ελληνική μουσική
    831 online   ·  210.853 μέλη

    Η Αννα Βίσση μόλις κακοποίησε βάναυσα τα αυτιά και τα μάτια μου. Τι να κάνω

    alexspil
    04.04.2009, 00:36

    Παράθεση:

    Το μέλος eleana στις 30-03-2009 στις 20:08 έγραψε...

    Ειμαι πλέον πεπεισμένη οτι οσον αφορά στη σηματοδότηση των ταινιων σχετικά με το τι πρεπι να βλεπουν οι ανήλικοι, πως θα πρέπει αμεσα να προβλεφθεί και ειδικό σήμα που θα δηλώνει τα αισθητικά “βλάμενα” προιόντα, για όσους δεν θέλουν να βλάψουν τα μάτια, το μυαλό και τα αυτιά τους με προϊόντα αμφιβόλου προέλευσης.

    ..........

    ...........

    ..........

    Δεν ξερω βρε παιδια.....Πολυ εχω προβληματιστει που δεν μου αρεσει η Βισση, η εθνική μας τραγουδιστρια...Τι να μου συμβαινει;;;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eleana στις 31-03-2009 16:51 ]



    Ελεάνα,

    χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άτομα γύρω μου υγιώς σκεπτόμενα σαν και εσένα, που αηδηιάζουν με τη θέαση του κακόγουστου και ενθουσιάζονται ακόμα με το ωραίο.

    Βέβαια μπορώ να πω επίσης ότι "γι αυτή δουλεύεις", με την έννοια ότι ο σκοπός της ήταν ακριβώς να προκαλέσει αυτό που σου προκάλεσε: αντίδραση, σχόλια, συζήτηση, αγανάκτηση... η συνταγή είναι παμπάλαια, και την χρησιμοποιούν κατά κόρο όσοι δεν μπορούν να μας αγγίξουν με πιο "αγνά" μέσα (βλέπε μία υπέροχη φωνή, έναν συγκινητικό στίχο, μία όμορφη ιστορία σε ένα κλιπ), οπότε μοιραία καταφεύγουν στην πρόκληση. Με αυτό τον τρόπο καταφέρνουν να έχουν συνέχεια στραμμένα τα φώτα της δημοσιότητας πάνω τους (η κλασσική άποψη "το σημαντικό είναι να μιλάνε για σένα,κι ας λένε και αρνητικά¨).

    Συμβουλή μου, αν πραγματικά θέλεις να κάνεις κάτι χρήσιμο: απλά αγνόησε την, όπως και τον καθένα που δεν ξέρει με τι να παίξει και παίζει με τη νοημοσύνη μας - για να μην πω κάτι άλλο. Η λήθη είναι ο χειρότερος εχθρός τους, οπότε ας τους την χαρίσουμε μία ώρα αρχύτερα!

     


    freakhood
    04.04.2009, 00:46

    Ο κόσμος της showbiz είναι εντελώς σάπιος και πέρα από καθαρό εμπόριο δεν υπάρχει τιποτ'αλλο. Ένας απόπατος. Όχι πάτος. Απόπατος.

    Κατά τα άλλα έδωσε πολλή δουλειά σε πολύ κόσμο. Έτσι σκεφτόμαστε. Περαστικά μας...


    ilias-nekt
    04.04.2009, 00:47

    Mια απο τα ιδια,οντως...{#emotions_dlg.thumbdown}

    Φυσικα μπορουμε να καταλαβουμε ποιος πραγματικα βρισκεται πισω απ'αυτη την ηχιτικη και οπτικη...πανδαισια....!


    ilias-nekt
    04.04.2009, 01:04

    Παράθεση:

    Το μέλος ilias-nekt στις 04-04-2009 στις 00:47 έγραψε...

    Mια απο τα ιδια,οντως...{#emotions_dlg.thumbdown}

    Φυσικα μπορουμε να καταλαβουμε ποιος πραγματικα βρισκεται πισω απ'αυτη την ηχιτικη και οπτικη...πανδαισια....!



