ελληνική μουσική
    582 online   ·  210.874 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    SouLRocK
    14.07.2008, 07:24

    "Μια συνηθισμένη ημέρα γύρισε σπίτι από τη δουλειά και κάθησε να ξεκουραστεί... ξαφνικά παρατήρησε μια επιστολή κάτω στο πάτωμα που είχε κατι το διαφορετικό... Την πήρε και προσεκτικά την άνοιξε... το χαμόγελο μετατράπηκε αμέσως σε δάκρυ... αμέσως ένα μπουκάλι ουίσκι τον τράβηξε σαν μαγνήτης.Πηγαίνοντας προς στο δωμάτιο είδε το όμορφο ομοίωμα από κρύσταλλο που είχαν πάρει μαζί... ήταν δύο κύκνοι δεμένοι με το σήμα μιάς καρδιάς... με μια ξαφνική κίνηση το έκανε θρύψαλλα... δεν είχε πια σημασία... τώρα γι'αυτόν είχε γίνει μια διακοπή ρευματος... αυτή που του έδινε φως στη ζωή του ειχε φύγει... για πάντα!"

    hellooo sorry για το "δράμα"... ελπίζω να μη σας ψυχοπλάκωσα... {#emotions_dlg.oops}

    demtsek οι πινακες τα σπάνε!!! μπράβο! {#emotions_dlg.clap}


    sillia
    14.07.2008, 12:08

    Καλέ τι όμορφη που είναι{#emotions_dlg.rolleyes}Με έμπνευση στο φουλ σηκώθηκες σήμερα?{#emotions_dlg.tt2}

    Τέλειαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    CROSS
    14.07.2008, 13:19

    <<Η φλόγα του κεριού τρεμόπαιζε.Με μια αδέξια κίνηση έριξε το μελανοδοχείο πάνω στον πάπυρο και ό,τι είχε γράψει πήγε χαμένο.Άνοιξε το συρτάρι να βρεί καινούρια εφόδια,όμως κάτι άλλο ανακάλυψε.Τον τυχερό του κρύσταλλο,που μ'αυτόν πίστευε ότι θα ξεπερνούσε κάθε εμπόδιο στη ζωή του.Χαμογέλασε,τι αφελής που ήταν.Τον τοποθέτησε προσεκτικά στη βελούδινη θήκη του απ'όπου είχε δραπετεύσει και συνέχισε την αναζήτηση .Όμως είχε χάσει τον ειρμό του,αυτή η διακοπή τον αποσυντόνισε.Έσβησε το κερί και πήγε να περπατήσει στην ήσυχη νύχτα.
    Κάτι μαγνήτισε το βλέμμα του.Ένας κήπος απο χρυσά λουλούδια,ξεδιπλώθηκε μπροστά στα έκπληκτα μάτια του!Παραξενεύτηκε ,αλλά τώρα μόλις θυμήθηκε ότι τον είχε πάρει ο ύπνος πάνω στο μικρό του γραφείο,γράφοντας εκείνη την επιστολή>>.

    {#emotions_dlg.blink}


    PHILIPPOSSM
    14.07.2008, 16:56

    Δεν μπορώ να σας συναγωνίστω.

    συνεχίστε ακάθεκτοι.


    sillia
    14.07.2008, 21:05

    Σιγά τα δύσκολα PHILIPPE MOY{#emotions_dlg.blink}Tα παρατάςςςς{#emotions_dlg.wacko}??? 





    επισυναπτόμενα: 21778.jpg 
    demtsek
    15.07.2008, 13:37

    Αυτό για την Alkyoni.Θα παρακολουθώ μέ προσοχή εάν τα ψάρια βρίσκοντε στην θέση τους. Έάν εξαφανιστούν θα καταλάβω ποιός το έκανε... Έχει δηλώσει  στό παρελθόν ότι του αρέσουν πολύ τα ψάρια...!!!





    επισυναπτόμενα: Karavaki.jpg 
    PHILIPPOSSM
    15.07.2008, 17:25

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 14-07-2008 στις 21:05 έγραψε...

    Σιγά τα δύσκολα PHILIPPE MOY{#emotions_dlg.blink}Tα παρατάςςςς{#emotions_dlg.wacko}???





