ελληνική μουσική
    865 online   ·  210.886 μέλη
    noizreduction
    23.01.2009, 17:55

    1) Επαναλαμβανω πως η ηχοληψια σαν επαγγελμα δεν εχει νομοθετικα κανενα απορρητο ( οπως η ιατρικη κι η δικηγορια ). Αρα δε νομιζω πως υπαρχει λογος να κρυψω απο τα μελη και απο τους φιλους μου καποιο γεγονος που εζησα. {#emotions_dlg.biggrin} Εξαλλου η μισθωση μου ειχε γινει απο το μαγαζι κι οχι απο το μπασιστα των 2002GR.

    Θελεις πραγματικα να σου εξηγησω η διαφορα ενος μαθητη απο ενα δημοσιο προσωπο το οποιο κρινεται απο τη στιγμη που αποφασιζει να εκτεθει στο κοινο; Δε νομιζω. Εισαι αρκετα εξυπνος να την καταλαβεις!

    2) Ειμαι παρα πολυ παραπανω καιρο απο εσενα σε αυτο το forum και εχω συμμετασχει σε παμπολλες συζητησεις στις οποιες ανταλλαξα αποψεις με πολλα μελη. Οπως καταλαβαινεις δεν επεσα απο τον ουρανο ξαφνικα μια μερα κι ανοιξα ενα θεμα για μια μπαντα. Ουτε εκθειασα καποιον καλλιτεχνη κι εκανα το συνηγορο του, μετα απο μερες ανυπαρξιας στο forum

    Αυτο λοιπον που θα επρεπε να ρωτησεις πιο σωστα θα ηταν:

    Τι σκοπο εχει ο καθενας που ανοιγει ενα αντιστοιχο θεμα, αλλα και το μελος που συμμετεχει σε αυτο; Ποια "καταχθονια" διαφημιστικα σχεδια εξυπηρετει;

    Θα ηθελα να ακουσω με μεγαλη περιεργεια τι ακριβως εξυπηρετω λοιπον. Αυτα τα Λιακοπουλικα μου ανοιγουν την ορεξη! {#emotions_dlg.rolleyes}

     

    3) Εγω εκτεθηκα και επωνυμος φιλε μου. Οταν μιλαγαμε για τον ΑΣΕΠ ανακαλυψες μεχρι και το ονομα μου, ενω μεχρι πρωτινος υπηρχε και το τηλεφωνο της εργασιας μου στο profile ( ασχετα εαν το απομακρυνα υστερα απο 2 τηλεφωνηματα φαρσες που δεχτηκα μετα απο την εναρξη αυτου του θεματος ).

    Αλλιως δε θα με ελεγες με το ονομα μου στο θεμα σου,ετσι δεν ειναι;

    Πιστεψε με, η ανωνυμια ειναι κατι που προστατευει αλλους κι οχι εμενα. {#emotions_dlg.biggrin}

     

    4) Εγω τι εχω προσφερει;

    Καταρχας ειμαι το κοινο. Ενα κομματι που ΜΙΣΘΩΝΕΙ αμεσα τον καλλιτεχνη. Που γεμιζει τις αιθουσες που παιζει, που λεει ενα καλο ( ή κακο ) λογο, που αγοραζει το CD του, που τον παρακολουθει ( ή οχι ) συνεχως!

    Αν μη τι αλλο, μεσα στο κομπασμο και στην υπεροψια σας ξεχασατε πως το κοινο σας μεγαλωνει, το κοινο εχετε αναγκη και το κοινο πρεπει να σεβεστε!

    Εκτος εαν σε καθε live κατεβαινει ο καλλιτεχνης απο τη σκηνη και παει στον καθενα προσωπικα και τον ρωτα ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ, ΤΙ ΕΙΣΑΙ, ΤΙ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕΣ;