    Και για να μην παρεξηγηθω...αυτος που εχει δωσει την ιδεα και παρασκινιακα την συνθεση εννοω, ετσι;...Wink


    Todo
    04.04.2009, 01:39

    Δεν τη βρήκα χειρότερη από άλλες, μικρότερης ή μεγαλύτερης ηλικίας. Για τα χρόνια της, μια χαρά κρατιέται. Ας ήταν έτσι η γιαγιά μου και τι άλλο! Για τέτοιες τραγουδίστριες, η έννοια "σταματώ" ή "αποσύρομαι" δεν υπάρχει. Φοβάμαι ότι θα τραγουδάει ακόμη και με το Πι. (Το "φοβάμαι" δεν αναφέρεται σε μας, αλλά σ' αυτήν). Είχα διασκεδάσει κάποιες φορές στο μαγαζί της, και δε θα ήθελα να δω να εκτοξεύεται καμιά μασέλα στο κοινό! Τώρα όσο για το τραγούδι το συγκεκριμένο, νομίζω αυτό έπρεπε να πάει στη Γιουροβίζιον. Κυρίως για να ακούω τους ανταποκριτές να μεταφράζουν το "all the tsoules on the earth". Πάντως, πέρα από πλάκες, αυτό που με θλίβει περισσότερο είναι πως, όταν έχεις κάνει μια καριέρα στο χώρο της ποπ, και καλή καριέρα, γιατί θα πρέπει να μιμείσαι τη Μαντόνα; Ποιον πας να ξεγελάσεις; "Μπορείς απόψε να βγεις, μ' όλες τις τσούλες της γης. Εγώ δεν μπορώ, στο 'χω πει, δε μου δίνουν άδεια απ' το ΚΑΠΗ".

    {#emotions_dlg.clap} 

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Todo στις 04-04-2009 01:42 ]


    kamelia8
    04.04.2009, 10:16

    Παράθεση:

    Το μέλος Todo στις 04-04-2009 στις 01:39 έγραψε...

    "Μπορείς απόψε να βγεις, μ' όλες τις τσούλες της γης. Εγώ δεν μπορώ, στο 'χω πει, δε μου δίνουν άδεια απ' το ΚΑΠΗ".

     


     

    Αχαχαχαχαχα! Κορυφαίο! {#emotions_dlg.thumbup}


    kwstasagas
    04.04.2009, 14:49

    alexpil έγραψε :

    "ευχαριστώ και συγνωμη kwstasaga αν ήμουν λίγο καυστικος στα λόγια μου, απλά δεν αντέχω να βλέπω μας πιάνει κρύος ιδρώτας και να τα ισοπεδώνουμε όλα "στο όνομα της κρίσης""

    Φίλε, δεν χρειάζεται να ζητάς "συγγνώμη", μια χαρά είναι ο λόγος σου, καθόλου καυστικός .... Απεναντίας, διαφωνείς μαζί μου χωρίς να μού κάνεις προσωπική επίθεση, κάτι που το εκτιμώ όχι μόνο εγώ αλλά, μάλλον, και οι αναγνώστες του ΜΗ .... {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}........


    alexspil
    04.04.2009, 15:41

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 04-04-2009 στις 14:49 έγραψε...

    alexpil έγραψε :

    "ευχαριστώ και συγνωμη kwstasaga αν ήμουν λίγο καυστικος στα λόγια μου, απλά δεν αντέχω να βλέπω μας πιάνει κρύος ιδρώτας και να τα ισοπεδώνουμε όλα "στο όνομα της κρίσης""

    Φίλε, δεν χρειάζεται να ζητάς "συγγνώμη", μια χαρά είναι ο λόγος σου, καθόλου καυστικός .... Απεναντίας, διαφωνείς μαζί μου χωρίς να μού κάνεις προσωπική επίθεση, κάτι που το εκτιμώ όχι μόνο εγώ αλλά, μάλλον, και οι αναγνώστες του ΜΗ .... {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}........



