ελληνική μουσική
    552 online   ·  210.876 μέλη
    Tropaiatissa
    17.12.2007, 14:45
    Αυτή τη στιγμή έχει στο Δεύτερο Πρόγραμμα συνέντευξη με τον Γιώργο Νταλάρα και τον Μιχάλη Κουμπιό για τον νέο δίσκο του ’λκη Αλκαίου από τον "’ξιο λόγο"!

    Συγνώμη για την καθυστερημένη εμηνέρωση...
    FFSlayer
    03.01.2008, 03:40
    ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ! Μιλάμε για το μεγαλύτερο Έλληνα τραγουδιστή! Έναν άνθρωπο που αφιέρωσε τη ζωή του στην προσπάθεια (και επιτυχία) να εξελίξει το τραγούδι και να ψάξει να κάνει και να πει τα πάντα για χάρη του ποιοτικού τραγουδιού. Δεν έκλεισε ποτέ το στόμα του, ούτε ήταν τζάμπα μάγκας. Αυτά που πρεσβεύει τα ακολουθεί δίχως φόβο και εκφράζει πάντα τη γνώμη του δίχως ενδοιασμούς, που πάει να πει ότι είναι αληθινός... και μάλιστα ο λόγος που τον παίρνει να το κάνει είναι γιατί εμείς οι ίδιοι οι απλοί λαϊκοί άνθρωποι τον αναδείξαμε σε αυτό που είναι και όχι ένα σύστημα διαφημίσεων μέσα από κανάλια, ραδιοφωνικούς σταθμούς κτλ..
    Αλλά έτσι είναι αυτός ο ηλίθιος λαός ο ελληνικός. Μην υπάρξει κάτι άξιον λόγου, αμέσως να πρέπει να καταρακωθεί λόγω φθόνου, ζήλιας ή και γω δε ξέρω τι άλλα κόμπλεξ υπάρχουν εκεί έξω...
    Και ποιος θα μιλήσει για τη φωνή του Νταλάρα... η χροιά αυτής της φωνής είναι η ίδια η Ελλάδα και όποιος μιλάει για νιαούρισμα αποδεικνύει εμπράκτως πόσο ανίδεος είναι επί του θέματος. Και αν κάποιοι γεννήθηκαν με μία δυνατή φωνή αυτό δε σημαίνει ότι ήσαν αξιώτεροι του Νταλάρα που δεν έπαψε να δουλεύει ποτέ! Δηλαδή ο Καζαντζίδης ας πούμε είναι αξιώτερος καλλιτέχνης λόγω φωνής ή λόγω του ρεπερτορίου? Ε λοιπόν από τη Μαντουβάλα και τη Ζιγκουάλα εγώ προτιμώ την σοβαρότητα και την αλήθεια των τραγουδιών που ο Γιώργος επιλέγει να μας παρουσιάσει με κάθε του δουλειά και τόσα χρόνια δεν απογοητεύτηκα καθόλου.
    Τελικά το να κρίνεις εκ του ασφαλούς είναι πολύ εύκολο. Όπως είχε δηλώσει και ο ίδιος ο Νταλάρας "έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέγονται". Για να είμαστε απολύτως ειλικρινείς όμως το ελληνικό τραγούδι οφείλει πολλά....πάρα πολλά σε αυτόν τον άνθρωπο.
    Γιώργο Ευχαριστούμε που υπάρχεις!
    qanun
    03.01.2008, 10:41
    Eιμαι κι εγω μεγαλος φαν αλλα εχει κανει και λαθη που εχει παραδεχτει και ο ιδιος. Κατα τα αλλα ο Γιωργος ενας ειναι, δεν υπαρχει αλλος...
    mariachi
    03.01.2008, 11:47
    Παράθεση:

    Το μέλος FFSlayer στις 03-01-2008 στις 03:40 έγραψε...

    ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ! Μιλάμε για το μεγαλύτερο Έλληνα τραγουδιστή! Έναν άνθρωπο που αφιέρωσε τη ζωή του στην προσπάθεια (και επιτυχία) να εξελίξει το τραγούδι και να ψάξει να κάνει και να πει τα πάντα για χάρη του ποιοτικού τραγουδιού. Δεν έκλεισε ποτέ το στόμα του, ούτε ήταν τζάμπα μάγκας. Αυτά που πρεσβεύει τα ακολουθεί δίχως φόβο και εκφράζει πάντα τη γνώμη του δίχως ενδοιασμούς, που πάει να πει ότι είναι αληθινός... και μάλιστα ο λόγος που τον παίρνει να το κάνει είναι γιατί εμείς οι ίδιοι οι απλοί λαϊκοί άνθρωποι τον αναδείξαμε σε αυτό που είναι και όχι ένα σύστημα διαφημίσεων μέσα από κανάλια, ραδιοφωνικούς σταθμούς κτλ..
    Αλλά έτσι είναι αυτός ο ηλίθιος λαός ο ελληνικός. Μην υπάρξει κάτι άξιον λόγου, αμέσως να πρέπει να καταρακωθεί λόγω φθόνου, ζήλιας ή και γω δε ξέρω τι άλλα κόμπλεξ υπάρχουν εκεί έξω...
    Και ποιος θα μιλήσει για τη φωνή του Νταλάρα... η χροιά αυτής της φωνής είναι η ίδια η Ελλάδα και όποιος μιλάει για νιαούρισμα αποδεικνύει εμπράκτως πόσο ανίδεος είναι επί του θέματος. Και αν κάποιοι γεννήθηκαν με μία δυνατή φωνή αυτό δε σημαίνει ότι ήσαν αξιώτεροι του Νταλάρα που δεν έπαψε να δουλεύει ποτέ! Δηλαδή ο Καζαντζίδης ας πούμε είναι αξιώτερος καλλιτέχνης λόγω φωνής ή λόγω του ρεπερτορίου? Ε λοιπόν από τη Μαντουβάλα και τη Ζιγκουάλα εγώ προτιμώ την σοβαρότητα και την αλήθεια των τραγουδιών που ο Γιώργος επιλέγει να μας παρουσιάσει με κάθε του δουλειά και τόσα χρόνια δεν απογοητεύτηκα καθόλου.
    Τελικά το να κρίνεις εκ του ασφαλούς είναι πολύ εύκολο. Όπως είχε δηλώσει και ο ίδιος ο Νταλάρας "έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέγονται". Για να είμαστε απολύτως ειλικρινείς όμως το ελληνικό τραγούδι οφείλει πολλά....πάρα πολλά σε αυτόν τον άνθρωπο.
    Γιώργο Ευχαριστούμε που υπάρχεις!



    Κάτσε φίλε μου,δεν είναι μόνο η Ζιγκουάλα.Ξέχασες τα ''Η ζωή μου όλη'', ''Υπάρχω'',τα τραγούδια του Νικολόπουλου.Εντάξει,μη τα ισωπεδώνουμε όλα. Κατά τα άλλα,είμαι κ γω φαν του Νταλάρα και συμφωνώ στο ότι είναι ο μεγαλύτερος Έλληνας τραγουδιστής με τη σπουδαιότερη φωνή.
    Elderon
    27.01.2008, 13:16
    Για σας. Με λένε Παναγιώτη κι ζώ στις Σέρρες. Πριν 2 χρονια δεν ειχα ιδεα απο τραγουδιστές. Οταν ομως ακουσα τον Νταλαρα εμεινα .
    1) εχει συνεργαστει με παρα πολλους
    2) εχει πολλα αλμπουμ και συμμετεχει σε διαφορα αλλα αλμουμ.
    3) Εχει πολυ καλη φωνη και μεγαλο ιστορικο
    4) ειναι διεθνης αναγνωρισμενος
    Αν δεν ηταν ολα αυτα δεν θα ειχε την δυνατοτητα να κανει συναυλιες στο Παλλας για 1μηνα και.....
    Εχει αποδειξει πως δεν ειναι ενας τυχαιος οπως γινεται σημερα με τους ψευτοτραγουδιστες. Τραγουδαει ποιοτικα τραγουδια με νοημα τα οποια παρολο που ειναι στυλ δυστυχιας σε ταξιδεουν κα τα αγαπας. Να και ενα σιτε¨
    http://www.topontiki.gr/Pontiki/index.php?option=com_content&task=view&id=2483&Itemid=48null
    Tren
    04.02.2008, 15:08
    ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ


    ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ...



    Τωρα και στο μεγαρο.