    Κατα δευτερον ειμαι ηχοληπτης κι αν δε σου λεει κατι αυτο, ειναι παντα ο μ$#@$@ που καθεται πισω απο μια κονσολα, ειναι πισω απο ενα καλωδιο, πισω απο καθε τι που δινει ενισχυση κι ενταση στον ηχο σας! Ποτε δε σεβαστηκατε την ιδιοτητα μας ( με λιγες εξαιρεσεις ) και ποτε δεν ευχαριστησατε τον κλαδο αυτον! Ομως χωρις εμας δεν μπορειτε!Αρα προσφερω αρκετα παραπανω απο ωρες της ζωης μου σε υπεροπτες και ψωνια καλλιτεχνες ( με εξαιρεση λιγους που ηταν ευγενικοτατοι! )

    Κατα τριτον ειμαι σπουδαγμενος μουσικος! Εχω παιξει με αρκετες μπαντες, εχω προσωπικη αποψη για το τι ειναι μουσικη και η σελιδα μου ειναι σε δημοσια θεα στο προφιλ μου.

    Κατα τεταρτον ειμαι μελος του musicheaven και πολλων αλλων μουσικων sites και δινω, οπου μπορω ο φτωχος, τις συμβουλες μου. Τοσο σε θεματα μουσικης, οσο και σε θεματα μουσικης τεχνολογιας! Οποιος θελει τις λαμβανει στα σοβαρα. Δωρεαν ειναι, γιατι κι εγω ανθρωπος που εμαθε απο συμβουλες αλλων ημουν. Ρομαντικο ισως, ομως ειναι η αληθεια κι αν σε καποιον απο εδω μεσα ποτε ζητησα χρηματα για καποια συμβουλη, ας βγει να το ονομασει δημοσιως με στοιχεια!

     

    5) Δεν κανιβαλισα κανεναν! Εξαλλου δεν μ'αρεσει το ξαναζεσταμενο φαι! Ποσο μαλλον οταν το περιτριγυριζουν κορακια.

     

    6) Τι εγινε Θαναση με τον ΑΣΕΠ? Δικαιωθηκατε; Δε το νομιζω! Και ξερεις γιατι;

    Γιατι ουτε το ιδιο το κρατος δε μπορει να παρει σοβαρα καποια πραγματα. Οποτε μην απαιτεις απο εμενα να χαλαω πολυτιμες ωρες απο τη ζωη μου για να αποδεικνυω το προφανες! {#emotions_dlg.whistling} Να σου θυμισω μονο πως ολοι ειχατε μπερδευτει με το στατιστικο λαθος ( μεγαλο δειγμα, αυξηση ποσοστου, κλπ ).

     

    7) Ελπιζω να ειναι ενημερος και για την ποιοτητα των ανθρωπων που υπερασπιζονται τη μουσικη και ανθρωπινη υπαρξη του, καθως και αυτων που συνεργαζονται μαζι του! Εξαλλου ο ιδιος ηταν εκεινη τη βραδια εκει, οπως κι εγω. Δεν μπορει να επιβεβαιωσει παρα μονο το γεγονος, οπως κι εγω. Το οτι καποιοι απο πισω του εκαναν ειρωνικα σχολια δεν ειναι κατι που τον αφορα τον ανθρωπο. Κι απο τη στιγμη που δεν ακολουθησα τις "συμβουλες" τους, δε νομιζω πως θα τον ενδιεφερε και παρπανω απο το κοινο που εβλεπε μπροστα του και διασκεδαζε!

     

    8) Σιγα μη σου εστειλα και pm που ελεγα να σου καει το βιντεο και να βλεπεις μονο Ανιτα Πανια! {#emotions_dlg.helpsmilie} Εκτος εαν και τα δικα σου pm που ελαβα, ηταν ευγενικοτατα..φιλε μου!

     

     

    Τωρα αρχιζω να διασκεδαζω παντως! Αυτο συνεβη και με το θεμα του ΑΣΕΠ! Ειναι ωραιο να εχεις συνομιλητες με χιουμορ! {#emotions_dlg.rockon}

     

     

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 17:57 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 18:19 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 18:20 ]


    Thanassis_Priskos
    23.01.2009, 18:19

    1) Επαναλαμβανω πως η ηχοληψια σαν επαγγελμα δεν εχει νομοθετικα κανενα απορρητο ( οπως η ιατρικη κι η δικηγορια ). Αρα δε νομιζω πως υπαρχει λογος να κρυψω απο τα μελη και απο τους φιλους μου καποιο γεγονος που εζησα. {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Εδώ συντάσσεσαι με την Νεοκαραμανλική ηθική του τύπου: ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό ε; Άρα έπεσα έξω πριν...ούτε την ντροπή, ούτε το όνειδος ούτε την τσίπα γνωρίζεις...δεν αναγράφονται άλλωστε σε κανένα νομοθετικό διάταγμά....

