ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη
    Cobra
    06.11.2008, 12:07

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 10-10-2008 στις 17:40 έγραψε...

    Η Monika δεν είναι αυτή η νεαρή, η "το παίζω" ασυμβίβαστη (χαχα!), μελαγχοληστάλαχτη (ΧΑΧΑΧΑΧΑ!) αοιδός που δεν βγαίνει στις τηλεοράσεις και κρατάει χαμηλό προφίλ, μόνο και μόνο "από άποψη" (ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΕ!!!) και χθες είδα στην εκπομπή Ράδιο Αρβύλα μια ολόγυμνη φωτογράφισή της σε lifestyle περιοδικό ευρείας κυκλοφορίας???

    βρε άντε από δω...

    συμφωνώ με τον deathminor88{#emotions_dlg.thumbup}, είπες ακριβώς αυτά που σκεφτόμουν να γράψω, μόνο που είμαι πιο τυχερός.... δεν την έχω δει live!!! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.biggrin}



     

    Δε νομίζω να ισχύει αυτό με τη γυμνή φωτογράφηση...


    incomplete_angel
    06.11.2008, 13:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Cobra στις 06-11-2008 στις 12:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 10-10-2008 στις 17:40 έγραψε...

    Η Monika δεν είναι αυτή η νεαρή, η "το παίζω" ασυμβίβαστη (χαχα!), μελαγχοληστάλαχτη (ΧΑΧΑΧΑΧΑ!) αοιδός που δεν βγαίνει στις τηλεοράσεις και κρατάει χαμηλό προφίλ, μόνο και μόνο "από άποψη" (ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΕ!!!) και χθες είδα στην εκπομπή Ράδιο Αρβύλα μια ολόγυμνη φωτογράφισή της σε lifestyle περιοδικό ευρείας κυκλοφορίας???

    βρε άντε από δω...

    συμφωνώ με τον deathminor88{#emotions_dlg.thumbup}, είπες ακριβώς αυτά που σκεφτόμουν να γράψω, μόνο που είμαι πιο τυχερός.... δεν την έχω δει live!!! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.biggrin}



     

    Δε νομίζω να ισχύει αυτό με τη γυμνή φωτογράφηση...



    Μπορεί και να ισχύει αν μιλάμε για τις γυμνές φωτογραφήσεις διάφορων καλλιτεχνών και μη της LIFO που τις βλέπουμε στο τελευταίο φύλλο της εφημερίδας. Δεν έχει τύχει να δω τη Μόνικα αλλά who knows..


    Cobra
    06.11.2008, 15:43

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 06-11-2008 στις 13:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Cobra στις 06-11-2008 στις 12:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 10-10-2008 στις 17:40 έγραψε...

    Η Monika δεν είναι αυτή η νεαρή, η "το παίζω" ασυμβίβαστη (χαχα!), μελαγχοληστάλαχτη (ΧΑΧΑΧΑΧΑ!) αοιδός που δεν βγαίνει στις τηλεοράσεις και κρατάει χαμηλό προφίλ, μόνο και μόνο "από άποψη" (ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΕ!!!) και χθες είδα στην εκπομπή Ράδιο Αρβύλα μια ολόγυμνη φωτογράφισή της σε lifestyle περιοδικό ευρείας κυκλοφορίας???

    βρε άντε από δω...

    συμφωνώ με τον deathminor88{#emotions_dlg.thumbup}, είπες ακριβώς αυτά που σκεφτόμουν να γράψω, μόνο που είμαι πιο τυχερός.... δεν την έχω δει live!!! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.biggrin}



     

    Δε νομίζω να ισχύει αυτό με τη γυμνή φωτογράφηση...



    Μπορεί και να ισχύει αν μιλάμε για τις γυμνές φωτογραφήσεις διάφορων καλλιτεχνών και μη της LIFO που τις βλέπουμε στο τελευταίο φύλλο της εφημερίδας. Δεν έχει τύχει να δω τη Μόνικα αλλά who knows..



