ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.884 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    tago
    17.01.2007, 13:16
    Γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει τον κόπο να μπαίνουμε σε τέτοιες αντιπαραθέσεις. Αυτό που σίγουρα δεν χρειάζεται είναι ο φανατισμός υπέρ ενός είδους ή κάποιου τραγουδιστή. Καλό θα ήταν οι τραγουδιστές να μας παρουσιάζουν στα live τους τη δική τους δουλειά. Στη τέχνη ωστόσο τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό. Όλοι κρίνονται και όλοι βρίσκουν τελικά τη θέση τους.
    valia1984
    17.01.2007, 13:21
    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 17-01-2007 στις 13:16 έγραψε...

    Γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει τον κόπο να μπαίνουμε σε τέτοιες αντιπαραθέσεις. Αυτό που σίγουρα δεν χρειάζεται είναι ο φανατισμός υπέρ ενός είδους ή κάποιου τραγουδιστή. Καλό θα ήταν οι τραγουδιστές να μας παρουσιάζουν στα live τους τη δική τους δουλειά. Στη τέχνη ωστόσο τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό. Όλοι κρίνονται και όλοι βρίσκουν τελικά τη θέση τους.




    έχεις απόλυτο δίκιο!!!
    kotsiroula
    17.01.2007, 15:24
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 16-01-2007 στις 21:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 16-01-2007 στις 16:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vaia στις 31-10-2005 στις 11:39 έγραψε...

    Γιάννης Κότσιρας.Είπαμε να γίνονται διασκευές!Αυτός δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι!



    ιντα λες μωρε κοπελι??? και να εχει κανει εσενα τι σε κοφτει??? δικα του τραγουδια δεν εχει???? δεν εχει παρει αδεια να κανει τισ διασκευεσ????



    Ένα live έκανε ο άνθρωπος.
    Έλος πια δηλαδή.
    Ότι θέλετε λέτε???





    πιστευω οτι αυτο το topic ηταν λαθοσ να γινει...ο καθε ανθρωποσ εχει δικο του "ειδωλο" και σαφωσ αν τον κακολογισουμε να τσαντιστει και να πει διαφορα και να δημιουργιθει παρεξηγισει...
    απλα οταν λεμε να κατι να μην το λεμε στο φλου...
    οσο για τον κοτσιρα εχει καθε δηκαιωμα να κανει διασκευες...
    και οπωσ ειπε η mousikofilh ενα live εχει κανει και αυτο πολυ επιτυχιμενο...
    mousikofilh
    17.01.2007, 15:55
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 17-01-2007 στις 15:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 16-01-2007 στις 21:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 16-01-2007 στις 16:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vaia στις 31-10-2005 στις 11:39 έγραψε...

    Γιάννης Κότσιρας.Είπαμε να γίνονται διασκευές!Αυτός δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι!



    ιντα λες μωρε κοπελι??? και να εχει κανει εσενα τι σε κοφτει??? δικα του τραγουδια δεν εχει???? δεν εχει παρει αδεια να κανει τισ διασκευεσ????



    Ένα live έκανε ο άνθρωπος.
    Έλος πια δηλαδή.
    Ότι θέλετε λέτε???





    πιστευω οτι αυτο το topic ηταν λαθοσ να γινει...ο καθε ανθρωποσ εχει δικο του "ειδωλο" και σαφωσ αν τον κακολογισουμε να τσαντιστει και να πει διαφορα και να δημιουργιθει παρεξηγισει...
    απλα οταν λεμε να κατι να μην το λεμε στο φλου...
    οσο για τον κοτσιρα εχει καθε δηκαιωμα να κανει διασκευες...
    και οπωσ ειπε η mousikofilh ενα live εχει κανει και αυτο πολυ επιτυχιμενο...



