ελληνική μουσική
    985 online   ·  210.857 μέλη

    Καλομοιρα! Θα φερει την Ελλαδα στην Πενταδα?

    karelia
    19.05.2008, 15:00

    Kακώς παράτησες το πανεπιστήμιο.μπορεί και να είχες μάθει ότι η λέξη "Χαιρ-ό-μαστε" γράφεται με όμικρον και όχι με ωμέγα.


    -NaFsIkAaAa-
    19.05.2008, 16:09

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 19-05-2008 στις 12:54 έγραψε...

    Αυτή είναι η κατάντια μας. Το φοιτηταριό να ασχολείται με την eurovision. Αλλά έτσι κι αλλιώς εχω σχηματισει συγκεκριμενη αποψη για τους φοιτητες (στο 99% των περιπτωσεων).Ευτυχώς που παρατησα το πανεπιστημιο νωρις.

    Κατα τα αλλα η Κακομοίρα ίσως είναι καλή για ενα συγκεκριμενο πραγμα...αλλά μαλλον αμφιβάλλω. Ούτε εκεί νομίζω πως θα είναι καλη...

    Να μας χαιρώμαστε που ασχολούμαστε με τετοιες ανουσιότητες. Αλλά δεν είναι μονο η eurovision. Μακαρι να ηταν μονο αυτή.



     

    χαχαχαχα έλα ρε σοβαρέ , δηλαδή εσυ με τι σημαντικά πράγματα ασχολείσαι??πφφφ βλακίες αμα δεν σου αρέσει η καλομοίρα και η eurovision να μην τη δεις κανείς δεν σε υποχρέωσε, τώρα γιατί έρχεσαι σε ένα τοπικ σχετικά με την eurovision και λες της αμπελοσοφίες σου για τους φοιτητές και για τον διαγωνισμό?Απλά μην ασχολείσαι αν δε σου αρέσει.


    -----------------
    ~*.*~Dexter~*.*~Lost~*.*~Heroes~*.*~Prison Break~*.*~

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -NaFsIkAaAa- στις 19-05-2008 16:11 ]


    MarakiVas
    19.05.2008, 16:55

    Θα δείξει...

    Μακάρι πάντως!


    KIT_KAT
    19.05.2008, 17:10

    Χωρίς να θέλω να το παίξω κουλτουριάρα, που λέει και η maspa (είμαστε άλλωστε Wink) τι είναι αυτό που στέλνουμε καλέ; Σήμερα το άκουσα... και έχω να πω ότι νταξ, τα προηγούμενα χρόνια τέλος πάντων τα τραγούδια είχαν ένα ενδιαφέρον για το είδος τους... τούτο δω τι έχει; μουσική; στίχο; ρυθμό; φωνή Καλομοίρας; απ'όπου και να το πιάσεις... Εκτός αν το πιάσεις από το μπουτάκι της Καλομοίρας... και το πιάνουνε πολλοί απ'ό,τι είδα στο βιντεάκι {#emotions_dlg.whistling}


    StavmanR
    19.05.2008, 17:33

    Από τη μία, δυστυχώς στους διαγωνισμούς της Γιουροβίζιον δεν έχει ανακαλυφθεί ντόπινγκ, πέρα από το μάρκετινγκ και τους διεθνείς συσχετισμούς. Από την άλλη, ευτυχώς, τα δύο τελευταία που ανέφερα δεν τα παράγει η Σου Λι, οπότε και κυκλοφορούν ελεύθερα στο ελληνικό εμπόριο της σοουμπιζ. Πιστεύω ότι θα νιώσουμε για άλλη μια φορά περήφανοι ως Έθνος.{#emotions_dlg.sleep1}


    thaliey
    21.05.2008, 08:47

    ακουγονται τ ωνητικα περισσοτερο απ τη  καλομοιρα η ειναι ιδεα μου?{#emotions_dlg.confused1}


    Necronomikon
    21.05.2008, 09:13

    Όχι απλώς ακούγονται, αλλά καλύτερα να στέλναμε αυτόν που κάνει τα φωνητικά στην θέση της Κακομοίρας!!!!!!!!


    elenak88
    21.05.2008, 10:44

    βρε με τι ασχολειται ο κόσμος...


    thaliey
    21.05.2008, 13:45

    Παράθεση:

    Το μέλος Necronomikon στις 21-05-2008 στις 09:13 έγραψε...

