ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.851 μέλη

    5o Live - Εντυπώσεις, φωτογραφίες, video!

    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:36

    Ο Αλβέρτος και τα κορίτσια του.








    επισυναπτόμενα: DSC05424.JPG DSC05421.JPG 
    gusfunn
    30.04.2009, 18:46

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 30-04-2009 στις 18:36 έγραψε...

    Ο Αλβέρτος και τα κορίτσια του.








    Σορρυ… ο Αλβέρτος δε ρώταγε που ήταν κριμένη η ματζικα; {#emotions_dlg.happycrazy}


    uNick
    30.04.2009, 19:08

    χαχαχα σωστός ο gus!!!


    Aiolos_m
    30.04.2009, 19:27

    Προφανώς με τη βοήθεια της Λέφφε είχε περάσει σε ανώτερα πνευματικά επίπεδα.


    gusfunn
    30.04.2009, 19:32

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 30-04-2009 στις 19:27 έγραψε...

    Προφανώς με τη βοήθεια της Λέφφε είχε περάσει σε ανώτερα πνευματικά επίπεδα.



    Αυτό το διπλό φ με μπέρδεψε …

    Άμα ήταν διπλό ρ κάτι γινόταν

    Smile


    PHILIPPOSSM
    30.04.2009, 19:54

    Είσαστε όλοι off topic {#emotions_dlg.tt2}

    Αλλα κανένας δεν είπε το σημαντικότερο.......

    Το τραπέζι του deonta το προσέξατε;;;;;;;  {#emotions_dlg.eek}

    Έκανε casting στις καλεσμένες του (λένε)    Wink

     

    Αν έχει κανένας Φώτο από αυτό το τραπέζι να postαρει πάραυτα....

     

     

     

     

     


    sitzoune81
    30.04.2009, 21:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 30-04-2009 στις 18:31 έγραψε...

    Βρείτε το μέλος...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 30-04-2009 18:32 ]









    manblaz λέμεεεε!!!{#emotions_dlg.thumbup}
    τι κερδίζω?! {#emotions_dlg.tt2}

    dim-juanegro
    30.04.2009, 23:25

    μια καλησπέρα... κάτι σαν να λέμε αυτοκαλωσόρισμα.

    Ένα ευχαριστώ στον Μουσικό Παράδεισο που μας έδωσε την ευκαιρία να χαρούμε τις νότες μας και ψιθυρίσουμε λέξεις στο μικρόφωνο...

    Η βραδιά έκανε καλό στα αυτιά μας, πάντως. Smile Το κακό ήταν ότι πάνω που ζεσταθήκαμε, έπρεπε να κατέβουμε... Αχ! Smile

    Εμείς οι "Εν καιρώ..." πάντως, το απολαύσαμε... και πάνω στην σκηνή και αφήνοντας άλλους μουσικούς κόσμους να μας κεντρίσουν όραση και ακοή.

    Μερικές αιχμαλωτισμένες στιγμές της δικής μας εμφάνιση από τον φωτογράφο beekoz βρίσκονται ακριβώς εδώ.

    Καλό βράδυ σε όλους και τα λέμε εν καιρώ...


    FOTISRICHARD
    30.04.2009, 23:38

    Καλησπέρα  δυστυχώς δεν είχα την δυνατότητα να παρακολουθήσω όλο το φεστιβάλ γιατί έπαιζα στο Παγκράτι  το βράδυ  και ίσα που  προλάβαμε να παίξουμε γιατί  δεν ξεκινήσαμε στις 7 αυστηρά, αλλά αυτό το καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να αδικηθεί κάποιος και να παίξει σε άδειο μαγαζί ,όμως αυτό που δεν κατάλαβα είναι το ποσά συγκροτήματα έπαιξαν εκείνο το βράδυ, γιατί  πέρα από τα τρία τέσσερα που αναφέρονται μέχρι στιγμής δεν διάβασα  κάτι για τα υπόλοιπα , αλήθεια τόσο αδιάφορα ήταν;  που ούτε η διοργανωτές δεν φρόντισαν να κάνουν μια αναφορά σε αυτά…λυπάμαι  που δούλευα και αλλού εκείνο το βράδυ και δεν άκουσα τους υπόλοιπους για να γράψω εγώ κάτι γι’ αυτούς…..    


