ελληνική μουσική
    423 online   ·  210.927 μέλη
    jorge
    07.06.2003, 02:12
    Quote:
    jorge vlepo oti exeis kapoia exousia....den ginetai na deixeis parexigimenos gia ligo,oste na valei telika merikes (!) foto i gate?



    (ψιθυριστά) Επικοινώνησε μαζί μου να σου στείλω 5-6. Μην της πεις όμως τίποτα οκ;;; Σσσσσσσσ.............
    gate
    07.06.2003, 03:49
    Jorge...?? Τι είναι αυτά που ακούω...?
    Ραδιουργίες ε?

    Στέφανε..
    Τι να πω...Ομολογώ εκπλήσσομαι...
    Με τέτοια επιμονή και με τέτοια αντίκρουση επιχειρηματολογίας, θα μπορούσες να ακολουθήσεις άνετα καριέρα δικηγόρου..
    Παρότι, ομολογώ, πολύ δελεαστικά τα επιχειρήματά σου, ωστόσο καλά το κατάλαβες ότι δυστυχώς δε θα με πείσεις

    Τώρα περνάμε σε βασικές ερωτήσεις του ερωτηματολογίαυ σου:

    1. η απάντησή σου ήταν ικανοποιητική πέραν του αναμενόμενου, γιατί απείχε από την προβλέψιμη του τύπου: "βάλε εσύ τη φότο σου και θα δούμε αν μοιάζεις ή όχι με το avatar.pic σου", χωρίς σχολιασμό της τρίτης εκδοχής της απάντησής μου (περί μυστηρίου) και χωρίς ασφαλώς εννοιολογική διάκριση μεταξύ του "ποιος γράφει" και του "πόσο ωραίος είναι αυτός πουγράφει"

    2. Για την επιλογή του avatar. pic: μου βγάζει κάτι ανάλαφρο, παιχνιδιάρικο, έξυπνο και προκλητικό, στοιχεία που μου αρέσουν, γι' αυτό και το επέλεξα
    Όσο για το γιάτι υπάρχει avatar.pic: μα ...φαντάζομαι για να ταιριάζει με το ...nickname


    Όσο τέλος για τις υπόλοιπες παρατηρήσεις σου - και κυρίως για αυτό πόυ είπες ότι: "i pragmatikotita (opos tin ennoeis) einai dyskoli gia kapoion akoma kai se entelos idanikes synthikes.mporei apla na nomizei oti xerei tin pragmatiki gate...parolo pou tin vlepei kai tis milaei.... " - είναι πολύ εύστοχες...

    Εν ολίγοις όμως διαπιστώνω για μια φορά ακόμα ότι είσαι υποστηρικτής του "φόντου", κατί το οποίο να είσαι βέβαιος όμως πως δε μου πάει...Προτείνω λοιπόν να αφήσεις καλύτερα τη φαντασία σου να δουλέψει λίγο ή να αποφασίσεις στο επόμενο meeting του musicheaven να μας επισκεφθείς, οπότε και θα σου λυθουν οι απορίες..
    (το ξέρω, είσαι λίγο μακριά... )

    Μμμμ...λες ότι είσαι οκ, επειδή ο Jorge...σε κάλυψε..???
    Μην είσαι και τόσο σίγουρος....

    Έχεις ακόμα αντοχές να λες ότι είσαι "στην αρχή μιας προσπάθειας"..?


    gate
    08.06.2003, 01:40
    Quote:

    07-06-2003 στις 14:31, stefke wrote:
    dystyxos gia mena.gia sena?eutyxos?to katalava oti den tha se peiso?etsi sou fainetai?eisai sigouri oti den tha se peiso?pote min les pote....kai den exo egataleipsei akoma opos vlepeis....den exo exantlisei ta epixeirimata mou

    Τι είσαι εσύ παιδί μου?
    Τι πείσμα είναι αυτό...
    Δεν έχεις εγκαταλείψει λοιπόν την προσπάθεια...Ναι, το βλέπω..
    Τι να σου πω ? Καλό κουράγιο...


    dekton.alla ki esy viastikes na symperaneis....

    Ναι η αλήθεια είναι ότι προτρέχω συνήθως


    mipos kai i pragmatiki sou foto vgazei ta idia akrivos pragmata?eisai sigouri oti den to kanei?