    Φίλε Κώστα, χαίρομαι που είσαι ανοιχτόμυαλος και που μαζί σου υπάρχουν οι προυποθέσεις συζήτησης. Ακριβώς όπως τα λές, δεν είνια καθόλου προσωπικό το θέμα, αυτό μας έλειπε κιόλας. Αντιθέτως με στεναχωρούν μηνύματα όπως το απο πάνω (2 μην. πιο πάνω), στο οποίο μία αναγνώστρια επιτίθεται προσωπικά σε κάποιαν άλλη, προσπαθώντας να την εξεφτελίσει. Κάτι τέτοια πιστεύω ότι είναι πολύ ασχημα για το ΜΗ, καθώς σου περνά η όρεξη να γράφεις και να ασχολείσαι...εμένα τουλάχιστο, που μπαίνω σπάνια εδώ, συμπεριφορές σαν και αυτή με κάνουν να το σκεφτώ σοβαρά αν αξίζει να χάνω το χρόνο μου... προφανώς η πλειοψηφία εδώ κρατά κάποιο επίπεδο, αλλά αρκούν λίγα άτομα για να χαλάσουν το κλίμα. Γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να απομονώνονται τέτοια άτομα. Άλλο να εκφράζεις την γνώμη σου για μία τραγουδίστρια (είναι δημόσιο πρόσωπο,και άρα αυτόματα εκτίθεται σε αρνητικά και θετικά σχόλια) και άλλο να επιτιθόμαστε προσωπικά σε ένα άλλο μέλος, επειδή "τόλμησε" να κριτικάρει την αγαπημένη της τραγουδίστρια... μου φαίνονται πολύ παιδιάστικα όλα αυτά...

     


    jorge
    04.04.2009, 16:12

    Έτσι ακριβώς. Τέτοια μέλη δεν χωρούν εδώ (ήδη μας είπε αντίο)


    paperino
    05.04.2009, 20:08

    Παράθεση:

    Το μέλος eleana στις 30-03-2009 στις 20:08 έγραψε...

    Ειμαι πλέον πεπεισμένη οτι οσον αφορά στη σηματοδότηση των ταινιων σχετικά με το τι πρεπι να βλεπουν οι ανήλικοι, πως θα πρέπει αμεσα να προβλεφθεί και ειδικό σήμα που θα δηλώνει τα αισθητικά “βλάμενα” προιόντα, για όσους δεν θέλουν να βλάψουν τα μάτια, το μυαλό και τα αυτιά τους με προϊόντα αμφιβόλου προέλευσης.

    Μεχρι να ερθει αυτή η ευλογημενη μέρα, εγω δυστηχως είχα μια (ακόμα) τραυματική εμπειρία με το νέο video clip της κ. Βίσση.

    Ανέμελη καθώς έκανα η άπορη την τηλεαναζήτησή μου, περιέπεσε στη νεα LCD οθόνη μου, η μακάβρια εικόνα μιας μεσήλικης γηραιάς κυρίας να παραπαίει πανω σε επωνυμα ψηλοτάκουνα προσποιούμενη την Ελληνίδα Madaaaanna! Ενώ συνέχισε το στόμα μου να παραμένει ανοικτό , το δύσμοιρο, μη πιστεύοντας αυτό που έβλεπα και με την απορία ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μου (μα πως στην ευχή ξεφυγε από τον σκηνοθέτη το στιγμιότυπο της αοιδούς να παραπαίει), οι εκπλήξεις συνεχίστηκαν σε απανωτά χτυπήματα.... Ως Κρεσέντο σε αυτήν τη δημιουργία, οι αοιδός επέτρεπε για αρκετά δευτερολεπτα τις χορεύτριες-γλάστρες που την πλαισίωναν, να..... παίζουν με το.... Με το,.... ξέρεις..το τριανταφυλλάκι;;; το κουμπακι;;; το βερυκοκάκκι της αοιδούς!!!!!!!!!!!!!Κατάλαβες???!

    Αηδία σκέτη με επιασε, αλλά προβληματίστηκα σφόδρα! Αλήθεια.