    pavel
    30.04.2009, 23:40

    Ενα μεγάλο, ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που μόχθησαν για να διοργανώσουν την βραδιά. Δεν ήταν καθόλου μα καθόλου εύκολο, και αυτό το καταλαβαίνει ο καθένας, φαντάζομαι. Και φυσικά ΜΠΡΑΒΟ και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όσους ανέβηκαν  επάνω και προσέφεραν το λίγο ή το πολύ τους , αυτό που μπορούσε  ο καθένας τέλος πάντων, σε μιά ακόμα πανέμορφη βραδιά. Μαζευτήκαμε να ακούσουμε φίλους, να δούμε φίλους, να γίνουμε φίλοι. Χάρηκα που είδα γνωστές φατσούλες, χαμογελαστές αγριόφατσες, και όσο κι αν είχε βαβούρα και θόρυβο,νομίζω ήταν φυσιολογικό σε κάποιο ποσοστό, μιάς και όλοι ήθελαν να μιλήσουν με όλους. Λογικό  είναι, νομίζω.. Αυτό που δεν βρίσκω νορμάλ, είναι να περνάμε στην φάση του να βαθμολογούμε και να το παίζουμε εξεταστική επιτροπή. Σε γιορτή πήγαμε, όχι σε διαγωνισμό. Το ποιός είναι ο καθένας, το δείχνουν άλλα πράγματα, όχι το live του MH, που στο κάτω-κάτω της γραφής γίνεται μία φορά τον χρόνο, και μπορεί κάλλιστα να είναι μία κακή βραδιά για κάποιον. Είτε απο φωνή, είτε απο διάθεση, είτε ακόμα και απο μία λάθος συγχορδία. Τα live του ΜΗ έχουν την έννοια της γιορτής, της χαράς και της συνεύρεσης με φίλους. Αν δηλαδή έχω πιάσει σωστά το νόημα στον λίγο καιρό που είμαι μέλος. Δεν είμαι και ο πιό εύκολος άνθρωπος, πιστέψτε με. Όμως έφυγα χαμογελώντας. Όπως και άλλοι που έφευγαν ταυτόχρονα...Και ίσως αυτό να είναι ένα μεγάλο και ζητούμενο κέρδος για όλους....  Αντε, και εις το επανιδειν...


    -----------------
    ΕΣΥ ΝΑ ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗ ΣΟΥ, ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΩΠΑΙΝΩ....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pavel στις 30-04-2009 23:49 ]


    alkyoni
    30.04.2009, 23:43

    Επιτελους στην βαση μου και οπως υποσχεθηκα σε προηγουμενο ποστ μου, σας εχω μερικα videakia και φωτογραφιες...
    Και ξεκιναω με το αγαπημενο "αγνωστο" συγκροτημα πολλων εδω μεσα, που ηταν και απο τις πιο ομορφες στιγμες του 5ου LIVE του MusicHeaven.{#emotions_dlg.thumbup}

    DOMENICA  - "Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ"


    alkyoni
    30.04.2009, 23:50

    Ειχαμε την χαρα να ακουσουμε και το καινουριο τους τραγουδι απο την νεα τους δουλεια που θα κυκλοφορησει συντομα.