    Όχι απλώς ακούγονται, αλλά καλύτερα να στέλναμε αυτόν που κάνει τα φωνητικά στην θέση της Κακομοίρας!!!!!!!!



    {#emotions_dlg.lol}symfono


    gioreta
    21.05.2008, 13:53

    ...ασχετο....Σημερα εμαθα οτι η Καλομοιρα σπουδαζε μουσικολογια και ξερει να παιζει βιολα......(ωρε που παμε ρε...που παμε ρε...)


    Stroumfita456
    21.05.2008, 13:56

    Παράθεση:

    Το μέλος gioreta στις 21-05-2008 στις 13:53 έγραψε...

    ...ασχετο....Σημερα εμαθα οτι η Καλομοιρα σπουδαζε μουσικολογια και ξερει να παιζει βιολα......(ωρε που παμε ρε...που παμε ρε...)



    μπα...δεν το πιστευω!!!{#emotions_dlg.nono}


    gioreta
    21.05.2008, 13:58

    Κι εγω δυσκολευομαι.....αλλα ποτε δεν ξερεις...anyway


    Stroumfita456
    21.05.2008, 14:03

    Πάντως χθες ήταν αίσχος όλο το σκηνικό....{#emotions_dlg.thumbdown}


    -NaFsIkAaAa-
    21.05.2008, 15:17

    Παράθεση:

    Το μέλος thaliey στις 21-05-2008 στις 08:47 έγραψε...

    ακουγονται τ ωνητικα περισσοτερο απ τη καλομοιρα η ειναι ιδεα μου?{#emotions_dlg.confused1}



     

    Πράγματι αυτό είναι αλήθεια καλά που ακουγόντουσαν να λες και κάλυπταν την Καλομοίρα γιατί θα είχαμε γίνει ρεζίλι!!{#emotions_dlg.lol} Και της κόπηκε 2-3 φορές η αναπνοή{#emotions_dlg.happycrazy}


    maspa
    21.05.2008, 19:04

    Παράθεση:

    Το μέλος -NaFsIkAaAa- στις 19-05-2008 στις 16:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 19-05-2008 στις 12:54 έγραψε...

    Αυτή είναι η κατάντια μας. Το φοιτηταριό να ασχολείται με την eurovision. Αλλά έτσι κι αλλιώς εχω σχηματισει συγκεκριμενη αποψη για τους φοιτητες (στο 99% των περιπτωσεων).Ευτυχώς που παρατησα το πανεπιστημιο νωρις.

    Κατα τα αλλα η Κακομοίρα ίσως είναι καλή για ενα συγκεκριμενο πραγμα...αλλά μαλλον αμφιβάλλω. Ούτε εκεί νομίζω πως θα είναι καλη...

    Να μας χαιρώμαστε που ασχολούμαστε με τετοιες ανουσιότητες. Αλλά δεν είναι μονο η eurovision. Μακαρι να ηταν μονο αυτή.



     

    χαχαχαχα έλα ρε σοβαρέ , δηλαδή εσυ με τι σημαντικά πράγματα ασχολείσαι??πφφφ βλακίες αμα δεν σου αρέσει η καλομοίρα και η eurovision να μην τη δεις κανείς δεν σε υποχρέωσε, τώρα γιατί έρχεσαι σε ένα τοπικ σχετικά με την eurovision και λες της αμπελοσοφίες σου για τους φοιτητές και για τον διαγωνισμό?Απλά μην ασχολείσαι αν δε σου αρέσει.

     


     

    "κανείς δεν σε υποχρέωσε" είμαστε υποχρεωμένοι να ασχολούμαστε. Εμείς πληρώνουμε τα σπασμένα. (εγώ, εσύ, αυτός). Μας αρέσει δε μας αρέσει.


    freakhood
    27.05.2008, 13:42

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 21-05-2008 στις 19:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος -NaFsIkAaAa- στις 19-05-2008 στις 16:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 19-05-2008 στις 12:54 έγραψε...