    Ενα μεγάλο γιατί με πλημμύρισε... Γιατι;;; Γιατι μας το έκανε αυτο;;;

    τι πραπονο εχει απο εμας;;; Αφου οτι της κατεβαινει στη γκλάβα, εμείς το ακολουθουμε.. Πιστοι και πειθήνιοι!!!!!!!!! Τοσα χρονια, ειχαμε ανεχθει και συγχωρεσει τόσα πολλα!!!!!!!!! Ανεχθηκαμε και μας αρεσαν οι οπερες με φωνή μπυζουκια, να το παιξει Prince ανεχθηκαμε, να τυλιχθει με ναυλον ανεχθηκαμε, το οτι τραγουδάει το ιδιο τραγουδι αλλά με διαφορετικες λούπες και στιχους εδω και 20 χρονια ανεχθηκαμε και μάλιστα την στειλαμε και στην Eurovision ως διακεκριμένη για τις ποιοτικες επιλογες της ....

    Ομως αυτό ειναι πραγματικά δύσκολο! Γιατί πρεπει να μας αρεσει το αιδοιοπαίξιμο της αοιδούς;;;;; Αν ειχε στοχο να μας ερεθισει ερωτικά, γιατι δεν γυρναει μια τσοντα όπερα;;;; Θα ηταν σαφως πιιο αποτελεσματικό!!!!!!!!

    Από την άλλη απορώ ! Η Καλλιτέχνης δεν ενημερωθηκε οτι τετοια κολπα ,πριν καμιά δεκαριά χρονια τα ειχε παίξει και η αυθεντική Madaaaaana; Και καλά η χριστιανή, εστω, λίγες προβουλες να εκανε , ετσι για να μην χασκει πανω στα ψηλοτάκουνα....

    Δεν ξερω βρε παιδια.....

    Πολυ εχω προβληματιστει που δεν μου αρεσει η Βισση, η εθνική μας τραγουδιστρια...

    Τι να μου συμβαινει;;;

     

    Εχετε δίκιο !!!!!!!!! Το λινκ ειναι αυτο!!!!!!!!!

    >

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eleana στις 31-03-2009 16:51 ]



     

    μόνο αυτό το ποστ διάβασα και είδα ότι έχεις απόλυτο δίκιο......Πραγματικά αίσχος , δίκιο έχεις. Ούτε εμένα μου άρεσε το τραγούδι αλλά επείδη το άκουγα στο Ραδιόφωνο , και γέλαγα , τώρα απλώς : ΛΟΛ! τι βλέπουν τα ματάκια μας;


    -----------------
    KOMIΞ , ΠΑΙΔΕΙΑ (ΤΟ ROCK ΕΝΝΟΕΙΤΕ) , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 05-04-2009 20:10 ]


    taksidiwths
    06.04.2009, 16:03

    μπορεις αποψε να βγεις με ολες τις τσουλες της γης!!βγες μπροστα δυνατα για νεους ερωτες!! λαλαλα!! χαχαχαχα!περα απο την πλακα ειναι ενα ανεβαστικο τρααγουδι...τωρα αν κοιταξουμε απο ποιοτητα,ποσα ακομα τραγουδεια ειναι ποιοτητας 0 και ομως τα βαζουμε στα υψη.τολμησε και το εκανε και την συγχαιρω για αυτο.αλλωστε αυτο επιδιωξε με αυτο το τραγουδι.τον σχολιασμο.παντως για κανα κλαμπακι,μια χαρα κεφι κανει :P


    NikosRoman
    06.04.2009, 16:32

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-04-2009 στις 16:12 έγραψε...

    Έτσι ακριβώς. Τέτοια μέλη δεν χωρούν εδώ (ήδη μας είπε αντίο)



    ΣΩΣΤΟ........Η προσωπικη αντιπαραθεση πρεπει αν μη τι αλλο να ειναι κοσμια.Πρεπει να μην προσβαλλεις τον αλλον μονο και μονο για αυτο που εσυ πιστευεις.
    Τα εχω κανει ολα αυτα και μου εχεις κανει παρατηρηση.Σε αλλους εχω κανει πισω γιατι απεδειξαν τον λογο τους και αλλους απλα δεν δινω σημασια γιατι..........για πολλους λογους.(Βαριεμαι να τους γραφω.Αλλωστε τους διαβαζεις και τους ξερεις.)

