ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.856 μέλη

    Στα πυρά της Πέγκυ Ζήνα το έντεχνο & η Ελένη Τσαλιγοπούλου

    palmos
    15.04.2008, 18:44
    Ο,τι και να πεις για την κυρία (ο Θεος να την κανει, γιατι δεν μπορει να αποκαλειται κυρια καποια που μιλαει ετσι για τους συναδελφους της) Ζηνα. Καλα θα κανει να κοιταει τα δικα της τα χαλια! Εχει και το θρασσος να αποκαλει τον εαυτο της λα'ι'κη τραγουδιστρια. Αλλα δεν φταιει αυτη. Φταινε και αυτοι που την ακουνε και πηγαινουν να τη δουν στα σκυλαδικα οπου εμφανιζεται και της εχουν παραδοσει αξια. Το γεγονος οτι ειναι καλυτερη απο τους χειροτερους στο χωρο του κακιστου τραγουδιου δεν της δινει μεγαλυτερη αξια.
    katerina
    16.04.2008, 22:41
    Η Πέγκυ και οι άλλες

    Οι δηλώσεις της Πέγκυς Ζήνα σε πρόσφατη συνέντευξή της στον «Ταχυδρόμο» προσδιόρισαν σαφώς τα όρια μέσα στα οποία κινούνται οι άνθρωποι της πίστας. Ποιος είναι ο κόσμος της; Ενας κόσμος περιθωριοποιημένος. Ακόμη κι αν του δώσεις τη δυνατότητα να αναπτύξει απόψεις, πάλι για τουαλέτες και δεκάποντα θα μιλήσει. Η Σταχτοπούτα με το γοβάκι γίνεται πριγκίπισσα, η Πέγκυ όχι. Τελικά, δεν την αδίκησαν τα ευτελή τραγούδια που λέει. Ολες αυτές οι κυρίες έχουν μεγάλο σύμπλεγμα με τις «συναδέλφους» του έντεχνου. Κι αφού δεν μπορούν να παραβγούν μαζί τους σε επιλογές και κύρος, προσπαθούν να τις στριμώξουν στο δικό τους γήπεδο: κομμωτές, στυλίστες, κιλά, ρούχα, τσάντα και... κοπάνα. Αυτό που αγνοεί η κάθε Ζήνα είναι πως η Τσαλιγοπούλου, την οποία είπε άφωνη, μπορεί άμα θέλει να ντυθεί σαν... Ζήνα. Η Ζήνα δεν μπορεί να πείσει σαν Τσαλιγοπούλου. Το κοινό της Πέγκυς τη θέλει ξανθιά και λαϊκιά. Ετσι την αναγνωρίζει κι έτσι αγοράζει τους δίσκους της. Με Ρήγο και Νίκο Αντύπα δεν ανταποκρίνεται. Τι κατάφερε με το να μεγαλοπιάνεται; Επαψε να πουλάει! Προφανώς με τον ντόρο που δημιουργήθηκε από τα λεγόμενά της είναι ευτυχής γιατί νομίζει πως έστω και έτσι, με αρνητική διαφήμιση, θα σταυρώσει κανέναν αγοραστή. Αυτές είναι παλιές πρακτικές. Δεν πιάνουν... Ευτυχώς.

    ΑΝΝΑ ΒΛΑΒΙΑΝΟΥ


    Το ΒΗΜΑ, 13/04/2008 , Σελ.: C10
    Κωδικός άρθρου: B15334C102
    ID: 294002

    Πηγή: http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=15334&m=C10&aa=2[addsig]
    mavroula
    17.04.2008, 01:29
    Εδώ αρμόζουν μερικοί στίχοι από τα Μακρινά Ξαδέρφια
    που τα λένε καλύτερα.... (Παμ παμ) -- αν και πιο πολύ αναφέρεται στους δημιουργους....