    Μα αυτό τους ενοχλεί.
    Ότι έσκισε σε πωλήσεις το Live!!!
    Απo τότε ότι και να κάνει,θα πέσουν να τον φάνε.
    Να λέμε κατι,αλλα να έχει και μια βάση.

    ageras
    17.01.2007, 15:58
    Παιδιά χαλαρώστε λίγο.Είστε off topic.
    Nα σέβεστε κάθε άποψη.Δεν μπορεί σε όλους να αρέσει ο Κότσιρας,ο Νταλάρας,ο Δεληβοριάς κ.ο.κ

    mousikofilh
    17.01.2007, 16:07
    Δεν αντιλέγω,αλλά όταν λες κάτι να μπορείς να το στηρίξεις κιόλας,
    αλλιώς δεν υφίσταται!!!

    ageras
    17.01.2007, 16:16
    Μα το στήριξε λέγοντας οτι δεν του άρεσε οτι εκανε διασκευες.Μα κι έτσι να μην ήταν είναι δικαίωμα του μα μην του αρεσει έστω για την φωνή του,Anyway...


    uNick
    17.01.2007, 16:18
    Παράθεση:
    Το μέλος ageras στις 17-01-2007 στις 15:58 έγραψε...

    ...Δεν μπορεί σε όλους να αρέσει ο Κότσιρας,ο Νταλάρας,ο Δεληβοριάς κ.ο.κ.

    ...o Κότσιρας, ο Νταλάρας, ο Δεληβοριάς, ο.......... ageras... κ.ο.κ.

    ageras
    17.01.2007, 16:20
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 17-01-2007 στις 16:18 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος ageras στις 17-01-2007 στις 15:58 έγραψε...

    ...Δεν μπορεί σε όλους να αρέσει ο Κότσιρας,ο Νταλάρας,ο Δεληβοριάς κ.ο.κ.

    ...o Κότσιρας, ο Νταλάρας, ο Δεληβοριάς, ο.......... ageras... κ.ο.κ.




    KIT_KAT
    17.01.2007, 16:26
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 17-01-2007 στις 15:24 έγραψε...

    πιστευω οτι αυτο το topic ηταν λαθοσ να γινει...ο καθε ανθρωποσ εχει δικο του "ειδωλο" και σαφωσ αν τον κακολογισουμε να τσαντιστει και να πει διαφορα και να δημιουργιθει παρεξηγισει...





    Μα το λάθος δεν είναι στο τόπικ, το λάθος είναι ακριβώς η λέξη που λες... "είδωλο"... φυσικά όταν έχεις κάποιο είδωλο δεν μπορείς να ανεχτείς τίποτα, το θεωρείς ιερόσυλο. Όλοι μας έχουμε αγαπημένους καλλιτέχνες αλλά ξέρουμε πως δεν είναι και... θεοί, οπότε μπορούμε να ανεχτούμε ότι έχουν και στραβά, ή τουλάχιστον, ότι υπάρχουν άλλοι που μπορεί να βλέπουν στραβά σε αυτούς. (Άσχετο, χωρίς να θέλω να πω κάτι προσωπικό γιατί δε γνωρίζω την ηλικία σας, η "ειδωλοποίηση" πάντως είναι χαρακτηριστικό μικρών ηλικιών.)
    Μανώλη

    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 17-01-2007 στις 15:58 έγραψε...

    Παιδιά χαλαρώστε λίγο.Είστε off topic.
    Nα σέβεστε κάθε άποψη.Δεν μπορεί σε όλους να αρέσει ο Κότσιρας,ο Νταλάρας,ο Δεληβοριάς κ.ο.κ




    ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Απαγορεύεται να μην αρέσει σε κάποιον ο Φοίβος!
    kotsiroula
    17.01.2007, 16:43
    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 17-01-2007 στις 16:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 17-01-2007 στις 15:24 έγραψε...

    πιστευω οτι αυτο το topic ηταν λαθοσ να γινει...ο καθε ανθρωποσ εχει δικο του "ειδωλο" και σαφωσ αν τον κακολογισουμε να τσαντιστει και να πει διαφορα και να δημιουργιθει παρεξηγισει...





