ελληνική μουσική
    876 online   ·  210.851 μέλη

    Η Απόπειρα τον Μάιο στη Παντομίμα

    dessypris
    03.05.2009, 01:53

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 03-05-2009 01:57 ]


    dessypris
    03.05.2009, 01:54

    Ναι...

    Ήταν πετυχημένα εγκαίνια!

    Η Ομάδα, (αν και..."τρακαρισμένη" - και πως να μην ήταν μετά από τόσες αναβολές!), έδωσε τον καλύτερο εαυτό της για να παρουσιάσει τους κόπους της, σε μια πλειάδα θεατών, (πολλοί από αυτούς και μέλη του ΜΗ)

    Σήμερα (Κυριακή, 3 Μάη), έχουν απογευματινή στις 18.15...

    Δείτε τους...Αξίζουν!

    (Ο τελικός μπάσκετ, έτσι κι αλλιώς, είναι πολύ αργότερα)

    Σας περιμένουμε...


    -----------------
    CDs σε Μουσική & Ερμηνεία δική μου:"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες-"Θα πάρω το τρένο"-1998-(free download it @ www.dessypris.com)-"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-buy it@http://fulltracks.wind.com.gr/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 03-05-2009 01:57 ]


    kithara-woman
    03.05.2009, 02:51

    Ήταν πολύ όμορφα!!Το ευχαριστηθήκαμε πολύ κι εμείς,και όσοι ήρθαν,από ό,τι μας είπαν και χαίρομαι πολύ για αυτό!{#emotions_dlg.thumbup}

    Ευχαριστούμε πολύ όσα παιδιά ήρθαν και μας είδανε.

    Γρηγόρη ευχαριστούμε για τα καλά λόγια και την φιλοξενία στον όμορφο χώρο της Παντομίμας!

    Θα βάλω και φωτογραφίες να μας δείτε σε δράση.{#emotions_dlg.thumbup}

     


    kithara-woman
    03.05.2009, 02:53

    στη φοιτητική εστία.

     





    επισυναπτόμενα: estia.JPG 
    kithara-woman
    03.05.2009, 02:57

    ...μα τι βλέπεις επιτέλους;

     





    επισυναπτόμενα: delfinia.JPG 
    kithara-woman
    03.05.2009, 02:59

    Λέγε με big,λέγε με roz...

     





    επισυναπτόμενα: internet.JPG 
    dessypris
    03.05.2009, 10:08

    Αυγή,

    Εγώ σας ευχαριστώ, που είστε στο χώρο μας!





    επισυναπτόμενα: APOP12.jpg 
    kithara-woman
    03.05.2009, 11:45

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}

     

     





    επισυναπτόμενα: paralliles.JPG 
    megaloserwtikos
    03.05.2009, 13:12

    Τέλεια ! Έχουμε και φωτογραφίες από χτες !

    Το ''Πάρτι στην Ομόνοια'' έκανε χτες την πρώτη του παράσταση. Σήμερα στις 6:15 η δεύτερη παράστασή μας.


    gusfunn
    03.05.2009, 14:09

     

    Συγχαρητήρια σε όλους

    Σε όλους!

    Τι να πεις; Για το σενάριο ;

    Τις ερμηνείες;

    Την ζεστασιά;

    Τους στίχους;

    Τα νοήματα;

    Τα τραγούδια ;

    Τον χώρο;

    Μπράβο σας σε όλους !

    Μακάρι να σας στηρίξουν γιατί αξίζει η προσπαθεία σας και αξίζει να την δουν όσο το δυνατόν περισσότερα μάτια !

    Θα ξανάρθουμε σίγουρα !

    Όπως και στον dessypris.  για τον χώρο τέλειος!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gusfunn στις 03-05-2009 14:25 ]


    megaloserwtikos
    03.05.2009, 14:14

    Ευχαριστούμε πολύ !


    Hastaroth
    03.05.2009, 14:51

    Επιτέλους,μετά από πολλές αναβολές,εμπόδια καί πολύ κόπο,η παράστασή μας ανέβηκε!