     

    ΛΑΘΟΣ...........Αν καταλαβα την/τον εξεδιωξες απο εδω.(πες αν κανω λαθος).Δηλαδη η διαφορετικη εκδοχη μιας αποψης(εστω και ακραιας)δεν ειναι αποδεκτη την στιγμη που εξακολουθουν να υπαρχουν εδω μεσα μηδενιστες των παντων??Ανθρωποι και μελη που οχι μονο γραφουν μονολεκτικα και ακραια(δεν δεχονται τιποτα περα απο το δικο τους)αλλα και μισουν οτιδηποτε Ελληνικο και καλλιτεχνικο.

    Θελω με αυτο να πω οτι ακομα και εδω ειμαστε μια μικρη κοινωνια.Και εσυ χορχε εισαι ο προεδρος της(διαχειριστης αν προτιμας).Οπως και εξω ετσι και εδω υπαρχουν τροποι να συνετισεις και οχι να τιμωρησεις.

    Μου αφησε πικρη γευση το ολο θεμα.

    Οπου κανω λαθος θελω διορθωση.Ευχαριστω!!


    alexspil
    06.04.2009, 16:40


    Παράθεση:

    ΣΩΣΤΟ........Η προσωπικη αντιπαραθεση πρεπει αν μη τι αλλο να ειναι κοσμια.Πρεπει να μην προσβαλλεις τον αλλον μονο και μονο για αυτο που εσυ πιστευεις.
    Τα εχω κανει ολα αυτα και μου εχεις κανει παρατηρηση.Σε αλλους εχω κανει πισω γιατι απεδειξαν τον λογο τους και αλλους απλα δεν δινω σημασια γιατι..........για πολλους λογους.(Βαριεμαι να τους γραφω.Αλλωστε τους διαβαζεις και τους ξερεις.)

    ΛΑΘΟΣ...........Αν καταλαβα την/τον εξεδιωξες απο εδω.(πες αν κανω λαθος).Δηλαδη η διαφορετικη εκδοχη μιας αποψης(εστω και ακραιας)δεν ειναι αποδεκτη την στιγμη που εξακολουθουν να υπαρχουν εδω μεσα μηδενιστες των παντων??Ανθρωποι και μελη που οχι μονο γραφουν μονολεκτικα και ακραια(δεν δεχονται τιποτα περα απο το δικο τους)αλλα και μισουν οτιδηποτε Ελληνικο και καλλιτεχνικο.

    Θελω με αυτο να πω οτι ακομα και εδω ειμαστε μια μικρη κοινωνια.Και εσυ χορχε εισαι ο προεδρος της(διαχειριστης αν προτιμας).Οπως και εξω ετσι και εδω υπαρχουν τροποι να συνετισεις και οχι να τιμωρησεις.

    Μου αφησε πικρη γευση το ολο θεμα.

    Οπου κανω λαθος θελω διορθωση.Ευχαριστω!!

    Φίλε Νίκο,

    μάλλον δεν κατάλαβες καλά, ο διαχειριστής δεν έδιωξε κάποιον που εξέφραζε μία άποψη, έστω και ακραία, για καλλιτεχνικό γεγονός (την Βίσση συγκεκριμένα) αλλά έδιωξε ένα μέλος που μίλησε με απαίσια λόγια σε ένα άλλο μέλος, επιτιθέμενο προσωπικά (είσαι χοντρή, κομπλεξική κλπ)... καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο σοφά έπραξε, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστο.


