάζεψε και τα κουκούτσια. Να ! Το λέρωσες ! Δεν θα προλάβουμε !

     Melia : Άντε βρε Cross. Σύνδεσε πια αυτά τα καλώδια. Μία δουλειά δεν μπορείς να κάνεις ? Θέλω τέλειο ήχο έτσι? Demtsek ! Φέρε τα Cd ! Θέλω όλα απόψε να είναι τέλεια ! Θέλω να μετατρέψω τη βραδιά σε ένα πραγματικό μουσικό καλειδοσκόπιο !

    Marilyn : Καλά !!! Πού πήγε πάλι ο Spirtoulis ?  Όλο εξαφανίζεται αυτό το παιδί ! Πες μου ότι ψάχνει πάλι αυτό το ζάρι ! Καλά...δεν βαρέθηκε ακόμα να το ψάχνει ? Τόσο πολύτιμο του είναι...άντε να του πεις ότι το πέταξα ! Καλά...θα του δώσουμε κανένα ρόδι...και θα σωπάσει...

          Ξάφνου ανοίγει η πόρτα.

     Philippos : Αχ ! Βρε Emmanuella ! Εσύ είσαι ? Και τρομάξαμε ! Δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι...! Τα έφερες όλα σίγουρα, έτσι ? Δεν πιστεύω να ξέχασες κανένα φρούτο !

        Στην πλατεία του Κουκουτσοχωρίου επικρατούσε ησυχία. Και να την ! Ερχόταν ! Διέσχισε το μικρό μονοπάτι και χάζεψε τα πανέμορφα πορτοκάλια ! Πιο πέρα πήρε το μάτι της, πεσμένα κάτω, κάτι βερίκοκα. " Hmmm....Πάλι η Emmanuella μάζευε βερίκοκα ? Τι θα τα κάνει άραγε ?" , συλλγίστηκε. Πρόσεξε μην  σκοντάψει σε κάτι καρπούζια και πεπόνια που κατρακυλούσαν στην κατηφόρα και μπήκε στην αυλή του σπιτιού. " Πολύ ησυχία ! Σίγουρα κάτι σκαρώνουν πάλι αυτά τα μικρά κουκουτσάκια...¨" σκέφτηκε . Άνοιξε σιγά σιγά την πόρτα με το κλειδί και προς μεγάλη έκπληξή της το σπίτι κολυμπούσε στο σκοτάδι! Άφησε κάτω τα μανταρίνια και τα κλειδιά. ΈΚανε ένα βήμα και....

          Όλα τα κουκουτσάκια με μια φωνή : " Σίλια !!! Χρόνια σου Πολλά !!! Να τα εκατοστήσεις !!!

       Η Σίλλια...ξαφνιασμένη, μια και η ίδια είχε ξεχάσει τα γενέθλιά της, τους αγκάλιασε όλους, δείχνοντας έτσι την ευχαρίστησή της !

    Sillia : Ευχαριστώ μικρά μου κουκουτσάκια !!! Ευχαριστώ...τόσες δουλειές που κι εγώ η ίδια ξέχασα μια τόσο πολυ΄σημαντική μέρα...!

        Στη συνέχεια όλα τα τρελοκουκουτσάκια βγάλανε μαζί μια αναμνηστική φωτογραφία !

    ΤΕΛΟΣ !

     

    Σημείωση : Συγνώμη αν δεν ανέφερα κάποιον...όποιους κατάφερα να θυμηθώ, τους έβαλα !

    Ελπίζω να σας άρεσε..!

       


    -----------------
    " The Show Must Go On " : Every artist was first an amateur....!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 17-07-2008 21:45 ]


    PHILIPPOSSM
    17.07.2008, 21:46

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    {#emotions_dlg.thumbup} emmanuella δαγκωτό  {#emotions_dlg.thumbup}


    sillia
    17.07.2008, 23:34

    Καλάααα ΕΓΡΑΨΕ!!!! Πέθανα στο γέλιο{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}Η sillia τελευταία ξεχνάει τα γενέθλιά της{#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.lol}ΟΙ άλλοι δεν τα ξεχνάνε!!!{#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.blink}Πως το έλεγαν εκείνο το φρούτο που στην μυθολογία έλεγαν πως σε έκανε να μην θυμάσαι{#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.rolleyes}Λωτός?{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    Μπράβο ρε συ emmanuella...γελάσαμε και σήμερα{#emotions_dlg.lol}

    ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


    emmanuella
    18.07.2008, 00:18

    {#emotions_dlg.blush}Ευχαριστώ philip και Sillia...

