ελληνική μουσική
    756 online   ·  210.857 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    matina25
    04.08.2006, 12:42
    Να προσθέσω τους παρακάτω!
    +
    Πανταζής
    Αντύπας
    Μπουγάς
    Βολάνης
    Λεμπέσης
    Τριαντάφυλλος
    Δ.Κόκκοτας
    Pucca
    04.08.2006, 15:16
    Εδω συμφωνω σε όλα ! Με bonous στον Μουγά μια διπλη ψήφο !


    Angel20
    07.08.2006, 12:09
    Το μέλος matina25 στις 04-08-2006 στις 12:42 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να προσθέσω τους παρακάτω!
    +
    Πανταζής
    Αντύπας
    Μπουγάς
    Βολάνης
    Λεμπέσης
    Τριαντάφυλλος
    Δ.Κόκκοτας



    Σωστοοοος!!!
    billy_cobham_2005
    07.08.2006, 23:02
    Δεν χρειάζεται να ψάξει κανείς πολύ!!! Απλά ας αφαιρέσουμε 15-20 ονόματα. Όλοι οι υπόλοιποι είναι από μόνοι τους σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!!! Φωνητικά, μουσικά, στιχουργικά, εγγεφαλικά, βρίσκονται στο ζενίθ της αντιμουσικής υποκουλτούρας, που είναι μάστιγα των ημερών, λιμνάζουν τα ύδατα της καλής ελληνικής μουσικής, και αποτελούν μια μαύρη λίστα από μόνοι τους... Βέβαια, δεν φταίνε αυτοί, το ευρύ κοινό φταίει που τους εξυψώνει καθημερινά και εμείς που δεν κάνουμε κάτι γι' αυτό!
    Sweetdreamer
    07.08.2006, 23:57
    Το μέλος GLEONGR στις 18-08-2003 στις 08:36 έγραψε...
    Παράθεση:

    Sygnomh paidia mia paralhpsh sthn kathgoria X entasetai allo ena onoma ###NTALARAS###.Den diafono oti diathetei fonara, spastikh gia emena ala ayti to atomo einai o monadikos poy den yparxei tragoudi prin apo to 90 poy na mhn to exei tragoydisei- ta neyra moy synxistika tora kai mono poy ton skeftomaimai- peite moy exo adiko?Den diafono oti exei pei aksiologa tragoudia alla einai spastikos eidika ayto to profil poy prospathei na perasei einai teleios apotyxhmeno ftanei pao na paro kanena hremistiko


    συμφωνώ μαζί σου πολύ "ντίβα" το παίζει και δεν προσφέρει και τίποτα καινούριο πλέον, επαναλαμβάνεται και τίποτα άλλο. Ούτε κι εμένα μου αρέσει η χροιά της φωνής του.
    Διαφωνώ με τον "Ανώνυμο" όσον αφορά τους Domenica, Δυτικές Συνοικίες αλλά και Βίσση. Γιατί όσον αφορά τη Βίσση; Γιατί έχει πολύ καλή φωνή και σκηνική παρουσία αλλά τη "ρίχνει" ορισμένο από το ρεπερτόριο που επιλέγει που δεν είναι αντάξιο των φωνητικών δυνατοτήτων της.
    Όσο για Domenica και Δυτικές Συνοικίες είναι κάτι νέο και φρέσκο και ζωντανό που με συγκινεί και στιχουργικά και μουσικά.

    Η μουσική είναι χρώμα, είναι όνειρο, είναι.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sweetdreamer στις 08-08-2006 00:46 ]


    paschalia
    14.08.2006, 20:12
    H γρια του Ελληνικου τραγουδιου ( για να μη πω ''η κακια μαγισσα'' κ φανω κακια ... )



    Ο Καρβελας .-
    Angel20
    22.08.2006, 19:54
    Το μέλος paschalia στις 14-08-2006 στις 20:12 έγραψε...
    Παράθεση:

    H γρια του Ελληνικου τραγουδιου ( για να μη πω ''η κακια μαγισσα'' κ φανω κακια ... )



    Ο Καρβελας .-



    χαχαχαχαχαχαχα!!!! Καλό!!!
    tolaruba
    23.09.2006, 14:38
    Το μέλος meltica στις 11-07-2006 στις 14:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ξέρω ότι μπορεί να με γιουχάρουν, αλλά δεν μπορώ πια να ακούω Κατσιμιχαίους, όσο και αν εκτιμώ τη δουλειά (τους έχω βαρεθεί πια). Επίσης ποτέ δεν μου άρεσε να ακούω Παπακωνσταντίνου- δεν έχω ιδέα γιατί, αφού κατά καιρούς μου άρεσουν κάποια τραγούδια του. Δεν μου αρέσει ο Σφακιανάκης, όχι γιατί μου τη σπάει σαν άνθρωπος, απλά γιατί τον βαριέμαι σαν τραγουδιστή, όπως επίσης και ο Κότσιρας.