    Οχι ποτε απλα δεν εχω εμπνευση τωρα .

    demtsek
    16.07.2008, 00:52

    Αγαπητέ SouL RocK σ΄ευχαριστώ για το σχόλιο σου..!!


    emmanuella
    16.07.2008, 14:58

    " Ήταν πρωί. Ο ήλιος έμπαινε από το μισάνοιχτο παράθυρο της Πέτρας. Περίμενε εκείνη τη μέρα πώς και πώς. Ήξερε πώς αυτή η μέρα θα της έφερνε λίγη αισιοδοξία. Ήξερε πως θα αποτελούσε ένα σημάδι, ένα σημάδι να της υπενθυμήσει το μόνο λόγο για τον οποίο υπήρχε. Κοίταξε το ρολόι δίπλα της. Ήτα 8.30. Ένα τεράστιο, γεμάτο ικανοποίηση, χαμόγελο σχηματίστηεκ στο ταλαιπωρημένο πρόσωπό της. Ήταν η ώρα του ταχυδρόμου. Ένας ταχυδρόμος που είχε να της χτυπήσει την πόρτα 53 ολόκληρες ημέρες. Χτύπησε η πόρτα. Έτρεξε και άρπαξε την επιστολή. Την άνοιξε όσο πιο γρήγορα μπορούσε ! Η καρδιά τηε χτυπούσε τόσο δυνατά! Είδε τον αποστολέα, και ναι (!) ήταν αυτός, αυτός που περίμενε 5 ολόκληρα χρόνια. Διάβασε το γράμμα. Η καρδιά της έγινε κομμάτια...σαν ένα κομμάτι κρυστάλλου να την κυνηγούσε τόσο καιρό...και τελικά της χτύπησε. Ένιωσε μια διακοπή στην αναπνοή της. Αυτό ήταν κάτι πολύ ασχημο. Δεν έπρεπε να συμβεί. Τα πόδια της λύγισαν. Ένας άγνωστος μαγνήτης καταφερε να την τραβήξει στο κρεβάτι. Ξάπλωσε. Έκλεισε τα μάτια. Και το πήρε απόφαση. Δεν θα τον ξανάβλεπε. Είχε πεθάνει. Ένας γλυκόε άγγελος πέρασε στο όνειρό της. Όταν ξύπνησα είπε " Κι όμως. Τελικά όλα τα άσχημα και τα ωραία έχουν κάποτε ένα τέλος ! "

    Δεν είναι πολύ καλό...αλλά δεν είχα έμπνευση...!!


    sillia
    16.07.2008, 16:23

    Καλώς μας ήρθες γλυκό μας κουκουτσάκι{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}Και με ιστοριούλα?{#emotions_dlg.thumbup}Είσαι πια κι εσύ ένα αγαπημένο κουκουτσοχωριατοπουλάκι{#emotions_dlg.tt2}

    Ραντεβού στις 2 στο "μουσικό ονειροδρόμιο" μας!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 16-07-2008 16:24 ]


    PHILIPPOSSM
    16.07.2008, 18:19

    Επί ώρες περίμενε στην άκρη του λιμανιού μέχρι να φανεί το καράβι από τον Πειραιά.

    Η Επιστολή που είχε λάβει ήταν σαφής.

    "Ο Στόχος θα έρθει με το πρώτο καράβι την τετάρτη το μεσημέρι.

    Να είσαι εκεί και να μην τον χάσεις από τα μάτια σου".

     

    Η ώρα έχει πάει 15.00 και το καράβι δεν έχει φανεί ακόμα.

    Οι σκέψεις στο μυαλό της  γυρίζουν σαν  σβούρα για το πως θα τον αναγνωρίσει.

    Ο ήλιος καίει αυτό το μεσημέρι και είναι μόλις Απρίλιος.

    Το Καράβι τελικά φάνηκε και ήδη δένει στο λιμάνι.

    Όταν πλέον όλος  ο κόσμος  είχε κατεβεί από το  πλοίο ένας  Ψηλός μελαχρινός άντρας με λεύκα ρούχα την πλησίασε.  Η ματιά της σαν μαγνήτης τον έφερε κοντά της.

    "καλησπέρα μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;"

    "Παρακαλώ τι θα θελατε;"

    "Ξέρετε  ψάχνω για ένα καλό ξενοδοχείο για λίγες μέρες."

    "Υπάρχει ένα λίγο έξω από την πόλη εάν θέλετε μπορώ να σας πάω"

    Ενα χαμόγελο έσκασε στο μελαψό του πρόσωπο και ξεκίνησαν.

    Λίγες ώρες  μετά και οι δυο καθισμένοι στην άκρη της πισίνας μιλούσαν ασταμάτητα κοιτάζοντας ο ένας στα μάτια του άλλου.