    "Κρυφτήκανε οι ποιητές βαθιά στα όνειρα τους
    Κι οι τσαρλατάνοι χαίρονται που ήρθε η σειρά τους
    .....
    Χοροπηδούν και χαίρονται ωραίο παιχνιδάκι
    Και μία λίρα ολόχρυση πουλάνε το στιχάκι
    ....
    Κι όταν τελειώσει η γιορτή για ύπνο όλοι τρέχουν
    Κοιμούνται όλοι τους βαθιά μα όνειρα δεν έχουν
    ....
    Μας πήρανε τα σώβρακα ο star-man κι η star-woman
    Εδώ δεν πάτησε ψυχή κι εκεί μετράνε πούλμαν
    ....
    Εξήντα-δυο φορές ρεφρέν κι όμορφα κοριτσάκια
    Κουνιούνται μέσα στο ρυθμό κοτόπουλα μπουτάκια
    ....

    Αυτά είναι.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mavroula στις 17-04-2008 01:33 ]


    F_ANGEL
    18.04.2008, 11:32
    Μεταξύ μας τώρα..Η καθεμιά έχει άλλο ρεπερτόριο..Όμως..Η Τσαλιγοπούλου δεν έχει τη φωνή της Π.Ζήνα..Κι εξάλλου μέχρι και στο Fame Story ένας κριτής είπε στη Χριστίνα Κολέτσα ότι ένα τραγούδι της Τσαλιγοπούλου στο οποίο διαγωνιζότανε το είπε πολύ καλύτερα από την Τσαλιγοπούλου..

    Δεν λέω όμως..Έχει και ωραία τραγούδια η Ελένη Τσαλιγοπούλου..
    xenia1972
    18.04.2008, 12:19
    Δεν ηξερα οτι αυτο που εχει η Ζηνα το ονομαζουμε φωνη, και η ανατροφη μου δεν μου επιτρεπει να πω τι ακριβως το ονομαζουμε.
    Ελεος, περαστε και απο κανα Ωδειο να μαθετε πως ακουγεται καποιος που εχει οντως φωνη. Σιγουρα δεν ακουγεται σαν την Ζηνα...............



    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 11:32 έγραψε...

    Μεταξύ μας τώρα..Η καθεμιά έχει άλλο ρεπερτόριο..Όμως..Η Τσαλιγοπούλου δεν έχει τη φωνή της Π.Ζήνα..Κι εξάλλου μέχρι και στο Fame Story ένας κριτής είπε στη Χριστίνα Κολέτσα ότι ένα τραγούδι της Τσαλιγοπούλου στο οποίο διαγωνιζότανε το είπε πολύ καλύτερα από την Τσαλιγοπούλου..

    Δεν λέω όμως..Έχει και ωραία τραγούδια η Ελένη Τσαλιγοπούλου..


    F_ANGEL
    18.04.2008, 12:27
    Παράθεση:

    Το μέλος xenia1972 στις 18-04-2008 στις 12:19 έγραψε...

    Δεν ηξερα οτι αυτο που εχει η Ζηνα το ονομαζουμε φωνη, και η ανατροφη μου δεν μου επιτρεπει να πω τι ακριβως το ονομαζουμε.
    Ελεος, περαστε και απο κανα Ωδειο να μαθετε πως ακουγεται καποιος που εχει οντως φωνη. Σιγουρα δεν ακουγεται σαν την Ζηνα...............



    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 11:32 έγραψε...

    Μεταξύ μας τώρα..Η καθεμιά έχει άλλο ρεπερτόριο..Όμως..Η Τσαλιγοπούλου δεν έχει τη φωνή της Π.Ζήνα..Κι εξάλλου μέχρι και στο Fame Story ένας κριτής είπε στη Χριστίνα Κολέτσα ότι ένα τραγούδι της Τσαλιγοπούλου στο οποίο διαγωνιζότανε το είπε πολύ καλύτερα από την Τσαλιγοπούλου..

    Δεν λέω όμως..Έχει και ωραία τραγούδια η Ελένη Τσαλιγοπούλου..