    Δεν θα μπω καν στο κόπο να αναφέρω υποτιθέμενους τραγουδιστές όπως Μπεζεντάκου ας πούμε, λέω μόνο για ανθρώπους των οποίων την δουλειά τους εκτιμώ μεν, δεν επιλέγω να ακούω δε.

    s c r i p ta manent

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : meltica στις 11-07-2006 14:48 ]




    μα οι κατσιμιχαιοι πια δε βγαζουν δουλειες οποτε αν δε θες δεν ακους.Και δε νομιζω οτι εχουν δουλεια εδω οι κατσιμιχαιοι...διπλα στη λαμπρου στη κοκκινου και σε ολες τις αλλες μεγαλες προσωπικοτητες!!!!!για μενα θεση εδω εχουν οι υποτιθεμενοι καλλιτεχνες.Δε τα βαζω μαζι σου προσωπικα αλλα με πειραξε λιγουλακι που ειπες για τους κατσιμιχαιους!!!!μα ειναι δυνατον?

    οσο για το παπακωνσταντινου ενω εχει μοναδικη φωνη ο ανθρωπος και πολλα ομορφα παλια κοματια κατι τελευταια υποτιθεμενα ροκ δε μου αρσεουν καθολου.
    heartbreak-kid
    23.09.2006, 15:21
    άρα στην ουσία εδώ δεν είναι μαύρη λίστα τραγουδιστών..είναι λίστα μή εντεχνο-ροκ και κατά συνέπεια καταδικασμένων τραγουδιστών...και όλα αυτά από 18-19 χρονών ανθρωπους με υποτίθεται ανοιχτούς ορίζοντες
    tolaruba
    23.09.2006, 15:29
    Το μέλος heartbreak-kid στις 23-09-2006 στις 15:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    άρα στην ουσία εδώ δεν είναι μαύρη λίστα τραγουδιστών..είναι λίστα μή εντεχνο-ροκ και κατά συνέπεια καταδικασμένων τραγουδιστών...και όλα αυτά από 18-19 χρονών ανθρωπους με υποτίθεται ανοιχτούς ορίζοντες


    Εγω παντως δεν ειπα αυτο.
    απλα ειπα οτι δε θα εβαζα με τπτ τους κατσιμιχαιους σε μια μαυρη λιστα..(κακο ειναι ο σχολιασμος?δε κριτικαρω με κακο σκοπο)
    οπως επισης 8α το σκεφτομουν αν 8α εβαζα και τη βισση σε μια μαυρη λιστα μια και μιλας για μη εντεχνους.
    Αλλα οπως και να τ κανουμε συγκρινονται?δε συγκρινονται..Για αυτο αλλωστε το τοπικ ειναι γεματο απο μη εντεχνα ονοματα.(αν και δε μου πολυαρεσει ο χαρακτηρισμος εντεχνος).
    tolaruba
    23.09.2006, 15:33
    και επισης πιστευεις οτι οι κατσιμιχαιοι ηταν μονο τραγουδιστες?Αρχικα απο αυτο αρχισα να γραφω στο τοπικ.Συγγνωμη αν εθιξα καποιον παντως.
    sea_like_eyes
    23.09.2006, 15:47
    πες τα ρε KID....αντε γιατι....Αντυπας?Δημητριου?..τι λετε ρε παιδια..αμφιβαλλω αν ξερετε παραπανω απο τρια τραγουδια τους...φυσικα καθε αποψη σεβαστη..μα..μερικες φορες..
    tolaruba
    23.09.2006, 15:48
    συγγνωμη για ποια τραγουδια ποιανων μιλας?
    sea_like_eyes
    23.09.2006, 15:51
    Παράθεση:
    --------------------------------------------------------------------------------


    Sas parousiazw olokliri tin kafrila tou Ellinikou Tragoudiou! Oi anthrwpoi aftoi den aksizoun na onomazonde kalitexnes kai prosvaloun tin kalitexniki mas ipostasi san Ellines! Dropi tous!