     

    Μπορείς λίγο να με κατατοπίσεις τι παίζει γιατί δεν κατάλαβα; LIFO είναι ο οδηγός πόλης της Αθήνας ή κάτι άλλο; Αν ναι τι παίζει; Δηλαδή φωτογραφίζονται κάθε μήνα γυμνοί κάποιοι μουσικοί για το εν λόγω έντυπο;


    -----------------
    Omnia Vincam

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Cobra στις 06-11-2008 15:44 ]


    incomplete_angel
    07.11.2008, 00:07

    Ναι. Κάθε βδομάδα και άλλος. Δεν είναι όλοι καλλιτέχνες. Και αν θυμάμαι καλά του χρόνου την άνοιξη θα τις εκθέσουν κάπου και επίσης θα δημοπρατηθούν και τα έσοδα θα πάνε σε κάποιο σκοπό. Αυτά θυμάμαι. Απλά δε ξέρω αν το έχει κάνει και η Μόνικα..


    Cobra
    07.11.2008, 10:17

    Eυχαριστώ για τις διευκρινίσεις. Το έψαξα και λίγο από το net και βρήκα ότι τα έσοδα από την έκθεση θα διατεθούν στο ίδρυμα "Πίστη" για τα παιδιά που πάσχουν από καρκίνο.


    deathminor88
    07.11.2008, 14:03

    Παράθεση:

    Το μέλος johnfrusciante στις 03-11-2008 στις 22:15 έγραψε...

    οχι πως ειμαι ο δικηγορος της μονικα..η καποιος τρελλος φαν..αλλα οταν ακουω καποια παρασιτα..ε σιγουρα θα παρω το μερος του δικαιου..μια απλη απαντηση μου θα ηταν σε αυτους που κατακρινουν...πολυ απλα..φταστε εκει που εφτασε..κ μετα..κρινε οσο αυστηρα θελεις..γιατι..αφου ειμαστε σε μουσικο φορουμ φανταζομαι πως λιγο πολυ ολοι ασχολουμαστε με την μουσικη..κ η μονικα θα μπορουσε να ηταν κ αυτη μελος αυτης της σελιδας..κ σε αυτη ακριβως την εποχη που οπως κ γω δυσκολευομαι να προωθησω την δουλεια μου..ετσι κ η μονικα..κ ομως η κοπελα τα καταφερε κ με μεγαλη επιτυχια..τωρα..αν καποιοι την βρισκουν βαρετη..δικαιωμα τους αλλα το κουβαδακι τους κ σε αλλη παραλια..αυτο ηθελε να κανει..αυτο εκανε..δε θα δωσει κ λογαριασμο σε κανενα μας..πολυ απλα εσυ σαν μουσικος γραψε κατι πιο ενδιαφερον η σαν ακροατης ακουσε αλλη μουσικη...οσο για τα ειρωνικα σχολια που δεν εμφανιζεται σε καναλια..κ οτι αντι να πουμε ενα μπραβο που υπαρχουν ακομα ανθρωποι που γραφουν μουσικη επειδη το γουσταρουν κ οχι για την διασημοτητα...την κρινει ο καθε ενας που δεν εχει ιδεα ποιο ειναι το σκεπτικο της με πικροχολα σχολια που το μονο που μου δειχνουν εμενα ειναι ζηλια...ζηλια που θα θελαν πολυ να ηταν στην θεση της..αλλα δεν ειναι..κ τωρα πουλαν ηθικες..κ οντως..αυτο με την γυμνη φωτογραφηση..απλα με κανει να γελαω..ασχετα που δεν υπηρχε ποτε περιπτωση..αλλα λες κ αν ηθελε..θα επεφτε στα ματια μου ως καλλιτεχνης???ελεος....απλα η ζηλια κ ο φθονος..κανουν παρτυ μερικες φορες..