    Προσωπικά είχα πολύ τράκ,αφού ήταν η πρώτη φορά που εμφανιζόμουν σέ κοινό χωρίς να βρίσκωμαι πίσω από ένα σέτ τυμπάνων.Ηταν πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία καί χαίρομαι που αποτελώ μέλος αυτής τής θεατρικής ομάδας.

    Η υποδοχή που μάς επιφύλαξαν όσοι μάς είδαν μάς έπεισε οτι άξιζε τόν κόπο όλη αυτή η προσπάθεια καί μάς δίνει την δύναμη νά συνεχίσουμε.Ελπίζω οτι θα έρθουν καί άλλοι να δούν την παράσταση γιατί είναι ένα έργο που δίνει στόν κόσμο σημαντικά μηνύματα,ακόμη και μέσα από τίς κωμικές του στιγμές.

    Γρηγόρη,ένα μεγάλο ευχαριστώ κι'από μένα γιά την βοήθεια καί την συμπαράστασή σου στην ομάδα μας.Ξέρω οτι κι'εσύ αντιμετώπισες δυσκολίες μέχρι να στήσης τόν χώρο αυτό αλλά πάντα είχες το νού σου στο πώς νά βοηθήσης κι'εμάς.

    ΥΓ.Σύμφωνα μέ επιβεβαιωμένες πληροφορίες,μετά την παράσταση κλιμάκιο τής θεατρικής ομάδας μαζί μέ φίλους από το κοινό μετέβη σέ παρακείμενο εστιατόριο όπου επεδόθη σέ όργιο τζατζικοφαγίας {#emotions_dlg.biggrin}.

     


    gusfunn
    03.05.2009, 14:51

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 03-05-2009 στις 14:14 έγραψε...

    Ευχαριστούμε πολύ !



    Προσωπικά σε ευχαριστώ.

    Πέρασα μια πολύ όμορφη βραδιά  παρέα με πολύ όμορφους ανθρώπους.

    Το χειροκρότημα στο τέλος νομίζω τα είπε όλα .

    Υ.Γ. Είναι κάπως άσχημο να βλέπεις σε ένα μουσικό, καλλιτεχνικό  σαιτ μετά από τέτοια προσπάθεια να είναι πιο πρόσφατα ενημερωμένο το ολυμπιακός αεκ 3 3

    Υ.Γ.2 Τι όμορφη υπογραφή …

    Smile


    gusfunn
    03.05.2009, 14:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 03-05-2009 στις 14:51 έγραψε...

    Επιτέλους,μετά από πολλές αναβολές,εμπόδια καί πολύ κόπο,η παράστασή μας ανέβηκε!

    Προσωπικά είχα πολύ τράκ,αφού ήταν η πρώτη φορά που εμφανιζόμουν σέ κοινό χωρίς να βρίσκωμαι πίσω από ένα σέτ τυμπάνων.Ηταν πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία καί χαίρομαι που αποτελώ μέλος αυτής τής θεατρικής ομάδας.

    Η υποδοχή που μάς επιφύλαξαν όσοι μάς είδαν μάς έπεισε οτι άξιζε τόν κόπο όλη αυτή η προσπάθεια καί μάς δίνει την δύναμη νά συνεχίσουμε.Ελπίζω οτι θα έρθουν καί άλλοι να δούν την παράσταση γιατί είναι ένα έργο που δίνει στόν κόσμο σημαντικά μηνύματα,ακόμη και μέσα από τίς κωμικές του στιγμές.

    Γρηγόρη,ένα μεγάλο ευχαριστώ κι'από μένα γιά την βοήθεια καί την συμπαράστασή σου στην ομάδα μας.Ξέρω οτι κι'εσύ αντιμετώπισες δυσκολίες μέχρι να στήσης τόν χώρο αυτό αλλά πάντα είχες το νού σου στο πώς νά βοηθήσης κι'εμάς.