     

    2) Ειμαι παρα πολυ παραπανω καιρο απο εσενα σε αυτο το forum και εχω συμμετασχει σε παμπολλες συζητησεις στις οποιες ανταλλαξα αποψεις με πολλα μελη. Οπως καταλαβαινεις δεν επεσα απο τον ουρανο ξαφνικα μια μερα κι ανοιξα ενα θεμα για μια μπαντα. Ουτε εκθειασα καποιον καλλιτεχνη κι εκανα το συνηγορο του, μετα απο μερες ανυπαρξιας στο forum

    Αυτο λοιπον που θα επρεπε να ρωτησεις πιο σωστα θα ηταν:

    Τι σκοπο εχει ο καθενας που ανοιγει ενα αντιστοιχο θεμα, αλλα και το μελος που συμμετεχει σε αυτο; Ποια "καταχθονια" διαφημιστικα σχεδια εξυπηρετει;

    Θα ηθελα να ακουσω με μεγαλη περιεργεια τι ακριβως εξυπηρετω λοιπον. Αυτα τα Λιακοπουλικα μου ανοιγουν την ορεξη! {#emotions_dlg.rolleyes}

     

    Εδώ επεκτείνεις ακόμη περισσότερο τα όρια της "ηθικής" σου...λειτουργείς με το νόμο και τον τσαμπουκά του "παλιού" επειδή είσαι παλιότερος στο forum έχεις το δικάιωμα του "Θορυβομειωτής Έφα"....ωραίος...και εις ανώτερα!!!

     

    3) Εγω εκτεθηκα και επωνυμος φιλε μου. Οταν μιλαγαμε για τον ΑΣΕΠ ανακαλυψες μεχρι και το ονομα μου, ενω μεχρι πρωτινος υπηρχε και το τηλεφωνο της εργασιας μου στο profile ( ασχετα εαν το απομακρυνα υστερα απο 2 τηλεφωνηματα φαρσες που δεχτηκα μετα απο την εναρξη αυτου του θεματος ).

    Αλλιως δε θα με ελεγες με το ονομα μου στο θεμα σου,ετσι δεν ειναι;

    Πιστεψε με, η ανωνυμια ειναι κατι που προστατευει αλλους κι οχι εμενα. {#emotions_dlg.biggrin}

    Σε καμία των περιπτώσεων δεν υπέγραψες καμία απ' τις απόψεις σου όταν αναπτυσσόταν η κουβέντα για τον ΑΣΕΠ, θυμάμαι που με παρέπεμπες σε κάποια links που και πάλι δεν εμπεριείχαν το όνομά σου παρά ένα και μόνο κινητό. Αν πιστεύεις λοιπόν πως παραθέτοντας κάποια links και αναμένοντας τον οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο να σου κάνει τηλέφωνο μπας και του πεις ποιος είσαι προσυπογράφεις επωνύμως τις απόψεις σου είσαι μακριά νυχτωμένος....όπως σου έχω ξαναπεί η επωνυμία θέλει ΚΟΤΣΙΑ και όχι links...

    4) Εγω τι εχω προσφερει;

    Καταρχας ειμαι το κοινο. Ενα κομματι που ΜΙΣΘΩΝΕΙ αμεσα τον καλλιτεχνη. Που γεμιζει τις αιθουσες που παιζει, που λεει ενα καλο ( ή κακο ) λογο, που αγοραζει το CD του, που τον παρακολουθει ( ή οχι ) συνεχως!

    Αν μη τι αλλο, μεσα στο κομπασμο και στην υπεροψια σας ξεχασατε πως το κοινο σας μεγαλωνει, το κοινο εχετε αναγκη και το κοινο πρεπει να σεβεστε!