    NikosRoman
    07.04.2009, 02:05

     

    Παράθεση:
    Φίλε Νίκο,

    μάλλον δεν κατάλαβες καλά, ο διαχειριστής δεν έδιωξε κάποιον που εξέφραζε μία άποψη, έστω και ακραία, για καλλιτεχνικό γεγονός (την Βίσση συγκεκριμένα) αλλά έδιωξε ένα μέλος που μίλησε με απαίσια λόγια σε ένα άλλο μέλος, επιτιθέμενο προσωπικά (είσαι χοντρή, κομπλεξική κλπ)... καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο σοφά έπραξε, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστο.



    ΟΚ.Ηταν απρεπεια αλλα και παλι ......

    Η ισοροπια ειναι δυσκολο πραγμα αλλα χτιζει κοινωνιες που ολοι ακουγονται.

    Και παλι λεω οτι εγραψε απρεπειες αλλα......τελος παντων.

     


    alexspil
    07.04.2009, 02:40

    Παράθεση:

    ΟΚ.Ηταν απρεπεια αλλα και παλι ......

    Η ισοροπια ειναι δυσκολο πραγμα αλλα χτιζει κοινωνιες που ολοι ακουγονται.

    Και παλι λεω οτι εγραψε απρεπειες αλλα......τελος παντων.

    Να πω κάτι, και ας ξεφύγω λίγο από τα καλλιτεχνικά όρια αυτού του ιστοτόπου (αλλά πιστεύω πως εντάσσεται στη γενικότερη συζήτηση εδώ):

    Πότε επιτέλους σε αυτή τη χώρα θα μάθουμε να είμαστε υπεύθυνοι των πράξεων μας; και γιατί να πρέπει πάντα να συγχωρούμε όλους και τα πάντα, στο βωμό μιας τάχα δημοκρατίας (κοινώς μπάχαλο) ; υπάρχουν κάποιοι κανόνες εδώ στο site, η τύπισσα τους ξεπέρασε και κατά πολύ πιστεύω, οπότε ορθώς έπρεπε να αποβληθεί. Πιστεύω είναι απλά τα πράγματα. Το site λέγεται musicheaven και όχι kakies-hell! Υπάρχουν ένα σωρό αλλα site φαντάζομαι όπου ο κόσμος πάει και τσακώνεται και αλληλοβρίζεται, ας μη γίνει και εδώ έτσι.

    Σόρυ για το "κήρυγμα", αλλά έχω επιστρέψει πρόσφατα Ελλάδα, έπειτα από αρκετά χρόνια στο εξωτερικό, και πλέον κάποια πράγματα μου κάνουν καραμπάμ που λέμε στο μάτι, και δεν μπορω να μην μιλήσω!

     

     


    freakhood
    07.04.2009, 02:52

    Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω και μάλιστα καθέτως.

    Προσωπικά, διαφωνώ με οποιαδήποτε μορφή λογοκρισίας.

    υγ: είμαι ανοιχτός σε διάλογο.


    NikosRoman
    07.04.2009, 08:39

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 07-04-2009 στις 02:52 έγραψε...

    Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω και μάλιστα καθέτως.

    Προσωπικά, διαφωνώ με οποιαδήποτε μορφή λογοκρισίας.

    υγ: είμαι ανοιχτός σε διάλογο.



    Δεν πιστευα οτι θα στο ελεγα αλλα συμφωνουμε απολυτα σε αυτο!!!


    revelation
    07.04.2009, 16:43

    επιτρέψτε μουν να συμφωνήσω με τον freakhood και τον Νίκο ( έτσι δεν σε λένε;) διότι δεν μπορείς να τιμωρήσεις τον αλλο για την γνώμη του...μια ακραία γνώμη αλλα γνώμη παραμένει...διαφωνώ κάθετα με την λογοκρισία και δικαίωμα του αλλου να σε πει ότι θέλει. μπορείς να του απαντήσεις, να τον αγνοείσεις, να τον χαρακτιρίσεις, ότι θες μπορείς να κάνεις (σε λογικά πλαίσια) αλλα να τον "σωπάσεις" είναι πολύ άσχημο και γενικώς το να πέρνεις την ελευθερία του αλλου να εκφράσει την οποιαδήποτε γνώμη του δεν αντιπρωσοπεύει και πολύ σωστά την ελευθερία που υπερασπίζεσαι (δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένο μέλος)


    revelation
    07.04.2009, 17:01

    Παράθεση:

    Το μέλος gelomopul στις 04-04-2009 στις 00:14 έγραψε...