    Κουτσαβακι αφιερωμα γαρ...
    gelarios
    04.02.2008, 16:14
    μπειτε στο blog του Μ.Ρασουλη, για να μαθετε τι εστι Νταραλας,,...αυτο μονο τιποτα αλλο....και μιλαμε για το Ρασουλη ετσι οχι για κανα παιδαρελι.....
    Tren
    04.02.2008, 16:30
    θα μας δωσεις το link αν εχεις την καλοσυνη ?
    Kerato
    04.02.2008, 16:48
    rasoulis.blogspot.com
    Tropaiatissa
    04.02.2008, 18:45
    Αν περιμένεις φίλε μου να μάθεις τί εστί Νταλάρας από τον Ρασούλη... είσαι βαθύτατα νυχτωμένος!
    ’σε καλύτερα ας μη σχολιάσω αυτό το "μιλαμε για το Ρασουλη οχι για κανα παιδαρελι"!
    Νομίζεις ότι ο Ρασούλης είναι κανένας τρομερός άνθρωπος; Σαν στιχουργό (και μόνο) τον παραδέχομαι, αλλά σε τίποτα άλλο. Είναι ολοφάνερο ότι στο blog που αναφέρεις βασιλέυει ο ΦΘΟΝΟΣ και τίποτα άλλο!

    Θα αναφέρω κάτι, και ελπίζωνα γίνω κατανοητή:
    Με βοήθεια φίλων έχω συγκεντρωμένες (αρχείο) τις απόψεις για τον Νταλάρα, πολλών καλλιτεχνών, γνωστών, αγνώστων, παλιών, νεότερων... Και όλοι λένε τα καλύτερα λόγια για τον Νταλάρα. Μερικοί απ' αυτούς (τυχαία σειρά) είναι οι:

    Ηλίας Λιούγκος
    Ηλίας Κατσούλης
    Χρόνης Αηδονίδης
    Μανώλης Καραντίνης
    Χρήστος Νικολόπουλος
    Δήμος Μούτσης
    Γιώτα Λύδια
    Καίτη Γκρέυ
    Κώστας Μπαλαχούτης
    Σταμάτης Κραουνάκης
    Γιάννης Κότσιρας
    Στέλιος Καζαντζίδης
    Ελένη Βιτάλη
    Δημήτρης Μπάσης
    Φίλιππος Τσεμπερούλης
    Σταύρος Κουγιουμτζής
    Θανάσης Μπίκος
    Αναστασία Μουτσάτσου
    Μάνος Ελευθερίου
    Βαγγέλης Κορακάκης
    Αντώνης Βαρδής
    Λαυρέντης Μαχαιρίτσας
    Γεράσιμος Ανδρεάτος
    Μαρινέλλα
    Νότης Σφακιανάκης
    Κατερίνα Στανίση
    Χάρης & Πάνος Κατσιμίχας
    Δάκης
    Βασίλης Παπακωνσταντίνου
    Μάριος Φραγκούλης
    Ελένη Τσαλιγοπούλου
    Αγνή Μπάλτσα
    Ζωή Τηγανούρια
    Γιώργος Κιμούλης
    Ανδρέας Κατσιγιάννης
    Αρετή Κετιμέ
    Μελίνα Ασλανίδου
    Γιώτα Νέγκα
    Ηλίας Κατσούλης
    Μπάμπης Τσέρτος
    Μιχάλης Χατζηγιάννης
    Γιάννης Βακαρέλης
    Παντελής Θεοχαρίδης
    Λευτέρης Παπαδόπουλος
    Χαρούλς Αλεξίου
    ’λκηστις Πρωτοψάλτη
    Πασχάλης
    Μιχάλης Κουμπιός
    Νίκου Ξανθόπουλου
    Δημήτρης Λάγιος
    Κώστας Γανωσέλης
    Μαρία Φωτίου
    Τόλης Χάρμας
    Κώστας Μυλωνάς
    Κώστας Παπαδόπουλος
    Βαγγέλης Περπινιάδης
    Μουαμέρ Κετέντζογλου
    Goran Bregovic
    Γιάννης Πάριος
    Μελίνα Μερκούρη
    Paco De Lucia
    Al Di Meola
    Στέλιος Καρύδας
    Ντάσο Κούρτη
    Κατερίνα Κούκα
    Χρήστος Θηβαίος
    Μαρία Κουγιουμτζή
    Δέσποινα Ολυμπίου
    Θανάσης Πολυκανδριώτης
    Δημήτρης Μπάγκας
    Magenta (Αναστασία Μουτσάτσου, Μιχάλης Νικολούδης, Βασίλης Ρακόπουλος και Μιχάλης Κουμπιός)
    Αιμιλίας Κουγιουμτζή
    Γιάννης Πλούταρχος
    Βασίλης Καζούλλης
    Γιούλη Τσίρου
    Μάνος Πυροβολάκης
    Κωνσταντίνος Χριστοφόρου
    Γλυκερία
    Θάνος Μικρούτσικος
    Kυριάκος Παπαδόπουλος
    Θανάσης Σοφράς
    και άλλοι...