    Συ είπας


    theleis na dokimasoume na se doume kai na sou poume ti vgazei se mas?

    Νομίζω ότι το έχω απαντήσει αυτό ήδη...


    kai mallon oxi.to avatar yparxei giati paizei kai auto to rolo tou....tou fonto pou legame

    Είναι και αυτό μια εξήγηση...
    Αν είναι έτσι για σένα, τότε γιατί δεν αρκείσαι σε αυτό το φόντο...?


    ara.den yparxei logos na ginetai diaxorismos me tous filous sou entos forum kai ektos forum....den exoume idanikes synthikes alla tha mporousame na meiosoume tis terasties diafores tis pragmatikis zois me autes tis "ilektronikis" zois....

    Το ότι κάποιοι που συναναστρέφονται μαζί μου δε με "ξέρουν" ακόμα, δε σημαίνει ότι εξομοιώνονται με όσους επικοινωνώ μέσω net, επειδή κι αυτοί - και μάλιστα κατά ένα λόγο παραπάνω - δε με "ξέρουν".
    Στην πρώτη περίπτωση των φίλων μου, που συναναστρέφομαι μαζί τους, με εκπλήσσει που δε με "ξέρουν", ίδίως αν βρίσκονται ιδιαίτερα κοντά μου
    Στη δεύτερη όμως των προσώπων που επικοινωνών μέσω net, το θεωρώ τις περισσότερες φορές αναμενόμενο να μη με "ξέρουν". Εξάλλου δεν υποχρεούνται κι όλα και ιδίως σε αυτό το χώρο που καθένας απευθύνεται όχι τόσο σε μεμονωμένα πρόσωπα άλλα σε αόριστο αριθμο προσώπων.
    Και εξάλλου η πρώτη περίπτωση αφορά σε "φίλους" μου και δικούς μου ανθρώπους ενώ
    η δεύτερη αφορά καταρχήν σε αόριστο αριθμό προσώπων ή στην καλύτερη περίπτωση σε εν δυνάμει φίλους μου.
    Να είσαι σίγουρος λοιπόν ότι γι' αυτούς τους τελευταίους ως κίνηση για να μειώσω την μεταξύ μας απόσταση και για να μετατρέψω το "εν δυνάμει φίλος"
    σε "φίλος", δε θα έστελνα ούτε τότε φοτο μου. Η τεράστια διαφορά μεταξύ πραγματικής ζωής και ηλεκτρονικής μειώνεται, για μένα μόνο με προσέγγιση και άμεση επικοινωνία (δηλαδή με ανατροπή της ηλεκτρονικής επικοινωνίας) και όχι με την ψευδαίσθηση που δημιουργεί μια φότο.


    den eimai ypostiriktis tou fontou.eimai ypostiriktis tou ti nomizo gia ton allo se syndyasmo me tin eikona tou.min arneisai oti i eikona kapoiou paizei polles fores katalytiko rolo sto pos exelissetai i sxesi tous.kai esena den sou exei dimiourgithei pote aporia,periergia,epithymia opos theleis pes to,na deis kapoion (esto se foto)?kapoion pou akous sto radiofono,pou exeis diavasei ena vivlio tou,grafei se mia efimerida,exeis akousei ena tragoudi tou.....

    Σίγουρα μου έχει γεννηθεί αρκετές φορές αυτή η επιθυμία. μόνο που δεν εστιάζεται τόσο στο να δω μια φωτογραφία του προσώπου που μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον, όσο στο να καταφέρω να το γνωρίσω και να του μιλήσω από κοντά.



    oso gia tin fantasia mou tha sou po.se mena leitourgei os exis:vlepo kati kai meta mporo na fantazomai oti thelo.i fantasia den einai tyfli.exei tis apaitiseis tis.kai oi eikones einai enas poli simantikos paragontas tis omalis leitourgias tis.....

    Λοιπόν εφόσον θέλεις ερέθισμα για τη φαντασία σου και
    εφόσον και το avatar. pic είπες εσύ ο ίδιος παραπάνω ότι λειτουργεί ως φόντο (),
    γιατί βρε Στέφανε δεν αρκείσαι στα ερεθίσματα που σου δίνει το avatar. pic, απ' τη στιγμή μάλιστα που, όπως άφησες να εννοηθεί παραπάνω - και σωστά νομίζω - η εκάστοτε επιλογή του avatar. pic φανερώνει και χαρακτηριστικά γνωρίσματα αυτού που την επιλέγει ?


    nai eimai liiigo makrya.alla den einai provlima.erxomai sxetika syxna stin athina....