    Ginaikes :

    Atzela Dimitriou
    Katerina Stanisi
    Anna Vissi
    Despoina Vadni
    Stela Konitopoulou
    Kaiti Grambi
    Pekgi Zina
    Elli Kokkinou
    Evridiki
    Natasa Theodoridou
    Katerina Kouka
    Polina
    Elleni Karousaki
    Dimitra Papiou
    Lena Papadopoulou
    Efi Sari
    Katerina Topazi
    Antzi Samiou
    Rita Sakelariou
    Aspa
    Litsa Giagousi
    Pamela
    Sabrina
    kai i mikri mas Aleksandra!!


    Andres :

    Themis Adamandidis
    Giorgos Alkaios
    Lefteris Pandazis
    Sotis Volanis (sic)
    Xristos Andwniadis
    Antipas
    Valandis
    Stamatis Gonidis
    Giwrgos Giannias
    Kwstas Doksas
    Xristos Dandis
    Giannis Ploutarxos
    Thanos Kaliris
    Terzis
    Antwnis Remos
    Nikos Kourkoulis
    Stelios Rokos
    Dimitris Kokkotas
    Panos Kiamos
    Giannis Ploutarxos
    Xristos Kiriazis
    Vasilis Karas
    Nikos Karvelas
    Lambis Livieratos
    Giorgos Tsalikis
    Giorgos Lembesis
    Giorgos Mazonakis
    Giorgos Margaritis
    Tolis Voskopoulos
    Kwstas Bigalis
    Triandafilos
    Tasos Bougas
    Terlegas
    Notis Sfakianakis
    Prodromos
    Sakis Rouvas
    Mixalis Rakintzis
    Kwstas Xaritodiplomenos
    Dionisis Sxoinas
    Nektarios Sfyrakis
    Makis Xristodoulopoulos


    Sigrotimata :

    Antique
    Imiskoubria
    Active Member
    Hi-5
    Domenika
    Montaz
    En psixrw
    Ditikes sinikies


    ........ετσι...ετσι...που ζεις?????μηπως στο Αγγλια?????
    sea_like_eyes
    23.09.2006, 15:53
    συγγνωμη βασω..μα..ΕΛΕΟΣ..........
    tolaruba
    23.09.2006, 16:06
    Το μέλος sea_like_eyes στις 23-09-2006 στις 15:53 έγραψε...
    Παράθεση:

    συγγνωμη βασω..μα..ΕΛΕΟΣ..........


    βρε συ δε θελω συγγνωμη.ο κα8ενας εχει μια αποψη που ειναι παντα σεβαστη και καποιες φορες μπορει απλα να προκαλεσει.απλα 8α ηθελα να μου πεις σε ποιους αναφεροσουν.
    vero
    23.09.2006, 16:21
    Simfwnw me ton sea!!!!!
    poison_girl
    24.09.2006, 20:35
    Πετρελης
    Νινο
    Κιαμος
    Giorgos_arazei
    24.09.2006, 21:25
    Ρε σεις...Βαζετε σε black list ονοματα οπως ο Νταλαρας,οι Κατσιμιχαιοι,ο Καρβελας και αλλοι πολλοι?Δεν ειμαστε σοβαροι μου φαινεται εμενα.Αλλο αν βαρεθηκατε να τους ακουτε ή για καποιον λογο δεν σας αρεσουν...αυτο δεν εχει να κανει με το θεμα του topic!Ελεος πια με την ξενομουσικολατρεια και την υποτιμηση της ελληνικης μουσικης!

    Αντιθετα, καποια ονοματα πολυ σωστα γραφτηκαν(ας μην τα επαναλαμβανω και γινομαι κουραστικος) και σ'αυτα προσθετω και μια...Θελξη...ή Έλξη(ξερω γω πως λεγεται,θα την ακουσατε μεχρι και στις ειδησεις!!)Που καταντησαμε λοχια...
    heartbreak-kid
    24.09.2006, 23:00
    ε όχι ΚΑΙ η Θέλξι στην μαύρη λίστα...αυτό ειναι too much...too much!!!παραιτούμαι!!!!!!