    Ούτε σαν τη Τσαλιγοπούλου........
    xenia1972
    18.04.2008, 12:48
    Αν διαβασα καλα, εγραψες
    "Η Τσαλιγοπούλου δεν έχει τη φωνή της Π.Ζήνα", αρα θεωρεις οτι η Ζηνα εχει ....φωνη......
    Κατα τα αλλα, μπορει η Τσαλιγοπουλου να μην εχει την αψογη φωνη, αλλα τουλαχιστον εχει φωνη, το οποιο δεν ισχυει για την Ζηνα. Ρωτησε οποιον μουσικο με σπουδες ξερεις (οχι αυτοδιδακτο που παιζει σε σκυλαδικο) να σου πει ποια απο τις δυο εχει καλυτερη χροια, μουσικη αποδοση και πανω απο ολα ευρος φωνης. Τις οκταβες, και προς τα πανω και προς τα κατω, που πιανει η Τσαλιγοπουλου δεν τις πιανει η Ζηνα, τις εχω ακουσει και τις δυο. Και μενα μου αρεσει π.χ. το metal, και εχει βγαλει καποιες αριστουργηματικες συνθεσεις, επισης π.χ. ο Gillan ειναι απο τις καλυτερες φωνες που υπαρχουν σε οποιοδηποτε μουσικο χωρο. Παρ'ολα αυτα δεν θα πω οτι επειδη μ'αρεσει ειναι και το καλυτερο, γιατι κατα μεσο ορο ποιοτικα δεν ειναι.

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 12:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος xenia1972 στις 18-04-2008 στις 12:19 έγραψε...

    Δεν ηξερα οτι αυτο που εχει η Ζηνα το ονομαζουμε φωνη, και η ανατροφη μου δεν μου επιτρεπει να πω τι ακριβως το ονομαζουμε.
    Ελεος, περαστε και απο κανα Ωδειο να μαθετε πως ακουγεται καποιος που εχει οντως φωνη. Σιγουρα δεν ακουγεται σαν την Ζηνα...............



    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 11:32 έγραψε...

    Μεταξύ μας τώρα..Η καθεμιά έχει άλλο ρεπερτόριο..Όμως..Η Τσαλιγοπούλου δεν έχει τη φωνή της Π.Ζήνα..Κι εξάλλου μέχρι και στο Fame Story ένας κριτής είπε στη Χριστίνα Κολέτσα ότι ένα τραγούδι της Τσαλιγοπούλου στο οποίο διαγωνιζότανε το είπε πολύ καλύτερα από την Τσαλιγοπούλου..

    Δεν λέω όμως..Έχει και ωραία τραγούδια η Ελένη Τσαλιγοπούλου..






    Ούτε σαν τη Τσαλιγοπούλου........


    F_ANGEL
    18.04.2008, 12:55
    Άποψη σου φίλτατη..
    pastella
    18.04.2008, 15:08
    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 18-04-2008 στις 11:32 έγραψε...

    Κι εξάλλου μέχρι και στο Fame Story ένας κριτής είπε στη Χριστίνα Κολέτσα ότι ένα τραγούδι της Τσαλιγοπούλου στο οποίο διαγωνιζότανε το είπε πολύ καλύτερα από την Τσαλιγοπούλου..



    Ε τώρα... Δεν νομίζω ότι η γνώμη ενός από τους κριτές (?!?) σε ένα τόσο στημένο τηλεοπτικό σόου είναι κριτήριο. Ας το θεωρήσουμε ως μια ακόμη άποψη, αλλά όχι ως επιχείρημα για την σύγκριση των 2 κυριων.