    Αυτή είναι η κατάντια μας. Το φοιτηταριό να ασχολείται με την eurovision. Αλλά έτσι κι αλλιώς εχω σχηματισει συγκεκριμενη αποψη για τους φοιτητες (στο 99% των περιπτωσεων).Ευτυχώς που παρατησα το πανεπιστημιο νωρις.

    Κατα τα αλλα η Κακομοίρα ίσως είναι καλή για ενα συγκεκριμενο πραγμα...αλλά μαλλον αμφιβάλλω. Ούτε εκεί νομίζω πως θα είναι καλη...

    Να μας χαιρώμαστε που ασχολούμαστε με τετοιες ανουσιότητες. Αλλά δεν είναι μονο η eurovision. Μακαρι να ηταν μονο αυτή.



     

    χαχαχαχα έλα ρε σοβαρέ , δηλαδή εσυ με τι σημαντικά πράγματα ασχολείσαι??πφφφ βλακίες αμα δεν σου αρέσει η καλομοίρα και η eurovision να μην τη δεις κανείς δεν σε υποχρέωσε, τώρα γιατί έρχεσαι σε ένα τοπικ σχετικά με την eurovision και λες της αμπελοσοφίες σου για τους φοιτητές και για τον διαγωνισμό?Απλά μην ασχολείσαι αν δε σου αρέσει.

     


     

    "κανείς δεν σε υποχρέωσε" είμαστε υποχρεωμένοι να ασχολούμαστε. Εμείς πληρώνουμε τα σπασμένα. (εγώ, εσύ, αυτός). Μας αρέσει δε μας αρέσει.



     

    Ακριβώς! Έχεις απόλυτο δίκιο maspa. Η τηλεθέαση έφτασε το 91%. Το μεγαλύτερο με διαφορά από όλες τις υπόλοιπες Ευρωπαικές χώρες. Φαντάσου πόσο ζώα είμαστε...

    Κατά τα άλλα όταν βρέθηκα κάπου και είπα πως δεν παρακολούθησα τα σούργελα και γενικώς όλο αυτό το ρεζιλίκι, δεν με πίστευαν. Από εκει καταλαβαίνει κανείς σε τι χώρα ζούμε...


    deathminor88
    27.05.2008, 14:42

    Ρε φίλε πραγματικά και χωρίς παρεξήγηση, δεν έχω διάθεση να μαλώσω με κανέναν αλλά τι πρόβλημα έχεις? Δεν μπορεί να κάτσει με την παρέα του κανείς να δει την eurovision απλά και μόνο για να διασκεδάσει? ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λέω "ψυχαγωγηθεί". Γιατί? Είναι δείγμα υποκουλτούρας αυτό? Δεν μπορεί κάποιος να κάτσει να γελάσει με κάποια σούργελα? Δεν μπορεί να κάτσει να ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, είτε καλή για εσένα είτε κακή απλά για να την ακούσει? Είναι δεδομένο ότι όλα τα κομμάτια δεν προσφέρουν τίποτα? Δεν μπορεί μια καλή δημιουργία να ξεχωρίσει? Πιο στενόμυαλες απόψεις από τις δικιές δεν έχω ξαναδεί.. Δεν ξέρω αν το έκανες αλλά θα ήταν καλύτερα να κάτσεις να ακούσεις τα κομμάτια πριν τα κρίνεις. Και να ακούσεις ΜΟΥΣΙΚΗ για τη ΜΟΥΣΙΚΗ όχι για τους λογους για τους οποίους φτιάχνεται αυτή. Το έχω ξαναπεί και σε άλλα ποστς το τελευταίο.

     

    Έχουμε χάσει τη μπάλα, και μας φταίει η Eurovision? Κρίνουμε χωρίς να ακούμε, να βλέπουμε κλπ. Είμαστε ιδιοί με αυτόυς που "κατηγορούμε". Όλοι μας φτάινε! Μερικοί δεν ξέρουν πραγματικά τον λόγο που "ακούνε" μουσική, και χάνουν μερικά πολύ καλά πράγματα. Εξάλλου η μουσική δεν είναι μόνο για να περνάει μυνήματα, αλλά για να διασκεδάσζει, να σε κάνει να γελάς, να σε κάνει να χορεύεις ακόμα κλπ κλπ.