    Εκτος εαν σε καθε live κατεβαινει ο καλλιτεχνης απο τη σκηνη και παει στον καθενα προσωπικα και τον ρωτα ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ, ΤΙ ΕΙΣΑΙ, ΤΙ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕΣ;

    Κατα δευτερον ειμαι ηχοληπτης κι αν δε σου λεει κατι αυτο, ειναι παντα ο μ$#@$@ που ειναι πισω απο μια κονσολα, πισω απο ενα καλωδιο, πισω απο καθε τι που δινει ενισχυση κι ενταση στον ηχο σας! Ποτε δε σεβαστηκατε την ιδιοτητα μας ( με λιγες εξαιρεσεις ) και ποτε δεν ευχαριστησατε τον κλαδο αυτον! Ομως χωρις εμας δεν μπορειτε!Αρα προσφερω αρκετα παραπανω απο ωρες της ζωης μου σε υπεροπτες και ψωνια καλλιτεχνες

    Κατα τριτον ειμαι σπουδαγμενος μουσικος! Εχω παιξει με αρκετες μπαντες, εχω προσωπικη αποψη για το τι ειναι μουσικη και η σελιδα μου ειναι σε δημοσια θεα στο προφιλ μου.

    Κατα τεταρτον ειμαι μελος του musicheaven και πολλων αλλων μουσικων sites και δινω, οπου μπορω ο φτωχος, τις συμβουλες μου. Τοσο σε θεματα μουσικης, οσο και σε θεματα μουσικης τεχνολογιας! Οποιος θελει τις λαμβανει στα σοβαρα. Δωρεαν ειναι, γιατι κι εγω ανθρωπος που εμαθε απο συμβουλες αλλων ημουν. Ρομαντικο ισως, ομως ειναι η αληθεια κι αν σε καποιον απο εδω μεσα ποτε ζητησα χρηματα για καποια συμβουλη, ας βγει να το ονομασει δημοσιως με στοιχεια!

     Νομίζω πως το παραληρηματικό σου ρεσιταλ κορυφώνεται πλέον...και νομίζεις φίλε πως επειδή φέρεις όλες τις παραπάνω ιδιότητες μπορείς να βγαίνεις και να προσβάλλεις τον οποιονδήποτε; Άλλο το να έχεις μια αρνητική άποψη και άλλο το να καννιβαλίζεις κάποιον εμφανέστατα προσπαθώντας να τον λασπώσεις και να τον σπιλώσεις (φαίνεται πως είσαι επαγγελματίας της λασπολογίας καθότι παραπάνω αφήσες και υπονοούμενα για κάτι φάρσες)....και κάτι ακόμη...σε λυπάμαι που φέρεις τόσα συμπλέγματα για την δουλειά σου (την οποία και θεωρώ τόσο τέχνη όσο και επιστήμη)...κρίμα για αυτή την τόσο σπουδαία εργασία που λέγεται ηχοληψία να υπηρετείται από ανθρώπους όπως εσύ...κύριε...σπουδαγμένε μουσικέ...

    5) Δεν κανιβαλισα κανεναν! Εξαλλου δεν μ'αρεσει το ξαναζεσταμενο φαι! Ποσο μαλλον οταν το περιτριγυριζουν κορακια.

    Σωστά....είναι δυνατόν ένας καννίβαλος να έχει επίγνωση του ρήματος καννιβαλίζω; Κάποια πράγματα είναι γι' αυτόν αυτονόητα...έχεις δίκιο...

     

    6) Τι εγινε Θαναση με τον ΑΣΕΠ? Δικαιωθηκατε; Δε το νομιζω! Και ξερεις γιατι;

    Γιατι ουτε το ιδιο το κρατος δε μπορει να παρει σοβαρα καποια πραγματα. Οποτε μην απαιτεις απο εμενα να χαλαω πολυτιμες ωρες απο τη ζωη μου για να αποδεικνυω το προφανες! {#emotions_dlg.whistling} Να σου θυμισω μονο πως ολοι ειχατε μπερδευτει με το στατιστικο λαθος ( μεγαλο δειγμα, αυξηση ποσοστου, κλπ ).