    Καμιά τους δεν είναι τέλεια. Αλλά πιστεύω ότι η Τσαλιγοπούλου έχει μεγάλη αγάπη για την καλή μουσική, κάνοντας και ερμηνεύοντας πολλά τραγούδια που την εκφράζουν - ίσως όχι με ιδιαίτερη επιτυχία- ενώ η Ζήνα έχει μεγάλη αγάπη για τη δόξα, το χρήμα και την γκλαμουριά. Θέλει να περνάει καλά ο κόσμος στο μαγαζί της αλλά δεν νομίζω ότι νοιάζεται για το τι θα βγει από το στόμα της όταν πιάνει το μικρόφωνο. Οι στίχοι μιλάνε από μόνοι τους. Δεν θεωρώ ότι είναι σούργελο σαν μερικές άλλες, αλλά δεν είναι και άπιαστη, τουλάχιστον φωνητικά. Μην τρελαθούμε κιόλας!

    Από κει κι έπειτα έγκειται σε εμάς τους ίδιους τι θα προτιμήσουμε να ακούσουμε και τι μας αρέσει.
    kostantinoskatsikopoulos
    18.04.2008, 19:13
    Διαφωνω με ολους σας.Η Ζηνα εχει καταπληκτικη φωνη κ μπορει να μην ειναι ολα τα τραγουδια της ωραια αλλα εχει πει κ κομματαρες.Μην ειστε τοσο κολλημενοι με τους "εντεχνους".καλη κ η τσαλιγοπουλου.ο καθενας στο ειδος του.
    holygrail
    19.04.2008, 12:09
    λυσσαξανε οι σκυλουδες τωρα που ο κοσμος "τη κανει" σιγα σιγα απ τις μπουζουκερι...
    MSo
    19.04.2008, 22:44
    Έφτιαξε η μέρα μου σήμερα!
    Σε καλό σου Πεγκάκι... Γελάσαμε πάλι!



    ΥΓ. Μην ξανακούσω ότι η Αρβανιτάκη στονάρει! Θα σας εντοπίσω με την κεραία μου και θα πληρώσω δολοφόνο!
    sea_like_eyes
    19.04.2008, 22:55
    Παράθεση:

    Το μέλος MSo στις 19-04-2008 στις 22:44 έγραψε...

    Έφτιαξε η μέρα μου σήμερα!
    Σε καλό σου Πεγκάκι... Γελάσαμε πάλι!



    ΥΓ. Μην ξανακούσω ότι η Αρβανιτάκη στονάρει! Θα σας εντοπίσω με την κεραία μου και θα πληρώσω δολοφόνο!