    Δεν μπορεί να μην ξέρεις ή να μην εκτιμάς έστω έναν απ' όλους αυτούς!
    Πολλοί απ' αυτούς είναι πολύ πιο σημαντικοί απ' τον Ρασούλη, και σαν καλλιτέχνες και σαν άνθρωποι. Αντιθέτως, οι μόνοι που κατά καιρούς έχουν πεί άσχημα πράγματα για τον Νταλάρα και έχουν εμμονές είναι οι: Ρασούλης, Πανούσης, Λαζόπουλος και Ψινάκης! Αυτό νομίζω ότι κάτι σημαίνει!

    Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω τίποτα άλλο. Όποιος δεν βλέπει τη διαφορά μάλλον κάτι δεν πάει καλά...
    kozanitis
    04.02.2008, 22:04
    Καταρχήν να πω κάτι στην φίλη μου την dalarofilli η οποία ξέρω ότι είναι μέγας φαν του Νταλάρα...

    Είμαι φαν του Τζίμη Πανούση...Πιστεύω ότι η σάτιρα του έχει μεγάλο βάθος και φυσικά έχει μεγάλη ιστορία...Πιστεύω ότι έχει πολύ καλή φωνή και φυσικά είναι μουσικός από τους λίγους.Είμαι της άποψης ότι η σάτιρα δεν έχει όριο. Αγαπημένος μου καλλιτέχνης είναι και ο Σαββόπουλος και όταν ο φίλος του ο Τζιμάκος τον ξέσκιζε πεθαινα στο γέλιο...Το ίδιο συμβαίνει και όταν ακούω τον Πανούση να ξεσκίζει τον Νταλάρα...Γελάω....Μπορεί να πήγανε στα δικαστήρια (από λάθος του Νταλάρα που είναι πανέξυπνος αλλα δεν έπρεπε να δώσει τόση σημασία σε έναν Πανούση, γιατί απλά είναι ο Νταλάρας και δεν είναι Πανούσης) αλλά ο Πανούσης είναι σάτιρος και μια ζωή θα σατιρίζει ότι δεν του αρέσει και ότι δεν βλέπει σωστό...
    Ο Πανούσης δεν μίλησε ποτέ για την φωνή του Νταλάρα άσχημα..Αντίθετα έχει μιλήσει με πολύ καλά λόγια για την φωνή του...Όχι όμως για την "δημόσια" ζωή του συναδέλφου του....Και εκεί πρέπει να πω ότι ένα δίκιο το έχει..Δεν ανοίγω όμως τέτοια κουβέντα...Τα ίδια ισχύουν και για τον Λαζόπουλο και για τον Χαρρι Κλινν που σατίριζε τον Νταλάρα...Για άλλα πράγματα όμως....


    Κανείς ορθά σκεπτόμενος δεν μπορεί να πει ότι ο Νταλάρας είναι άφωνος ή το λιγότερο απλά ένας καλός τραγουδιστής...
    Μιλάμε για μέταλλο, μιλάμε για φωνάρα....Ο Νταλάρας όταν φύγει θα είναι πολύ ψηλά ίσως ψηλά και από άλλους πολύ καλύτερους του...Γιατί μουσικά και φωνητικά είναι ΑΨΟΓΟΣ....!

    Δεν υπήρξε κόντρα ποτέ στην ουσία. Απλά όταν δεν καταλαβαίνεις την σατιρα και σε πειράζει δημιουργείς κόντρα....
    Δεν έγραψα για να ανοίξω νέα σύγκρουση Νταλάρα-Πανούση...Έγραψα για να σας πω ότι μην παίζετε το παιχνίδι των ιδαλμάτων σας που και εγώ έχω γιατί άνθρωπος είμαι, γιατί αυτοί λύσανε τα προβλήματα στην ζωή τους και εμείς δεν έχουμε καταλάβει ακόμη τους νόμους του παιχνιδιου.....