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : johnfrusciante στις 04-11-2008 04:24 ]



     

    Δεν πάει έτσι. Μην ακούω μα..κίες. Όταν βγαίνει κάποιος τον κρίνουμε, όταν υπάρχει πάλι τον κρίνουμε και όταν σταματάει πάλι τον κρίνουμε. Είτε έχουμε σχέση με την μουσική είτε όχι. Δεν είναι τόσο ταλέντο, η μουσική της 1000παιγμένη και δεν έχει κάνει και τίποτα τρομερό! Υπάρχουν άλλοι καλύτεροι που έχουν κάνει περισσότερα. Απλό!

     

    ΥΓ Αν πήγαινε το πράγμα έτσι το λες θα είχαμε για πρότυπο την Βανδή (που παρεπιπτόντως, αν και δεν κολλάει έχει κάνει πιο πολλά απο την Μονικα)

    ΥΓ2 δημοκρατά έχουμε και εκφράζουμε απόψεις. Δεν προσέβαλε καείς κανέναν. Αν δεν σου αρέσει να μαζέψεις εσύ τα κουβαδάκια σου και να πας σε άλλη παραλία. 


    johnfrusciante
    07.11.2008, 17:59

    καταρχην μπορεις να κρινεις τα παντα κ τους παντες..το θεμα ειναι ποσο μυαλο εχεις για να καταλαβεις κατα ποσο σε παιρνει να κανεις κριτικη σαν προσωπικοτητα σε καποιο θεμα...τον παπακωνσταντινου κ ολους αυτης της γενιας μπορει να τους κρινει ενας δημιουργος της δικιας μου ηλικιας γιατι οι τροποι προωθησης μιας δουλειας απο εποχη σε εποχη διαφερουν...(κ για αυτο μιλησα περι μουσικου φορουμ)..ενω για την μονικα..απο την στιγμη που ειναι καποιος κοντα στην ηλικια της..κ γραφει μουσικη...για μενα...συγνωμη κιολας..μπορει να μην του αρεσει η μουσικη της...αλλα πολυ απλα..ασ κανει αυτος κατι καλυτερο..τωρα..κ το τωρα εχει σημασια...γιατι οπως δυσκολευτηκε η μονικα..ετσι θα δυσκολευτεις κ συ κ γω..ειναι απλο...

    το τι εχουν κανει αλλοι καπου καποτε..αδιαφορω..πραγματικα..με ξενες πλατες κ δουλειες αλλων δεν κανω κριτικη εγω σαν μουσικος..αυτος που εχει κανει κατι..ας μπει στο κοπο να κρινει οοοοσο θελει..κ στην τελικη..αυτο το χιλιοπαιγμενο..αυτο το βαρετο..εγινε χρυσο..πουλησε..πουλαει..πολλοι το ζητανε..ανθρωποι που ακουν κ καλη μουσικη..εσυ..εγω..ο οποιοσδηποτε..ας κανει κατι καλυτερο..η κοπελα κ ο καθε μουσικος αυτο μπορεσε..το να κρινεις απο την πολυθρονα το μονο ευκολο ειναι..για πεσε στις λασπες να δεις τι γινεται ομως...

    αυτο με την βανδη το παραδειγμα δε το πιασα..μιλαμε με καποια βαση..για μουσικη με καποιο επιπεδο...οχι στα υψη...αλλα καποια ποιοτητα την εχει..η βανδη που κολλαει?


    deathminor88
    07.11.2008, 19:29

    Εδώ μέσα δεν μπορείς να ξέρεις με ποιούς μιλάς και να ξέρεις τι έχουν κάνει. Είτε στη μουσική είτε γενικότερα. Άστο. Στο θέμα μας τώρα και για να σοβαρολογούμε:

    1) Δεν έχει τίποτα που να μου κεντρίζει το ενδιαφέρον, κοπιάρει, και ΠΟΥΛΑΕΙ..

    2) Η μουική της (για εμένα) είναι κακή.