    DOMENICA - "ΑΓΝΩΣΤΗ ΠΟΛΗ"


    alkyoni
    01.05.2009, 00:02

    Χαρηκαμε ιδιαιτερα ενα απο τις πρωτες επιτυχιες τους και πολυ αγαπημενο!!!!
    Το βιντεακι ειναι {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}αφιερωμενο εξαιρετικα{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove} στο παρεακι του εξωστη, πανω αριστερα!!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

    DOMENICA - "ΑΧΡΗΣΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ"


    sillia
    01.05.2009, 00:35

    Ολες οι φωτό και τα videos θα μας θυμίζουν το πόσο όμορφα περάσαμε {#emotions_dlg.clap}Φύγαμε με την καρδιά γεμάτη προσμονή για το επόμενο live{#emotions_dlg.inlove}για την επόμενη συνάντησηSmile

    Συγχαρητήρια σε όσους δούλεψαν για να κυλήσουν όλα τόσο ευχάριστα για μας που την απολαύσαμε αυτήν την βραδυά ,συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έπαιξαν και τραγούδησαν για μας και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία για το μέλλον και να αγγίξουν τους στόχους τους,συγχαρητήρια στον jorge για τον μουσικό παράδεισο που δημιούργησε για να μπορούμε να παίρνουμε απο αυτόν χρώματα και να ζωγραφίζουμε την καθημερινότητά μαςSmile

    ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    anna2405
    01.05.2009, 12:27

    Καλό μηνά !!!!!!

    Παρόλο που έχω καιρό να γράψω στο forum και έχω χαθεί αρκετά από την παρέα του heaven on line δεν θα μπορούσα με τίποτα να χάσω το 5ο live και ναι τα κατάφερα και ήμουν κι εγώ εκεί!

    Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΜΠΡΑΒΟ στην Ελένη που με το Γιώργο έκαναν μια άψογη βραδιά (πίσω από κάθε άντρα κρύβεται μια δυναμική γυναίκα, χι χι) ! Αν δεν υπήρχαν και λίγα προβληματάκια ή κάποιες παρεξηγήσεις μετά το live θα ήταν μια αποτυχία! :P

    Οι παρουσιαστές ήταν απίστευτοι αλλά αυτό ήταν και απόλυτα αναμενόμενο μετά την "καριέρα" τους στην παρουσίαση των πιο μακροχρόνιων εκπομπών στο ραδιόφωνο μας!!!!!

    ό,τι και να πει κανείς για τα συγκροτήματα θα είναι λίγο.... Κάποια από αυτά έγιναν μόνο και μόνο για αυτό το Live, κάποια ήταν επαγγελματικά και κάποια που έχουν αρχίσει να δένουν λίγο κάιρο... Όλη αυτή η εναλλαγή, η πληθώρα ήχων, μουσικής και κυρίως τελείως διαφορετικών ανθρώπων σε ένα τόσο μικρό χώρο και τόσο μικρό χρονικό διάστημα ήταν από μόνο του μια ευκαιρία να περάσουν ΟΛΟΙ τελεια!!!!!!!!

    Οκ, θα το κλείσω το post μου, με συγχωρείτε που έγραψα πολλά, μου έλειψε το postaρισμα στο MusicHeaven !

    Υ.Γ. Σιγά μην ξεχνούσα να πω ευχαριστώ στον Νίκο που με έφερε :P

    Χάρηκα παααααααααααααρα πολύ που είδα ΦΙΛΟΥΣ που είχα πολύ καιρό να δω και χάρηκα άλλο τόσο που γνώρισα άτομα που μιλούσαμε μόνο μέσω μιας οθόνης! :)

    Πάντα τέτοια και άντε να κανονίσουμε και καμιά συναντησούλα (μετακόμισα Αθήνα παιδιά, εδώ και 1 μήνα, κανονιστέ!) :P :P :P :P

    Ξέχασαααααααααααααααααα, πήρα το 1 από τα 3 cd των Δίνη .......... Απλά ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλή συνέχεια, παιδιά!


    -----------------
    Όλα γυρίζουν, ξαναγυρίζουν, λιώνουν τελειώνουν και ξαναρχίζουνε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : anna2405 στις 01-05-2009 13:33 ]


    marylin
    01.05.2009, 17:55

     

    Και ξεκιναω με το αγαπημενο "αγνωστο" συγκροτημα πολλων εδω μεσα, που ηταν και απο τις πιο ομορφες στιγμες του 5ου LIVE του MusicHeaven.