     Το θέμα έχει φτάσει στη βουλή ήδη εδώ και καιρό και έπεται συνέχεια...μην ανησυχείς...από την άλλη να σου υπενθυμίσω το θεαματικό ποσοστό αποτυχίας των ωδειακών στον πρώτο γύρο (γνωστικό αντικείμενο) που ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΣΟΣΤΟΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ και θα μπορούσαν να έχουν προκριθεί όλοι στην επόμενη φάση των Παιδαγωγικών; Είναι στατιστικό λάθος αυτό;;; Πόσο εύκολα ξεχνάς ό,τι δε σε συμφέρει Θορυβομειωτή...

    7) Ελπιζω να ειναι ενημερος και για την ποιοτητα των ανθρωπων που υπερασπιζονται τη μουσικη και ανθρωπινη υπαρξη του, καθως και αυτων που συενργαζονται μαζι του!

     Φυσικά και είναι...να είσαι σίγουρος γι' αυτό...ξέρει να επιλέγει καλά και αυτό έχει αποδειχθεί από την ίδια την πόρεία του...

    8) Σιγα μη σου εστειλα και pm που ελεγα να σου καει το βιντεο και να βλεπεις μονο Ανιτα Πανια! {#emotions_dlg.helpsmilie} Εκτος εαν και τα δικα σου pm που ελαβα, ηταν ευγενικοτατα..φιλε μου!

     Όσο και να με προκαλείς δεν πρόκειται να αποκαλύψω δημοσίως το τι είδους κατάρες μου απηύθυνες...πάντως μέχρι τα 33 μου δεν με είχε καταραστεί ποτέ κανείς...είσαι ο πρώτος...μπράβο σου..πάντα τέτοια...εγώ απλά σου απάντησα να μη μου ξαναστείλεις μήνυμα γιατί θα τα προωθώ απευθείας στον κάδο ανακύκλωσης...εκεί που τους αξίζει και να βρίσκονται άλλωστε...

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Thanassis_Priskos στις 23-01-2009 18:21 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Thanassis_Priskos στις 23-01-2009 18:25 ]


    noizreduction
    23.01.2009, 18:25

    Α, οι απαντησεις σου ολες περιεχουν σοβαρα επιχειρηματα. Με το να κανεις κριτικη στα λεγομενα μου χωρις να βρισκεις καποια ιδιαιτερη απαντηση σε αυτα που λεω, δε νοειται διαλογος!

     

    Πχ ξεχασες σκοπιμως να μου απαντησεις την ερωτηση:

     

    Τι σκοπο εχει ο καθενας που ανοιγει ενα αντιστοιχο θεμα, αλλα και το μελος που συμμετεχει σε αυτο; Ποια "καταχθονια" διαφημιστικα σχεδια εξυπηρετει;

     

    ή να μου πεις τελικα τι Λιακοπουλικα σεναρια εχεις βαλει στο μυαλο σου για την παρουσια μου σε αυτο το Forum.

     

    Βρε, μπας και ειμαι Νεφελιμ που ηρθε να κλεισει το site και δε το καταλαβαινω; Innocent

     

    Αλλα καταλαβαινω τη δυσκολια απαντησης. Ειναι η ιδια δυσκολια που ειχαν και τα προηγουμενα μελη να απαντησουν. Λογικο, εφοσον θα ηταν σκανδαλο η "διαφημιστικη" ταυτοτητα των 2002GR μεσα στο forum.

     

    Και εις αλλα με υγειαν φιλε Θαναση ( συνονωματοι. Χρονια μας πολλα..να μας δινει ο Θεος μυαλο ).

    Σε ειδα λιγο "ντεφορμε" στις απαντησεις σου. Ελπιζω να βρεις την ορεξη πιο μετα να κανεις κανενα edit και να απαντησεις ουσιαστικα κι οχι με πολιτικο λογο ( αληθεια, εαν ο δικος μου τρπος ειναι καραμανλικος, ο δικος σου ειναι....Αλαβανεζικος {#emotions_dlg.biggrin}? ) που θυμιζει Βουλη! Εαν μπορεις να φερεις καποιο αξιολογο επιχειρημα δηλαδη.

     

     

    Α, οσο για τα προσωπικα στοιχεια, εαν δεν  βαριεσαι, ψαξε...Οποιος ψαχνει βρισκει.