    3) Δεν έχει κάνει ΤΙΠΟΤΑ το σημαντικό.


    sitzoune81
    07.11.2008, 19:42

    Τρεις λέξεις

    Sonik, avopolis, Imagine 89,7

    φυσικά "με την αξία της κι όχι με ξένες πλάτες" (Π. Ψωμιάδης copyright) έγινε talk of the town η Μόνικα.

    φυσικά...

    κάπου λες "...φταστε εκει που εφτασε..κ μετα..κρινε οσο αυστηρα θελεις.."

    δεν κατάλαβα... γιατί να φτάσω εκεί που έφτασε (κατ' εσέ)??? Ποιός ο λόγος? για να μπορώ να την κρίνω? είμαστε στα καλά μας?????

    Τί ηλίθια, ανούσια και ανόητη νοοτροπία είναι αυτή?

    Καλά κάνεις και σκέφτεσαι έτσι, αλλά εγώ δεν θα πάρω! Σαν ακροατής την κρίνω.

    Και στο φινάλε, αν ποτέ η Μόνικα γίνει κορυφαία τραγουδοποιός, καθολικά αναγνωρισμένη (αυτό θέλει πολύ συζήτηση και της το εύχομαι ολόψυχα, ειλικρινά!!!), τα ειρωνικά και χλευαστικά σχόλια εμού και του deathminor88 π.χ. (δυο ονόματα στην τύχη λέω) θα την έχουν κάνει να κάτσει να στρωθεί για να βελτιωθεί... κι όχι τα σχόλια που ακούει απ' τους αυλικούς της κόλακες

    Με όλο το σεβασμό johnfrusciante !

     

    Α, και να μην ξεχάσω... όσον αφορά το προηγούμενο ποστ μου σχετικά με τη φωτογράφηση κτλ, το είπα για να δείξω την σεμνή, διακριτική, ενσυνείδητη και ασυμβίβαστη στάση που κρατούσε επί θεμάτων όπως π.χ. οι εμφανίσεις στην τηλεόραση (η προ μηνών άρνησή της / σνομπάρισμα να εμφανιστεί στην εκπομπή Ραδιο Αρβυλα, που προχθες με μεγαλοπρέπειες έκανε το μεγάλο βήμα και την είδαμε στη συγκεκριμένη εκπομπη...) "Με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω" δηλαδή... ποιόν κοροιδεύει?...


    johnfrusciante
    07.11.2008, 20:16

    η ηλιθια,ανουσια κ ανοητη λογικη μου εχει την λογικη οτι αν ηταν ετσι καθε ανικανο κουλαδι που δεν εχει ιδεα πχ πως παιζεται καν η ηλεκτρικη κιθαρα θα βγει να πει οτι πχ ο slash δε μου αρεσει γιατι παραειχε μεγαλο νυχι...κ θα εβγαινε να πει "εγω δεν μπορω να εχω αποψη σαν πολιτης????" προφανως εχει αποψη...κ μπορει να κανει κριτικη..απλα οι αλλοι δε θα τον παρουν στα σοβαρα..

     

    το οτι εγω μπορει να την γλυφω..οπως ειπα στην αρχη δεν ειμαι ουτε φαν της μα ουτε υποστηρικτης της μουσικης της..απλα..θα την κατακρινω εκει που πρεπει κ οχι σε πραγματα που δεν εχουν για μενα λογικη..για μενα ας πουμε..η αναγκη σου να εχεις ατομα σαν την μονικα ηθικο προτυπο κ να περιμενεις αν θα παει στην αρβυλα...κ στην καθε αρβυλα για να δειξει τι ανθρωπος ειναι ειναι καθαρα δικο σου θεμα..απλα εμενα..συγνωμη που το λεω ισως σε τρομαξω αλλα το μονο που με νοιαζει ειναι το μουσικο της εργο αν μου κανει..δεν ειναι ουτε ο Αγγελακας ουτε ο Χατζηδακις για να ακουσω την αποψη της..δε με νοιαααζει..εσυ απο οτι φαινεται..σε νοιαζει και πεφτει κ στα ματια σου κ για λογους εκτος μουσικης..δικος σου προβληματισμος..δε μ αφορα..