     

    Ναι Αλκυονάκι μου, ήταν ευκαιρία να γίνουν λίιιιιιιιιιγο γνωστοί, μπράβο κοπέλα μου που υποστηρίζεις τους νέους καλλιτέχνες! {#emotions_dlg.yes}

     

    {#emotions_dlg.confused1}............................{#emotions_dlg.blink}.................................{#emotions_dlg.yes}..................................{#emotions_dlg.lol}

    Το βιντεακι ειναι {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}αφιερωμενο εξαιρετικα {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}στο παρεακι του εξωστη, πανω αριστερα!!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

     

    Έλα βρε! Γιατί ειδικά αυτό, έχει κάτι ιδιαίτερο; {#emotions_dlg.rolleyes}


    ApostolisArmagos
    01.05.2009, 23:00

    Καλό μήνα παιδιά σε όλους!Πέρασα και εγώ πολύ ωραία στο live αν και δυστυχώς δεν το παρακολούθησα μέχρι το τέλος γιατί και εγώ δούλευα το ίδιο βράδυ.Ένα πολύ μεγάλο μπράβο στα 'Φευγιά' που ανοιξαν την εκδήλωση και έπαιξαν πολύ καλά- γιατί κάποιοι ήταν πολύ αγενείς απέναντί τους,και πολλά συγχαρητήρια στα υπόλοιπα παιδιά


    Hastaroth
    01.05.2009, 23:33

    Αν καί τίς εντυπώσεις μου από το live τίς έγραψα πιό πάνω,θέλω να πώ και από εδώ ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ μέρους και τών υπόλοιπων "Φευγιών" σέ όσους μάς στήριξαν.

    Οσο γι'αυτούς που ήταν αγενείς απέναντί μας,έλαβαν τίς απαντήσεις που έπρεπε.

    ΥΓ.1.Ακόμα δέν μπορώ να το πιστέψω οτι φωτογραφήθηκα δίπλα στην MagicaDeSpell καί..δέν το πήρα χαμπάρι!

    ΥΓ 2.Ποιά είναι η Λέφφε;

    ΥΓ 3.Καί να σκεφτήτε οτι ήπια μόνο ΕΝΑ ποτήρι μπύρα-έστω καί κόκκινη....


    FOTISRICHARD
    02.05.2009, 00:38

    Πάντως  αυτό που ευχαριστήθηκα ποιο πολύ ήταν ότι συνάντησα χάρη στο φεστιβάλ τον Αποστόλη !!!όχι τον απόστολο ριζο που τον εκτιμώ γιατί χάρης στο τραγούδι που ερμήνευσε μοναδικά του Νίκου Ζουδιαρη (Τι να θυμηθώ…)έμαθα ολίγων από πιάνο για να το τραγουδήσω…και τον ευχαριστώ!!!! . αλλά τον Αποστόλη Αρμάγω που συναντηθήκαμε όταν ήμουν παιδί και αυτός ακόμα ποιο παιδάκι σε μια συναυλία και παίξαμε μαζί ….  


    Orfeus
    02.05.2009, 11:58

    Ένα μεγάλο μπράβο στην ΣΟΛ που διοργάνωσε το 5ο live. Ήταν πραγματικά όχι μόνο υπέροχο αλλά και ένα από τα καλύτερα live του ΜΗ. Συγχαρητήρια επίσης σε όλα τα παιδιά που ανέβηκαν στο πάλκο και ιδιαίτερα στα "Φευγιά" που ήταν η πρώτη μπάντα που ανέβηκε.

    Τα ανεπιτυχή σχόλια δεν έχουν καμία θέση εδώ και δεν τα καταλαβαίνω. Όσοι θέλουν να το παίξουν κριτές, ας πάνε στο "X-Factor".

    Κώστα με τη μπάντα σου Go on...