     

    Καλο σου βραδυ..και πανω που ειχα αρχισει να διασκεδαζω {#emotions_dlg.sad} Δουλεψε και λιγο τις παραθεσεις σου, γιατι με κοπο ξεχωρισα τις μικρες σου απαντησεις αναμεσα στα δικα μου λογια!


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 18:28 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 18:29 ]


    noizreduction
    23.01.2009, 18:33

    Τελικα ξερετε τι διαπιστωσα;

     

    Το θεμα εγινε Παιδικη Χαρα.

    Τυχαιο; ( παρτε τωρα στο 220-90909090 για να αποκτησετε τα 400 βιβλια με θεμα "2002GR" με 30€ και δωρο ενα ιδρωμενο μπλουζακι απο τους φανατικους οπαδους του θεματος ). {#emotions_dlg.beer}


    Thanassis_Priskos
    23.01.2009, 18:35

    Θεωρώ πως ο πλέον κατάλληλος να απαντήσει στο σκέλος που θέτεις είναι ο ίδιος ο δημιουργός του topic. Εγώ θέλησα να καλύψω ό,τι με αφορούσε άμεσα ή έμμεσα...από 'κεί και ύστερα το να χρειάζεται ένα γκρουπ όπως οι 2002 GR ένα topic για να διαφημιστεί είναι εξωφρενικό και ως σύλληψη ακόμη.

    Τελικά μάλλον εσύ αρέσκεσαι εξαιρετικά στη δημιουργία Λιακοπουλικών σεναρίων....θα πρέπει πάντως να είσαι πολύ δυστυχισμένος άνθρωπος με τόση καχυποψια και κακοπιστία στην οπτική σου γύρω απ' τα πράγματα...κρίμα...


    noizreduction
    23.01.2009, 18:38

    Παραδοξως, ο πρωτος που δημιουργησε σεναριο για την παρουσια μου σε αυτο το topic ησουν εσυ. Θελεις να στο θυμισω;

    Παράθεση:
    Αλήθεια Θορυβομειωτή....μπορείς να μου εξηγήσεις για ποιο λόγο...με ποιο ελατήριο έρχεσαι σ' αυτό το Forum για να προσπαθήσεις να μειώσεις και να εκθέσεις έναν άνθρωπο;

     

     

    Αρα, δεν ξεκινησα απο μονος μου να πλαθω σεναρια Λιακοπουλου! {#emotions_dlg.oops} Ισα ισα που αναζητησα τη δικη σου εκδοχη, μηπως βρω το χαμενο μου παρελθον ( ξερεις Free Willy, κλπ  κλπ ) και τους γονεις μου {#emotions_dlg.yes}

     

    Δεν πειραζει. Στο χωριο μου λενε:

    "Νευρακια και καψες; Κρυο ντουζακι και θα περασει" {#emotions_dlg.laugh}

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 18:39 ]


    Thanassis_Priskos
    23.01.2009, 18:45

    Κάτι τελευταίο...κάνε μια αρχή προς την αυτοϋπέρβασή σου...ξεπέρασε τα κόμπλεξ σου και πες μας το όνομά σου...το δικό μου όνομα όπως επίσης και τη φωτογραφία μου τα βλέπεις ακριβώς αριστερά...πες μας ποιος είσαι...

     


    noizreduction
    23.01.2009, 18:49

    Το ιδιο θα περιμενα να πεις και για τον mitaras πχ...

     

    Τα δικα μου στοιχεια βρισκονται στο site με τη μουσικη μου. Οποιος ηθελε πραγματικα να ψαξει, θα τα εβρισκε.

     

    Καλη αναζητηση λοιπον. Εαν θες, το επομενο pm μη το..διαγραψεις, ωστε να σε απαλλαξω απο τον κοπο.


    Thanassis_Priskos
    23.01.2009, 18:56

    Καλά...βρες πρώτα το σθένος να υπογράφεις τις απόψεις σου και μετά βγες να ασκήσεις κριτική στον οποιονδήποτε...μη μου στείλεις pm...θα ήθελα όπως δημοσίως με περισσή ευκολία έσπευσες να σπιλώσεις ανθρώπους και καρριέρες, δημοσίως να μας πεις ποιος είσαι...για μένα άποψη ανώνυμη ισούται με μή άποψη...ανωνυμία=κουκούλα=φασισμός...