    maspa
    20.04.2008, 01:00
    Δε με νοιάζει ποιά στονάρει και ποιά όχι, ποιά πατάει και ποιά παραπατάει στις νότες. Δεν έχω τις κατάλληλες μουσικές γνώβσεις για να το κρίνω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι όταν ακούω την Τσαλιγοπούλου στο "κάτω από τη μαρκίζα" γεμίζω συναισθήματα, ανατριχιάζω. Πράγμα που δε μου έχει συμβεί με την Π. Ζήνα.
    haris1999gr
    20.04.2008, 02:19
    Πως μπορει να εχει αποψη για την τσαλιγοπουλου, μια τραγουδιστρια που ξεκινησε με τραγουδια του τυπου αν πας με αλλη θα σου σπασω το κεφαλι**** Το πια ειναι τραγουδιστρια μπορειτε να το δειτε απο τις συνεργασιες της καθε μιας η μια με νταλαρα,γλυκερια,μανωλη λυδακη κλπ και η αλλη καραφωτηδες πετρεληδες και οτι γουσταρει ο αντ1 .Θυμαμαι σαν τωρα συνεντευξεις της κ.Ζηνα που ελεγε οτι εγω δεν προκειται να ξαναπω τετοια τραγουδια ,,,και οταν αρχιζει ο κοσμος και την αγκαλιαζει μετα βγαινει και λεει οτι εγω δεν ειχα σκοπο εκει εισωκληστη στις καλογριες που πηγαινα σχολιο να γινω τραγουδιστρια, αλλοι με κανανε. (αντε το τρωμε και αυτο η μαλλον το τρωτε γιατι εγω απο τοτε την αποφευγω μου χαλαει το στομαχι ,και την εκανα απο το φαν κλαμπ)
    Και τελικα αυτη η κυρια με τα 15000 που την επιβαρυναμε στην τελικη να τα παιρνει καθε βραδυ τα τελευταια 10 χρονια (μισθος οικοδομου που δουλευει 9 ωρες τη μερα για ενα χρονο με τα δωρα και το επιδομα αδειας) βγαινει μαλλον επειδη το τρεξε να γλυτωσεις ηταν οντος τρεξε να γλυτωσεις και θυγει αναποσπαστο τμημα του λαικου τραγουδιου που της δινει ψωμι και τρωει, γιατι οσοι εχουν παει σε αυτα τα απολλων διογενης φηβερ ξερουν καλα το σουξε γινετε και με τραγουδια του τυπου μπαγλαμαδακι,καραβι το φεγγαρι, αποψε θελω
    να πιω,τα σμυρναικα τραγουδια,και αλλα τα οποια και η κ.Ζηνα τα εχει τραγουδισει και καλα θα ελεγα,αλλα ρε γαμωτο αν δεν πενευεις το σπιτι σου θα πεσει,και εκεινη η καιμενη η τσαλιγοπουλου που ειναι στο κουρμπετι τοσα χρονια τι εφτεγε ,που οταν η τσαλιγοπουλου τραγουδαγε σε συναυλιες αυτη πηγενε δημοτικο.Τσαλιγοπουλου ενα ατομο που και κουφος να εισαι η ΜΑΛΑΚΑΣ η και τα δυο αφωνη δεν την λες.τελος παντων πανω στα νευρα μου στενοχωρησα μια μεμπερ του κλαμπ γιατι ειπα οτι στην συγκεκριμενη φαση οσοι υποστηριζουν τη ζηνα να της δινουν βημα να λεει αυτα που λεει ειναι ηλιθιοι και ευτυχως εμεις οι γνωστικοι θα ξεχωρισουμε,ζηταω συγνωμη για την δηλωση μου δεν ηθελα να θειξω κανεναν αλλα κριμα οι καμια 25αρια φορες που την εχω δει απο το 98 στα κεντρα που τραγουδαγε.Απο αντιδραση αφηνω και ενα μικρο βιογραφικο της τσαλιγοπουλου που το κανω πειστ εδω.Από τις ελάχιστες νέες γυναικείες φωνές της δεκαετίας του ΄90, που δίνει συνέχεια στην αλυσίδα της δεκαετίας του ΄70 (Χ. Αλεξίου, Δ. Γαλάνη, Ε. Βιτάλη), και του ΄80 (Α. Πρωτοψάλτη, Ε. Αρβανιτάκη).

    Γεννημένη στη Νάουσσα, κληρονομεί απο εκεί τις μουσικές καταβολές της, και από νωρίς, με τον αδελφό της να την σιγοντάρει, κάνει τα πρώτα ημιεπαγγελματικά βήματα. Το ΄85, παίρνει την μεγάλη απόφαση. Πηγαίνει στη Θεσσαλονίκη, δουλεύει σε λαϊκά και ρεμπετάδικα, την προσέχει ο Ζήκας και κατεβαίνει στη μητρόπολη.

    Στη δισκογραφία εμφανίζεται το ΄87, με τον δίσκο «Σώπα κι άκουσε», του Γ. Ζήκα. Η Ε. Τσαλιγοπούλου ξεχωρίζει αμέσως με την κρυστάλλινης διαύγειας φωνή, τους «τσακίρικους» χρωματισμούς και την «δραματική αθωότητα». Στοιχεία που θα την συνοδεύουν στην μετέπειτα πορεία της, βαθαίνοντας καθώς ωριμάζει, το «διττό» χαρακτήρα της προσωπικότητάς της.

