ελληνική μουσική
    669 online   ·  210.883 μέλη

    Μαύρη Λίστα τραγουδιστών!

    rompa
    17.10.2006, 11:34
    Στέλλα Μπεζαντάκου . Βέρα Λάμπρου , Άντζελα (Λαίδη) .....
    mariza18
    17.10.2006, 14:29
    Παράθεση:

    Το μέλος CasillasF στις 16-10-2006 στις 12:05 έγραψε...


    μα κάλα.. αυτή η "κοπέλα" δεν έχει ούτε ίχνος αξιοπρέπειας πάνω της?!!
    δεν το καταλαμβαίνει οτι γίνεται ρεζίλι...




    που να το καταλαβει?αυτη νομιζει πως ειναι η νεα μεγαλη φωνη του ελληνικου ταγουδιου!!ααα!βγαζει τωρα και καινουργιο cd,μαντεψε ποιοι γραφουν τους στιχους....η ιδια και η κορη της(που απο οτι λεει ειναι πολυ μικρη)!!!! τι αλλο θα ακουσουμε!!!
    CasillasF
    17.10.2006, 19:19
    τουλάχιστον πιστεύω θα είναι πιο καλοί οι στίχοι από τους "το νινι σερνει καράβι"..!!!
    Έχω μεγάλη απορία ποιός δέχτηκε να της γράψει τραγούδι... και.. αν το κάνει για να την κάνει εντελώς ρεζίλι ή αν είναι κι αυτός σαν αυτή....
    αχ...
    ώστε έχει και κόρη??? διαιωνίζεται τιο είδος δηλαδή...?!!! Θεέ μου...
    sindy-windy
    17.10.2006, 20:21
    Βερα Λαμπρου
    Στελλα Μπεζεντακου
    Αντζελα Δημητριου
    Λευτερης Πανταζης
    Καλομοιρα( χιλια συγγνωμη που την εβαλα και ισως καποιοι να ειναι τρελοι φαν της αλλα δεν τη θεωρω τραγουσιστρια )

    lenapana
    17.10.2006, 23:23


    ΣΤΕΛΛΑ ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ, ΒΕΡΑ ΛΑΜΠΡΟΥ , ΣΟΤΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ, ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΑΝΟΥΔΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ .
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ !!!!
    ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΒΑΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΙΣΚΟ.
    ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ .
    ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΙΣΚΟ ΠΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ.
    ΕΛΕΟΣ!!!
    mariza18
    18.10.2006, 17:41
    Παράθεση:

    Το μέλος sindy-windy στις 17-10-2006 στις 20:21 έγραψε...


    Καλομοιρα( χιλια συγγνωμη που την εβαλα και ισως καποιοι να ειναι τρελοι φαν της αλλα δεν τη θεωρω τραγουσιστρια )






    γιατι,ποιος την θεωρει??????
    sindy-windy
    18.10.2006, 17:59
    πολλοι......οχι απο εδω μεσα (θελω να πιστευω) !!!!
    tolaruba
    18.10.2006, 20:25
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 18-10-2006 στις 17:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sindy-windy στις 17-10-2006 στις 20:21 έγραψε...


    Καλομοιρα( χιλια συγγνωμη που την εβαλα και ισως καποιοι να ειναι τρελοι φαν της αλλα δεν τη θεωρω τραγουσιστρια )


    Ειναι πολυ αξιολογη.Απο τις καλυτερες..Και σεις μη γνωριζοντας τπτ απο ποιοτικη μουσικη τη κριτικαρετε αδικα επειδη απλα νιαουριζει αντι να τραγουδαει και ξεπιδαει μεσα απο τουρτες!Αλλα κακο δικο σας...



    γιατι,ποιος την θεωρει??????


    Sapios_is_back
    22.10.2006, 00:55
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 12-07-2006 στις 17:28 έγραψε...