    Για μένα η συζήτηση αυτή έχει τελειώσει...οι...κουκούλες έπεσαν...

    Καληνύχτα σας!


    noizreduction
    23.01.2009, 18:57

    To ονομα μου ( αυτο που ο Θανασης τοσο πολυ αναζητουσε ) βρισκεται στη διαθεση του μελους Thanassis Priskos. Οποτε οποισδηποτε επιμενει πως παραμενει ανωνυμος, να ξερει πως και αυτο το "επιχειρημα" δεν ευσταθει!

     

     


    noizreduction
    23.01.2009, 18:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Thanassis_Priskos στις 23-01-2009 στις 18:56 έγραψε...

    Καλά...βρες πρώτα το σθένος να υπογράφεις τις απόψεις σου και μετά βγες να ασκήσεις κριτική στον οποιονδήποτε...μη μου στείλεις pm...θα ήθελα όπως δημοσίως με περισσή ευκολία έσπευσες να σπιλώσεις ανθρώπους και καρριέρες, δημοσίως να μας πεις ποιος είσαι...για μένα άποψη ανώνυμη ισούται με μή άποψη...ανωνυμία=κουκούλα=φασισμός...

    Για μένα η συζήτηση αυτή έχει τελειώσει...οι...κουκούλες έπεσαν...

    Καληνύχτα σας!



    Καλα, βρες το σθενος να δεις το pm με τα στοιχεια μου και μετα βλεπουμε ποιες κουκουλες πεφτουν!

    Τελικα μαλλον σας αρεσει το δουλεμα,ετσι; {#emotions_dlg.smartass}

     

    Το πιο εκπληκτικο ειναι το εξης:

    2 ατομα ( geoxakis και mitaras ) επιβεβαιωνουν την ιστορια μου. Οντως μια χειμωνιατικη νυχτα τον Ιανουαριο του 2008, ο μπασιστας των 2002GR ανεβηκε και ειπε 4 τραγουδια στο κοινο του μπαρ που αναφερω.

    Αυτο τελικα που τους ενοχλησε ηταν η αποψη μιας μεριδας ακροατων που αναφερθηκαν προς το προσωπο του καλλιτεχνη και ειπαν "Κλεισε το τον καραγκιοζη".

     

    Και διερωτομαι...Αφου η ιστορια μου ηταν αληθινη, αφου οντως ανεβηκε ο ανθρωπος και τραγουδησε, θα διακινδυνευα την επαγγελματικη  μου υποσταση με το να πω κατι ψευδες; Αυτο ας το αναλογιστουν ολοι, γιατι τελικα αυτο που τους πειραξε ειναι το γεγονος πως αντι αυτο το thread να εξελιχθει οπως το ηθελαν ( διαφημιση προς τη μπαντα ), κατεληξε σε μια αρνητικη κριτικη απεναντι τους.

     

    Κι απορω, πως ειναι δυνατον να ζητανε να τιμησουμε τους 2002GR, οταν οι ιδιοι σαν οπαδοι τους φροντιζουν να αναδεικνυουν το χειροτερο προσωπο τους; {#emotions_dlg.confused1}

     

    Τελικα δεν τους φταιει ουτε η ανωνυμια, ουτε η επωνυμια, ουτε το γεγονος, αλλα η υπαρξη αντιθετων αποψεων! Κι αν τους πειραξε που μετεφερα το γεγονος, τοτε μαλλον δεν εχουν ποτε σε προβα session μουσικων που εκει ακους τι εχει κανει ο καθε μεγαλος καλλιτεχνης που εχουν συενργαστει μαζι!

    Αλλα ξεχασα.....αυτοι δεν ειναι μελη των 2002GR!

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 23-01-2009 19:17 ]


    pastella
    23.01.2009, 19:22

    Λοιπόν, το ξεφτυλίσατε το θέμα κι έχετε ξεφύγει. Τα προσωπικά σας αλλού, όχι στο φόρουμ.