    ΥΓ.Σύμφωνα μέ επιβεβαιωμένες πληροφορίες,μετά την παράσταση κλιμάκιο τής θεατρικής ομάδας μαζί μέ φίλους από το κοινό μετέβη σέ παρακείμενο εστιατόριο όπου επεδόθη σέ όργιο τζατζικοφαγίας {#emotions_dlg.biggrin}.

     



    Τζατζίκι .-


    dessypris
    03.05.2009, 15:29

    Ευχαριστώ για τα εκ των "έσω" (βλέπε Θεατρική Ομάδα) αλλά και εκ των "έξω" καλά λόγια για το χώρο και τη (συνολική) προσπάθεια!

    Το θέμα είναι (κι έτσι το ξεκινήσαμε με τη "συνεταίρα" Ρένα Κατσάνη), να βοηθάμε νέους ανθρώπους κάθε μορφής Τέχνης, να χουν σανίδι να παρουσιάζουν τη δουλειά τους και να μην τ "αρπάζουμε" απ το κοινό!

    Και μαθαίνουμε μαζί, να κάνουμε το στέκι καλύτερο για την ερχόμενη σεζόν...

    Σε 2-3 ώρες λοιπόν, (τώρα είναι 3.30), ξανά μαζί για την επόμενη παράστασή "μας"

    Γρηγόρης.-


    maskord
    03.05.2009, 21:39

    Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια σε όλους τους συντελεστές!

    Και πολλά συγχαρητήρια στους "οικοδεσπότες" για τη νοοτροπία τους, που δυστυχώς δεν τη συναντά κανείς συχνά στο χώρο του πολιτισμού.

    Ελπίζω να καταφέρω να δω την παράσταση.  

    Μαίρη.

    Υ.Γ. Πολλά συγχαρητήρια και τα χαιρετίσματά μου στο μέλος megaloserwtikos.  


    megaloserwtikos
    03.05.2009, 22:14

    Μαίρη σ΄ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά !


    Hastaroth
    03.05.2009, 22:54

    Εγινε μέ επιτυχία καί η δεύτερη παράστασή μας!

    Χάρηκα πολύ που άκουσα θεατές μας να μάς λένε οτι τους άρεσε καί θά ξανάρθουν.

    Ραντεβού λοιπόν γιά όσους θέλουν να δούν την παράσταση (καί γιά όσους θέλουν να την ξαναδούν) τό Σάββατο 9 καί την Κυριακή 10 Μαϊου.

     


    kithara-woman
    04.05.2009, 00:13

    Σε ευχαριστούμε πολύ Κώστα!Σας περιμένουμε ξανά!Χαίρομαι που περάσατε όμορφα. {#emotions_dlg.thumbup}

    Maskord,ευχαριστούμε!Θα χαρούμε να έρθεις!

    Με κάλυψε ο Αλβέρτος,τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ.Χαίρομαι που είμαι κι εγώ σε αυτή την ομάδα,σε αυτό το χώρο και σε αυτό το έργο,που περνάει τα μηνύματα,ακόμα και στις κωμικές σκηνές.

    Να κι άλλη μια φωτογραφία.Η μια από τις 3 σκηνές μου.

     

     





    επισυναπτόμενα: varka.JPG 
    dessypris
    05.05.2009, 09:19

    Πέρασαν και οι "Τελικοί" (Κυπέλου Ποδοσφαίρου & Ευρωπαικού Μπάσκετ - συγχαρητήρια σε Ολυμπιακό & Παναθηναικό αντίστοιχα - από έναν Πανιώνιο, όπως εγώ) και είναι ώρα να δείτε και κανα Θέατρο!

    Και τι Θέατρο! Με μέλη του Music Heaven...

    Δοκιμάστε και κάτι άλλο εκτός μουσικής (άστε που η παράσταση είναι γεμάτη με τραγούδια του Δημήτρη Παπαγεωργίου & της Μαργαρίτας Θανόγλου!).

    Αυτό το Σάββατο, στις 21.00 & τη Κυριακή στις 18.15, (9 & 10 Μαίου)

    Παντομίμα - Πάρτι στην Ομόνοια - Κυψέλης 15 - Κυψέλη