ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.857 μέλη

    Η χειρότερη διασκευή όλων των εποχών !!!!

    --Scorpions--
    21.07.2008, 18:13

    Απλά εμένα δεν μου φάνηκε να προσπαθεί να κοροϊδέψει, μέσα στην αγωνία και τον ιδρώτα ήτανε!{#emotions_dlg.whistling}

    Άσχημη φωνή δεν έχει, αλλά πρέπει να ξέρουμε και τι μπορούμε να τραγουδήσουμε..


    musicathy
    02.08.2008, 16:59

    Το Oops I did it again από Children of Bodom! Χαχαχαχαχαχαχα! όχι αυτή μου άρεσε...

     

     

    Πραγματικά ό,τι διασκευή κι αν έχουν κάνει οι HIM και ιδιαίτερα το Wicked Game και το Don't fear the reaper είναι για κλάματα...Δεν βαράνε το κεφάλι τους στον τοίχο καλύτερα...


    fireroc
    04.08.2008, 12:34

    αυτη των nevermore στο soud of silence! το σκοτοσαν


    sitzoune81
    04.08.2008, 12:50

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 04-08-2008 στις 12:34 έγραψε...

    αυτη των nevermore στο soud of silence! το σκοτοσαν



     

    EΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΘΕΙΚΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΑΠ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ METAΛΛΙΚΗ ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ουσιαστικα ομως δεν προκειται για διασκευη, γραψαν ενα ολοκαινουργιο δικο τους κομματι και απλα κολλησαν τους στιχους του Sound Of Silence

    φιλε, παρ'το αμεσως πισω γιατι θα μαλωσουμε!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ{#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.biggrin}

    Σε στουντιο εκτελεση

    Live και να πεφτουν σούτια πανω στη σκηνη!!!!!!

     


    -----------------
    Dubstep, ή αλλιώς, bass meditation..... πυροβολούμε με τον ήχο !

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 04-08-2008 13:42 ]


    xristos_rock
    04.08.2008, 14:35

     

    {#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.lol}


    fireroc
    04.08.2008, 15:54

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 04-08-2008 στις 12:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 04-08-2008 στις 12:34 έγραψε...

    αυτη των nevermore στο soud of silence! το σκοτοσαν



     

    EΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΘΕΙΚΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΑΠ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ METAΛΛΙΚΗ ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ουσιαστικα ομως δεν προκειται για διασκευη, γραψαν ενα ολοκαινουργιο δικο τους κομματι και απλα κολλησαν τους στιχους του Sound Of Silence

    φιλε, παρ'το αμεσως πισω γιατι θα μαλωσουμε!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ{#emotions_dlg.lol} {#emotions_dlg.tt2} {#emotions_dlg.biggrin}

    Σε στουντιο εκτελεση

    Live και να πεφτουν σούτια πανω στη σκηνη!!!!!!

     


    -----------------
    Dubstep, ή αλλιώς, bass meditation..... πυροβολούμε με τον ήχο !

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 04-08-2008 13:42 ]



    συμφωνω οτι  oi nevermore ειναι απ τα τοπ μεταλ συγκροτηματα ! αλλα καποιοα τραγουδια ειναι καλυτερα στο προτοτυπο τους! οι Nevermore εχουν γραψει δικα τους αρηστουργηματα και εχουν να δειξουν καινουρια πραγματα!


    Xristos19
    04.08.2008, 17:22

    Η χειρότερη διασκεύη που εχω ακούσει είναι του Ozzy Osbourne born to be wild


    emmanuella
    04.08.2008, 17:37

    Παράθεση:

    Το μέλος Xristos19 στις 04-08-2008 στις 17:22 έγραψε...

    Η χειρότερη διασκεύη που εχω ακούσει είναι του Ozzy Osbourne born to be wild



    Είναι χάαααλια η διασκεύη...έχει κάνει έγκλημα !!!!


    Corny-Movie-Scene
    04.08.2008, 17:54

    Αθάνατος κατά τα άλλα...{#emotions_dlg.thumbup} ....αλλά το Bilie Jean απο Chris Cornell σε ακουστική εκτέλεση ήταν πατάτα...

    Soundgarden is dead....Long live Soundgarden....{#emotions_dlg.yes}


    -Sadahzinia-
    05.08.2008, 01:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Debauchee στις 21-07-2008 στις 15:00 έγραψε...