    αν παμε σε αλλο θεμα περι μοδας σαφεστατα..εχουν καταντησει γελοια ολα αυτα τα σχολια απο εναν ανθρωπο που απλα εγραψε 2-3 τραγουδια..απλα εγω το βλεπω πως ηταν αναγκη καποιων ανθρωπων να πουν οτι εχουμε κατι καινουργιο κ ειναι ελληνικο..δικο μας..το οτι εγινε μοδα..κ μενα μ εκνευριζει αλλα σαφεστατα δεν με επηρεαζει στην μουσικη μου αποψη..ειναι προιον το οποιο η εταιρια κανει οοοοοοοτι γουσταρει κ πολυ καλα κανει..η αξια της ειναι η μουσικη της..κ οι ξενες πλατες δεν ειναι η εταιρια..αν ειναι ετσι..οι radiohead..u2..pink floyd.. θα ηταν τα ιδια σκατα ...μονο που δεν ειναι ετσι..αυτοι ειναι παραγοντες marketing..

    deathminor φιλε μου..δεν ξερω ποια τραγουδια ακουσες αλλα εγω γενικα ειμαι πολυ υποστηρικτης του τραγουδισματος σε ενα τραγουδι..κ κατα την δικη μου αποψη εχει ωραιοτατα τραγουδισματα..τραγουδισματα εξωτερικου κιολας...αν ενδιαφερεσαι..στο site της εχει ενα τραγουδι με αλλη εκτελεση απο το δισκο "i am not young in my youth" λεγεται..ριξτο μια ματια αν δε βαριεσαι..επισης στο δισκο το fraud..


    deathminor88
    07.11.2008, 22:32

    Πήγα να την ακούσω στη συναυλία που είχε κάνει γιατι με είχαν πρίξει κάτι γνωστοί (κολλημένοι, ψευτοκουλτουριάριδες) να την ακούσω. Μέγα λάθος γιατί ένιωσα ότι έχασα 2 ώρες απ την ζωή μου. υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα να ακούσω που δεν μου φτάνει η ζωή που έχω, οπότε δεν θα ασχοληθώ παραπάνω με αυτήν. Όλα τα κομμάτια στο ίδιο down-looserιάρικο στυλ - του στυλ - εγώ παίζω ποιοτική μουσική και δεν θα πουληθώ κλπ κλπ κ μα...κιες. Τεσπα. Δεν θα κάτσω να μαλώνω και να χάνω τον χρόνο μου άλλο. αν βγάκει κάτι αηιόλογο και το ακούσω θα είμαι ο πρώτος που θα το πεί.

    ΥΓ.. Δεν πολυκατάλαβα αλλά τι λέτε για γυμνή φωτογράφηση. Πρέπει να είναι κάποιος αρκετά εμφανίσιμος για να την κάνει..  


    palmos
    08.11.2008, 16:33

    Την άκουγα για αρκετό καιρό στο ραδιόφωνο ώσπου την είδα και στο ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΙΛΑ!

    Καλά τραγουδια, ευχάριστα στο άκουσμα! Μου αρέσουν, ωστόσο δεν τα θεωρώ τραγούδια- φαινόμενο!

    Επίσης όταν την είδα στο ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΙΛΑ και την άκουσα live απογοητεύτηκα γιατί ενώ έχει καλή φωνή και χροιά μου φάνηκε κάπως παράφωνη, κάτι το οποίο δεν φαίνεται στο CD!

    Ο χρόνος θα δείξει!

    Έχω μία ένσταση για τα λόγια του johnfrusciante:

    "δεν ειναι ουτε ο Αγγελακας ουτε ο Χατζηδακις για να ακουσω την αποψη της..δε με νοιαααζει.."