    Αφού λοιπόν έρχεσαι συχνά, να κανονίσουμε το επόμενο meeting του ΜΗ να σε βρει στα μέρη μας...


    alla auto tha einai i teleutaia lysi.as min katafygoume akomi ekei.stin sizitisi mas loipon.....

    Γιατί σου αρέσει να δυσκολεύεις τη ζωή σου???


    den eimai katholou sigouros.kai gia na po tin alitheia den me kalipse.elega mipos se paraplanisoume kai paradotheis....

    μμμ...
    Θες να πεις δηλαδή ότι σε περίπτωση που με παραπλανούσατε, θα σκεφτόμουν ότι αφού ο Jorge θα ικανοποιήσει το αίτημά σου, στέλνοντας φοτο, γιατί να μη βάλω κι εγώ καμιά στο photo album..???
    Λίγο ...άτοπο δε νομίζεις..?


    Έχεις ακόμα αντοχές να λες ότι είσαι "στην αρχή μιας προσπάθειας"..?
    mmmm den xero,esy ti les meta apo ola auta?

    Έχεις... αναμφισβήτητα... ...
    ασφλώς μέχρι να σε εξαντλήσω οριστικά



    gate
    08.06.2003, 01:46
    Quote:

    07-06-2003 στις 14:31, stefke wrote:
    tha keiso me ena "gnomiko" pou to pisteuo....kai einai kai alitheia:pote min krineis ena vivlio apo to exofyllo tou...
    perimeno apantisi Gate.....



    Αφού το πιστεύεις το γνωμικό...τότε γιατί ζητάς να δεις το "εξώφυλλό" μου ?
    gate
    08.06.2003, 03:20
    Quote:

    08-06-2003 στις 03:08, stefke wrote:
    epese pote sta xeria sou vivlio pou den koitaxes kan to exofyllo?



    :) έπεσε ποτέ στα χέρια σου εξώφυλλο που να σου λέει τα πάντα για το βιβλίο ?
    Witchking
    08.06.2003, 19:58
    Mhpws eseis oi dyo 8a eprepe na er8ete pio konta o enas ston allo? Ante paidia kai kala stefana... Ki egw koumparos!
    gate
    08.06.2003, 22:06
    Witchking...σταμάτα να σαμποτάρεις και να πυροδοτείς τη συζήτηση, όπως κάνεις συνήθως...

    Όοο για σένα Στέφανε, με έχεις πραγματικά εξαντλήσει..Δηλαδή τι άλλο να σου γράψω...για να σου πω οτι δεν πείθομαι...?

    Αλλά επειδή οι "αντιλαβές" είναι ένα παιχνιδάκι που μου αρέσει έχω να σου κάνω αποσπασματικά τα εξής σχόλια :

    "i foto den einai pseudaisthisi.ikanopoiei mia aisthisi.tin orasi.apo kei kai pera arxizoun oi pseudaisthiseis....
    i proseggisi se ilektroniko epipedo einai mia foto kata kapoio tropo...."

    Ναι ίσως η φότο δεν είναι ψευδαίσθηση, δεν είναι όμως και το παν...για να επικοινωνήσουμε...Βλέπεις..? επικοινωνούμε και χωρίς φότο από πλευράς μου..

    "esy ti tha itheles gia sena?ena pragmatiko fonto?i' ena allo fonto?
    den arkoumai se auto to fonto giati thelo na eimai pio konta stin pragmatikotita.oso pio konta ginetai telospanton.... "

    Υπάρχει και μια τρίτη ομάδα ανθρώπων που δεν έχουν ανάγκη από φόντο όσον αφορά τουλάχιστον στην ψυχολόγηση των άλλων, αλλά αρκούνται στη διαισθητική τους ικανότητα. Θα ήθελα να πιστεύω ότι ανήκω σε αυτούς και επίσης πιστεύω πως η διαίσθησή μου με φέρνει αρκετά κοντά στην πραγματικότητα..

    min vazeis logia sto stoma mou....den eipa thelo erethisma gia tin fantasia mou.eipa thelo na do poios grafei....