    Χαιρετίσματα στην μεγαλύτερη φαν του Νταλάρα (ξέρω γιατί το λέω) Dalarofili......
    Καλό βράδυ σε όλους....
    FFSlayer
    05.02.2008, 03:45
    Αντί να μετράμε τα όρια της σάτιρας σαν τους ηλίθιους ψευτοκωμικούς που θέλουν να κάνουν όνομα στις πλάτες άλλων ας λογικευτούμε. Σκοπός της σάτιρας είναι να κάνει χιούμορ επί των κακών κειμένων και μέσω αυτής να νουθετεί. Εαν λοιπόν κακώς κείμενο είναι ο μεγαλύτερος Έλληνας τραγουδιστής τότε και η ίδια η μουσική πρέπει να σατιρίζεται και να "ξεσκίζεται", γιατί Νταλάρας = ελληνική μουσική. Αφήστε επιτέλους το έντεχνο τραγούδι ήσυχο γιατί είναι το τελευταίο προπύργιο ποιότητας απέναντι στην αποβλάκωση των καιρών. Ο Πανούσης για 2 χρόνια έκανε καλά λεφτά χρησιμοποιώντας το όνομα του Νταλάρα.

    Αααα και μη ξεχάσω. Δε μας αφορά η γνώμη ενός ξεμωραμένου γερο-συνθέτη που δε ξέρει πλέον τι λέει. Κανείς δεν του έδωσε το δικαίωμα να μιλάει έτσι για το Νταλάρα και κανείς δεν ενδιαφέρεται για την ποταπή του άποψη. Τώρα το Blog του Ρασούλη και οι λοιποί ας κάτσουν στ' αβγά τους και πολλά είπαμε νομίζω...
    gelarios
    05.02.2008, 10:27
    γεροξεκουτης?? καταρχην ηλικιακα, γεννηθηκε το '45 και ο Νταλαρας νομιζω το '48 η το ΄49! δικαιωμα σου να μην πισετυεις αυτα που λεει...αλλα να τα βγαλε απτο μυαλο του και να κινησε και διαδικασιες ειναι δυσκολο...θα ηταν ηδη στο τρελοκομειο απο τοτε...
    Tropaiatissa
    14.03.2008, 10:46
    Εδώ και μερικές μέρες μπήκε ξανά σε λειτουργεία το επίσημο site του Γιώργου Νταλάρα, στη διεύθυνση www.dalaras.gr. Με νέο και πολύ ωραίο design, αλλά χωρίς καμία ανανέωση στο περιεχόμενο... Ελπίζω να το εμπλουτίσουν γρήγορα.
    qanun
    07.04.2008, 00:49
    Ρε παιδες Νταλαροφιλοι, τσεκαρετε αυτο εδω....





    sitzoune81
    07.04.2008, 13:27
    "Εχω 9.000 Ευρω και δεν ξερω τι να τα κανω.....
    .....Νταλαρας, Νταλαρας, Νταλαρας!!!"
    skouiler
    04.06.2008, 20:47

    Κάποιος, προηγούμενα ανέφερε κάτι σχετικό με τον Καζαντζίδη. Το θέμα σαφώς δεν είναι Καζαντζίδης Νταλάρας και προς θεού δε θέλω να οξύνω τα πνεύματα...Αλλά πρέπει επιτέλους να μπει φρένο, στη μπουρδολογία.

    Ρώτησε κάποιος αν ο Καζαντζίδης είναι καλλίτερος του Νταλάρα ως προς το ρεπερτόριο ή τη φωνή. Και μάλιστα υπεραπλούστευσε το συλλογισμό του, κάνοντας χρήση του χιλιοειπωμένου "επιχειρήματος" για τη Μαντουμπάλα και τη Ζιγκουάλα. Εγώ έχω την περιέργια να μάθω αν ο συγκεκριμένος παπαγάλος των τηλεοπτικών παραθύρων έχει ακούσει πάνω από δέκα τραγούδια του Καζαντζίδη; Και να ναι ποια; Και αν ναι τι δεν του άρεσε;