    Επιπλέον στη Eurovision δεν είναι μόνο μουσικό το όλο πράγμα αλλά έχει και θέαμα πολύ.

    Συμφωνώ είναι πανυγυράκι, είναι για γέλοια, πληρώνουμε πολλά, όμως ας αποδεχτούμε ότι γίνεται, ότι υπάρχουν εξαιρέσεις, έχουν βγεί κομματάρες, είναι ένα διασκεδαστικό θέαμα, και γι αυτό το παρακολουθεί το 91%. Δεν είναι 9% του πληθυσμού της Ελλάδας τόσο έξυπνο, κουλτουριάρικο, με παιδεία κλπ.
    Δεν είναι ντροπή να το βλέπουμε, να μας αρέσει, και ούτε αδύνατο να καταλάβουμε ότι δεν είναι κάτι το σοβαρό!

     

    ΥΓ Πιο ήλίθι πράγμα περί φοιτητών δεν έχω ξανακούσει. Πραγματικά αν αυτό πιστεύεις για τους φοιτητές επιβεβαιώνει αυτό που νομίζω και γώ. Έχεις χάσει την μπάλα.

    ΥΓ2 Εκ των προταίρων ζητώ συγνώμη αν τυχόν έθιξα κάποιον ή παραβίασα κάποιους κανονισμούς.


    -----------------
    ...In sorte diaboli... www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 27-05-2008 14:44 ]


    freakhood
    28.05.2008, 13:22

    Μάλιστα. Δέχομαι τους όποιους χαρακτηρισμούς για το άτομο μου και συνεχίζω (εγώ τουλάχιστον, σε φιλικό επίπεδο):

    1) Αυτό το 91% κάθεσαι να σκεφείς γιατί δεν είναι τυχαίο? Σου θυμίζει κάτι? Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Θα σου πω εμένα τι μου θυμίζει. Ηταν η βραδιά του τελικού του big brother. Παρεπιπτόντως δεν χρειάζεται να σου πω την αποψη μου για τα ριάλιτι κάθε μορφής (από το "φάρμα" μέχρι το όποιο τάλεντ show). Την έχεις καταλάβει. Εκεί που λες λοιπόν, όλως τυχαίως είχα βρεθεί σε ένα σπιτι όπου όλοι οι παρευρισκομενοι αγωνιούσαν για τον Τσάκα ή τον Πρόδρομο. Μεγαλεία! Τελος πάντων, προτίμησα να πάω σε άλλο δωμάτιο αλλά το τότε έτερον ύμισυ με έπιασε απο το χερι και μου είπε: έλα να χαζέψεις κι εσύ..δεν χάλασε ο κόσμος... Εκανα το λαθος και καθησα μαζί τους μην αντιλαμβανόμενος τον λόγο για την τοση αγωνία τους περί Τσάκα και Προδρομου. Σε κάποια φάση παρακάλεσα κάποιον αν είναι δυνατον να κλείσει το στερεοφωνικό ηχοσύστημα του σαλονιού ή εστω τουλάχιστον να το χαμηλώσει. Βλέπεις, η Αννούλα και ο Καρβέλας "στόλιζαν" το όλο πάνελ. Το αποτέλεσμα? σηκώνεται ένας Ελληναράς γεμάτος στόμφο και μου λέει: ρε φιλε, δεν σε ενδιαφέρει το big brother, δεν ακους Visi, δεν έχεις κινητό. Που ζεις? Αυτό ακριβώς είναι το νοημα. Που ζω... Αυτό το παράδειγμα απαντάει στην ερωτηση σου έστω κι έμμεσα...ελπίζω.

    υγ: Όσον αφορά το φοιτηταριό, η πλειοψηφεία είναι ντουβάρια. Αν θες μπορούμε να κάνουμε συζήτηση για το συγκεκριμένο.


    freakhood
    28.05.2008, 13:27

    Και συγνώμη για τα όποια ορθογραφικά μου, τα οποία γίνονται εν τη ερημη του λόγου. Όταν υπάρχει βιασύνη, συμβαίνουν κι αυτά. Ας κοιτάμε την ουσία όμως.


    jorge
    28.05.2008, 13:32

    Συνέχεια στο topic που υπάρχει ήδη για την Eurovision.