    Για μένα η συνολική εικόνα ενός καλλιτέχνη δεν περιορίζεται μόνο στην τέχνη του, στην προκειμένη περίπτωση στη μουσική! Σημαντικές είναι επίσης οι απόωεις του και ο τρόπος με τον οποίο εκφράζεται! Δεν έχω διαβάσει ακόμα κάποια συνέντευξή της για να εκφέρω άποψη, απλά διαφωνώ για την αδιαφορία και για το "δε με νοιάζει" για τις απόψεις ή τα λόγια ενός καλλιτέχνη!
    -----------------
    αλλά τί νόημα έχει το όνειρο χωρίς μικρές νοθείες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : palmos στις 08-11-2008 16:44 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : palmos στις 08-11-2008 16:45 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : palmos στις 08-11-2008 16:46 ]


    deathminor88
    08.11.2008, 22:05

    Γιατί ο Αγγελάκας ποιος είναι για να με νοιάζε τι λέει?


    johnfrusciante
    09.11.2008, 02:43

    δικο μου λαθος που δε το ανελυσα σωστα..φυσικα θα ακουσω αποψεις καλλιτεχνων απλα εγω προσωπικα θα το κανω αφου περασει ο καιρος..να δω καποια εργα...να ακουσω αποψεις τους που τις υποστηριζουν...δεν περιμενω την μονικα 22 χρονων να μου μιλησει για το χαλι της κοινωνιας..οχι λογω εξυπναδας απλα πρεπει να περασεις απο πολλα σταδια για να πεις καποια πραγματα...

     

    οοοοντως ρε φιλε...ποιος ειναι ο Αγγελακας...{#emotions_dlg.wacko}....

    ρε παλικαρε...αφου εσυ δε γωσταρεις...παρτο σαν παραδειγμα για να καταλαβεις..τι εννοω..εεεελεος..{#emotions_dlg.beer}


    kwstasagas
    05.12.2008, 00:40

    Αυτές τις μέρες, όποτε είχα λίγο χρόνο, έψαχνα στο YouTube βιντεάκια ή τραγούδα της Μόνικας ... Λοιπόν, η άποψη που σχημάτισα είναι ότι ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΙ !!! Οι απόψεις της περί τραγουδοποιίας με βρίσκουν ... 1000% σύμφωνο. Πόσο, μάλλον, όταν καταφεύγει στις ενορχηστρώσεις με φυσικά όργανα : τσέλο, τρομπέτα, ακορντεόν ... Γενικώς, μού έφερε στο μυαλό κάτι από την εναλλακτική σκηνή των 90ς, δλδ κάτι από Walkabouts, κάτι από Common Sense [τους θυμάται κανείς ???] του πολύ - πολύ αξιόλογου ΧΡΗΣΤΟΥ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ, κάτι από Steve Wynn, κάτι από Waterboys .... Εύγε Μόνικα που έχεις τόσο ενδιαφέρουσες επιρροές και προτιμάς να εκφράζσαι με φυσικά όργανα !!! {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}   

    Η φωνή της, βέβαια, είναι άτεχνη χωρίς καλή άρθρωση, αλλά αυτό ... κατά την ταπεινή μου άποψη, λίγη σημασία έχει. Από τη στιγμή που επιλέγει να ερμηνεύει η ίδια τα τραγούδια που γράφει .... εμένα δεν μού πέφτει λόγος !!!!  