    Επίσης θέλω να μάθω αν είναι προτιμότερο να τραγουδάς Ζιγκουάλα ή να τραγουδάς με λένε Πόπη; Είναι προτιμότερο να τραγουδάς Μαντουμπάλα ή να δουλεύεις στα νυχτερινά κέντρα της απαξίας της ανθρωπινότητας, χωρίς να έχεις ανάγκες βιοποριστικές; Η μήπως είναι καλλίτερο να κάνεις πως κοιμάσαι σε βιντοκλιπ όταν ηχούν παντού μελωδίες του θεοφάνους;

    Δεν μπορεί να βρεθεί ένας σοβαρός άνθρωπος;

    Τώρα για το θέμα της φωνής, ας μην απαντήσω καλλίτερα. Είναι προσβολή. Δέχομαι απλά ότι σου αρέσει περισσότερο ο Νταλάρας..


    GIANNHS-
    18.03.2009, 17:34

    Ο   Γιώργος  Νταλάρας  θα  είναι  προσκεκλημένος   στην  εκπομπή  της  Μπήλιως  Τσουκαλά  ΄΄Εχει  γούστο΄΄  την  Τρίτη  24  Μαρτίου.   Η   συνέντευξη  έγινε  στο χώρο  του  Μεγάρου  και  ο  μεγάλος  αυτός  καλλιτέχνης  μιλάει  για   τις  επικείμενες  εμφανίσεις  του  στο  Μέγαρο ,  για  την  τελευταία  του  δουλειά  ΄΄το  φίλτρο΄΄,  για  τα  ρίσκα  που  πήρε  στην  ζωή  του,  για  την  σχέση  του  με  το  ρεμπέτικο  και  πολλλά  άλλα.    Ο  Νταλάρας  σε  μια  εκ  βαθέων  συνέντευξη.


    freakhood
    19.03.2009, 03:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 04-02-2008 στις 15:08 έγραψε...

    ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ


    ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ...



    Τωρα και στο μεγαρο.

    Κουτσαβακι αφιερωμα γαρ...

    Ακριβώς!

    ΥΓ: Ζήτω η μαζοποίηση...


    samg
    19.03.2009, 13:29

    Παιδια, νισαφι με τον Νταλαρα.

    !!!!{#emotions_dlg.thumbdown}

    Ελεος!

    Πρωτα απο ολα ΔΕΝ ειναι ο μεγαλυτερος ελληνας τραγουδιστης, υπαρχουν πολυ καλυτερες και εκφραστικοτερες φωνες στην Ελλαδα.

    Δευτερον εχει παψει να ειναι δημιουργικος εδω και 15 χρονια τουλαχιστον, και απο την στιγμη που ειναι ακομα ενεργος δεν μπορουμε να τον λατρευουμε σαν μνημειο.

    Οταν η Μαρινελλα κανει ακομα υπεροχες δουλειες εστω και σπανια και η Τσανακλιδου κανει electro ο Νταλαρας τραγουδησε Χατζηγιαννη, και αυτο για τον συγκεκριμενο ανθρωπο με την συγκεκριμενη συμπεριφορα ειναι τουλαχιστον ΔΗΘΕΝ.

    Εδω να αναφερω οτι τον πετυχα την περασμενη Παρασκευη στις τουαλετες του Μεγαρου... κοντος ειναι ε; lol! {#emotions_dlg.biggrin}

    Για να μην πω για τις ανεκδιηγητες δηλωσεις μετα την σεζον με τον Ρεμο που δηλωνε οτι "κακως την εκανε αυτη την επιλογη γιατι τον φθειρει η νυχτα και ειναι υγιεινιστης", λες και το εκανε αμοισθει!

    Ο Νταλαρας ηταν καποτε κατι... τωρα αν δεν ηταν ο Νταλαρας δεν θα ηταν τιποτα.

    Και κακως δεν εχει αποσυρθει απο την στιγμη που δεν κανει τον κοπο να επανεφευρει τον εαυτι του καλλιτεχνικα.

    Τελος, και λιθοβοληστε με ... ο ανθρωπος ειναι -υποκειμενικα- ξενερωτος!!!

    Οπως τον βλαπω μουρχεςται νατου δωσω να μου κανει την φορολογικη μου δηλωση, ακου καλλιτυεχνης ο Νταλαρας..

    και κατι τελευταιο!

    FREAKHOOD ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΤΟ... συμφωνω μαζι σου (That΄ls a first!) 100%