    Το μέλος refren στις 11-07-2006 στις 19:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Anonymous στις 17-07-2003 στις 02:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Sas parousiazw olokliri tin kafrila tou Ellinikou Tragoudiou! Oi anthrwpoi aftoi den aksizoun na onomazonde kalitexnes kai prosvaloun tin kalitexniki mas ipostasi san Ellines! Dropi tous!

    Ginaikes :

    Atzela Dimitriou
    Katerina Stanisi
    Anna Vissi
    Despoina Vadni
    Stela Konitopoulou
    Kaiti Grambi
    Pekgi Zina
    Elli Kokkinou
    Evridiki
    Natasa Theodoridou
    Katerina Kouka
    Polina
    Elleni Karousaki
    Dimitra Papiou
    Lena Papadopoulou
    Efi Sari
    Katerina Topazi
    Antzi Samiou
    Rita Sakelariou
    Aspa
    Litsa Giagousi
    Pamela
    Sabrina
    kai i mikri mas Aleksandra!!


    Andres :

    Themis Adamandidis
    Giorgos Alkaios
    Lefteris Pandazis
    Sotis Volanis (sic)
    Xristos Andwniadis
    Antipas
    Valandis
    Stamatis Gonidis
    Giwrgos Giannias
    Kwstas Doksas
    Xristos Dandis
    Giannis Ploutarxos
    Thanos Kaliris
    Terzis
    Antwnis Remos
    Nikos Kourkoulis
    Stelios Rokos
    Dimitris Kokkotas
    Panos Kiamos
    Giannis Ploutarxos
    Xristos Kiriazis
    Vasilis Karas
    Nikos Karvelas
    Lambis Livieratos
    Giorgos Tsalikis
    Giorgos Lembesis
    Giorgos Mazonakis
    Giorgos Margaritis
    Tolis Voskopoulos
    Kwstas Bigalis
    Triandafilos
    Tasos Bougas
    Terlegas
    Notis Sfakianakis
    Prodromos
    Sakis Rouvas
    Mixalis Rakintzis
    Kwstas Xaritodiplomenos
    Dionisis Sxoinas
    Nektarios Sfyrakis
    Makis Xristodoulopoulos


    Sigrotimata :

    Antique
    Imiskoubria
    Active Member
    Hi-5
    Domenika
    Montaz
    En psixrw
    Ditikes sinikies


    Sorry file alla ama akouseis kana tragoudi apo tis dytikes sinoikies 8a allaxeis gnomi... Mexri ekei pantos kala ta pigaines... A kai 3exases kai mia legomeni tamta... Sto tennis pou pao milousane kati koritsia gi aftin kai leo pia einai afti? Kai leei i mia "den tin xereis"? Ti na pei kaneis....



    δεν νομιζω να εχει μεινει και τιποτα αλλο να ακουσει!!



    ΚΑΙ ΟΜΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΑΛΛΗ ΣΑΠΙΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ.
    ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
    ΑΦΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΕ ΚΑΙ Ο ΤΣΙΜΙΤΣΕΛΗΣ ΟΛΑ ΤΕΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...
    Η ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ ΓΕΜΙΣΕ ΜΕ ΜΑΥΡΕΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ.
    ΜΑΥΡΙΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΝΙΑ.
    ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.
    ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ CD ΑΚΟΜΑ...
    poison_girl
    22.10.2006, 03:50
    ολα ηταν τελεια ο Τσιμιτσελης μας πειραξε!ααααα
    megaloserwtikos
    22.10.2006, 04:16
    Προς Ισοβίτη: Συγκεκριμένα για την Νατάσα Θεοδωρίδου.
    Εχω την δουλειά που έκανε με την Ρεμπουτσικα... φίλε εμένα μου φαίνεται ότι έχει ωραιοπάθεια με την φωνή της και αυτό της στερεί να είναι αληθινή. Γι αυτό και βγαίνει ιδια στα χαρούμενα ιδια στα λυπημένα ιδια σε ολα. Τωρα αν αυτή είναι η μεγαλύτερη λαική φωνή σήμερα;;; Τι να πω.
    Νομιζω τα υπερβάλεις κάπως. (ειδικά αυτό με την Μπέλλου, είναι λίγο φάουλ)
    CTEVEZ
    29.12.2006, 18:15
    ierosilia k mono na vazeis tin theotetoia pos tin lene esto k xiliometra dipla sti megali mpelou file
    PROFBASILHS
    29.12.2006, 18:52
    Σχετικά με τη Λάμπρου ένα έχω να πω . . . Όταν άκουσα το "το νινί..." σιχάθηκα τη σχολή μου (Ναυτιλιακό) Πάντως αν με τα "ποιοτικά " τέτοιου τύπου και τις εμφανίσεις στην tv πουλάει cd μαγκιά της . . .
    wraios
    29.12.2006, 20:55
    Παράθεση:

    Το μέλος PROFBASILHS στις 29-12-2006 στις 18:52 έγραψε...

    Σχετικά με τη Λάμπρου ένα έχω να πω . . . Όταν άκουσα το "το νινί..." σιχάθηκα τη σχολή μου (Ναυτιλιακό) Πάντως αν με τα "ποιοτικά " τέτοιου τύπου και τις εμφανίσεις στην tv πουλάει cd μαγκιά της . . .


    swsto k ayto..to pswmi ths vgazei etsi..opws kai oloi aytoi ths listas..emena den me enoxloun arkei na mhn tous lene kalitexnes
    marydlf
    15.01.2007, 12:54
    Επαναφερω αυτο το topic στην επικαιροτητα,γιατι αφου διαβασα 15 σελιδες με σχολια,εχω την εξης απορια: αφου ολοι οι σκυλαδες ειναι στη μαυρη λιστα,αφου ολοι τους κατακρινουν (και οχι μονο εδω,και σε αλλα forum με το ιδιο θεμα το ιδιο γινεται),αφου κανεις δεν τους θελει και ολοι τους μισουν,τοτε γιατι συνεχιζουν να πουλανε,να μεσουρανουν και ο κοσμος να τους εκθειαζει; Γιατι τα σκυλαδικα ειναι συνεχεια γεματα; Εβλεπα τα Χριστουγεννα μια εκπομπη με την Ατζελα Δημητριου,σε ενα μαγαζι που τραγουδουσε,και απο κατω εδειχνε τον κοσμο που τραγουδουσαν οοοολοι μαζι της (με το χαμογελο στα χειλη) "και θελω να'ρθω να σ'αρπαξω απο την αλλη,να τη ρωτησω με τα ματια δακρυσμενα κλπ κλπ"..πως γινεται ηθελα να'ξερα..απο τη μια ολοι να κατακρινουν,απο την αλλη να συμβαινουν αυτα....
    xouzoura
    15.01.2007, 13:20
    Η ΤΥΠΙΣΣΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΖΑΜΠΟΝ ΔΙΧΩΣ ΛΙΠΑΡΑ!!!! ΈΛΕΟΣ!!!! Και μετά λέμε για Μπεζεντάκου, Δημητρίου κτλ κτλ!!!
    Κι όχι τίποτ 'άλλο, συνεργάζεται και με τον Πλιάτσικα που δεν μπορώ να μην παραδεχτώ - άσχετα που δε μου αρέσει - ότι είναι μία απ'τι απιο αξιόλογες παρουσίες στη μουσική που εκπροσωπεί!
    Μα συγγνώμη!!!! Μετά την Χαρούλα συνεργασία με αυτό το ..... το....
    ααααααχχχχ!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xouzoura στις 15-01-2007 13:24 ]


    kotsiroula
    16.01.2007, 16:37
    δεν θα ελεγα οτι δεν μου αρεσει καποιοσ τραγουδιστησ...ολοι εχουν ενα ωραιο τραγουδι και αυτο τουσ ξεχωριζει... αν μιλαμε ομωσ για τραγουδιστη... γιατι αν μιλησουμε για μπεζεντακου και τισ αλλεσ τησ ¨"ψωναρεσ"(σορρυ) δεν θα βγαλουμε ακρη αφου δεν ξερουν τι σημαινει τραγουδι....
    kotsiroula
    16.01.2007, 16:50
    Παράθεση:

    Το μέλος vaia στις 31-10-2005 στις 11:39 έγραψε...