    Όμως, για τη μικρή τραγουδοποιό .... τώρα αρχίζουν τα δύσκολα !!! Το πρώτο, και σημαντικότατο βήμα το έκανε. Επίσης, γνώρισε την αποδοχή την οποία, κατ' εμέ ,ΤΗΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !!!! Τώρα, όμως ... τι γίνεται ??? Χρειάζεται από μέρους της μεγαλύτερη προσπάθεια, περισσότερο "ψάξιμο" με μελωδίες, στίχους και ακούσματα και ... προπαντός τόλμη : Να μην διστάσει στο μέλλον να "κανει παιχνίδι" με νέες φόρμες, με νέο ήχο και, γιατί όχι, και με ελληνικό στίχο [από τους ικανούς πάντα περιμένουμε περισσότερα και, κυρίως, να κολυμπήσουν στα βαθιά]. Κι ειναι και κάτι ακόμη : Όταν είσαι μόλις 22 ετών και πέφτουν όλα τα φώτα της δημοσιότητας επάνω σου ... δεν είναι κι ό,τι καλύτερο μπορεί να συμβεί !!! Θέλω να πιστεύω ότι η Μόνικα θα επιεδίξει την απαραίτητη ωριμότητα για να διαχειρισθεί την επιτυχία και την αναγνώριση από το κοινό με τρόπο που να μην την βλάψει και, κυρίως, να μην την κάνει να "καβαλήσει καλάμι" ....... Θα είναι κρίμα ένα τέτοιο ταλέντο - που, κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν το συναντάς συχνά στα ελληνικά μουσικά πράγματα των τελευταίων ετών - να "καεί" από την υπερβολική έκθεση στο φως της δημοσιότητας .....  

     

     

     

     

     

     


    kamelia8
    12.12.2008, 13:53

    Κι εγώ πρόσφατα άκουσα μια συνέντευξή της στο ραδιόφωνο. Έχει ένα ιδιαίτερο στυλ και μ' αρέσει!


    XeniaRodo
    12.12.2008, 17:41

    μου φαίνεται ότι έχει ταλέντο και καλές προοπτικές εξέλιξης...

    και "είναι" κάτι διαφορετικό.

     


    despinakontogianni
    17.12.2008, 14:57

    Φέρνει αυτό το νέο πράγμα...


    -----------------
    ...παίζει το πιάνο μοναχό και μια μικρή σφυρίζει έναν παράταιρο σκοπό μιας μελωδίας παλιάς...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 17-12-2008 22:57 ]


    Trimidi
    18.12.2008, 18:13

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 07-11-2008 στις 22:32 έγραψε...

    Πήγα να την ακούσω στη συναυλία που είχε κάνει γιατι με είχαν πρίξει κάτι γνωστοί (κολλημένοι, ψευτοκουλτουριάριδες) να την ακούσω. Μέγα λάθος γιατί ένιωσα ότι έχασα 2 ώρες απ την ζωή μου. υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα να ακούσω που δεν μου φτάνει η ζωή που έχω, οπότε δεν θα ασχοληθώ παραπάνω με αυτήν. Όλα τα κομμάτια στο ίδιο down-looserιάρικο στυλ - του στυλ - εγώ παίζω ποιοτική μουσική και δεν θα πουληθώ κλπ κλπ κ μα...κιες. Τεσπα. Δεν θα κάτσω να μαλώνω και να χάνω τον χρόνο μου άλλο. αν βγάκει κάτι αηιόλογο και το ακούσω θα είμαι ο πρώτος που θα το πεί.

    ΥΓ.. Δεν πολυκατάλαβα αλλά τι λέτε για γυμνή φωτογράφηση. Πρέπει να είναι κάποιος αρκετά εμφανίσιμος για να την κάνει..



    deathminor88, αν ένας καλλιτέχνης δεν πληρει τις απαιτήσεις σου, μπορείς απλά να μιν ασχοληθεις μαζί του- και ειναι το χειροτερο που μπορείς να του κάνεις- και όχι να βγαζεις όλη σου τη χολή....

    Υ.Γ. σε παρακαλω άσε τους άλλους να κρίνουν το τι είναι η μουσική σου... λίγη διακρητικότητα δεν κανει κακό....


    mitskinis
    31.12.2008, 13:21

    Διάβαζα προχθές  για αυτήν σε ένα περιοδικό . Ωραία κοπέλα και από φωνή και από εμφάνιση.{#emotions_dlg.thumbup}