    Μα το λάθος δεν είναι στο τόπικ, το λάθος είναι ακριβώς η λέξη που λες... "είδωλο"... φυσικά όταν έχεις κάποιο είδωλο δεν μπορείς να ανεχτείς τίποτα, το θεωρείς ιερόσυλο. Όλοι μας έχουμε αγαπημένους καλλιτέχνες αλλά ξέρουμε πως δεν είναι και... θεοί, οπότε μπορούμε να ανεχτούμε ότι έχουν και στραβά, ή τουλάχιστον, ότι υπάρχουν άλλοι που μπορεί να βλέπουν στραβά σε αυτούς. (Άσχετο, χωρίς να θέλω να πω κάτι προσωπικό γιατί δε γνωρίζω την ηλικία σας, η "ειδωλοποίηση" πάντως είναι χαρακτηριστικό μικρών ηλικιών.)
    Μανώλη

    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 17-01-2007 στις 15:58 έγραψε...

    Παιδιά χαλαρώστε λίγο.Είστε off topic.
    Nα σέβεστε κάθε άποψη.Δεν μπορεί σε όλους να αρέσει ο Κότσιρας,ο Νταλάρας,ο Δεληβοριάς κ.ο.κ




    ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Απαγορεύεται να μην αρέσει σε κάποιον ο Φοίβος!



    ειμαι 18....
    ισως δεν εκφραστικα καλα...
    αλλα πανω κατω πιστευω να καταλαβατε τι εννοω...
    ο καθενασ εχει τι αποψη του..
    αλλα δεν μου αρεσει(οπωσ και στον καθενα) να λεει καποιος κατι που δεν ηφισταται(ανορθογραφο το ξερω_χα χα χα)...
    chorrer
    17.01.2007, 16:52


    Αντε να βαλω κι εγω μια βομβα:

    ..Μου τη δινει Ο Κοτσιρας, Ο Νταλαρας, Ο Χατζηγιαννης, Ο Σφακιανακης κι Ο Θοδωρακης......


    dimitrapan
    17.01.2007, 16:58
    Παράθεση:

    Το μέλος chorrer στις 17-01-2007 στις 16:52 έγραψε...



    Αντε να βαλω κι εγω μια βομβα:

    ..Μου τη δινει Ο Κοτσιρας, Ο Νταλαρας, Ο Χατζηγιαννης, Ο Σφακιανακης κι Ο Θοδωρακης......





    Ο Μίκης είναι τραγουδιστής καλέ???
    rory166
    17.01.2007, 17:00
    Παράθεση:

    Το μέλος chorrer στις 17-01-2007 στις 16:52 έγραψε...



    Αντε να βαλω κι εγω μια βομβα:

    ..Μου τη δινει Ο Κοτσιρας, Ο Νταλαρας, Ο Χατζηγιαννης, Ο Σφακιανακης κι Ο Θοδωρακης......





    εμενα δε μου αρεσει ο Τζελεπης......
    mousikofilh
    17.01.2007, 18:46
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 17-01-2007 στις 16:16 έγραψε...

    Μα το στήριξε λέγοντας οτι δεν του άρεσε οτι εκανε διασκευες.Μα κι έτσι να μην ήταν είναι δικαίωμα του μα μην του αρεσει έστω για την φωνή του,Anyway...





    Το ότι δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι που να μη το διασκευάσει
    Φυσικά και δεν υσχυει.Δεν λέει για τον δισκο,μιλαει γενικά και ξανα λέω
    είναι κάτι που δεν ισχύει.(αερολογίες που είναι και επίκαιρη λέξη τελευταία).
    Εγώ αν πω ότι δεν μου αρέσει ο νταλαρας για παράδειγμα, και το στηρίξω με το επιχείρημα <<επειδή έχει διασκευάσει όλα τα γαλλικά τραγουδια’>>ε πως το βλέπετε...
    Φυσικά και ο καθένας έχει την δική του αισθητική και δικά του κριτήρια, αλλά να
    έχουν βάση τα όσα λεει και όχι,αερολογιες...
    Και εγώ μπορώ να βρω και να πω χίλιες δυο ανακρίβειες,απλά για να τα
    Πω κατι...
    Είναι πολύ ενοχλητικό,για τον οποιοδήποτε.