    Παρορμητική και ελεγχόμενη. Παρούσα και απούσα. Αθώα και υποψιασμένη. «Κορίτσι και γυναίκα». Διόλου τυχαίο που ο δεύτερος δίσκος, το ΄90, με τον Γ. Ανδρέου, αυτό τον τίτλο θα έχει, προβάλλοντας την αμφισημία-αμφιθυμία, αυτής της. ... «Ευδοκίας» του ελληνικού τραγουδιού.

    Συναυλίες με τον Γ. Νταλάρα, συνεργασίες με τον Ν. Ξυδάκη, αλλά και την «Οπισθοδρομική Κομπανία». Συμμετέχει στο «Αφιέρωμα στον Α. Καλδάρα», και το ΄93, ηχογραφεί παραδοσιακά και παλιά ρεμπέτικα στη τρίτη δισκογραφική της παρουσίαση ( «Μισό Φεγγάρι») . Παίζει με το λαϊκό και το δημοτικό, το ρεμπέτικο και το έντεχνο, αφήνοντας τα είδη να αλληλοεπηρεάζονται. ΄Ισως έτσι μπερδεύοντας και το κοινό, ως τη στιγμή που με την συμμετοχή της στο τραγούδι του Χ. Νικολόπουλου «Στων Αγγέλων τα Μπουζούκια», δημιουργεί σπινθήρα στη σχέση της με τον κόσμο, που ισχυροποιείται με τούς «Καθρέφτες» (΄94) σύγχρονα λαϊκά τραγούδια του Κ. Καλδάρα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : haris1999gr στις 20-04-2008 06:57 ]


    και για οσους μονοπολουνε και το αερα λεγοντας οτι τους τον πηραμε ,ευγενικα απαντω , αει φτυς τα μπουτια σου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : haris1999gr στις 20-04-2008 07:26 ]


    F_ANGEL
    20.04.2008, 02:40
    Παράθεση:

    Το μέλος haris1999gr στις 20-04-2008 στις 02:19 έγραψε...

    Πως μπορει να εχει αποψη για την τσαλιγοπουλου, μια τραγουδιστρια που ξεκινησε με τραγουδια του τυπου αν πας με αλλη θα σου σπασω το κεφαλι**** Το πια ειναι τραγουδιστρια μπορειτε να το δειτε απο τις συνεργασιες της καθε μιας η μια με νταλαρα,γλυκερια,μανωλη λυδακη κλπ και η αλλη καραφωτηδες πετρεληδες και οτι γουσταρει ο αντ1 .Και χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που σε αυτη τη φαση υποστηριζουν την ζηνα γιατι οσο πιο πολλοι ηλιθιοι υπαρχουν τοσο ποιο ευκολα θα ξεχωριζουν οι γνωστικοι.




    Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφέρει τη γνώμη του..Επίσης όπως και να το κάνουμε δεν έχουμε όλοι τις ίδιες προτιμήσεις στη μουσική..Ποιος είσαι εσύ ρε μάγκα που θα βρίσεις όσους υποστήριξαν τη Ζήνα?Τόσοι αφήσανε σχόλια στο συγκεκριμένο θέμα και κανείς δεν έβρισε κανένα άλλο μέλος..Εσύ είσαι μάγκας να πούμε?Άντε γιατί κάποιοι έχουν πάρει πολύ αέρα και ανοίγουν το στόμα τους και λένε ότι θέλουν..

    Υ.Γ Εσύ τώρα είσαι γνωστικός να πούμε???
    elenh_sigma
    20.04.2008, 11:39
    to ka8e nymfidio, to ka8e gynaio vgainei k milaei... evgale h myga k..o k ex..e ton kosmo olo!!! eleos!!! h ka8e skylou vgainei k milaei!!! 8a eixe kati parei!!! TON TRAGOUDISTH DEN TON KANOUN TA MIKROLA8AKIA K TA SPYRIA ALLA H ERMHNEIA, TO AN DINEI THN PSUXH TOU SE AYTO POU KANEI K OXI NA VGAINEI HMIGMNOS STA E3WFYLLA K NA ERMHNEYEI SKETA EKTRWMATA GIA NA PAREI LEFTA!!! ayth st katw katw exei akousei ton eayto thn na tragoudaei??? e??? ante pia!!!
    b4stI
    21.04.2008, 03:24
    Signomi alla kalo tha htan na apantaei kapoios o opoios tha exei mousikes gnwseis..an einai dynaton dld milaei o kathe FUN edw mesa kai leei gia ta laika kai dimotika tragoudia
    haris1999gr
    21.04.2008, 13:09
    Παράθεση:

    Το μέλος b4stI στις 21-04-2008 στις 03:24 έγραψε...

    Signomi alla kalo tha htan na apantaei kapoios o opoios tha exei mousikes gnwseis..an einai dynaton dld milaei o kathe FUN edw mesa kai leei gia ta laika kai dimotika tragoudia


    Μαλλον επιδη για μενα μιλας,ειμαι στην βρεμη στη γερμανια αν ξερεις ,σε μια απο τις καλυτερες μουσικες σχολες παγκοσμιος .Εγω ειμαι φαν του τραγουδιου και επιδη η γνωμη μου στον χωρο μετραει δεν θα δωσο τα ευσημα σε κανενα σκυλι ,προτιμω να τα δινω τους αγωνιστες του τραγουδιου που δινουν το παρον στα αφιλοκερδη κοινα αυτου του τοπου .Αντε και σου ευχομαι πιο καλη πλυση εγκεφαλου με το φειμ στορυ 5,η με το επομενο ντρημ σοου,βλεπετε σε αυτες τις εκπομπες ο υποψηφιος δεν φαλτσαρει, στοναρει ,αλλα μετα παντα ο καλος γλυφτης θα εχει ενα ντουετο με το εθνικο σας σκυλι.Κριμα που αυτοκτονησε και ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ για αυτα που επονται στη νεα γενια. ΟΥ ΚΑΚΙΑ ΑΣΤΡΑΠΗ !!!
    haris1999gr
    21.04.2008, 13:16
    Παράθεση:

    Το μέλος haris1999gr στις 21-04-2008 στις 13:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος b4stI στις 21-04-2008 στις 03:24 έγραψε...

    Signomi alla kalo tha htan na apantaei kapoios o opoios tha exei mousikes gnwseis..an einai dynaton dld milaei o kathe FUN edw mesa kai leei gia ta laika kai dimotika tragoudia


    Μαλλον επιδη για μενα μιλας,ειμαι στην βρεμη στη γερμανια αν ξερεις ,σε μια απο τις καλυτερες μουσικες σχολες παγκοσμιος .Εγω ειμαι φαν του τραγουδιου και επιδη η γνωμη μου στον χωρο μετραει δεν θα δωσο τα ευσημα σε κανενα σκυλι ,προτιμω να τα δινω τους αγωνιστες του τραγουδιου που δινουν το παρον στα αφιλοκερδη κοινα αυτου του τοπου .Αντε και σου ευχομαι πιο καλη πλυση εγκεφαλου με το φειμ στορυ 5,η με το επομενο ντρημ σοου,βλεπετε σε αυτες τις εκπομπες ο υποψηφιος δεν φαλτσαρει, στοναρει ,αλλα μετα παντα ο καλος γλυφτης θα εχει ενα ντουετο με το εθνικο σας σκυλι.Κριμα που αυτοκτονησε και ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ για αυτα που επονται στη νεα γενια. ΟΥ ΚΑΚΙΑ ΑΣΤΡΑΠΗ !!!


    Ασε που καταλαβα και ποια εισαι ,εγινες κουραστικη στην συγκεκριμενη κουβεντα με το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΙΚΝΕΙΜ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΚΙ ΑΛΛΟ ,ουτε καποιον κολητο να σε υπερασπισει δεν βρηκες . Εγω ομως για αυτους που μονοπωλουνε τον αερα εδωσα απαντηση.