    Υ.Γ. Έτσι για να γελάσετε λίγο ακόμα... :{#emotions_dlg.tt2}

    Βρε Σίλλια....εμείς φταίμε που σου πήραμε τούρτα !!! {#emotions_dlg.sad}

    ( χαχαχαχαχχαχαχαχαχα  {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol} )





    επισυναπτόμενα: birthday-party-invitation.jpg 
    Spirtoulis
    19.07.2008, 00:59

    Χμ...Μου τι δίνει όταν δε μπορώ να βρω το ζάρι μου {#emotions_dlg.mad}

    Η Marylin θα το πήρε πάλι!! Καλά θα της δείξω εγώ...θα τα πω όλα στον Κάκαλο..(εχμ..μπαρμπαστρουμφ ήθελα να πω {#emotions_dlg.oops})

    ΙΔΕΑ!! θα πάω να την πάρω φωτογραφία την ώρα που κάνει μακιγιάζ να μάθω το μυστικό για στρουμφογυριστές βλεφαρίδες!!!{#emotions_dlg.happycrazy}

    Ήρθε η ώρα...cheese!!!!!!

    Ωχ! Όχιιιι.....{#emotions_dlg.helpsmilie} Έγινε αντανάκλαση του φλας στον καθρέφτη...το δωμάτιο γέμισε χρώματα που με τύφλωσαν...σα να βρίσκομαι μέσα σε ένα καλειδοσκόπιο...{#emotions_dlg.eek}

    Και αυτό το χαλί...χάθηκε να είναι μοκέτα που κολλάει στο πάτωμα? Σε χρόνο dt βρέθηκα να κάνω πιρουέτες και ελιγμούς στον αέρα...αλλά η ελεύθερη πτώση ήταν αναπόφευκτη {#emotions_dlg.thumbdown}

    Από εκέί και έπειτα...όλα έγιναν σκοτάδι...{#emotions_dlg.excl}

    (να σαι καλα emmanuella! πολυ καλη η ιστορια σου κ μου εδωσε εμπνευση χαχα)


    katiamou
    19.07.2008, 02:28

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!! ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ  ΤΟ

    ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

    (ΔΑΜΑΣΚΗΝΑΚΙ) ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΥΚΟΥΤΑΣΟΥ!!!!!!!


    demtsek
    19.07.2008, 12:08

    Emmanuella, η ιστορία σου μου άρεσε πάρα πολύ!! Σίγουρα θα σου φέρω τα CD, όμως έχω και ένα δωράκι για εσένα. Δες παρακάτω.


    -----------------
    D.T.S.


     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 19-07-2008 12:11 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 02-09-2008 15:42 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : demtsek στις 03-09-2008 16:25 ]


    emmanuella
    19.07.2008, 12:35

    Spirtouli : Πολύ καλή η ιστοριούλα σου !! Επιτέλους...χαρούμενες ιστορίες να βλέπουμς...όχι για κλάματα...( με την καλή έννοια...{#emotions_dlg.lol} )

    Demtsek : Άντε πια αυτά τα cd !!! Άντε ! Πολύ ωραίο αυτό που έκανες...και σε ευχαριστώ ! Αλλά πραγματικά είναι υπέροχο...!

    ( και να μην ξεχάσω...) Κατια : Τα κατάφερες βλέπω με το φρουτάκι...!! Τι θα κανες όμως χωρίς την λεπτομερή και ευφυέστατη καθοδήγησή μου ????

    Αυτά...θα τα πούμε μικρά κουκούτσια...!


    emmanuella
    19.07.2008, 22:01

    Γεια σας !! Ήθελα να σας ενημερώσω ότι ένα κουκουτσάκι έχει σήμερα γενέθλια !!!{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.clap}

    Happy Birthday Δημήτρη !!!!{#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.thumbup}

    Δημήτρη : " Σήμερα δέχεσαι ευχές, δέξου και μια από μένα

                          Χρόνια Πολλά, Χρόνια καλά, Χρόνια ευτυχισμένα !! "

    " Χίλια γαιδούρια κι άλογα θα φλερω στην αυλή σο, να ρθουνα να γκαρίζουμε απόψε στην γιορτή σου !!! " {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    ( Έπρεπε η ιστορία μου να ήταν surprise party στο demtsek... {#emotions_dlg.ohmy})