    μην αρχισετε τωρα τα γνωστα και ποιος ειναι αυτος που θα κοροιδεψει τους Scorpions και μπλα μπλα



     

     

    {#emotions_dlg.thumbup} Έχεις μπει στο πνεύμα...


    F_ANGEL
    05.08.2008, 02:06

    Πρόσφατα άκουσα το "Δεν πειράζει"του Τσάκαλου νομίζω από Ραλλία Χριστίδου..Απαπαπα


    astarth_18
    22.08.2008, 13:28

    Αν και σουπερ φαν των τεως Nightwish η χειροτερη διασκευη για μενα ειναι εκεινη της Tarja στο Poison του Alice Cooper και μια ακομα που μου ερχεται προχειρη ειναι To The sound of Silence απο Nevermore....................! {#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.thumbdown}


    sea_like_eyes
    23.08.2008, 14:02

    los Bravos . . . rock n roll . . . και τα σχετικα . . . ενα κομματι σταθμος . . .

    Cerrone . . . Ιtalo-Disco . . .και τα σχετικα . . . ενα κομματι σταθμος . . .

     

    p.s Για μενα ειναι μια απο τις καλυτερες διασκευες everrrrrr . . . για καποιον κολλημενο ομως . . . think of it ρεεεεεεεε . . .


    hitman20
    23.08.2008, 14:24

    sepultura - smoke on the water!

    Ελεος!!!!  Απο τα χειροτερα που εχω ακουσει! Αφου ρε max δεν το χεις.....

     Και η χειροτερη διασκευη που εχω ακουσει ειναι το γενεθλια απο τον σφακιανακη! Τετοια κομματια δεν τα ακουμπας!


    kamelia8
    23.08.2008, 17:24

    Sweet dreams από τον Marylin Manson..

     

    Μιλάμε, είναι φρικτό....


    MagicaDeSpell
    23.08.2008, 17:46

    το τραγουδι ojos asi της Shakira ενα εκπληκτικο κομματι στα ισπανικα και στα Λιβανεζικα το εκανε η Θεοδωριδου νομιζω Η Νατασσα ειμαι εγω μπλιαχ Merci και ελεος{#emotions_dlg.ban}


    SouLRocK
    28.09.2008, 15:09

    Το "smells like teen spirit" απο Νίνο (νομίζω στα βραβεία Mad)... α ρε καημένε Kurt Cobain... πάλι καλά που δε τ'ακουσες... {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    blondiescorpionsgirl
    28.09.2008, 15:22

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 28-09-2008 στις 15:09 έγραψε...

    Το "smells like teen spirit" απο Νίνο (νομίζω στα βραβεία Mad)... α ρε καημένε Kurt Cobain... πάλι καλά που δε τ'ακουσες... {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}



    symfwfw apolyta mazi sou! apo tis xeiroteres diaskeyes! xaxa to skotwse kyriolektika to tragoudi!

     


    emmanuella
    28.09.2008, 15:29

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 28-09-2008 στις 15:09 έγραψε...

    Το "smells like teen spirit" απο Νίνο (νομίζω στα βραβεία Mad)... α ρε καημένε Kurt Cobain... πάλι καλά που δε τ'ακουσες... {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}



    Συγνώμη ... δώστε μου το δικαίωμα να κάνω αναπαράστηση της σκηνής ...

    Βλέπουμε τον Νίνο ... να ανεβαίνει στη σκηνή ...  {#emotions_dlg.clap}

    Και όχιιιι ....    {#emotions_dlg.nono}    .... δεν κρατάει  ούτε μικρόφωνο ...  {#emotions_dlg.nono} ... ούτε ( ηλεκτρική ) κιθάρα    {#emotions_dlg.nono}

    Παίρνει λοιπόν ... μία ... μία  ... καραμπίνα ...    {#emotions_dlg.huh}

       .... βάζει μπροστά το τραγούδι ...    {#emotions_dlg.huh}

       .... και αρχίζει να το εκτελεί ...     {#emotions_dlg.laugh}

       ... ////  Πάει ... ο Νίνο εκτέλεσε το τραγούδι ... //// ...   {#emotions_dlg.lol}


    inkve
    28.09.2008, 18:39

    εγω παντως που δεν ακουω nevermore εβαλα να ακουσω την διασκευη και δεν την βρηκα ασχημη...ετσι κι αλλιως αυτο σημαινει διασκευη...να παιξεις  κομματι καποιου αλλου και να το κανεις να ακουγεται σαν να ειναι δικο σου...οι  nevermore ετσι ακουγονται και ετσι παιξανε..Smile