    Τι να πω, το κόμπλεξ πολλών δεν έχει όρια... Λογικό είναι τα γούστα του καθενός να διαφέρουν!

    Όπως δεν έχω ακούσει κανέναν να λέει κάτι, και ας με συγχωρέσουν αυτοί στους οποίους αναφέρομαι, για τους μαλλιάδες, για το απαράδεκτο μάυρο ντύσιμο, τις κακόγουστες μλπούζες με συγκροτήματα στάμπες κλπ...

    Έτσι δεν είναι... Το παίζουμε ποιοτικοί και μας τη σπάνε όλα τα μη έντεχνα!

    Όσον αφορά το τραγουδάκι το δήλωσε και η ίδια η Άννα ότι το έκανε στην πλάκα, ακόμη και οι στίχοι στην πλάκα γράφτηκαν! (στιχουργός η Μυρτώ Κοντοβά, σεναριογράφος στα περσινά Υπέροχα Πλάσματα).

    Τώρα όσο για την ηλικία της, μακάρι στα 50 σας όλες εσείς να είστε σαν την Βίσση... Η ζήλεια θα σας φάει!

    Το να βρίζετε μια καλλιτέχνη που δεν έχει να αποδείξει τίποτε σε κανέναν, είναι πολύ, συγνώμη που δεν το θυμάμαι στα ελληνικά, pathetic!

    Η Άννα και οποιαδήποτε Άννα Βίσση (αν και είναι μοναδική), συνεχίζει χωρίς αυτές τις κατινιές από μέρου σας!!!

    Α, και όσο για το βίντεο κλιπ, εμένα μου ανέβασε τη διάθεση, άλλωστε και η μουσική δεν είναι μόνο για ποιοτικό ψυχοπλάκωμα, να και δεν λεώ, χρειάζεται που και που...



    φιλάρα (μην το παρεις ασχημά, απλά απαντώ) σχετικά με εμάς που ανήμουμε εν μέρη τουλάχιστον στους μαλλιάδες με τα μαύρα πέρα από ότι είναι πολλλοίιιιι που μας χααρακτηρίζουν και άλλοι τόσοι που μας αποφεύγουν και απλά δεν μας συμπαθούν (να μην πω για αυτούς που μας παίρνουν για σατανιστές απο και μέχρι μια ηλικία) και ούτε το ντύσιμο ούτε την μουσική μας θεωρούμε ποιοτική. Μπορεί να το θεωρείς κακόγουστο αλλά γιατί το αναφέρεις; τι φταίξαμε; {#emotions_dlg.crying} δεν νομίζω να προκαλούμε κανένα με τα μαλλιά και τις κακόγουστες μπλούζες με συγκροτήματα καθώς και δεν την λέμε σε όποιο φοράει ροζάκι για να τα το παίξει μάγκας στις γκόμενες (μα δεν είναι ειρωνικό;). αυτά. δεν θέλω να παρεξιγιθούμε προς θεού... απλα είπα να υπερασπιστώ τα μαλλιά μου και τα ρούχα μου ... cheers {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    07.04.2009, 17:25

    Guys δε θα ξανακουβεντιάζουμε για κάποιους βασικούς κανόνες με οποίους όλοι έχουμε συμφωνήσει κατά την εγγραφή μας.

    Μέλος που βρίζει άλλο μέλος χυδαία, δεν έχει χώρο εδώ μέσα.

    Και αυτό δεν είναι λογοκρισία. Δεν ασχοληθήκαμε με τη γνώμη του, αλλά με τον τρόπο του που είναι αντίθετος στον τρόπο λειτουργίας του MusicHeaven.

     

    Ας επιστρέψουμε στο θέμα Άννα Βίσση, μια και ξεφύγαμε.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-04-2009 17:27 ]