    Το χρυσό μενταγιόν με τον Κρύσταλλο που είχε κρεμασμένο στο λαιμό της έπρεπε να γίνει δικό του.

    Η παγίδα ήταν έτοιμη και ο θύτης έγινε θύμα και το αντίστροφο.

    Έξι μέρες μετά την βρήκανε νεκρή μέσα σε ένα λιβάδι με μαργαρίτες.

    "Το νήμα της ζωής της διεκόπη στα 28 χρόνια" σχολίασε ο ιατροδικαστής που την εξέτασε......


    emmanuella
    16.07.2008, 18:38

    Καλά φίλιππε..."έγραψες ιστορία..." και μεταφορικά αλλά και κυριολεκτικά !! Πολύ καλή !!


    mellia
    16.07.2008, 19:18

    Φίλιππε μήπως βλέπεις πολύ αστυνόμο Μπέκα??? Σκιάχτηκα απογευματιάτικα!!!

    Έλα μωρέ, σε πειράζωωωωωω, μην παρεξηγηθείς pleaseee!!!!!!!
    Μου άρεσε η ιστορία σου....τελικά έχεις έμπνευση!!!!!!!!!


    emmanuella
    16.07.2008, 19:31

    Παράθεση:

    Το μέλος mellia στις 16-07-2008 στις 19:18 έγραψε...

    Φίλιππε μήπως βλέπεις πολύ αστυνόμο Μπέκα??? Σκιάχτηκα απογευματιάτικα!!!

    Έλα μωρέ, σε πειράζωωωωωω, μην παρεξηγηθείς pleaseee!!!!!!!
    Μου άρεσε η ιστορία σου....τελικά έχεις έμπνευση!!!!!!!!!



    Εμείς τον ρωτήσαμε να έχει συγγένεια με πουαρό ή αγκάθα κρίστι !


    parksons
    16.07.2008, 20:25

     

    Τι το ήθελε το χαμόγελο! Που να ήξερε πως θα πάγωνε και θα γινόταν κρύσταλλο που αργότερα θα έσπαγε! Για όλα φταίει αυτή η αθλία επιστολή! Δεν ξεκολλούσαν τα μάτια του από αυτήν! Σαν δυο μαγνήτες καρφωμένα στα μεγάλα γράμματα που έλεγαν : ώρα θανάτου 8:10 μ.μ! Διακοπή, διακοπή , διακοπή! Στην κάρδια του, στην σκέψη του, στην ζωή του! Και έπεσε και αυτός στο πάτωμα νεκρός κρατώντας στα χεριά του ένα άψυχο χαρτί που μέσα έγραφε πως ότι αγαπούσε είχε πεθάνει! Καθώς όλα γύρω του ούρλιαζαν από σιωπή αυτός βρέθηκε κοντά της … και τόσο μακριά μας!

     

    {#emotions_dlg.oops}


    sillia
    16.07.2008, 20:39

    ΑΦΩΝΗ{#emotions_dlg.huh}ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ{#emotions_dlg.clap} ΜΕ ΑΦΟΠΛΙΣΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ 5 ΛΕΞΕΙΣ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ?{#emotions_dlg.wacko}ΖΑΛΙΖΟΜΑΙΙΙΙΙ{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.wacko}

    ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΟΜΩΣ{#emotions_dlg.rolleyes}ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ?{#emotions_dlg.rolleyes}ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ{#emotions_dlg.yes}