    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 17-01-2007 19:27 ]


    chorrer
    17.01.2007, 19:14
    Ρε παιδια γιατι την ψαχνετε τοσο πολυ?? Ελεος, αλλοι γουσταρουν καποιον κι αλλοι δεν το γουσταρουν...πειτε την γνωμη σας κι αφηστε τον αλλο να πει την δικια του....το τοπικ αφορα τραγουδιστες που δεν μας αρεσουν....ο καθενας εχει τα δικα του γουστα, τελεία!!!

    @ dimitrapan

    ....Οχι, αλλα ειπα να εχω ποικιλια

    @ rory166

    .......Καλα, καλα....δεν θα γινω διασημος και πλουσιος , θα σου πω εγω μετα εσενα!!!
    rory166
    17.01.2007, 19:57
    Παράθεση:

    Το μέλος chorrer στις 17-01-2007 στις 19:14 έγραψε...

    Ρε παιδια γιατι την ψαχνετε τοσο πολυ?? Ελεος, αλλοι γουσταρουν καποιον κι αλλοι δεν το γουσταρουν...πειτε την γνωμη σας κι αφηστε τον αλλο να πει την δικια του....το τοπικ αφορα τραγουδιστες που δεν μας αρεσουν....ο καθενας εχει τα δικα του γουστα, τελεία!!!

    @ dimitrapan

    ....Οχι, αλλα ειπα να εχω ποικιλια

    @ rory166

    .......Καλα, καλα....δεν θα γινω διασημος και πλουσιος , θα σου πω εγω μετα εσενα!!!



    Nα κατσεις εκει που εισαι..εισαι ασφαλης!!Δεν εχεις προσεξει οτι σε αυτο το topic βαρανε τους πλουσιους και τους διασημους??

    chorrer
    17.01.2007, 21:22
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 17-01-2007 στις 19:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος chorrer στις 17-01-2007 στις 19:14 έγραψε...

    Ρε παιδια γιατι την ψαχνετε τοσο πολυ?? Ελεος, αλλοι γουσταρουν καποιον κι αλλοι δεν το γουσταρουν...πειτε την γνωμη σας κι αφηστε τον αλλο να πει την δικια του....το τοπικ αφορα τραγουδιστες που δεν μας αρεσουν....ο καθενας εχει τα δικα του γουστα, τελεία!!!

    @ dimitrapan

    ....Οχι, αλλα ειπα να εχω ποικιλια

    @ rory166

    .......Καλα, καλα....δεν θα γινω διασημος και πλουσιος , θα σου πω εγω μετα εσενα!!!



    Nα κατσεις εκει που εισαι..εισαι ασφαλης!!Δεν εχεις προσεξει οτι σε αυτο το topic βαρανε τους πλουσιους και τους διασημους??




    Εχμμμ....Τωρα που το λες σαν να χεις ενα δικιο........Ασε που δεν θα μπορω να τους βριζω λογω "συναδελφικης δεοντολογιας" ..χεχε !!
    ....Οποτε ασημος κι οχι Ασιμος....κι ας μην του αρεσουμε του rory

    rory166
    17.01.2007, 22:02
    Αν εισαι θεε μου εκει πανω και με βλεπεις..
    κατεβα λιγο δυο λογακια να σου πω..
    chorrer
    17.01.2007, 22:58
    ...αει στο καλο παλιοπαιδο με συγκινησες τωρα (δεν εχει και φατσουλα που να κοκκινιζει απο ντροπη )

    .....μηπως να τους αφηναμε να συνεχισουν το θαψιμο, γιατι το βγαλαμε τελειως εκτος το τοπικ?