    ..οκ...το παίρνω πίσω,
    αλλά κι εσύ...
    τι επιμένεις άλλο, αφού δε σε παίρνει..

    nai.ok.auto ginetai.tha xaro idiaiteros.alla pali?pos tha sas gnoriso?den sas exo dei....

    Καλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Θα σε γνωρίσουμε εμείς και θα σε φωνάξουμε, μόλις σε δούμε..


    tipota den kataktietai eukola....dyskoleuontas tin zoi mou (an auto edo tin kanei dyskoli...)tin kano akomi pio endiaferousa....

    Πόσο δίκιο έχεις...!

    katholou.an exei o jorge foto sou kai mou tin edine kai ego tin edina ston epomeno pou zitouse den nomizeis oti se ligo tha eixame oloi edo mesa tin foto sou opote ki esy tha kateliges na valeis mia para na pernei mia kathe neo melos sta kryfa mazi me tin eggrafi tou?.....

    Ευρηματικότατο... αλλά να είσαι σίγουρος ότι έχουν να κάνουν πολλά καλύτερα οι άνθρωποι από το να ασχολούνται και να ενδιαφέρονται για τις φωτογραφίες μου...

    ena hint:min pontareis polla lefta pano se auto....

    Ούτε εσύ σε αυτό που λες τώρα...


    naa6042
    12.06.2003, 22:26
    Δείτε !!!!
    ZOI
    14.06.2003, 17:24
    ακομα μια
    dinaki13b
    19.06.2003, 20:06
    Εβαλα κι εγω μια οχι και πολυ καλής ποιότητας βέβαια
    Chiller_25
    20.06.2003, 16:11
    Να μαι κι εγώ... ! Καλώς με :-Ρ Περάστε να με δείτε και να τα πούμε, κερνάω και φοντάν
    KIT_KAT
    20.06.2003, 17:22

    Στη Θάσο το Μάρτιο... (γιατί να είναι Μάρτιος???)

    ΥΓ: Ομολογώ πως η φωτό με παχαίνει λίγο...
    Ακόμα περισσότερο όταν προσαρμόζεται στο πλαίσιο του Photo Album

    a_r_i_s
    20.06.2003, 21:00
    opios thelei na dei ton ari (a_r_i_s )tora mporei milame tha xetrelathei.
    jorge
    20.06.2003, 21:33
    Quote:
    ΥΓ: Ομολογώ πως η φωτό με παχαίνει λίγο...
    Ακόμα περισσότερο όταν προσαρμόζεται στο πλαίσιο του Photo Album



    ΚΙΤ_ΚΑΤ πραγματικά φαίνεσαι τεράστια στην μικρή φώτο

    Αυτό δεν μπορώ να το διορθώσω, όμως έφτιαξα το παράθυρο που εμφανίζονται οι φωτογραφίες να είναι πιο μεγάλο και να μπορεί κάποιος να το μεγιστοποιήσει
    stefke
    22.06.2003, 02:07
    evala 5 nees fotos.....
    oti kontynotero mporousa na vro se sxesi me tin pragmatikotita.....
    KIT_KAT
    22.06.2003, 21:01

    Θα έσκαγα....
    Chiller_25
    22.06.2003, 23:16
    Προσοχή, προσοχή... ! Ο χρήστης Chiller_25 μόλις κατέθεσε μια φωτογραφία με την αφεντιά του. Όποιος έχει ενδιαφέρον μπορεί να μπει να δει, πάντως η αγνότητα βρίσκεται μέσα στην Δωδώνη για ότι γίνεται στο MusicHeaven δεν φέρει καμιά ευθύνη... Καλώς ήρθα παιδιά και καλώς σας βρήκα.

    Φιλιά στην καινούργια μου παρέα.
    andri14
    27.06.2003, 17:27
    ebala ki egw th dikh mou!!!!!
    COSTASDALU
    29.06.2003, 15:54

    ΧΕΙΜΩΝΑΣ

    Χιόνι έρριξε πολύ και σκέπασε μια φύση που κοιμάται,
    την Ανοιξη καρτερώντας για ναρθεί
    rapsodos
    02.07.2003, 15:56
    Μια ακομη φωτογραφια απο ενα προσφατο Live