    sillia
    17.07.2008, 00:27

    Σήμερα Τετάρτη και όπως γίνεται σχεδόν τον τελευταίο καιρό, κάθε Τετάρτη ένα μικρό άγχος το έχω{#emotions_dlg.blush}!!Θέλω να κάνω το καλύτερο για να περάσουμε όμορφα με τα τα άλλα κουκουτσάκια ,που βρισκόμαστε καθε βδομάδα τέτοια μέραSmile!!Εφτιαξα το πρωινό μου καφεδάκι, σερβιρισμένο στη μικρή ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΗ αγαπημένη μου κούπα, δώρο στην γιορτή μου και αφού ήπια μια χορταστική γουλίτσα άναψα το πρώτο ρημάδι{#emotions_dlg.tt2}!! Ετσι το λέει το κουκουτσάκι Ακυόνι το τσιγάρο με την ελπίδα ότι εγώ θα τρομάξω και δεν θα το ξαναβάλω στο στόμα μου{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol} !!!Μ ένα κλικ βρίσκομαι στον μαγικό μου κόσμο!!! Ενα μεγάλο ΧΑΜΟΓΕΛΟ {#emotions_dlg.biggrin}φώτισε το προσωπό μου!! Ολα τα καλά φιλαράκια συντονισμένα στο radiomusicheaven{#emotions_dlg.walkman}!!Ti καλά...ένα όμορφο ξεκίνημα στην μέρα μου.{#emotions_dlg.thumbup}  Ξαφνικά σαν ΜΑΓΝΗΤΗΣ τράβηξε το βλεμμα μου ψηλά στην σελίδα με μεγάλα γράμματα...ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}.Πάγωσα!!!Τι να συμβαίνει άραγε?Μ ενα κλικ....όλα εδώ μ ενα κλικ λειτουργούν,ειναι το κλειδάκι για ν αλλάζεις διαδρομές , μπαίνω στο αίσχος{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}!!Η καρδιά μου πήγε στην θέση της!!Απλά μια ΕΠΙΣΤΟΛΗ ήταν που απευθυνόταν σε όσους είχαν ορεξούλα πρωί πρωί να την ακούσουν σε συγχορδία ματζόρε{#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.blink}!!!Εγώ όμως είμαι στην κατηγορία σολίστ{#emotions_dlg.tt2}, οπότε χ και την κάνω!!Μαγικό κλικ στο radiomusicheaven...και ΩΩΩ Θεέ μου{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}.....ΔΙΑΚΟΠΗ λέει λόγω αναβάθμισης!!Εεε όχι πάλι ε όχι πάλι!!!{#emotions_dlg.happycrazy}

    Σας παρακαλώ αυτές οι αναβαθμισούλες...μήπως θα μπορούσαν να γίνονται ώρες που εμείς κάνουμε παιχνιδάκια με Μορφέα?InnocentInnocent


    emmanuella
    17.07.2008, 00:33

    Σιλλιάκι....υπέροχο !!! Πολύ καλό ??? Αναρωτιέμαι...γιατί εμείς όλοι κάνουμε κάτι ψυχοπλακωτικό ??????? Να και κάτι χαρούμενο !!


    sillia
    17.07.2008, 01:08

    Αυτή την φορά κάθε ιστορία είναι κι ένας μικρός θυσαυρός!!!Εμείς αυτές τις ιστοριούλες έτσι τις βέπουμε και σαν θυσαυρό θα τις φυλάμε,{#emotions_dlg.yes} και θα τις προστατεύουμε απο κακό μάτι{#emotions_dlg.yes} χαχαχχααχχα!!!!!!!!


    mellia
    17.07.2008, 01:10

    Ορίστε και η δικιά μου ιστοριούλα! Πάλι τελευταία και καταιδρωμένη!!! Λοιπόν καλά μου κουκουτσάκια, αν δεν καταφέρω απόψε να σας ακούσω καλή εκπομπούλα να έχετε! φιλιά!

    “Κρατώντας την επιστολή στα χέρια, έτρεξε στο δάσος, σε αυτόν τον ονειρικό και απόμακρο κόσμο όπου γινόταν ένα με τα δέντρα, τα νερά, τα πουλιά, τις νεραίδες...Το συνήθιζε αυτό όποτε ένοιωθε πως η τρισδιάστατη πραγματικότητα της κοινωνίας της δεν την χωρούσε. Τώρα ήθελε ποιό πολύ από κάθε άλλη φορά να εξαφανιστεί, να ταξιδέψει στον μαγικό της κόσμο. Ένα χαμόγελο αχνοφάνηκε στα χείλη της καθώς περνούσε δίπλα από το μικρό ποτάμι και ακούγοντας τον ήχο του νερού που σαν κρύσταλλο λαμπύριζε κάτω από τις αχτίδες του ήλιου. Σε αυτήν την όχθη πρώτη φορά είχε δει εκείνο που την τράβηξε σαν μαγνήτης και την μάγεψε. Από τότε δεν σταμάτησε ποτέ να το ψάχνει, τίποτα δεν ήταν δυνατόν να το ξορκίσει, καμία διακοπή δεν χωρούσε στα ονειροπερπατήματα του μυαλού της. Προχώρησε κρατώντας το λευκό χαρτί σαν φυλακτό,  σίγουρη πως αυτή τη φορά η αποκάλυψη ήταν μόλις λίγα σύννεφα μακριά...”