    Γιάννης Κότσιρας.Είπαμε να γίνονται διασκευές!Αυτός δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι!



    ιντα λες μωρε κοπελι??? και να εχει κανει εσενα τι σε κοφτει??? δικα του τραγουδια δεν εχει???? δεν εχει παρει αδεια να κανει τισ διασκευεσ????
    mousikofilh
    16.01.2007, 21:52
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 16-01-2007 στις 16:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vaia στις 31-10-2005 στις 11:39 έγραψε...

    Γιάννης Κότσιρας.Είπαμε να γίνονται διασκευές!Αυτός δεν έχει αφήσει τραγούδι για τραγούδι!



    ιντα λες μωρε κοπελι??? και να εχει κανει εσενα τι σε κοφτει??? δικα του τραγουδια δεν εχει???? δεν εχει παρει αδεια να κανει τισ διασκευεσ????



    Ένα live έκανε ο άνθρωπος.
    Έλος πια δηλαδή.
    Ότι θέλετε λέτε???

    Emilia_
    17.01.2007, 12:40
    Παράθεση:

    Το μέλος ISOBITHS στις 17-10-2006 στις 01:06 έγραψε...

    Η Νατάσσα Θεοδωρίδου-και απορώ με την μουσική σας ικανότητα-είναι σπουδαία τραγουδίστρια. Ειλικρινά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμιά ΚΑΘΑΡΑ ΛΑΙΚΗ-και το τονίζω για να μην μου πείτε για τις εξαιρετικές ΕΝΤΕΧΝΕΣ ΛΑΙΚΕΣ γυναικείες φωνές που έχουμε-που να μπορεί να συγκριθεί. Είναι πραγματικά μια τραγουδίστρια που αν έπαιρνε τα τραγούδια της λίγοπιο σοβαρά θα είναι κάποτε ότι αποτελεί η Μπέλου σήμερα,σχολή. Μπάσα στέρεα φωνή με άρτια εκπαιδευμένη τεχνικά, εξαιρετική λαϊκή χροιά. Σου δίνει την εντύπωσει ότι έκανε χρόνια μελέτη στη λαΙκή μουσική γιατί κατέχει γυρίσματα βυζαντινής και παραδοσιακής μουσικής. Δεν είναι τυχαίο που ο Χατζηγιάννης της έγραψε, είναι δεδομένο ότι δεν μπορείς να είσαι οποιοσδήποτε για να σε αναγνωρίζει ένας τόσο αυστηρός κριτής.

    Η Καίτη Γαρμπή ζωντανά παρατονεί, έχει πολύ περιορισμένη έκταση φωνητικά και όχι πολλές δυνατότητες. Με τόσα χρόνια πείρας το ότι φαλτσάρει απίστευτα ζωντανά μόνο στο ότι δεν είναι και φωνάρα δικαιολογείται. Από το cd όμως μια χαρά ακούγεται, ωραία λαϊκή χροιά αλλά μια τέτοια διαχρονική πορεία δε νομίζω να την δικαιούνταν. Είναι πολύ καλός χαρακτήρας όμως κι αυτό μετρά.



    Συμφωνω απολυτα...Ασε που τοσο η Θεωδοριδου οσο η Γαρμπη για μενα δεν εχουν ερμηνεια καλη...ποτε δεν με επησαν γιαυτο που λενε στο καθε τραγουδι αναλογα......Ειδικα για την Γαρμπη... anyway...